Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!

.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na podstawie jakich przepisów działamy i czy zgodnie z prawem ?
Johnny Knoxville
Nowicjusz

*

33
1
19.06.2009
1
Jakie to "inne regulacje prawne"? I dlaczego WPA miałby być ponad KPA i Konstytucją? Wiem, że niektórym komendantom wojewódzkim marzy się stanowienie prawa, ale sądy to skutecznie hamują. I dobrze, że nie zamierzasz więcej interpretować bo Ci to w tym przypadku mocno nie wychodzi.
nadszyszkownik
VIP

269
1
24.06.2011
-10
(05.02.2016, 11:00)Kaznodzieja napisał(a):  ... bardziej interesuje pw kwestia tegorocznych podwyżek a nie osobiste wojenki.
Przydatki żeby istnieć muszą mieć wroga. Jak widać nie jest nim resort. Zastanawiam się czy nie jest to celowe odwrócenie uwagi od najważniejszej obecnie rzeczy jakimi są podwyżki. Bez echa przeszedł mój link mówiący  o zablokowaniu części planowanych środków na podwyżki. Przeznaczono je na zmiany organizacyjne. Czytelnikom FOWC chciałbym przekazać, że obecnie toczą się wielokierunkowe działania w celu doprowadzenia do podwyżek wynagrodzenia PW. Mam nadzieję że doprowadzą one do pozytywnego dla środowiska rozwiązania. Istnieje również inna możliwość, negatywna. Jej przykładem jest ostatnia decyzja o której pisałem:
(26.01.2016, 19:03)nadszyszkownik napisał(a):  http://www.dz.urz.mon.gov.pl/dziennik/pozycja/decyzja-11-decyzja-budzetowa-na-rok-2016-nr-8mon-z-dnia-21-stycznia-2016-r/
§ 8. Ustala się wydatki budżetowe pozostające w limicie dysponenta części
przeznaczone na:
13) zmiany organizacyjno-etatowe dotyczące zatrudnienia i funduszu wynagrodzeń
pracowników resortu obrony narodowej w wysokości 65.752 tys. zł, w tym
wynagrodzenia 55.962 tys. zł oraz pochodne 9.790 tys. zł (rozdziały 75213, 75220),
uruchamiane na wniosek Dyrektora Departamentu Spraw Socjalnych;
Informacje na ten temat  będą umieszczone na stronie internetowej NSZZ PW oraz na facebooku.
Kłamliwe psy szczekają a karawana idzie dalej.
Osa
Unregistered

Zadne - Kolego gadki o konstytucji nie przykryja mialkosci rozumowania które nam tu przedstawiasz to rozumowanie niejednego juz zaprowadziło przed sąd a wowczas ani okreslone stowarzyszenia ani ich prezesi niewiele sa w stanie zalatwic w konfrontacji z prawem
- W Polsce dostep do broni palnej jest scisle limitowany to raz
- Zezwolenie na bron palną jest wydawane w scisle określonym celu  to dwa
- Jezeli jest to broń sportowa / czy każda inna/ to musi byc uzytkowana / nie mylic z uzyciem broni/ jedynie w celu dla jakiego zezwolenie zostalo wydane  to trzy.
Na marginesie - w necie jest orzeczenie które zawiera omowienie pojęcia uzytkowania broni Pojecie to zawiera takze przechowywanie i noszenie broni palnej
- Jeżeli bron palna na ktora wydano pozwolenie jest uzytkowana czyli takze przechowywana czy noszona niezgodnie z obowiazujacymi zasadami i przeznaczeniem/ celem/ zawartym w pozwoleniu to pozwolenie jest cofane a broń konfiskowana lub trafia do depozytu to cztery

Noszenie broni w celu nie zwiazanym z wydanym pozwoleniem a więc np bez celu po miescie bo komuś sie wydaje ze konstytucja mu to gwarantuje jest niewatpliwie naruszeniem zasad okreslonych w pozwoleniu i skutkuje jak wyżej
Jezeli wiec np pozwolenie obejmuje bron do celow związanych z ochroną osob i mienia to nie mozna jej wykorzystywac do ochrony osobistej w miejscu zamieszkania bo nam ktoś grozi Jeżeli mamy bron sportowa to nie po to aby ja nosic do lasu i strzelac do puszek a nosic na trening odbywajacy sie na konkretnej strzelnicy tym bardziej że jednym z warunków uzyskania pozwolenia jest nie tyle chec postrzelania sobie co czynne i udokumentowane uprawianie strzelectwa sportowego oraz uzyskiwanie wymiernych wyników Kazde wiec noszenie broni jako element jej użytkowania w sciśle okreslonym w pozwoleniu celu nie zwiazane z celem tego zezwolenia jest naruszeniem zasad stosownej ustawy o czym w tej ustawie pisze tylko należy sie z nią wnikliwie zapoznac
Bałamutne wiec sa twierdzenia że jeżeli szczegołowych zasad noszenia np broni sportowej w ustawie nie określono to mozna nosic ją wszędzie bo zg z Konstytucją czego ustawy nie zabraniają jest dozwolone Otóż w tym konkretnym przypadku ustawa zabrania uzytkowania broni palnej niezgodnie z celem wydanego pozwolenia a więc także noszenia tej broni niesgodnego z pozwoleniem I dlatego broń sportowa może byc noszona w scisle określonym w pozwoleniu celu a nie tam gdzie sie nam zywie podoba....O tym wszystkim myslałem gdy powyżej wykładałem swoje racje w odpowiedzi na pytania i watpliwosci które Ty zglosiłeś..A tak na koniec - ja przecież ani ciebie ani nikogo innego przekonywac nie myslę Ja jedynie wyrażam swoj pogląd w sprawie przyjmujac ze moze byc bledny Zmienię jednak stanowisko jezeli ktos mnie przekona Ty tego nie potrafiles chociaż wytoczyles tu najciezsze działa zaczerpnięte ze strony np miłosników broni lącznie z Konstytucją.
Johnny Knoxville
Nowicjusz

*

33
1
19.06.2009
1
Nie mam zamiaru Cię przekonywać, bo to nie ma sensu, ale bardzo ciekawe jest to co popełniłeś powyżej czyli "co panu Osie się wydaje, a co myli, a gdzie mija się z prawdą. Smile Pisząc te słowa, odpowiadasz za nie, czy może pisząc na temat broni palnej, raz starasz się legitymizować swoje konfabulacje zmyślonymi "orzeczeniami" aktami prawnymi, po to żeby zaraz obok wpleść jakąś totalną bzdurę lub przypisać mi coś czego nie napisałem? Po prostu nie wiem kiedy piszesz coś serio, a kiedy odlatujesz, więc daruj sobie wstawki tego typu:
Cytat: Jeżeli mamy bron sportowa to nie po to aby ja nosic do lasu i strzelac do puszek 
bo to rozmywa temat i sugeruje tym, którym nie chce się czytać poprzednich wypowiedzi, że ktoś jest tu pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka. Albo napisz, że to taki żart. Z koszar. Smile

Cytat:Jakie to "inne regulacje prawne"? 

Cytat:
Cytat:Zadne - Kolego gadki o konstytucji nie przykryja mialkosci rozumowania które nam tu przedstawiasz 

Zapytałem, bo sam się powoływałeś na "regulacje prawne", halo, gdzie one są? Jakie gadki o Konstytucji, zacytowałem dwa konkretne artykuły. Może w Twoim świecie policja i instytucje państwowe stoją ponad prawem. W Polsce tak nie jest.

Cytat: rozumowania które nam tu przedstawiasz to rozumowanie niejednego juz zaprowadziło przed sąd a wowczas ani okreslone stowarzyszenia ani ich prezesi niewiele sa w stanie zalatwic w konfrontacji z prawem 

A jakież to "złe" rozumowanie jest? I kogo to moje "złe" rozumowanie zaprowadziło przed sąd? Może również dowiem się za co te sądy? Odnośnie Prezesów, żeby twierdzić, że nie są "wstanie nic załatwić", to najpierw trzeba znać to prawo - Ty na pewno go nie znasz.

Cytat:- W Polsce dostep do broni palnej jest scisle limitowany to raz 

No Ameryki nie odkryłeś. Ustawodawca dopuścił również BP bez zezwolenia, ale to tak na marginesie. I pytanie, można ją nosić/przemieszczać?

Cytat:Na marginesie - w necie jest orzeczenie które zawiera omowienie pojęcia uzytkowania broni Pojecie to zawiera takze przechowywanie i noszenie broni palnej
 Taki kwiatuszek i prośba na przyszłość - podawaj źródło tego "orzeczenia", żebym mógł sobie poczytać skąd bierzesz takie rewelacje. Czyli na podstawie "omówienia orzeczenia" nie można nosić broni palnej do celów sportowych? Przemieszczać można?

Bo ja znam takie coś:
 § 8. 1. Broń palną nosi się w kaburach lub futerałach.

2. Broń palną przeznaczoną do ochrony osobistej nosi się w sposób jak najmniej widoczny, w kaburze przylegającej do ciała.
3. Broń palną nieprzeznaczoną do ochrony osobistej, o ile jest to możliwe, ze względu na jej ilość i wielkość, nosi się w sposób określony w ust. 2.
(?)

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 26 sierpnia 2014 r. w sprawie przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji

Cytat:Jeżeli bron palna na ktora wydano pozwolenie jest uzytkowana czyli takze przechowywana czy noszona niezgodnie z obowiazujacymi zasadami i przeznaczeniem/ celem/ zawartym w pozwoleniu to pozwolenie jest cofane a broń konfiskowana lub trafia do depozytu to cztery 

Podaj podstawę prawną, jakie sankcje grożą, miło by było gdyby dotyczyło to noszenia broni palnej do celów sportowych.
Cytat:Noszenie broni w celu nie zwiazanym z wydanym pozwoleniem a więc np bez celu po miescie bo komuś sie wydaje ze konstytucja mu to gwarantuje jest niewatpliwie naruszeniem zasad okreslonych w pozwoleniu i skutkuje jak wyżej 

Komu się wydaje i co? Mnie się wydaje, że konstytucja gwarantuje obywatelowi noszenie broni do celów sportowych, czy może Tobie się, wydaje? I, że wolno kogoś zmuszać do tego, czego nie nakazuje prawo, lub wydaje ci się, że organy władzy publicznej nie działają na podstawie prawa?
Cytat:Jezeli wiec np pozwolenie obejmuje bron do celow związanych z ochroną osob i mienia to nie mozna jej wykorzystywac do ochrony osobistej w miejscu zamieszkania
Co to znaczy "wykorzystywać"? A użyć w ramach obrony koniecznej możesz? Czy trzeba otworzyć właściwą szufladę z napisem "tylko tej broni możesz użyć w OK? Smile
Cytat:a nosic na trening odbywajacy sie na konkretnej strzelnicy

Dlatego napisałem, czy odpowiadasz za to co piszesz, co to znaczy "konkretnej"? Wybieramy się w kilku na prywatną strzelnicę, otwartą żeby było ciekawie, zatrzymuje nas policja, PESEL i od razu wiadomo kto zacz, broń w samochodzie i pytanie "Dokąd panowie jedziecie?", "Na strzelnicę". I co teraz, możemy jechać, czy może możemy tylko na "konkretną"? A jaka jest definicja "konkretności"?
Cytat:azde wiec noszenie broni jako element jej użytkowania w sciśle okreslonym w pozwoleniu celu nie zwiazane z celem tego zezwolenia jest naruszeniem zasad stosownej ustawy o czym w tej ustawie pisze tylko należy sie z nią wnikliwie zapoznac

C'mon, rzuć światło, chętnie poznam co "pisze" w ustawie.
Cytat:Bałamutne wiec sa twierdzenia że jeżeli szczegołowych zasad noszenia np broni sportowej w ustawie nie określono to mozna nosic ją wszędzie bo zg z Konstytucją czego ustawy nie zabraniają jest dozwolone Otóż w tym konkretnym przypadku ustawa zabrania uzytkowania broni palnej niezgodnie z celem wydanego pozwolenia a więc także noszenia tej broni niesgodnego z pozwoleniem

Rozumiem, że ustawa o której mówisz stoi ponad Konstytucją. Hmm, bardzo ciekawe. Pytanie: jak mam udowodnić policjantowi, że noszę broń palną do celów sportowych "zgodnie z ustawą"? Może jest to gdzieś napisane w ustawie?
Cytat: I dlatego broń sportowa może byc noszona w scisle określonym w pozwoleniu celu a nie tam gdzie sie nam zywie podoba....

A broń kolekcjonerska lub do celów pamiątkowych jak może być przemieszczana? Mogę z nią iść do kolegi, czy nie? A na strzelnicę? A przemieścić ją tak jako stoi w pismach celem "żeby świeże powietrze korzystnie wpłynęło na proces konserwacji"? A czy stojąc z załadowaną bronią kolekcjonerską noszę broń?
Cytat:A tak na koniec - ja przecież ani ciebie ani nikogo innego przekonywac nie myslę Ja jedynie wyrażam swoj pogląd w sprawie przyjmujac ze moze byc bledny

To jak jesteś tego pewny, tych przepisów, ustaw, "orzeczeń-omówień" czy nie? 
Cytat:Ty tego nie potrafiles chociaż wytoczyles tu najciezsze działa zaczerpnięte ze strony np miłosników broni lącznie z Konstytucją.

Ależ oczywiście, że robiłem "kopiuj-wklej" jeśli chodzi o akty prawne ze strony ROMB i Andrzeja Turczyna (chociaż nie podzielam jego wszystkich poglądów na to w jakim kierunku ma iść środowisko strzeleckie), bo nie mam czasu ani ochoty wyszukiwać tego samemu. Tak na chłopski rozum, sądzisz, że mec. Turczyn okłamywałby posiadaczy broni w Polsce, podpisując się własnym imieniem i nazwiskiem, a do tego będąc twarzą ROMB? To nie jest merytoryczny argument, ale pod rozwagę.
pcm
admin

1,057
92
01.06.2009
9
Widzę ze nieźle siedzisz w temacie . Napisz czy jest problem z takim pozwoleniem sportowym, jakie typy broni można nabyć ?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Podwładny przed obliczem przełożonego powinien mieć wygląd lichy i durnowaty, tak aby swoim pojmowaniem istoty rzeczy, przełożonego nie peszył
Razorblade1967
Nowicjusz

*

46
0
06.02.2016
2
(05.02.2016, 20:46)pcm napisał(a):  Widzę ze nieźle siedzisz w temacie .
Oczywiście, że nieźle siedzi w temacie... wszak strzela w porządnym klubie strzeleckim w wieloletnimi tradycjami, gdzie nawet i z ckm-u postrzelać można... Smile oraz miał dobrych nauczycieli, a przede wszystkim opanował podstawowa zasadę - jak się chcesz zająć jakąś działalnością, hobby itd. - to zacznij od poznania obowiązującego w tej dziedzinie prawa.

(05.02.2016, 20:46)pcm napisał(a):  Napisz czy jest problem z takim pozwoleniem sportowym...
Pozwolę sobie wyręczyć klubowego kolegę z odpowiedzią...

Pozwolenie na broń do celów sportowych uzyskać u nas nietrudno, wymagane jest:

1. Bycie osoba niekaraną za niektóre przestępstwa, które określa art. 15 UoBiA:

a) skazanym prawomocnym orzeczeniem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
b) skazanym prawomocnym orzeczeniem sądu za nieumyślne przestępstwo:
? przeciwko życiu i zdrowiu,
? przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji popełnione w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzające go albo gdy sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.

2. Ukończenie 21 lat (choć dopuszcza się przypadki gdy ukończyło się tylko 18 lat).

3. Nie bycie osobą uzależnioną od alkoholu i innych środków odurzających oraz nie mającą określonych zaburzeń zdrowotnych i psychicznych, co stwierdza się odpowiednim badaniem lekarskim.

4. Przedstawienie tzw. ważnej przyczyny posiadania broni, przy czym choć ustawa katalogu przyczyn nie zamyka to niektóre zapisano czytelnie i bez wątpliwości czyli:
- udokumentowane członkostwo w stowarzyszeniu o charakterze strzeleckim.
- posiadanie kwalifikacji sportowych... czyli patentu strzeleckiego PZSS.
- licencji właściwego polskiego związku sportowego czyli PZSS.

Warunki z pkt. 1-3 są oczywiście nietrudne do spełnienia przez osoby będące pracownikami OWC, bo przecież aby być wpisanym na listę KPOF i aby posiadać legitymacje osoby dopuszczonej do posiadania broni w zasadzie trzeba spełniać identyczne warunki.

Warunki z pkt. 4 to po prostu zapisanie się do stowarzyszenia strzeleckiego, o co u nas nietrudno bo takowych nie brakuje oraz uzyskania patentu i licencji PZSS. Patent to stosunkowo prosty egzamin teoretyczny i praktyczny, a licencja po raz pierwszy wydawana jest automatycznie, a jej przedłużenie na kolejny rok wymaga uczestnictwa w minimum 4 zawodach rocznie, przy czym po 2 z każdej kategorii broni na którą ma się licencję (pistolet, karabin, strzelba). Co też jest stosunkowo proste, bo kluby mające tzw. grupy powszechne tak to organizują, że czasem w zasadzie wystarczą dwie wizyty rocznie by spełnić wymogi licencyjne.

Jednocześnie mając patent i licencje jest się zwolnionym z egzaminu na broń w KWP czyli egzamin na patent zastępuje w zasadzie egzamin na broń i jest przy tym tańszy - opłata 400zł (egzamin na policji to 800 zł).

Oczywiście to co wymieniłem w pkt. 4 to tylko "ważna przyczyna" określona ustawą, jako "w szczególności", co oznacza, że można powołać się na inne przyczyny, ale wtedy przy wydawaniu pozwolenia obowiązuje "uznaniowość" organu wydającego. Przy spełnieniu warunków "szczególnych" z ustawy - obywatel pozwolenie otrzymać musi.

(05.02.2016, 20:46)pcm napisał(a):  ...jakie typy broni można nabyć ?
Wymienianie typów zajęło by pewnie sporo czasu, bo każdy rodzaj broni jest produkowany w wielu, często z setkach typów i modeli.

Posiadając pozwolenie sportowe można posiadać:

- broń bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 6 mm,
- broń centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 12 mm,
- broń gładkolufową,
- broń przystosowaną do strzelania wyłącznie przy pomocy prochu czarnego (dymnego).

Przy czym wyłączona z tego jest broń określana w ustawie jako szczególnie niebezpieczna, do której należy,
- samoczynna broń palna, zdolna do rażenia celów na odległość,
- broń palna wytworzona lub przerobiona w sposób pozwalający na zatajenie jej przeznaczenia, a także broń imitująca inne przedmioty,
- broń palna wyposażona w tłumik huku lub przystosowana do strzelania z użyciem tłumika huku,
- broń palna, której nie można wykryć przy pomocy urządzeń przeznaczonych do kontroli osób i bagażu.

Czyli można posiadać zarówno broń małokalibrową bocznego zapłonu, jak i zwyczajny "bojowy" pistolet lub rewolwer, można posiadać karabin snajperski (no do kalibru 12mm czyli "półcalówka" odpada), można posiadać np. samopowtarzalne odmiany wojskowych karabinków automatycznych czy takież samopowtarzalne odmiany pistoletów maszynowych. Można mieć dowolną strzelbą gładkolufową, byle nie była to ta jedna z nielicznych w sumie typów strzelb, z których można prowadzić ogień ciągły.

No i oczywiście w ostatnim punkcie chodzi o broń strzelającą przy pomocy prochu czarnego, która nie jest oryginałem lub repliką broni rozdzielnego ładowania sprzed 1885 - bo takowa akurat to jest dostępna bez pozwolenia.
hans
VIP

437
21
25.01.2013
5
(06.02.2016, 09:23)Razorblade1967 napisał(a):  Oczywiście, że nieźle siedzi w temacie... wszak strzela w porządnym klubie strzeleckim w wieloletnimi tradycjami, gdzie nawet i z ckm-u postrzelać można...  oraz miał dobrych nauczycieli, a przede wszystkim opanował podstawowa zasadę - jak się chcesz zająć jakąś działalnością, hobby itd. - to zacznij od poznania obowiązującego w tej dziedzinie prawa.
mam prośbę razor abyś przeczytał cały ten wątek, może masz inny punkt widzenia na ten nasz grajdołek Smile
SurpriseSurprise
Razorblade1967
Nowicjusz

*

46
0
06.02.2016
2
(06.02.2016, 10:17)hans napisał(a):  ...mam prośbę razor abyś przeczytał cały ten wątek, może masz inny punkt widzenia na ten nasz grajdołek Smile
19 stron... z tematyką skaczącą z jednej sprawy do drugiej? Dobrze, ale mam nadzieję, że nie oczekujesz tego od razu - w wolnej chwili spróbuję.

Tak na szybko - kwestia noszenia i przenoszenia broni prywatnej. Rację oczywiście ma Johnny Knoxville bo faktycznie prawne ograniczenia dotyczące noszenia oraz przenoszenia broni są zapisane w ustawach i rozporządzeniach. Jeżeli prawo czegoś nie zakazuje to jest to dozwolone - tak funkcjonuje nasz system prawny i nie tylko nasz, jest to generalnie powszechna zasada prawa na świecie, w każdym razie tej "cywilizowanej części".

Co to jest noszenie broni określa UoBiA, która w art. 10 ust. 9 definiuje noszenie broni:

W rozumieniu ustawy noszenie broni oznacza każdy sposób przemieszczania załadowanej broni przez osobę posiadającą broń

Natomiast ust. 8 precyzuje jakiej broni nosić nie wolno:

Zabrania się noszenia broni posiadanej na podstawie pozwolenia do celów kolekcjonerskich lub pamiątkowych bez zgody właściwego organu Policji.

Czyli dozwolone jest noszenie załadowanej broni (bo noszeniem w myśl ustawy jest przemieszczanie broni załadowanej) należącej do innych kategorii, w tym broni sportowej.

Natomiast cytowane tutaj rozporządzenie MSW w sprawie przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji określa w jaki sposób należy broń nosić. Czyli, że ma być w kaburach lub futerałach oraz określa szczegółowo jak nosi się broń do obrony osobistej. W przypadku broni należącej do innej kategorii rozporządzenie zaleca by nosić ją w sposób identyczny o ile jest taka możliwość.

Czyli pistolet czy rewolwer zarejestrowany jako broń sportowa można nosić załadowany w kaburze przylegającej do ciała, w sposób jak najmniej widoczny. Żaden przepis prawa nie określa, że broń sportową wolno przemieszczać czy nosić tylko pomiędzy miejscem przechowywania, a strzelnicą.

Przepisy prawa określają tylko, gdzie można strzelać, a i to dość obejmuje tylko konkretne przypadki:

Broń palna oraz inna broń zdolna do rażenia celów na odległość może być używana w celach szkoleniowych i sportowych tylko na strzelnicach

Tym samym np. rusznikarz może sobie stworzyć w warsztacie stanowisko do sprawdzania poprawnego działania broni, a myśliwy na podstawie odrębnych przepisów używać broni do polowania będąc "w łowisku" itd.

Przepisy prawa mogą tylko czasem ograniczać posiadanie czy noszenie broni w różnych miejscach lub można wydawać rozporządzenia zakazujące czasowego noszenia broni na jakimś obszarze.

Dla przykładu rozporządzenie w sprawie przewożenia broni i amunicji środkami transportu publicznego zawiera zapis:

§ 2. 1. W środkach transportu publicznego, służących do przewozu pasażerów, broń przewozi się w stanie rozładowanym, bez amunicji w komorze nabojowej i w magazynkach nabojowych.

2. Broń do ochrony osobistej, ochrony bezpieczeństwa innych osób oraz mienia może być załadowana bez wprowadzonego naboju do komory nabojowej i przewożona w stanie zabezpieczonym.

Jest to w zasadzie jedyna obecnie różnica w noszeniu broni do obrony osobistej i broni sportowej - ta do obrony osobistej może być załadowana w autobusie czy tramwaju, a ta do celów sportowych nie może. W każdym innym miejscu (poza oczywiście takimi, gdzie w ogóle zabrania się posiadania broni palnej) pistolet czy rewolwer sportowy można nosić w sposób identyczny jak taką samą broń zarejestrowaną do celów obrony osobistej.

Wszelkie sugestie twierdzące, że istnieje jakikolwiek zakaz noszenia czy przemieszczania się z bronią sportową (poza tymi konkretnie zapisanymi w aktach prawnych) do trasy miejsce przechowywania - strzelnica i z powrotem ze względu na to, że pozwolenie na broń zostało wydane do celów sportowych jest albo nadinterpretacją czy wręcz nadużyciem prawa, albo po prostu jego niezrozumieniem. Przede wszystkim nierozumienia zasady, że to co nie jest prawem zabronione jest dozwolone.

Przykładów, że broń zarejestrowana do celów sportowych jest noszona nie tylko pomiędzy miejscem przechowywania, a strzelnicą jest mnóstwo. Przecież nikt nie wymaga (żaden zapis prawa) aby udawać się na strzelnicę bezpośrednio, nie zabrania spotykania się użytkowników broni poza strzelnicami (tylko strzelać im wolno na strzelnicy), nie zabrania osobistego szukania np. kupca na broń, której chcemy się pozbyć, chodzenia z nią sklepach z bronią czy akcesoriami aby sobie do niej coś dokupić czy np. zasięgnąć opinii na jej temat, nie zabrania np. demonstrowania broni osobie ewentualnie zainteresowanej jej zakupem czy w ogóle zakupem broni...

I tak można długo... można "wynaleźć" 1000 powodów, dla których ma się przy sobie broń - ale w sumie jest to bez znaczenia i wcale nie trzeba ich wymyślać, bo prawo ogranicza noszenie i przenoszenie broni tylko tam gdzie tego czytelnie zabrania.
hans
VIP

437
21
25.01.2013
5
(06.02.2016, 11:30)Razorblade1967 napisał(a):  w wolnej chwili spróbuję.
jest weekend myślę że dasz radę heheheheh  Wink
SurpriseSurprise
pcm
admin

1,057
92
01.06.2009
9
@Razorblade1967 dzięki za naświetlenie tematu.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Podwładny przed obliczem przełożonego powinien mieć wygląd lichy i durnowaty, tak aby swoim pojmowaniem istoty rzeczy, przełożonego nie peszył

Skocz do:

Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację