Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!

.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
List otwarty do MON
Offline
pcm
admin


*******

1,049
92
01.06.2009
9
#1
Cytat:20170303_105110_001W związku z protestem naszego Kolegi Ryszarda obserwujemy duże pobudzenie aktywności i inicjatyw społecznych w środowiskach pracowników wojska, bez względu na ich przynależność związkową. Zgłaszane są do nas różne inicjatywy, nad którymi Zarząd Krajowy pracuje i zapewne wiele z nich w stosownym czasie z pewnością wykorzysta.

Jedna z tych inicjatyw – przyjęta do realizacji w trybie pilnym przez Zarząd Krajowy Związku (uchwała TUTAJ) – zobowiązuje nas do przedstawienia jej Wam – Koleżanki i Koledzy – pracownicy resortu obrony narodowej.

Inicjatywą tą jest List otwarty pracowników resortu obrony narodowej – członków Związku Pracowników Wojska „TARCZA” do Ministra Obrony Narodowej z dnia 27 listopada 2018 r. (List TUTAJ)

List ten powstał w wyniku oddolnej inicjatywy członków Organizacji Związkowej Nr 6/Z w Wałczu z siedzibą w Składzie Mosty, która działa u Pracodawcy – 1 Regionalnej Bazie Logistycznej w Wałczu. Dostrzegając całoroczne milczenie ze strony Ministerstwa Obrony Narodowej, jak i brak odzewu na protest Kolegi Ryszarda – przedstawiciele załogi Składu umiejscowionego w puszczańskich Mostach, postanowili napisać list do Szefa MON i przedstawić rzeczywistą sytuację pracowników cywilnych resortu obrony narodowej. Lektura tego Listu otwartego i przebijający z treści autentyzm sprawił, że Zarząd Krajowy Związku nie mógł podjąć innej decyzji niż ta, którą zawarł w swojej uchwale.

Uważamy jednocześnie, że nikt nie powinien przejść obok treści tego listu obojętnie. Ani władze, ani media, ani działające w resorcie obrony narodowej organizacje związkowe, ani wielotysięczne rzesze pracowników wojska.

Stąd nasza determinacja, aby zawarte w Liście postulaty skierowane do władz naszego związku w pełni zrealizować. Niezwłocznie też wystąpimy do władz pozostałych organizacji związkowych z propozycją poparcia tego Listu. Uważamy bowiem, że bez integracji naszych wysiłków we wspólnej sprawie i uzyskania bazy społecznego poparcia dla tego  Listu – Strona społeczna nie osiągnie celu, jakim jest radykalna poprawa sytuacji socjalno-bytowej i płacowej pracowników wojska.

Jednocześnie do wszystkich władz organizacji zakładowych i międzyzakładowych a także do Was, Koleżanki i Koledzy  – pracownicy wojska kierujemy wezwanie do wsparcia naszych działań w celu rozpowszechnienia treści tego listu, do wysyłania go do waszych posłów i senatorów, do mediów, do Kancelarii Prezydenta. Niech jego treść trafi wszędzie tam, gdzie wiedza o naszej trudnej sytuacji i naszej ciężkiej pracy jeszcze nie dotarła.

Zbierajcie głosy na listach poparcia (lista TUTAJ), w sposób wskazany na wzorze (wzór TUTAJ) i przesyłajcie nam te listy pocztą na adres naszego Związku lub na adres mailowy: zk@zpwtarcza.pl"

Nie wymagamy żadnych danych, żadnych czytelnych podpisów. Chcemy tylko, aby te zebrane głosy poparcia były widocznym dowodem Waszego utożsamiania sie z podejmowanymi przez nas działaniami. Tylko w ten sposób – wspólnie – możemy wywalczyć lepszą przyszłość dla pracowników wojska.

     W imieniu Zarządu Krajowego ZPW „TARCZA”  Marek KAZIMIERCZAK


Mam nadzieje że nikt nie będzie miał za złe że opublikowałem . Jak mam usunąć to pisać na pcm@owc.com.pl
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Podwładny przed obliczem przełożonego powinien mieć wygląd lichy i durnowaty, tak aby swoim pojmowaniem istoty rzeczy, przełożonego nie peszył
Offline
kaska
VIP


****

324
4
06.12.2013
7
#2
Dziękuję Ci, pcm za tę inicjatywę, o czym napisałem również w komentarzu do Ciebie u nas - na TARCZY.
Jednocześnie, jako uzupełnienie do treści załączonej powyżej aktualności - wrzucam poniżej informację o przekazywaniu list poparcia do ZK, która u nas znajduje się w komentarzach pod aktualnością "List otwarty do Ministra Obrony Narodowej".
Oto, ona:


INFORMACJA O PRZEKAZYWANIU LIST POPARCIA.

Na chwilę obecną nie mamy sprecyzowanego ostatecznego terminu zbierania list poparcia, chociaż wstępnie zakładamy, że do świąt powinniśmy się z tym uporać. Żeby jednak mieć wiedzę o aktualnej ilości zebranych już głosów, np. w celu informowania mediów – prosimy Was o przesyłanie podpisanych już list na adres mailowy: zk@zpwtarcza.pl
Jednocześnie w dalszym ciągu możecie zbierać głosy na kolejnych wydrukach i ponownie je nam przesyłać w następnych terminach. Wówczas zostaną one dołączone do tych przesłanych wcześniej, bo będą rozpoznawane po adresie mailowym, z którego nadeszły lub po nazwie pracodawcy. Takie sukcesywne przesyłanie sprawi również, że skanowanie tych stron będzie mniej uciążliwe w przypadku bardziej liczebnych zakładów pracy, jak również drukowanie tych stron u nas.
W związku z powyższym, prosimy Was, abyście te listy sukcesywne przekazywali w grudniowe piątki, bądź w inne dni, o ile już zakończyliście zbieranie głosów w zakładzie pracy.
Pamiętajmy również, że na listach poparcia powinni mieć możliwość podpisania wszyscy pracownicy wojska, którzy ten podpis chcą złożyć. Przypominam o tym, bo dochodzą do nas sygnały, że w niektórych jednostkach, gdzie działają organizacje związkowe NSZZ PW, pracownicy czekają na działanie przedstawicieli tych organizacji. Z kolei przedstawiciele tych organizacji odpowiadają, że nie było sygnału z góry związkowej.
Dlatego zwracam się do niezrzeszonych pracowników RON – WEŹCIE SPRAWY W SWOJE RĘCE i sami i bądźcie liderami dla swoich środowisk, i zacznijcie zbierać podpisy we własnym zakresie.
Nie czekajcie na związki zawodowe, jeżeli wiecie, że one na chwilę obecną one same zajmują pozycję wyczekującą.
Listy te zostały tak sporządzone, że są od siebie niezależne, co ma ułatwić Wam zbieranie głosów poparcia. I nie jest ważne, że jedna będzie wypełniona w 100% a inna w połowie, czy na liście zostanie złożony tylko jeden podpis.
Każdy głos poparcia jest tak samo ważny.

Marek KAZIMIERCZAK
Wiedz, co mówisz ale nie mów wszystkiego, co wiesz.Skocz do:


Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację