Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!

.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podwyżki płac pracowników wojska 2018
lion
Expert

137
3
02.10.2013
1
Św racja konrys. Wiadomość 1300 zł dla specjalistów 500zł dla reszty świadczy o tym co robią nasze związki .
HORYŃ
Nowicjusz

*

20
1
28.10.2011
0
Wygląda na to że my i nasze rodziny mamy inne " żołądki " niż specjaliści i ich rodziny... Sad
jw3036
Expert

183
0
24.06.2009
3
bo specjaliści to sa specjaliści a wartownik jest traktowany dalej jako nie wykwalifikowany pracownik i jemu nie potrzeba nic i zadowoli się ochłapami jeżeli dostanie cos
kocur1
Zaawansowany

**

72
0
31.12.2014
3
Czekajcie teraz jak Morawiecki nas załatwi, ten liczy krupa będzie zaciskał pasa,pewnie zamrozi płace budżetówce ale cieszę się bo to jest początek końca PISu.
kaska
VIP

324
4
06.12.2013
7
(08.12.2017, 11:33)lion napisał(a):  Św racja konrys. Wiadomość 1300 zł dla specjalistów 500zł dla reszty świadczy o tym co robią nasze związki .

lion, związki przy uruchamianiu tych kwot zostały pominięte, więc nie ma co im przypisywać takiego a nie innego zwiększenia środków dla pracodawców na jednorazowe wypłaty.
Uwzględniając powyższe, odpowiedniego zachowania należało oczekiwać od organizacji zakładowych. Uczestniczyłem w podziale tych środków u jednego z największych wojskowych pracodawców i tam wrzuciliśmy wszystko do jednego worka uznając, że zasady podziału powinny się odbyć zgodnie z art. 27 ust. 3 ustawy o ZZ.
Tak też się stało i przeciętna wypłata u tego pracodawcy wyniosła 638 zł.
Niestety, jednej z organizacji zależało na tym, aby obniżać tę kwotę z tytułu zwolnień lekarskich, więc kwota ta będzie odpowiednio zmniejszona za chorobowe. Nie zmienia to faktu, że w przypadku, gdy pracownik nie chorował przez 15 dni roboczych - otrzymuje te 638 zł.
Oszczędności z tytułu zmniejszenia za chorobowe miały być skierowane na ""specjalistów", jednak nie wyżej nić do kwoty 800 zł.
Przy okazji dokonano podziału oszczędności z realizacji budżetu płac w II półroczu. Z tego tytułu też do pracownika, który nie chorował zbyt długo trafi dodatkowo kwota 700 zł.
Z powyższego wynika, jak ważne mogą być działania zakładowych organizacji w sytuacji, gdy na górze dochodzi do zaniechań w uzgodnieniu podziału środków z centralami związkowymi.
Uważam, że akurat u tego pracodawcy pracownicy nie mogą narzekać.
Opinie dotyczące obniżania za chorobowe są podzielone wśród pracowników, w zależności od tego czy przebywali na zwolnieniu, czy nie.
Nam się nie udało tego wykreślić, bo uparł się jeden związek.
Chcąc jednak podpisać te porozumienia - poszliśmy na ustępstwa w tej kwestii, zwiększając jednocześnie liczby dni, za które te wypłaty będą pomniejszane.
Dlatego nie ma co tak krytykować tym bardzie, że negocjacje ostatecznego kształtu tych porozumień nie były łatwe.
Pozdrawiam.
Wiedz, co mówisz ale nie mów wszystkiego, co wiesz.
lion
Expert

137
3
02.10.2013
1
Tak , jestem wartownikiem i szeregowym członkiem związku NSZZPW . Wyrażam tylko swoją opinię a ona nie jest najlepsza , jeśli chodzi o likwidację OWC to nasza przewodnicząca podpisała zgodę na likwidację OWC ,miało wejść SUFO może prez zamieszanie na Ukrainie nie wyszło im to, albo zeszłoroczne negocjacje w sprawie podwyżek: obiecanki gruszek na wierzbie a wyszło jak zawsze teraz na 11 też obietnice itd itp
Niedostępny
Dima
Zaawansowany

**

97
0
04.06.2009
0
(08.12.2017, 11:33)lion napisał(a):  Św racja konrys. Wiadomość 1300 zł dla specjalistów 500zł dla reszty świadczy o tym co robią nasze związki .

Hmm,czemu się czepiać ''liona'' przecież wyraźnie napisał ,,nasze związki'' a wiadomo do których należy.A tak serio już dawno nawoływałem,żeby zmniejszyć siłę związków nieprzychylnych PW należy z nich wystąpić.Oczywiście mowa tu o NSZZ PW. I NIE BAĆ SIĘ!!!!
Toja
Zaawansowany

**

76
0
27.01.2015
1
(09.12.2017, 16:03)SAJMON napisał(a):  Ja np.podczas ostatniego podziału tzw. specjalistom zabrałem po 500zł i dołożyłem tym co mieli po 500zł czyli również i ja otrzymałem większe pieniążki.
Jak czytam takie posty to ręce opadają Madanimated . Jak można się cieszyć że się komuś zabrało żeby samemu dostać ? I wyjaśnimy sobie "specjaliści" którzy mieli dostać większe pieniążki to przeważnie  ślusarze tokarze mechanicy spawacze itd tak że cieszę się Sajmon że jesteś zadowolony z tego że zabrałeś pieniądze takim ludziom którzy najciężej pracują w MON.
maciek 2
Zaawansowany

**

52
0
25.06.2010
0
A wartownik z OWC nie jest specjalistą ?.Przecież musi mieć specjalne uprawnienia.
maciek 2, jest dumnym użytkownikiem Forum Oddziału Wart Cywilnych
Toja
Zaawansowany

**

76
0
27.01.2015
1
A ile trwa zdobycie tych uprawnień?

Skocz do:

Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 6 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację