Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zarobki w SUFO
03-12-2012, 12:21:41
Post: #1
Zarobki w SUFO
Proszę o podanie stawek jakie macie w sufo w waszych jednostkach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-12-2012, 17:18:04
Post: #2
RE: Zarobki w SUFO
Dadza z 5 lub 6 zeta . W miesiacu walniesz 300 godzin i bedziesz mial 1800 zeta na wyplate.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-12-2012, 20:27:05
Post: #3
RE: Zarobki w SUFO
A ja zapytam: dlaczego się godzicie na takie stawki?
P.S. Tylko proszę - bez chorych textow, typu:.. jak byś był w takiej sytuacji.....
Bo bylem i nie poleciałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-12-2012, 14:12:47
Post: #4
RE: Zarobki w SUFO
W zeszłym roku w Chełmnie przetarg wygrała ;firma'' AROMIG.Zaproponowała nam 6zł.Postawiliśmy się i wysadziliśmy śmieszny AROMIG w powietrze.Nikt nie podpisał z nimi umowy.Po nich wszedł IMPEL i dostaliśmy 7.30zl.Może nie jest to jakaś satysfakcynująca stawka,ale warto walczyc.W zeszłym tygodniu przetarg na 2 lata wygrał CONSALNET.Czekamy w gotowości jakie stawki nam zaproponują.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-12-2012, 14:50:15
Post: #5
RE: Zarobki w SUFO
Clapping
Gdyby wszyscy tak......
Jesli sam siebie nie szanujesz, jak inni (firmy).........
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-12-2012, 22:49:37
Post: #6
RE: Zarobki w SUFO
(04-12-2012 14:12:47)brut101 napisał(a):  W zeszłym roku w Chełmnie przetarg wygrała ;firma'' AROMIG.Zaproponowała nam 6zł.Postawiliśmy się i wysadziliśmy śmieszny AROMIG w powietrze.Nikt nie podpisał z nimi umowy.Po nich wszedł IMPEL i dostaliśmy 7.30zl.Może nie jest to jakaś satysfakcynująca stawka,ale warto walczyc.W zeszłym tygodniu przetarg na 2 lata wygrał CONSALNET.Czekamy w gotowości jakie stawki nam zaproponują.

Podobnie było w 2010/2011 w Ustce po likwidacji OWC.Solid proponował 8zł,ludzie wstali i wyszli.Było odgrażanie że 3 autobusy ludzi przywiozą.Już około 4 stycznia zaczęli negocjować i z 8 zł zrobiło sie 8,80zł.Może to tylko 80 groszy ale przy 240 godzinach to już 192 zł.W tym roku chyba sytuacja z buntem sie powtórzy,ale......pożyjemy zobaczymy.

BanginClapping
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2012, 00:35:02
Post: #7
RE: Zarobki w SUFO
Nie tak dawno, podobnie było z ochrona w JW Świdwin, jak dobrze pamiętam wygrała firma Szabel-i nie znaleźli "frajerów" za marne stawki, chcąc nie chcąc musieli płacić 15 zl za godzinę-NETTO!
P.S. Czyli jednak można?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2012, 15:29:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2012 15:39:00 przez Antoś.)
Post: #8
RE: Zarobki w SUFO
Wszystko zależy od zgrania się załogi, jeżeli firma wygrywająca przetarg, pojechała po bandzie i dała głodową stawkę, należy odmówić podjęcia pracy za psi grosz i niech szukają jeleni na ulicy... Pracowników z licencją jak na razie nie ma aż tylu żeby zwerbowali na szybkiego minimum 2 składy warty. Więc wystarczy tylko chcieć Big Grin

Otrzymałem ten list od kolegów, oto jego treść:
Do napisania listu otwartego skłoniła nas zła i stale pogarszająca się sytuacja licencjonowanych pracowników ochraniających jednostki wojskowe. Listopad i grudzień to miesiące przetargów na ochronę obiektów wojskowych, które w tym roku ogłaszane były w większości przez Wojskowe Oddziały Gospodarcze. Wiązaliśmy z tym nadzieję na poprawę warunków naszej pracy. Rzeczywistość okazała się zgoła inna. Z warunków narzuconych przez WOG a tym samym możliwości realizacji kontraktu przez SUFO wynika, że degradacja reprezentowanego przez nas zawodu będzie się pogłębiać, a stawki, choć i tak niskie, zejdą do poziomu głodowego. Pragniemy przypomnieć, że nasza praca jest pracą odpowiedzialną. Chronimy mienie wielomilionowej wartości (broń, amunicję, materiały wybuchowe, sprzęt itp.).Pracujemy z bronią, wykonując pracę równorzędną ze służbą wartowniczą, a ta, jak mówi wojskowy regulamin, jest wykonywaniem zadania bojowego w czasie pokoju.

Chcielibyśmy ze swej strony poznać argumenty, którymi kierowano się, ogłaszając takie, a nie inne, warunki przetargu:
1. Dlaczego podstawą wyboru oferty nie jest kalkulacja i związane z tym możliwości rzetelnej realizacji zadań, a zaporowa, z góry ustalona cena, która praktycznie czyni przetarg farsą, a firmie, która go wygra, uniemożliwia właściwą realizację zobowiązań choćby poprzez dobór kadry i zaproponowanie stawek nieuwłaczających naszej godności.
2. Dlaczego kwoty przewidziane na ochronę są niższe niż w latach ubiegłych? Koszt ochrony to przede wszystkim koszt płac, a to jest chyba jedyny zawód w Polsce, którego przedstawiciele zarabiają w kolejnych latach coraz mniej?
3. Dlaczego w warunkach przetargu zrezygnowano z zapisu o konieczności zapewnienia pracownikom umowy o pracę? Firmy skrzętnie to wykorzystają, proponując umowy śmieciowe, tak często poddawane ostatnio krytyce, także przez premiera. Nadużywanie tych umów to jawne obchodzenie prawa pracy,¹ (ciekawe, jak się do tego ustosunkuje Inspekcja Pracy) a MON, jako jednostka budżetowa, bierze w tym procederze pośrednio udział.

4. Dlaczego, wbrew Instrukcji Ministra Obrony Narodowej dot. funkcjonowania SUFO w jednostkach wojskowych z 2011 r. nie wprowadza się możliwości wykonywania zadań ochrony przez 1-3 lat (pierwszy przetarg), co zapewniałoby nam poczucie choćby minimalnej stabilności, a firmy skłaniałoby do inwestowania w ludzi, sprzęt, wyposażenie.

Te pytania można mnożyć. Wymagania wojska wobec pracowników SUFO stale rosną, a nasze płace (przy rosnącej inflacji) systematycznie maleją. Proponowanie płac na dotychczasowym poziomie 6,00-7,00 zł/godz. netto , nie mówiąc już o niższych, jest nie do przyjęcia.

Koleżanki i koledzy, pracownicy ochrony.
Nadszedł czas, aby powiedzieć stanowcze "NIE" dalszemu obniżaniu poziomu naszego życia i degradacji zawodu pracownika ochrony. Pracujemy dobrze, pracujemy z bronią, pracujemy w warunkach trudnych często nietypowych. Jesteśmy narażeni na różnego rodzaju niebezpieczeństwa zarówno ze strony osób jak i sprzętu, sił przyrody, dzikiej zwierzyny itp. Chcemy, by traktowano nas z powagą i poszanowaniem godności. A jak wygląda choćby porównanie warunków płacowych i socjalno-bytowych Oddziałów Wart Cywilnych i SUFO? A przecież wykonujemy porównywalne zadania.

Jesteśmy zdeterminowani w swoich działaniach i, jeżeli ta forma protestu nie przyniesie rezultatów, jesteśmy gotowi zainteresować problemem media ogólnokrajowe i instytucje związkowe. Zdajemy sobie sprawę z trudności związanych z kryzysem. Spodziewamy się tego typu tłumaczeń. Takie argumenty z góry odrzucamy. To nie najniżej zarabiający powinni podlegać kryzysowym obostrzeniom. Byłoby to ze wszech miar cyniczne i niesprawiedliwe
.
Zwracamy się z apelem do wszystkich pracowników SUFO o niepodejmowanie rozmów z firmą, która zaproponuje niezgodne z naszymi oczekiwaniami warunki płacy i zaproponuje umowy śmieciowe. Jeżeli jej na to nie stać, to niech się wycofa.

Zwracamy się do dowódców ochranianych jednostek, do komendantów WOG, do przedstawicieli parlamentu o podjęcie działań mających na celu rozwiązanie naszych problemów.

PRACOWNICY SUFO

¹ (art. 22 Kodeksu Pracy)
§ 1. Przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca - do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem.
§ 11. Zatrudnienie w warunkach określonych w § 1 jest zatrudnieniem na podstawie stosunku pracy, bez względu na nazwę zawartej przez strony umowy.
§ 12. Nie jest dopuszczalne zastąpienie umowy o pracę umową cywilnoprawną przy zachowaniu warunków wykonywania pracy, określonych w§ 1.

Antoś, jest dumnym użytkownikiem Forum Oddziału Wart Cywilnych
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2012, 17:25:24
Post: #9
RE: Zarobki w SUFO
Thumbsup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2012, 21:53:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2012 21:56:57 przez Ares.)
Post: #10
RE: Zarobki w SUFO
Tekst bardzo poprawny i widac że przemyslany .Nie lapie jednak czyj konkretnie i wlasciwie do kogo adresowany ..Domyslam sie, ze to list pracownikow wojska dotychczas zatrudnionych w OWC do ich koleżanek i kolegów w SUFO .Nalezy z niego szybko zrobic także petycję adresowaną do Prezydenta,Marszałków Sejmu i Senatu , Premiera, Ministra Obrony Narodowej. I zamiescić ją w necie aby ludzie zaczęli ja podpisywac. Jestem przekonany że zbierze sie tego pokaźna ilosć .Moze także w tych SUFO w końcu cos sie ruszy i ludzie podniosa głowy. Wielu z nich to wprawdzie emeryci ale kazdy zarobic przeciez chciałby - zwłaszcza ci młodzi prosto po szkołach ochroniarskich których mamiono wysokimi zarobkami .....Tak trzymać...Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Licznik odwiedzin
KontaktOWC-portalWróć do góryWróć do forówWersja bez grafikiRSS