Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!





.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Znowu korupcja w armii!!
Offline
badygard2
Expert


***

152
8
07.07.2009
0
#21
http://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/gdansk-wojskowi-i-cywile-oskarzeni-ws-korupcji-przy-przetargach/k2wn5 J znowu korupcja!!!!Madanimated
badygard2,Forum Oddziału Wart Cywilnych , Jul 2009.
Offline
andriu
Expert


***

153
1
05.12.2013
0
#22
Cytat:Głównym oskarżonym jest Piotr G. ? były komendant ochrony z Centrum Wsparcia Teleinformatyki i Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie.
To kolega Mariana i romana ciekawe czy brali lekcje od niego?Bo nieźle im idzie w NSZZ PW!
zróbmy coś nim w *****  klepnie nas łopata
Gnidom mówimy NIE!!!! Andrzej Staroń
Offline
nadszyszkownik
VIP


****

269
1
24.06.2011
-10
#23
Ciekawe kto wyprowadził kasę z okręgu PWiDzP? Jeden wielki przekręt z tzw. związkiem sektorowym. Jakoś o tym cisza na FOWC. A taka panowała euforiaClapping
Kłamliwe psy szczekają a karawana idzie dalej.
Ares
Unregistered



 
#24
(19.12.2014, 19:49)nadszyszkownik napisał(a):  Ciekawe kto wyprowadził kasę z okręgu PWiDzP? Jeden wielki przekręt z tzw. związkiem sektorowym. Jakoś o tym cisza na FOWC. A taka panowała euforiaClapping
Zacznę od tego iż znamienne jest że tą powyższą ''bombową'' informację celowo zamieścił kolega w wątku o korupcji w wojsku Zamieszczajac ją w tym wątku stwierdza kolega publicznie że oto ktos z tego nowego zz kogoś korumpował albo jak to kolega napisał ''kasę wyprowadził''.... To publiczne pomówienie o korupcję czy kradzież wiec radzę się nieco zastanowić zanim kolega w przyszłosci ponownie raczy cos napisac...

Związek sektorowy jak doskonale wiesz powstał....
Powstał on głownie z czlonkow PWiDzP wwyniku decyzji stosownych władz Okręgu o przejściu do innego zz.. Taka decyzja konferencji / zebrania/ delegatów jest zgodna ze statutem NSZZ PW... Jeżeli tak to składki tych członków którzy zdecydowali o pożegnaniu sie z Wami są ich składkami a nie Waszymi i mogli z nimi zrobić co chcieli Osobiscie nie znam szczegolow sprawy ale dotarło do mnie to co zrobiliście ... Naslaliscie prokurature na władze nowego zz i rozpusciliscie informacje o tym aby ludzie sie do tego nowego zz nie zapisywali bo kierownictwo zz jest umoczone w zabór pieniędzy Zamiast walczyć za pomocą argumentów Wy walczycie z konkurencja za pomocą haków. Ponieważ jest cisza koleś nie moze wytrzymac i w okresie przedswiatecznym bardzo chce się podzielić informacją ze oto mamy przekręt bo kasa zniknęla Ta kasa po ktora bezprawnie wyciągacie rece bo zdaniem czlonkow waszego zz sie Wam nie należy . Nie wplacano Wam kasy wiec trzeba było ten okreg rozwiązać Zablokowaliście bezprawnie konta pomimo tego że to nie Wasza kasa Mam nadzieję że jej nigdy nie otrzymacie gdyż zdaniem tych którzy składki płacili się Wam one nie należa Jeżeli juz kolega ten problem - problem kasy porusza to radzę się zmitygować bo gdyby to o mnie chodziło to ani kolega ani ci wszyscy co tak szybko zgłosili sprawę w prokuraturze spac by spokojnie nie mogli Dlaczego - z prostego względu Ja nie tylko grosza z kasy zgromadzonej na koncie Okręgu bym Wam nie dał ale wystapilbym do sadu o podział kasy zgromadzonej na Waszym glownym zwiazkowym koncie gdyz w pelni należy sie ona nowemu zz Ten zz powstał w glownej mierze z członków NSZZ PW wiec i stosowna cześć pieniążkow ze związkowego konta mieć powinien I tu w pelni wychodzi draństwo które uskuteczniacie a które ci was opuszczający aby nie zadrażniać wam nie wytykają....
Wy nie tylko nie macie żadnego prawa do pieniędzy na koncie okręgowym czyli do pieniędzy organizacji które z waszego zz po prostu wyszły korzystajac z konstytucyjnej zasady swobody zrzeszania się ale jestescie tym dotychczasowym członkom związku tworzacym obecnie nowy zz winni sporo kasy. Zamiast im tą kasę oddać czyli podzielić uczciwie to co z ich wieloletnich składek zostało na związkowym koncie Wy śmiecie ich straszyć prokuraturą oraz rozpuszczać kłamliwe uwlaczające działaczom tego zz informacje. Jeżeli ja dowiaduję się od znanej działaczki Waszego zz że jest afera bo pewna znana nam wszystkim osoba zdefraudowała związkową kasę i zlozono w tej sprawie doniesienie i najlepiej aby powstrzymac sie z wstępowaniem do tego zz to mi sie noz w kieszeni otwiera Napiszę wiec tak....Poczekam , popatrzę i poogladam aż sie nawzajem wybijecie a następnie na tej pustyni sam poprowadzę ludzi po to co sie im należy, bez kasy, bez zwiazkowych etatów - jak dotychczas - siedzac na workach z mąką w tych moich małych Mostach A Wy sie nawzajem wybijcie do nogi bo tylko to potraficie.....
Do kolegi natomiast mam pytanie....Który to już raz uczestniczy Kolega w zglaszaniu sprawy organom ścigania?? Nie uważa kolega że te organa maja o wiele poważniejsze sprawy niz pierdoły które im wciaz podsyłacie?? A to was straszą na pewnym forum, a to sie o was źle wypowiadają a to kasę zabrali i pewnie przepili ....Smile A to.... - co jeszcze??
Donieście jeszcze na mnie, że wam waszą nieudolnosc i .....................................................................Smile publicznie wywlekam.... Smile
Offline
nadszyszkownik
VIP


****

269
1
24.06.2011
-10
#25
Ares napisał(a):Zacznę od tego iż znamienne jest że tą powyższą ''bombową'' informację celowo zamieścił kolega w wątku o korupcji w wojsku
Zabór mienia, przywłaszczenie środków wpisuje się w ten temat.
Ares napisał(a):Zamieszczajac ją w tym wątku stwierdza kolega publicznie że oto ktos z tego nowego zz kogoś korumpował albo jak to kolega napisał ''kasę wyprowadził''....
Wyprowadził.
Ares napisał(a):To publiczne pomówienie o korupcję czy kradzież wiec radzę się nieco zastanowić zanim kolega w przyszłosci ponownie raczy cos napisac...
Są na to stosowne dokumenty. To nie pomówienie. Tak jak wtedy kiedy pisałem o fałszerstwie że są dokumenty z podpisem osób fałszujących tak i teraz są dotyczące operacji na koncie.
Ares napisał(a):Zablokowaliście bezprawnie konta pomimo tego że to nie Wasza kasa
Mylisz się. Blokada nastąpiła zgodnie z prawem. Zablokowano Konto okręgowe i jednej z organizacji. Organizacja ta wnioskowała o blokadę kiedy dowiedziała się że czołowy działacz ZZSO wydał jej pieniądze. Podobnie zareagowały inne OZ kiedy dowiedziały się o wydaniu ich składek na inny cel niż były zbierane.
Ares napisał(a):Jeżeli juz kolega ten problem - problem kasy porusza to radzę się zmitygować bo gdyby to o mnie chodziło to ani kolega ani ci wszyscy co tak szybko zgłosili sprawę w prokuraturze spac by spokojnie nie mogli Dlaczego - z prostego względu Ja nie tylko grosza z kasy zgromadzonej na koncie Okręgu bym Wam nie dał ale wystapilbym do sadu o podział kasy zgromadzonej na Waszym glownym zwiazkowym koncie gdyz w pelni należy sie ona nowemu zz Ten zz powstał w glownej mierze z członków NSZZ PW wiec i stosowna cześć pieniążkow ze związkowego konta mieć powinien
Jest takie przysłowie: nie strasz nie strasz.....Big Grin Spać mogę i wszyscy inni też. Spokojny sen zapewnia czyste sumienieBig Grin A do Sądu możecie wystąpićBig Grin Z przyjemnościa opiszę rozprawę w Sądzie i podam wyrok do publicznej wiadomościOkular
Ares napisał(a):.Poczekam , popatrzę i poogladam aż sie nawzajem wybijecie a następnie na tej pustyni sam poprowadzę ludzi po to co sie im należy, bez kasy, bez zwiazkowych etatów - jak dotychczas - siedzac na workach z mąką w tych moich małych Mostach A Wy sie nawzajem wybijcie do nogi bo tylko to potraficie.....
O nerwy ci puściłyBig Grin. Możesz pisać co ci ślina na język przyniesie. Przekręt jest przekrętem i nic tego nie zmieni.
Kłamliwe psy szczekają a karawana idzie dalej.
Ares
Unregistered



 
#26
nadszyszkownik napisał(a):Są na to stosowne dokumenty. To nie pomówienie. Tak jak wtedy kiedy pisałem o fałszerstwie że są dokumenty z podpisem osób fałszujących tak i teraz są dotyczące operacji na koncie.
Tyle pisałes o falszerstwie i jakos wlos nikomu z glowy nie spadl Żadnych zarzutów nikomu tez nie postawiono Wychodzi wiec na to ze to jak zwykle w Waszym wykonaniu zwyczajne, bezpodstawne obrzucanie ludzi g.....m ...
nadszyszkownik napisał(a):Zablokowano Konto okręgowe i jednej z organizacji. Organizacja ta wnioskowała o blokadę kiedy dowiedziała się że czołowy działacz ZZSO wydał jej pieniądze. Podobnie zareagowały inne OZ kiedy dowiedziały się o wydaniu ich składek na inny cel niż były zbierane.
Jeżeli zablokowano te konta to jak wydano z nich pieniądze??? Zastanawiasz sie co piszesz??
Ktos sie wlamal na te konta i zabral kasę czy np wybierał ją kartą z bankomatu?? A jeżeli tak np było to jaka to kradzież?? Zastanów sie co piszesz
Sprawa konta pewnej organizacji A skąd dostęp do tego konta miały osoby niepowołane Dostęp do takiego konta mają sciśle określone osoby których podpisy znajdują się w bankowym archiwum Nie rób z nas wszystkich debili bo to co tu wypisujesz kupy się przecież nie trzyma Napiszę tak na marginesie tej sprawy...Jezeli nie przestaniecie wydzwaniac i ludzi stresować tak jak to ostatnio było w odniesieniu do liderki z E to ktos sie w koncu do was na poważnie zabierze ... Widac że ta kasa przyslania Wam zupelnie wszystkie inne sprawy Az Wam sie rączęta trzęsą aby po nią sięgnać Smile Obyscie się nie poparzyli...
P.S a ci niezadowoleni....to nie pewni dwaj ''rybacy'' - kumple pewnego działacza którzy podnieśli szum że o niczym nie wiedzą??? Big Grin
No to się wlaśnie dowiedzieli...Big Grin
A jak mają wąty to niech tworza ta Wasza strukturę w wiadomym zakladzie Wydaje mi sie jednak że niewiele im z tego wyjdzie bo 10 ''sprawiedliwych'' nie znajdą choćby ich z najmocniejszą lupą szukali... Big Grin
Radze się kolego nie stresowac ..Smile No i spokojnych świąt zyczę Wink
Offline
nadszyszkownik
VIP


****

269
1
24.06.2011
-10
#27
Ares napisał(a):Tyle pisałes o falszerstwie i jakos wlos nikomu z glowy nie spadl Żadnych zarzutów nikomu tez nie postawiono
Pisałem i będę pisał o tym że pan M.K. dopuścił się fałszerstwa uchwały aby pani M.K. mogła nielegalnie pełnić funkcje . Pisałem też, jeszcze na FPW, że celowo manipulował danymi. Nie postawiono zarzutów mnie o pomówienie, pomimo wielokrotnego straszenia również na FOWC.
Ares napisał(a):Wychodzi wiec na to ze to jak zwykle w Waszym wykonaniu zwyczajne, bezpodstawne obrzucanie ludzi g.....m ...
Jeżeli już ktoś się tarza w tym co napisałeś obrzucanie go tym jest bez sensuBig Grin To tak jak by go miodem smarować.
Ares napisał(a):Jeżeli zablokowano te konta to jak wydano z nich pieniądze??? Zastanawiasz sie co piszesz??
Wiem doskonale co napisałem. Usiłujesz zbagatelizować i rozmydlić ten przekręt. Sprawa jest o wiele szersza niż myślisz .Co do blokady to nastąpiła po stwierdzeniu nieuzasadnionego pobrania w cel u zabezpieczenia pozostałych pieniędzy.
Ares napisał(a):Ktos sie wlamal na te konta i zabral kasę czy np wybierał ją kartą z bankomatu?? A jeżeli tak np było to jaka to kradzież?? Zastanów sie co piszesz
Wiem o czym piszę, ty również wiesz doskonale. Jak nazwiesz pobranie pieniędzy niezgodnie z ich przeznaczeniem? Jak nazwiesz pobranie dużych kwot, które nielegalnie były zgromadzone, jak nazwiesz samowolne pobranie pieniędzy i wydanie ich bez zgody choćby zarządu OZ?
Ares napisał(a):Sprawa konta pewnej organizacji A skąd dostęp do tego konta miały osoby niepowołane Dostęp do takiego konta mają sciśle określone osoby których podpisy znajdują się w bankowym archiwum
Udajesz cały czas głupa. Doskonale wiesz jak odbywały się te machinacje. Organizacja kiedy dowiedziała się że jest w innym związku, bo tak zdecydował przewodniczący, sprawdziła konto i stwierdziła braki. Zawiesiła go w prawach i wystąpiła o zablokowanie konta aby ratować resztę pozostałych środków. Jednocześnie zadeklarowała pozostanie w strukturach NSZZ PW. Smaczkiem tego jest to, że dotyczy to osoby z samej wierchuszki ZZSO. Podobne działania podjęły inne organizacje.
Ares napisał(a):P.S a ci niezadowoleni....to nie pewni dwaj ''rybacy'' - kumple pewnego działacza którzy podnieśli szum że o niczym nie wiedzą???
No to się wlaśnie dowiedzieli...
A jak mają wąty to niech tworza ta Wasza strukturę w wiadomym zakladzie Wydaje mi sie jednak że niewiele im z tego wyjdzie bo 10 ''sprawiedliwych'' nie znajdą choćby ich z najmocniejszą lupą szukali...
Radze się kolego nie stresowac .. No i spokojnych świąt zyczę
Ci niezadowolenie za których decyzje pojęli samowolnie ich tzw liderzy ,to większość organizacji PWiDzP. Oni nie muszą tworzyć struktur. One już są i będą. Czy to zapewni wam spokojne święta? Wątpię. Przekręt i oszustwo zostaje przekrętem i oszustwem.
Kłamliwe psy szczekają a karawana idzie dalej.
Ares
Unregistered



 
#28
nadszyszkownik napisał(a):Pisałem i będę pisał o tym że pan M.K. dopuścił się fałszerstwa uchwały aby pani M.K. mogła nielegalnie pełnić funkcje . Pisałem też, jeszcze na FPW, że celowo manipulował danymi. Nie postawiono zarzutów mnie o pomówienie, pomimo wielokrotnego straszenia również na FOWC.
Nie pamietam aby ktos kolege straszyl..Niech sie wiec kolega na meczennika o sluszna sprawe nie kieruje..Smile
Jezeli juz o straszeniu mowa to swoje zrobiliscie Dzieki wam preznie funkcjonujace FPW bedace przez parę lat platforma wiedzy o problemach środowiska wojskowego przestalo istniec I to wlasnie wy - przedstawiciele wiadomego zz doprowadziliscie do likwidacji tego co bylo efektem demokratycznych przemian w wojsku Z przeciwnikami walczyliscie i walczycie za pomoca prokuratury...A moze nie???
Offline
pipen0308
VIP


****

264
1
29.04.2010
10
#29
Dokladnie tak bylo brawo ARES.Tylko ten caly Szyszek nie dopuszcza nawet mysli ze tak sie stalo.Bo oni sa cacy walcza o nasze prawa i rozwiazuja problemy.SZUJOSTWO...........
pipen0308, jest dumnym użytkownikiem Forum Oddziału Wart Cywilnych
Ares
Unregistered



 
#30
nadszyszkownik napisał(a):Udajesz cały czas głupa. Doskonale wiesz jak odbywały się te machinacje. Organizacja kiedy dowiedziała się że jest w innym związku, bo tak zdecydował przewodniczący, sprawdziła konto i stwierdziła braki. Zawiesiła go w prawach i wystąpiła o zablokowanie konta aby ratować resztę pozostałych środków. Jednocześnie zadeklarowała pozostanie w strukturach NSZZ PW. Smaczkiem tego jest to, że dotyczy to osoby z samej wierchuszki ZZSO. Podobne działania podjęły inne organizacje.
Otóz nie wiem i ty to doskonale wiesz W Waszym zz nie bylem i nie jestem a przejscie struktur OPZZ KP odbylo sie na podstawie decyzji ogolnych zebran czlonkow tych struktur ....
Jezeli chodzi o kwestie zmiany przynaleznosci w NSZZ PW to latami z toba dyskutujac na tym i innym forum nieco poznalem Wasz statut i Ty o tym wiesz...Big Grin
Przypomne wiec ze
§ 42.
1. Do Ogólnego Zebrania Członków lub Zakładowej Konferencji Delegatów należy:
8) podejmowanie uchwały o wystąpieniu ze struktur Związku,
2. Uchwałę, o której mowa w ust. 1 pkt 8 podejmuje się większością 2/3 głosów przy
obecności 2/3 uprawnionych do głosowania.
§ 43.
1. W Ogólnym Zebraniu Członków Zakładowej Organizacji Związkowej biorą udział z głosem decydującym członkowie tej organizacji, natomiast w Zakładowej Konferencji Delegatów ? wybrani delegaci.
Jest wiec tak ze albo odbyly sie w zoz- ach waszego zz zebrania ogólne czlonkow albo zebrania delegatow ....
Z reguly zaklady wojskowe maja obecnie filie rozrzucone na znacznym obszarze wiec rzadko organizuje sie zebrania ogolne a z reguly - np w WOG - ach czy RBL - ogach ale przeciez nie tylko - sa to zakładowe konferencje delegatow///
Przyjmijmy jednak wariant ze odbylo sie zebranie ogolne oz liczacej 90 czlonkow Aby podjac decyzje o wystapieniu ze struktur NSZZ PW niezbedna byla obecnosc 2/3 czyli 60 czlonkow Z nich potrzebna była zgoda 2/3 na wystapienie czyli.....40 członków...Wychodzi wiec ze wystarczy 40 na 90 czlonkow aby taka decyzje podjac Dotyczy ona wszystkich WSZYSTKICH czyli takze tych ktorzy za ta decyzja nie glosowali Jezeli sie z nia nie zgadzaja tworza nowa strukture oz dotychczasowego zz bo ta istniejaca przechodzi do innego zz wraz z dokumentacja i finansami i to zgodnie z Waszym statutem kolego Przestan wiec nam robić wodę z mózgu....
Wariant drugi to taki że odbyła sie konferencja delegatow Przyjmijmy ze oz liczy 90 czlonkow z czego co piąty jest delegatem Delegatow bylo wiec 18 - 2/3 z tej liczby to 12 Wystarczylo wiec że na 90 czlonkow oz uczestniczylo 12 delegatów a z nich 8 czyli 2/3 bylo za wyjsciem ze zwiazku aby byla to decyzja obowiazujaca wszystkich W tym wiec wariancie 8 przedstawicieli 90 - osobowej organizacji zdecydowalo o dalszym losie tej struktury zwiazkowej Wszyscy ktorzy sie z ta decyzja nie zgadzaja moga zalozyc ponownie oz waszego zz ale juz niestety od podstaw z cala procedura poczawszy od powolania komitetu załozycielskiego
Rozdział 2 ustawy o zwiazkach zawodowych
Tworzenie związków zawodowych
Art. 12.
1. Związek zawodowy powstaje z mocy uchwały o jego utworzeniu, podjętej przez
co najmniej 10 osób uprawnionych do tworzenia związków zawodowych.
2. Osoby, które podjęły uchwałę o utworzeniu związku zawodowego,wybierają komitet założycielski w liczbie od 3 do 7 osób.
I tak własnie powinno być Jeżeli stosowna decyzja w sposób wyżej opisany zapadla chocby podjelo ją pare uprawnionych osób zg z Waszym Statutem to ta decyzja obowiazuje i dotychczasowym czlonkom NSZZ PW którzy nadal chcą w tym zz pozostać nic do kasy ich dotychczasowej organizacji która stała sie organizacja innego zz Chcą z Wami nadal byc niech stosowna strukture zaloza w sposób okreslony ustawa W swietle powyzszego naprawde radze nie sugerowac przekretów bo sami je wlasnie robicie Zamiast pogodzic sie z tym ze wielu pw i czlonków waszego zz z przedsiębiorstw ma Was serdecznie dosc wy jatrzycie, dzielicie, straszycie i wprowadzacie bałagan w środowiskach wojskowych Zapewne za chwilę zaczniecie niepokornych wraz z pracodawcami zwalniac jak to juz w przeszlosci sie zdarzało Ic?? Wydaje sie Wam że strachem i groźbami utrzymacie tych ludzi i beda nadal spolegliwie lozyli na to abyscie wy - zwiazkowa wierchuszka oplywali w dostatki?? Niedoczekanie wasze Nie uczestniczyłem w procedurze tych przejsc Nie interesowałem sie tym , nikomu nie doradzałem Gdybym doradzał to odbyloby sie to tak jak w Krzesinach gdzie nawet slowem nie warknęliście bo podstawy do tego nie było...Smile
Malo mnie tez to wszystko obchodzi Powstal nowy zz i ja do niego wstapilem Kto chce niech do niego wstepuje kto uwaza ze go na sile zapisano Smile niech czym predzej ucieka.... Smile - nie moj ból Ja postaram sie aby glos tego zz w negocjacjach z pracodawcami resortu on brzmial czysto - jak dotychczas glos Konfederacji Tak bedzie dotad dokad ja bede mial tu cos do powiedzenia a poźniej?? Poźniej bedzie co bedzie.....



Skocz do:


Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację