Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!

.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dowódca warty.
Patryk15WOG
Nowicjusz

*

7
1
20.08.2014
0
Ryba to u Ciebie dowódca warty za każdym razem wychodzi do rozładunki i załadunku ? Big Grin myślałem że takie coś to tylko w regulaminie , hehe . U mnie coś takiego istniało tylko od 7.30 do 15.30 z wiadomych przyczyn Smile Choć nie każdy , mówię o Moim składzie warty . Co do dowódcy warty powinien być wyznaczony jeden z wartowników gdy Rysiu idzie na urlop wiadomo że rządzi Zdzisiu i wszystko gra.
Krzysztof963
Nowicjusz

*

6
0
14.08.2011
0
D-ca Warty odpowiada za regulaminowy przebieg służby na wartowni i posterunkach za magazyny broni i amunicji,środki przymusu bezpośredniego,opatrunki,maski,hełmy,op-1,stany inwentarza w pomieszczeniach wartowni,całą dokumentację ochroną czyli małą kancelarie tajną z dokumentami jawnymi i zastrzeżonymi oraz znajomość z algorytmów powiadamiania w stanach wyższej i pełnej gotowości bojowej oraz za wyszkolenie i wyposażenie wartowników w czasie pełnienia służby wartowniczej a to wszystko za 60zł dodatku funkcyjnego.:
Krzysztof963, jest dumnym użytkownikiem Forum Oddziału Wart Cywilnych
ryba1971
Expert

193
2
06.07.2010
5
Jedna sprawa to odpowiedzialność a inna obowiązki. Będąc na posterunku to przez 2 godziny tez odpowiadam za 20 Starów ,10 Rosomaków, za baki pełne paliwa, gaśnice, budkę oraz radiostacje i swoją broń itp. i itd. Każdy ma jakąś odpowiedzialność ale też i każdy ma obowiązki za które osobiście odpowiada. Jednym płacą więcej innym mniej. Dobrze znam obowiązki d-cy warty, mam lata praktyki i jestem ciekaw co powiesz prokuratorowi wojskowemu jak zabraknie Tobie jednej kulki albo wartownik strzeli w ścianę? Że masz za dużo obowiązków lub jesteś nad ranem niewyspany i wyznaczony wartownik za ciebie przyjmuje broń i amunicje lub nadzoruje ładowanie/rozładowanie zmiany?
ryba1971, jest dumnym użytkownikiem Forum Oddziału Wart Cywilnych
Krzysztof963
Nowicjusz

*

6
0
14.08.2011
0
Za dawnych czasów [służba-24godz.] dowódcami wart zostawali przeważnie byli żołnierze zawodowi którzy dobierali sobie pomocników z zaufanych wartowników a oni wykonywali za nich ;fizyczną; robotę,a oni mieli wtedy czas na dokładnym przypatrywaniu się tym jak naprawdę pełnią służbę wartownicy - 2 godz. na posterunku i 2 godz. na wartowni.Dawny regulamin służby wartowniczej mówił za wszelkie braki i usterki na wartowni i na posterunkach odpowiadał D-ca warty pełniącej służbę wartowniczą.I to był najrozsądniejszy s1posób pełnienia służby wartowniczej bo warta się nie ;rozdrabniała; się na drobne.Obecnie wartownik przechodzi 6 post. przez 12godz. i jak coś się stanie to nie wiadomo tak naprawdę kiedy to się stało i kto tam wtedy był.Dlatego uważam iż d-cy wart powinni być starannie dobierani i odpowiednio od wartości opłacani.
Krzysztof963, jest dumnym użytkownikiem Forum Oddziału Wart Cywilnych
ryba1971
Expert

193
2
06.07.2010
5
Nie przeczę że d-ca zmiany ma większą odpowiedzialność niż wartownik i za to powinien mieć większe wynagrodzenie. Chcę poruszyć tylko sprawę wykorzystywania wartowników do wykonywania pracy ( obowiązków) za d-ce zmiany. W OWC nie ma stanowiska pomocnik, rozprowadzający. Regulamin nakazuje d-cy osobiście przyjąć magazyn broni i nadzorować ładowanie a nie tak ustawiać sobie zmianę aby jeden z wartowników zamiast być na posterunku to wykonuje jego obowiązki. Za tego jednego ktoś musi chodzić więcej po świeżym powietrzu w nocy a gorzej jeśli pada albo jest mróz i czemu to są w kółko te same osoby. Pachnie mi tu naruszeniem Kodeksu Pracy o nierównym traktowaniu pracowników i podziale pracy. OWC to nie MON( tu serdeczne podziękowania twórcą regulaminu OWC za dokopanie wartownikom) i nie ma tu zapisu że wartowników ma być na 12 h po 2 na każdy posterunek i tylko na posterunki i nie dłużej niż 6 h a jeszcze krócej na mrozie lub upale. Tu można spędzić 8 godzin na posterunku, biurze przepustek lub monitoringu mając tylko 1 h przerwy na rozmrożenie członków. Wracając do starych czasów to w MON regulamin warty wewnętrznej potem ogólny narzucał pomocnika i rozprowadzających i nie było żadnego dobierania sobie pomocników. Osobiście miałem na 21 wartowników pomocnika i 2 rozprowadzających ale broń i amunicja oraz zawsze należała do moich obowiązków.
ryba1971, jest dumnym użytkownikiem Forum Oddziału Wart Cywilnych
Ares
Unregistered

Witaj..... Smile Tak bylo i wydaje mi sie ze tak jest nadal alew.....wojsku Wówczas pelniacy sluzbe wartowniczą 8/24 chronil obiekty, 8 godz czywal i 8 godzin odpoczywal Aby odpoczywal nalezalo przygotowac do tego warunki ...Pracownik wojska pelni ta sluzbe z reguly 12,5 godz z tego 8 na posterunkach Odpoczywać nie musi Smile W przerwach pomiedzy kolejnymi wyjsciami na posterunek z reguły sprzata kibel, grabi maluje albo np nosi skrzynki Nikt przecież za siedzenie i nic nierobienie placil nie bedzie Smile A zmeczenie, a to opisane przez Ciebie ''rozmrozenie'' a zmiana przemoknietej odziezy czy obuwia a zwyczajne spozycie posilku?? O tym nie mysli nikt Potrafi za to wpasc jak bomba do wartowni i pokarać pracowników za to ze pozwolili sobie na chwile zdjac pas..... O obuwiu nie wspominam bo byloby o czym gadac i wytykac przez tydzien a pierwszym karanym bylby d-ca warty.....
Gdy ja pelnilem sluzby w tym warty w wojsku jako żolnierz to dokladnie wiedzialem co mnie czeka - kiedy czuwam, kiedy odpoczywam, kiedy pełnie sluzbe wartownicza na posterunku i jakim Teraz - podobnie jak wielu innych nie wiem nic Mogę byc wszędzie i wykonywac dziesiatki innych zadan czesto nie zwiazanych z moja pracą Jak uda mi sie cos zjesc to sukces a spokojnie wypic kawe czy herbate to doprawdy święto
Wspominajac dawne czasy pamietam że podmiotem wszelkich dzialan byli wowczas ludzie To o nich starano sie dbac nawet w ten sposob ze naliczano im dodatek do wyzywienia bo dostrzegano że traca sily w tej wydawaloby sie polegajacej jedynie na staniu lub siedzeniu sluzbie...Podczas kazdej odprawy wart padalo pytanie o samopoczucie Stan psychofizyczny wartownikow byl na biezaco analizowany , starano sie o pelniacych sl wartownicza zwlaszcza zolnierzy etatowych pododdzialow ochrony dbac szczegolnie Wiem cos o tym bo sie tymi sprawami osobiście zajmowalem Moge tez z satysfakcja po latach napisac ze żaden zolnierz mi podlegly nigdy nie targnal sie na zycie z przyczyn zwiazanych ze sluzba wojskowa .... Pamietam jeden przypadek - stoi mi przed oczami tak jakby to bylo dzis chociaz uplynelo ponad 20 lat....
Pamietam kazdy szczegol i tego zolnierza Pamietam jego nazwisko, jego problemy byc moze bardziej niz problemy moich dzieci....
Nie czas i miejsce by ta historie - zapewne pouczajaca dla wielu którzy kierują nasza praca opisac...
Wspomne tylko jeden moment tego zdarzenia ...Zołnierz z przestrzelona klatka piersiową w okolicach serca, przytomny lezy na izbie chorych szpitala a personel miota sie nie wiedzac co ma robić Ja w tym stresie a bylem w mundurze lapie lekarza za ubranie i krzycze zeby mi zolnierza ratowal On - w nie mniejszym stresie wrzeszczy na mnie ze przez takich jak ja mlodzi ludzie probuja odebrac sobie zycie ...Na to ten żolnierz ktory byl przytomny ale na moich oczach sie wykrwawial z tych noszy mówi ... O....l sie od ...../ tu wymienil moj stopien/ bo jest w porządku - to nie przez wojsko ...
Zolnierz przezyl....moze troche takze i dzieki mnie bo widzac jaka jest w tym szpitalu opieka kazalem go natychmiast przewieźc reanimacyjną do szpitala wojskowego gdzie mieli doswiadczenie z ranami postrzalowymi Dlaczego to wszystko wspominam Dlatego ze obecnie juz od wielu lat nie ma tej wiezi która kiedyś laczyla ludzi ... Inaczej sie na ludzi patrzy i inaczej ich traktuje.... niestety Dlatego czasami mysle ze osobiście w tym nowym swiecie sie nieco zagubilem....

Skocz do:

Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację