Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!





.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podwyżki płac pracowników cywilnych wojska. 2016r.
Offline
heniu
Expert


***

159
0
17.06.2009
0
nie co sam dokonałeś tylko czego sam dokonałeś ,a tak poza tym nie aspiruję do żądnych stanowsk.
Offline
ThomasAG
Nowicjusz


*

32
0
07.12.2015
1
Witam.

Nic się nie zmieniło! ! ! Dalej jedni drugich opluwają. Z tego nic nie wynika! Albo się zjednoczymy w działaniach, albo będą nas dymać dalej. Szkoda czytać.
Offline
piotrwarta
Expert


***

115
5
15.11.2015
1
(18.05.2016, 07:15)SAJMON napisał(a):  Podczas prac nad ustaleniem  kwoty minimalnej płacy od nowego roku 2017 nie będzie wliczany dodatek nocny .Ptaszki ćwierkają,że ma to być 2050zł.Brutto

Co to zmieni jak teraz jest 1850 brutto minimalna płaca , a większość mojego składu OWC ma 1530-1600 brutto zasadniczej w umowie o pracę....
Offline
heniu
Expert


***

159
0
17.06.2009
0
(18.05.2016, 12:12)SAJMON napisał(a):  
(17.05.2016, 16:57)heniu napisał(a):  czym się szczycisz wielki związkowcu , co wywalczyłeś dla swoich kolegów lepiej daj sobie spokój z tą działalnością.
 Jeśli byś był członkiem mojego związku to byś wiedział wszystko bo odpowiednie komunikaty trafiły do odpowiednich osób funkcyjnych. A skoro potrafisz tylko obrażać to znaczy ,że jesteś nikim i nic porządnego nie załatwiłeś. A np. to w ostatnich dniach ,że każdy pracownik cywilny od 01.06.2016r. będzie miał możliwość co tydzień przez maksymalnie 2 godziny poświecić na sport ( bieganie, siłownia)i te godziny będą zaliczane  mu do czasy  pracy. Pokaz kto w MON załatwił takie coś. W ostatnich rozmowach po spotkaniu otrzymałem zapewnienie ,że zaoszczędzone środki w 2016r. będą przeznaczane na usuwanie SUFO tam gdzie kończą się im  umowy i będzie wprowadzane EPO. Mam wiele pomysłów i nie długo o nich usłyszysz. Podam Ci tylko to ,że na razie słownie zgłosiłem sprawę zatrudniania  byłych emerytów wojskowych na cywilnych etatach oraz pobierania nie zgodnie z prawem  tzw. jubileuszówki i wysługi. Odważył byś się. Wiesz jakie są na mnie ataki i na mój związek z tego tytułu. Jak jesteś taki bohater to czemu nie wejdziesz do jakiegoś związku i zaproponujesz jakieś rewelacyjne rozwiązania w obojętnie jakich sprawach. Anonimowy bohaterze. Nawet ujawnić się boisz.  Nie ośmieszaj się. Na pewno jesteś jednym z tych co żal ci 15 zł na związki . Tylko zastanowiłeś się kiedyś ile razy trzeba było jechać do MON-u żebyś dzisiaj mógł tu pisać. Bo wszystkie OWC miało być zlikwidowane ile odbyło się spotkań z innymi związkami MON w Warszawie. Poczytaj sobie o uchwałę finansową NSZZ S a później zabieraj głos. Ja z każdego 15 zł odprowadzam 40% na władze KK. A zasiłki statutowe jak zostaje 9 zł to  ile członków musi być  żeby (złożyć się) np i  wypłacić  zasiłek statutowy za urodzenie się dziecka członkowi związku w wysokości np.200zł. A zgony matka ,ojciec ,teściowa i teść po 100zł. A pozostałe koszty utrzymania związku ; konto bankowe dla firmy, telefon służbowy itp.itd.Jak chcesz zaistnieć bohaterze  tutaj to napisz coś mądrego  a  nie cwaniakuj anonimowo. Jestem otwarty na krytykę ale rzeczową. Ty na koniec roku dostałeś nagrodę czy premię z MON-u  aja nie bo nie świadczę pracy. I tak jest przez 8 lat. Chciałbyś  nadstawiać gęby za takiego jak ty i  żeby Cię jeszcze za to karali. Pracować i patrzeć jak koledzy z OWC biorą nagrody, dodatkowe urlopy czy medale. Robię to bo kocham pomagać innym. Już wcześniej o tym pisałem. Może mam źle pod sufitem ,że robię to za gołą pensję wartownika.
nigdy nie będę członkiem Twojego związku ,to po pierwsze.nikogo tutaj nie obrażam , stwierdzam jedynie fakty.po szumnych zapowiedziach przyklepaliście propozycje monu.i nie interesują mnie Twoje związkowe kłopoty finansowe.jak nie dajesz rady to zwiń mandżur.
Offline
kaska
VIP


****

324
4
06.12.2013
7
(18.05.2016, 12:31)SAJMON napisał(a):  Nie rozumiem zasadniczą masz 1500,1600zł. Nie ma płacy zasadniczej netto ani brutto. Chodzi Ci albo o wynagrodzenie zasadnicze 1500,1600zł lub ,że tyle otrzymujesz na rękę. A brutto masz na pewno większe niz1850 zł ( z dodatkami ) bo jak by tak nie było to byś musiał dostać dodatek wyrównawczy.A dodatek nocny to nastepny wszawy grosz ale liczony osobno a nie wliczany w minimalne wynagrodzenie. Coś tam będzie na plusie.
@SAJMON, no jak, nie ma zasadniczej netto ani brutto?! Dodatek nocny nie jest wliczany w minimalne?! Weź trochę wolnego i odpocznij, bo zaczyna się Ci już wszystko mylić. Jeszcze ktoś się zacznie zastanawiać co robisz na spotkaniach z MON, jak nie znasz podstawowych rzeczy. A przecież @piotrwarta ma zasadne pytania dotyczące swojego wynagrodzenia! Coż Jemu po tym, że minimalne wzrośnie do 2050 zł, skoro dzisiaj wynosi 1850 zł a On oraz inni z Jego zakładu mają 1530-1600 zł ?! Dlatego napisał, że ma brutto, żeby czytający Jego post nie mieli wątpliwości, że chodzi o płacę brutto. Bo przecież mogliby sądzić, że jak ktoś pisze o kwotach 1530-1600 zł, to może mieć na myśli zarówno płacę netto, jak i brutto. Marek Kazimierczak
Wiedz, co mówisz ale nie mów wszystkiego, co wiesz.
Offline
Andrzej61
Nowicjusz


*

18
0
18.05.2016
0
(18.05.2016, 14:38)heniu napisał(a):  
(18.05.2016, 12:12)SAJMON napisał(a):  
(17.05.2016, 16:57)heniu napisał(a):  czym się szczycisz wielki związkowcu , co wywalczyłeś dla swoich kolegów lepiej daj sobie spokój z tą działalnością.
 Jeśli byś był członkiem mojego związku to byś wiedział wszystko bo odpowiednie komunikaty trafiły do odpowiednich osób funkcyjnych. A skoro potrafisz tylko obrażać to znaczy ,że jesteś nikim i nic porządnego nie załatwiłeś. A np. to w ostatnich dniach ,że każdy pracownik cywilny od 01.06.2016r. będzie miał możliwość co tydzień przez maksymalnie 2 godziny poświecić na sport ( bieganie, siłownia)i te godziny będą zaliczane  mu do czasy  pracy. Pokaz kto w MON załatwił takie coś. W ostatnich rozmowach po spotkaniu otrzymałem zapewnienie ,że zaoszczędzone środki w 2016r. będą przeznaczane na usuwanie SUFO tam gdzie kończą się im  umowy i będzie wprowadzane EPO. Mam wiele pomysłów i nie długo o nich usłyszysz. Podam Ci tylko to ,że na razie słownie zgłosiłem sprawę zatrudniania  byłych emerytów wojskowych na cywilnych etatach oraz pobierania nie zgodnie z prawem  tzw. jubileuszówki i wysługi. Odważył byś się. Wiesz jakie są na mnie ataki i na mój związek z tego tytułu. Jak jesteś taki bohater to czemu nie wejdziesz do jakiegoś związku i zaproponujesz jakieś rewelacyjne rozwiązania w obojętnie jakich sprawach. Anonimowy bohaterze. Nawet ujawnić się boisz.  Nie ośmieszaj się. Na pewno jesteś jednym z tych co żal ci 15 zł na związki . Tylko zastanowiłeś się kiedyś ile razy trzeba było jechać do MON-u żebyś dzisiaj mógł tu pisać. Bo wszystkie OWC miało być zlikwidowane ile odbyło się spotkań z innymi związkami MON w Warszawie. Poczytaj sobie o uchwałę finansową NSZZ S a później zabieraj głos. Ja z każdego 15 zł odprowadzam 40% na władze KK. A zasiłki statutowe jak zostaje 9 zł to  ile członków musi być  żeby (złożyć się) np i  wypłacić  zasiłek statutowy za urodzenie się dziecka członkowi związku w wysokości np.200zł. A zgony matka ,ojciec ,teściowa i teść po 100zł. A pozostałe koszty utrzymania związku ; konto bankowe dla firmy, telefon służbowy itp.itd.Jak chcesz zaistnieć bohaterze  tutaj to napisz coś mądrego  a  nie cwaniakuj anonimowo. Jestem otwarty na krytykę ale rzeczową. Ty na koniec roku dostałeś nagrodę czy premię z MON-u  aja nie bo nie świadczę pracy. I tak jest przez 8 lat. Chciałbyś  nadstawiać gęby za takiego jak ty i  żeby Cię jeszcze za to karali. Pracować i patrzeć jak koledzy z OWC biorą nagrody, dodatkowe urlopy czy medale. Robię to bo kocham pomagać innym. Już wcześniej o tym pisałem. Może mam źle pod sufitem ,że robię to za gołą pensję wartownika.
nigdy nie będę członkiem Twojego związku ,to po pierwsze.nikogo tutaj nie obrażam , stwierdzam jedynie fakty.po szumnych zapowiedziach przyklepaliście propozycje monu.i nie interesują mnie Twoje związkowe kłopoty finansowe.jak nie dajesz rady to zwiń mandżur.
Offline
Andrzej61
Nowicjusz


*

18
0
18.05.2016
0
Sajmon napisał ..."Podam Ci tylko to ,że na razie słownie zgłosiłem sprawę zatrudniania  byłych emerytów wojskowych na cywilnych etatach oraz pobierania nie zgodnie z prawem  tzw. jubileuszówki i wysługi. "...


Natychmiast należy zwolnic wszystkich głównych księgowych od WOG-ów aż po MON, bo od lat wypłacają to co ty jedyny oświecony uznajesz za nielegalne.


A co do zatrudniana byłych żołnierzy zawodowych a nie jak nas nazywasz byłymi emerytami wojskowymi to poczytaj:


DzU.2014,1414. j.t.  Art 119 a następnie DzU.2007.106.724. a na koniec DzU.2007.99.669


A jak przeczytasz to może przestaniesz obrażać.
Offline
heniu
Expert


***

159
0
17.06.2009
0
(18.05.2016, 15:12)SAJMON napisał(a):  
(18.05.2016, 14:44)kaska napisał(a):  
(18.05.2016, 12:31)SAJMON napisał(a):  Nie rozumiem zasadniczą masz 1500,1600zł. Nie ma płacy zasadniczej netto ani brutto. Chodzi Ci albo o wynagrodzenie zasadnicze 1500,1600zł lub ,że tyle otrzymujesz na rękę. A brutto masz na pewno większe niz1850 zł ( z dodatkami ) bo jak by tak nie było to byś musiał dostać dodatek wyrównawczy.A dodatek nocny to nastepny wszawy grosz ale liczony osobno a nie wliczany w minimalne wynagrodzenie. Coś tam będzie  na plusie.
@SAJMON, no jak, nie ma zasadniczej netto ani brutto?! Dodatek nocny nie jest wliczany w minimalne?! Weź trochę wolnego i odpocznij, bo zaczyna się Ci już wszystko mylić. Jeszcze ktoś się zacznie zastanawiać co robisz na spotkaniach z MON, jak nie znasz podstawowych rzeczy. A przecież @piotrwarta ma zasadne pytania dotyczące swojego wynagrodzenia! Coż Jemu po tym, że minimalne wzrośnie do 2050 zł, skoro dzisiaj wynosi 1850 zł a On oraz inni z Jego zakładu mają 1530-1600 zł ?! Dlatego napisał, że ma brutto, żeby czytający Jego post nie mieli wątpliwości, że chodzi o płacę brutto. Bo przecież mogliby sądzić, że jak ktoś pisze o kwotach 1530-1600 zł, to może mieć na myśli zarówno płacę netto, jak i brutto. Marek Kazimierczak
 MAREK NIE ROZUMIESZ TO NIE POUCZAJ. Ja koledze pisałem o zasadniczej czyli kategorii zaszeregowania netto.  Płaca jest netto i  brutto .Wynagrodzenie netto jest z np. z dodatkami takimi jak premia, wysługa dodatek za  A o  dodatku nocnym to piszałem w tym ,że ma być od nowego roku nie wliczany w minimalne wynagrodzenie. Czytaj ,ze zrozumieniem co ja pisze.  Nie znałem Ciebie i wiem co to jest pł. zasadnicza, brutto.minimalne wynagrodzenie czy dodatek za II zm lub III zm jak się wylicza chorobowe itd... I proszę bez takich docinek bo jak ja zacznę krytykować twoje osobiste sukcesy a zwłaszcza ostatni negocjacyjny z dnia 06.05. Nie czujesz sie przegranym. Tylko próbujesz zwalic wine za niskie podwyzki na trzy zwiazki. Jak jestes takim bohaterem to dlaczego nie postawiliście konkretnego weta tylko zasłaniacie się że pw  czekają na podwyżki. sprytny wybieg ale moze te tłumaczenie jest dobre dla niektórych tu piszacych takich jak henio. I wywiad telewizyjny był bardzo ważny dla was a nie żeby kontynuować rozmowy bez min. Grabskiego. Piar jest potrzebny wtedy jak się ma sukces a nie jak porażkę i szukać winnych tylko nie siebie.Solidarność zgodziła się podpisać warunkowo. To na tyle .
człowieku ogarnij się.zaczynasz mi przypominać gościa który mówił nie chcem ale muszem
Offline
kaska
VIP


****

324
4
06.12.2013
7
(18.05.2016, 15:12)SAJMON napisał(a):  A dodatek nocny to nastepny wszawy grosz ale liczony osobno a nie wliczany w minimalne wynagrodzenie.
Jeżeli chcesz kogoś pouczać o czytaniu ze zrozumieniem, to najpierw napisz to co chcesz napisać, a nie myśl, że napisałeś to co chciałeś napisać! W tym zdaniu powyżej nie ma nigdzie czasu przyszłego!
(18.05.2016, 15:12)SAJMON napisał(a):  a nie żeby kontynuować rozmowy bez min. Grabskiego.
Przewodniczący ZPW "TARCZA" nie będzie rozmawiał z osobami poniżej Kierownictwa MON, bez wcześniejszego przedstawienia upoważnienia Ministra do prowadzenia takich rozmów. Z płk F możesz Ty sobie rozmawiać i ustalać dalsze szczegóły jako równorzędni partnerzy. Przyjęliśmy w MKK zasadę zachowania właściwego szczebla prowadzenia rozmów, aby zapewniona była odpowiedzialność za podejmowane decyzje w trakcie tych rozmów. O czym niby miałem rozmawiać z płk F?
Wiem, że bardzo chcielibyście, żebyśmy zablokowali te podwyżki. Pamiętasz, jak mówiłem Ci w dniu 6 maja br. abyś nie dzielił skóry na niedźwiedziu? Marek Kazimierczak
Wiedz, co mówisz ale nie mów wszystkiego, co wiesz.
Offline
jutka
Zaawansowany


**

69
3
06.08.2010
8
@sajmon, dla Ciebie zasadnicza to jest netto a ze skutkami to brutto?  W00t  A ja durna myślałam, że netto, to po potrąceniu podatku i ozusowieniu  Doh    Big Grin Big Grin Big Grin
jutka, jest dumnym użytkownikiem Forum Oddziału Wart Cywilnych



Skocz do:


Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację