Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!

.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podwyżki 2011
qwerty
VIP

398
4
09.06.2009
3
2010-11-17

Czy będą podwyżki dla pracowników wojska?

W przyszłym roku, zarobki pracowników wojska mogą zwiększyć sie przeciętnie o 100 zł na etat - dowiaduje się na portal-mundurowy.pl

Pomimo, że podwyżki w sferze budżetowej zostały zablokowane, poza nauczycielami oraz prokuratorami i sędziami, to jest furtka pozwalająca na ominięcie tego ograniczenia. Więcej będą mogli zarobić pracownicy w tych instytucjach i jednostkach resortów budżetowych, w których wystąpiły oszczędności spowodowane redukcją etatów. Pod warunkiem akceptacji szefa resortu.

W MON w 2010 r. redukcja obejmie ok. 3000 stanowisk, w tym ok. 600 w wojskowych komendach uzupełnień oraz w bazach materiałowych. Reorganizacja przyniesie ok. 40 mln zł oszczędności, które można przeznaczyć na tzw. wydatki rzeczowe lub osobowe ( np. podwyżki dla pozostałych pracowników lub nagrody).

Na jednego pracownika wojska wypada ok. 100 zł na etat. Wszystko zależy od szefa resortu. - Decyzję w tej sprawie minister obrony narodowej może podjąć w przyszłym tygodniu - informuje portal Zenon Jagiełło, przewodniczący NSZZ Pracowników Wojska.
qwerty
VIP

398
4
09.06.2009
3
".....Piątas poinformował, że MON wywiązuje się z porozumień ze związkami zawodowymi. W sprawie wypłaty premii za racjonalizację zatrudnienia w 2010 zapadły już decyzje korzystne dla pracowników wojska. Poinformował o nich przedstawiciel Inspektoratu Wsparcia SZ, który jest pracodawcą pracowników wojska w ok. 850 jednostkach i instytucjach. Zgodnie z przyjętymi we wtorek ustaleniami, do rozdziału będzie ok. 8 mln zł, które będą wypłacone w grudniu w formie jednorazowej premii . Średnio wypadnie ok. 200 zł na zatrudnionego. Ponadto ustalono, że podstawą do wyliczenia funduszu płac w 2011 r. będzie fundusz z 2009 r. powiększony o 1 proc. plus ok. 100 zł na jednego zatrudnionego." ??????
STORM
Moderator

753
98
03.06.2009
12
@qwerty czy nie uważasz że za bardzo kłapiesz?
Nie dziel skóry na niedźwiedziu.
To są założenia o których nie mówimy do póki to nie będzie dograne. Pozdrawiam.Wink
Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga!
http://www.pah.org.pl/o-pah/8/pajacyk
pcm
admin

1,057
92
01.06.2009
9
200zł na etat -premii na święta i w przyszłym roku 100zł +1% podwyżki - normalnie powala mnie ta kwota ,czas już świętować Evil2Evil2Evil2 .Z czego chcecie robić tajemnicę?, z tego że nas rąbią w rogi ?W tym roku zwolniono ok-3-4tyś (500 pracowników OWC),w przyszłym następne tyle albo i więcej (nie wiadomo jeszcze ile oddziałów poleci) i MON rzuca na pożarcie ochłapy bez żadnej gwarancji ich wypłaty a związki przytakują -powala mnie ta polityka służebności ,z rzucaniem się jak sępy na padlinę .....
Ta przyszłoroczna planowana podwyżka zostanie zjedzona od razu po otwarciu korka szampana w sylwestra ...
Ze swojej strony mogę napisać tyle oddam te 200zł premii i 100zł podwyżki dla uratowania tych 7-10tyś miejsc pracy ...

Cytat:....Czesław Piątas, wiceminister obrony narodowej. Ponadto zachęcał pracowników do podwyższania kwalifikacji i większej mobilności. MON nigdy nie ukrywał jakie ma plany restrukturyzacyjne . - Możemy utrzymać tyle jednostek wojskowych jakie są potrzeby, i na ile nas stać ? przekonywał wiceminister.
jak widać MON na coraz mniej stać pomimo większego budżetu ....
Całość na portalu mundurowym -jawne Wink

http://www.portal-mundurowy.pl/
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Podwładny przed obliczem przełożonego powinien mieć wygląd lichy i durnowaty, tak aby swoim pojmowaniem istoty rzeczy, przełożonego nie peszył
Niedostępny
edwinka36
Nowicjusz

*

1
0
06.12.2010
0
200zł na święta naprawdę świetnie, kobieta w szkole 300zł dostała nawet na zabawki nie wystarczy
qwerty
VIP

398
4
09.06.2009
3
U nas emeryci i renciści - byli pracownicy jednostki talony za 300zł - dla nas zapowiedzieli 0 kasy 0 talonów mają być paczki żywnościowe wartości UWAGA 60zł Bardziej nie mogli nas upokorzyć.Widocznie wyszli z założenia że oni dadzą rade skoro większość pań z sztabu itp. ma mężów żołnierzy
JANG
Expert

219
3
25.06.2009
5
(27.11.2010, 07:11)pcm napisał(a):  W tym roku zwolniono ok-3-4tyś (500 pracowników OWC),w przyszłym następne tyle albo i więcej (nie wiadomo jeszcze ile oddziałów poleci) i MON rzuca na pożarcie ochłapy bez żadnej gwarancji ich wypłaty a związki przytakują -powala mnie ta polityka służebności ,z rzucaniem się jak sępy na padlinę .....

Trzeba sobie zadać pytanie jakie związki. Niech pytania zmuszą tzw.górę ( albo działania) do konkretnych odpowiedzi.Obojętnie jaki to związek zawodowy.Wychodzę z założenia że te forum powinno cechować tzw.,jazda po oczach'' czyli wspieramy,pomagamy,radzimy ALE przede wszystkim piszemy o tym co nas boli w tej monowskiej ochronie. I jeżeli ten ból jest skierowany do związków zawodowych to nazywajmy je po imieniu.Jestem związkowcem i w tej sprawie nie przytakuje i polityka służebności jest mi obca.Jako tzw. dół związkowy przypatruję się swojej ,,górze'' i wyciągam wnioski.Jeżeli moja ,,góra'' się zeszmaci to będę wiedział co mam zrobić.Na inną ,,górę'' niech wywierają wpływ inni zainteresowani. Jak to mówią,, po czynach ich poznacie''. My staramy się tu na ,,dole'' robić konkrety a nie bić pianę i agitować co powinno się zrobić dla ludzi.Związek to MY.Jacy ludzie taki związek.Niech każdy uderzy się we własną klatę i zada sobie pytanie co jest w stanie poświęcić dla innych,aby było lepiej? Czas,nerwy,kasa,bycie na celowniku,szykany itd. Osobiście się z tym zmagam i na proste pytanie ,,rzuć to'' odpowiadam że nie mogę.Taki mam charakter ale to już mój problem.Tak więc walmy prawdą po oczach bo inaczej tego kraju i systemu ,,układów'' nie zmienimy. I nazywajmy to po IMIENIU..
SZACUNEK ??? Dam ci go tyle,ile dostałem od ciebie....
STORM
Moderator

753
98
03.06.2009
12
@JANG lepiej tego nie mogłeś napisać i określić.
Dołączam się do Twojego postu.
Pozdrawiam Clapping
Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga!
http://www.pah.org.pl/o-pah/8/pajacyk
benek
Nowicjusz

*

7
0
21.12.2010
0
ZBLIŻAJĄ SIĘ ŚWIĘTA A TYCH 200 ZŁ DLA P.C.W . COŚ NIE WIDAĆ CHYBA INFORMATOR KOGOŚ WPROWADZIŁ W BŁĄD !!!!!!!!!!!!!!!??????????????Madanimated
benek, jest dumnym użytkownikiem Forum Oddziału Wart Cywilnych
wartownik 5
Zaawansowany

**

58
0
29.04.2010
0
Nie wiem jak u Was ale, Ja nie mogę narzekać.Wczoraj wpłynęły następne pieniądze w sumie netto jakieś 1200zł.
wartownik 5, jest dumnym użytkownikiem Forum Oddziału Wart Cywilnych

Skocz do:

Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację