Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!

.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podwyżki płac pracowników cywilnych wojska . 2017 r.
piotrwarta
Expert

115
5
15.11.2015
1
Smile 
W związku z zakończoną połową 2016 roku , oraz wyjaśnieniem wszystkich tematów odnoście wątku "podwyżki płac pracowników cywilnych wojska . 2016 " trzeba by było się zastanowić co dalej ! Podwyżki w 2016 r wiemy jakie są , oraz ile trzeba było przejść aby te parę złotych dostać....Czas najwyższy skończyć już z 2016 rokiem  , skoro wszystko jest jasne i zająć się przyszłością......mianowicie co przyniesie 2017 rok dla nas wszystkich ????

Coś co może nam dać do myślenia na ten kolejny rok....
http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/964258,podwyzki-dla-zolnierzy-zawodowych.html
bodo37
Nowicjusz

*

6
1
06.02.2015
0
Kolejne rozczarowanie.
nadszyszkownik
VIP

269
1
24.06.2011
-10
(03.08.2016, 15:25)piotrwarta napisał(a):  .Czas najwyższy skończyć już z 2016 rokiem  , skoro wszystko jest jasne i zająć się przyszłością......mianowicie co przyniesie 2017 rok dla nas wszystkich ????
Ten rok jeszcze się nie skończył, jeszcze nie czas zapominać o nim. Już teraz trzeba myśleć o jednorazowych wypłatach na koniec roku. Myślę że jest to realne. Trzeba tylko chcieć podjąć odpowiednie działania. Zarówno dotyczące roku obecnego  jak i przyszłego. NSZZ PW już podjął wielokierunkowe działania dotyczące roku przyszłego, mogę dodać że również jeszcze bieżącego. Co z tego wyjdzie zobaczymy. Uważam, że działania które prowadzi już Związek  doprowadzą do pozytywnego rozwiązania. Można też inaczej, napisać jakąś niby petycję i czekać do wiosny. Można też prowadzić  prywatna wojenkę panów pułkowników rezerwy . Gdybyśmy dalej czekali na efekty tego spięcia, bądź co bądź dawnych kolegów, w tym roku podwyżki były by nie było. Bądź była by tylko selektywna. Mało brakowało aby tak się stało. Zapraszam czytelników FOWC do odwiedzenia strony internetowej NSZZ PW i naszego Facebooka. Big Grin Okular
Kłamliwe psy szczekają a karawana idzie dalej.
kaska
VIP

324
4
06.12.2013
7
(03.08.2016, 17:16)nadszyszkownik napisał(a):  Ten rok jeszcze się nie skończył, jeszcze nie czas zapominać o nim. Już teraz trzeba myśleć o jednorazowych wypłatach na koniec roku. Myślę że jest to realne. Trzeba tylko chcieć podjąć odpowiednie działania.

Oczywiście, że masz rację, że będą pod koniec roku jeszcze dodatkowe środki na wynagrodzenia. Mówiłem o tym wprost przedstawicielom MON na spotkaniu w dniu 6 maja 2016 r. Wynika to też z naszej prezentacji, które są zamieszczone na stronie TARCZY. O tym, że są one realne wskazywaliśmy już w maju. Są dodatkowe środki w kwocie ponad 120 mln zł, a na razie przerzucono tylko 43 mln zł. Jak myślisz, co będzie z pozostałymi? Gdzie one zostaną wydane, jak nie w płacach?! W przeciwieństwie do Was, nic nie musimy robić w tym zakresie, gdyż wszystko powiedzieliśmy na tamtym spotkaniu. Tak na prawdę, wszystko co założyliśmy - teraz się sprawdza. Na razie wszystko idzie jak po sznurku!!! Wówczas, w trakcie spotkania, padały ze strony zdziwionych przedstawicieli MON pytania: skąd Pan to wie? Dlaczego Pan sądzi, że tak będzie? Osoby te nie wierzyły w to co im przedstawiali przedstawiciele MKK. Dzisiaj - krok po kroku - sami widzą, że mieliśmy rację.

(03.08.2016, 17:16)nadszyszkownik napisał(a):  Zarówno dotyczące roku obecnego jak i przyszłego. NSZZ PW już podjął wielokierunkowe działania dotyczące roku przyszłego, mogę dodać że również jeszcze bieżącego. Co z tego wyjdzie zobaczymy. Uważam, że działania które prowadzi już Związek doprowadzą do pozytywnego rozwiązania.

Dostrzegamy te Wasze działania. Nowe Wasze pomysły pojawiły się także na posiedzeniu podkomisji w Sejmie. Nic o nich nie mówimy, bo są - jakby garściami - wyciągnięte z pracowniczej petycji i załączonej do niej Ocenie sytuacji. A mianowicie: zwiększyć zatrudnienie PW, określić wskaźnik na płace PW, zapisać to w ustawie o modernizacji...

Nie, przepraszam, Wy wskazujecie na uchwałę RM dotyczącej "Szczegółowych kierunkach przebudowy i modernizacji SZ RP na lata 2017-2026". Dlaczego proponujecie ten kierunek? Czy nie dlatego, że akurat takie wyjście widzą urzędnicy w MON? Żeby tylko nie wyszło tak, jak chcieli tego ci z MKK!!!
Powiedz mi, ile takich szczegółowych kierunków przebudowy już było uchwalanych w MON w poprzednich latach, począwszy tylko od 2000 r.? I co? Czy kiedykolwiek - jako NSZZ PW - zaproponowaliście wprowadzenie tam zapisów dotyczących PW????

Innym "Waszym" pomysłem jest Strategiczny Przegląd Obronny!!!! Tam też - według Was - można wprowadzić zapisy dotyczące PW! OK, ale ile takich SPO było już w przeszłości?! A nawet był Program Prezydenta Komorowskiego w zakresie obronności! Tam powinno było Wam w przeszłości łatwiej wprowadzić cośkolwiek dotyczącego PW, bo przecież ostatecznie to ten Prezydent podziękował Przewodniczącemu NSZZ PW za ROZWÓJ RUCHU ZWIĄZKOWEGO.
Z pewnością (nie) chodziło o tę dywersyfikację związków zawodowych w MON, która dokonała się w ostatnich dwóch latach i dała PW możliwość wyboru innej organizacji związkowej niż NSZZ PW czy NSZZ "S".

Słuchając lub czytając wypowiedzi Waszych przedstawicieli, miałem wrażenie, że przepisaliście naszą ocenę sytuacji.
Nie chciałem o tych działaniach pisać, bo uważałem, że:
NIE JEST WAŻNE OD KOGO WYSZŁY TE PROJEKTY. OD WAS, OD SOLIDARNOŚCI, CZY OD NAS. WAŻNE JEST, ABY COKOLWIEK Z TEGO ZOSTAŁO WPROWADZONE W ŻYCIE. ABY PRACOWNICY WOJSKA DOSTALI COŚ WIĘCEJ NIŻ TO CO W 2016 R. TE PRZECIĘTNIE 248 ZŁ PRZYSŁUGIWAŁO IM OD POCZĄTKU, A ZGADZAJĄC SIĘ NA TE PROPOZYCJE - NIE SPOWODOWALIŚCIE, ŻE PW ZOSTALI POTRAKTOWANI JAKOŚ SZCZEGÓLNIE!!!
Powiem więcej, PW zostali potraktowani gorzej niż pozostali pracownicy państwowej budżetówki. O tym dowiemy się dopiero za "chwilę". A tak na marginesie z pewnością już wiesz, że - pomimo tej podwyżki i wyrównania wypłaconego od 1 stycznia br. - przeciętna płaca PW jest poniżej przeciętnego wynagrodzenia za 2015 rok!!!
Zatem, muszą być dodatkowe wypłaty pod koniec roku, bo średnia za ten rok będzie zbyt niska! A poza tym - trzeba wydać środki na wynagrodzenia i nie można ich w tym roku przeznaczyć np. na ... zakup węgla, chociażby.

Kończąc, chciałbym przytoczyć wypowiedź Przewodniczącego Jagiełły z posiedzenia w Sejmie. Tak, Kolego Przewodniczący, w pełni się zgadzam z tymi Kolegi słowami: "ŻEBY GONIĆ (chodzi o poziom płac - mój przypis), TRZEBA SZYBCIEJ BIEC NIŻ POZOSTALI". Szkoda, że gdy o tym mówiłem na spotkaniu, że nam nie chodzi o podwyżki same w sobie, ale o zmniejszanie różnic w stosunku do państwowej sfery budżetowej, Wy nie dostrzegaliście tej zależności, natomiast osoby z MON pytały się: skąd MKK wie jakie są podwyżki u innych i jaka płaca będzie w państwowej budżetówce za 2016 r.
Zatem, ZAMIAST GONIĆ - DZISIAJ CZŁAPIEMY W OGONIE. I taka dotychczas jest naga prawda, bez tej Waszej wzniosłej otoczki.

Odpowiadam tylko w tym zakresie, bo jest w miarę merytoryczny.
W odniesieniu do pozostałej treści Twojego postu, nie będę się wypowiadał, bo czego bym nie napisał i tak to nie zmieni nic w Twojej mentalności. A tak na marginesie, nie szedłem do wojska po, by szukać kolegów.
Marek Kazimierczak
Wiedz, co mówisz ale nie mów wszystkiego, co wiesz.
kaammyyk
Nowicjusz

*

23
0
03.06.2016
0
W tym artykule z gazety prawnej jest określona suma podwyżki dla pracowników wojska na 300 zł . Ciekawe czy to będzie możliwe ?
kaska
VIP

324
4
06.12.2013
7
Ciekawe pytanie @kaammyyku,
postaram się Ci odpowiedzieć poprzez oficjalne dokumenty, które są w obrocie. A więc, strona pracowników RDS w zakresie przedstawionych założeń budżetu państwa na 2017 r. oceniła je negatywnie i stwierdziła, że podtrzymuje - w zakresie wzrostu płac w sferze budżetowej - postulat zawarty w stanowisku trzech reprezentatywnych central związkowych z maja br. , by wzrost płac w sferze budżetowej był na poziomie co najmniej 10,9%. Zatem w budżetówce ZZ chcą - co najmniej 10,9%, a co jeszcze wiemy? Ano to, że minimalne wynagrodzenie wzrosło o 8,1%, wzrost dla PW - według programu "105plus" - ma dać wzrost o 5% wyżej niż ustawowy wzrost płac.
Zmierzając więc ku odpowiedzi, jeżeli w MON zakładano, że ten ustawowy wzrost płac to będzie ten dla sfery budżetowej, to należy do 10,9% dodać te 5% i mamy 15,9%. Może być trochę mniej, gdy Rząd nie przyjmie wzrostu ZZ, ale nie powinno to być mniej niż wzrost minimalnej (w końcu ZZ chciały wzrost minimalnej o 6,5% czyli 1970 zł, a Rząd dał więcej), więc 8,1% dodać te 5% to będziemy mieli 13,1%.
W 2015 r. przeciętna płaca jak słyszeliśmy w Sejmie była 3.427 zł z uposażeniami, a bez nich to ... 3.300 zł.
Tak było w 2015, a po podwyżkach w 2016 r. o - przeciętnie - 248 zł i uruchomieniu ponownie środków z uposażeń żołnierzy (na razie 43 mln zł, ale będzie więcej), więc licząc te co już posiadane 43 mln zł to wzrost przeciętnie mcznie o ok. 81 zł. Średnia w 2016 r. powinna wynieść co najmniej: 3.577 zł (pisałem o tym na stronie TARCZY pod datą 14 maja w tytułu : "Zakładany wzrost płac brutto w 2016 r." ), mając na uwadze środki z uposażenia - będzie to nawet 3.658 zł.
A więc mamy tę naszą średnią za 2016 r. w kwocie co najmniej 3.658 zł wraz z uposażeniami płaconymi jednorazowo, natomiast bez uposażeń będzie to ok. 3.577 zł.
Mnożąc teraz tę kwotę samych wynagrodzeń przez ten wzrost, otrzymujemy:
przy 15,9% - kwotę 569 zł, natomiast przy wzroście 13,1% - 469 zł.
Obie te kwoty są więc znacznie wyższe od tych 300 zł, o których napisano w Polsce Zbrojnej, więc zróbmy inaczej, podzielmy te 300 zł przez przeciętną płacę w 2016 r. A więc 300/3.577 to nam da 8,4%. I już jesteśmy w domu.
Według informatorów Polski Zbrojnej, prawdopodobnie wzrost płac ustawowych będzie na poziomie 3,4%, a w resorcie ON będzie o 5% wyższy i wyniesie 8,4%.
Zatem @kaammyyku, potwierdzam, że jest możliwa podwyżka PW o 300 zł pod warunkiem, że ustawowy wskaźnik wzrostu płac wyniesie 3,4% a MON dotrzyma słowa i zwiększy wskaźnik wzrost płac o kolejne 5 punktów procentowych. I wtedy będzie 8,4% wzrostu co da 300 zł.
Ale to nie zmienia faktu, że wzrost płac w sferze budżetowej może być znacznie wyższy. Wzrost płac w państwowej sferze budżetowej to jest co innego niż ustawowy wzrost płac. Ale - wzorem mojego serdecznego Kolegi, powiem - to jest temat na inną opowiastkę Big Grin
Pozdrawiam Cię i mam nadzieję, że wszystko Ci wyjaśniłem.
Marek Kazimierczak
Wiedz, co mówisz ale nie mów wszystkiego, co wiesz.
SAJMON
Maniak forum

1,035
5
12.11.2009
24
Wczoraj tj.23 sierpnia 2016r. Ministerstwo Finansów przygotowało projekt , że w ramach budżetu na 2017r. zabezpieczono niezbędne środki na podwyższenie wynagrodzeń w sferze budżetowej oraz zwiększone nakłady na obronę narodową. W czwartek 25 sierpnia ma być przyjęty projekt budżetu na posiedzeniu rządu. Nominalny wzrost przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w 2017r. wyniesie 5 %. Pozdrawiam.
SAJMON,Forum Oddziału Wart Cywilnych , Nov 2009.
max
Nowicjusz

*

13
0
17.01.2014
1
i po co te narady:
za portal mundurowy:
Pracownicy wojska też skorzystają
Do tego od 2017 r. planowane są podwyżki dla pracowników sfery budżetowej w wysokości 1,4 mld zł, z tego cywile zatrudnieni w resorcie obrony narodowej mają otrzymać po ok. 210 zł brutto.
Nie ma już o co walczyć sobie znowu dali 2x tyle.
SAJMON
Maniak forum

1,035
5
12.11.2009
24
210 zł. to było "uzgodnione" w dniu 6 maja 2016r. i bez łaski a teraz muszą jeszcze dołożyć od siebie to co mają pod "dywanem" oszczędności w IWSZ oraz likwidacja jednorazówek. I skromnie " pchlim targiem "wyjdzie po 400 zł. brutto. A jak będzie mniej pieniążków to podwyżki nie powinny być ........... Chyba , że chcemy być Albanią lub Rosją. Spotkanie "robocze" strony związkowej najprawdopodobniej po 18 września 2016r. Pozdrawiam.
SAJMON
Maniak forum

1,035
5
12.11.2009
24
Zgodnie z nowelizacją Ustawy z dnia 22 lipca 2016r  o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę oraz niektórych  innych ustaw został zmieniony  zapis w Dz.U. z 2015r. poz.2008 art.6 ust 5 został dopisany 4 ppkt i brzmi on tak ; Do minimalnego wynagrodzenia za pracę nie wlicza się dodatku za prace w porze nocnej. Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2017r. z dwoma wyjątkami. Pozdrawiam.

Skocz do:

Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację