Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!





.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Po Dowódcy Warty
Offline
piotrwarta
Expert


***

115
5
15.11.2015
1
#1
Czy gdziekolwiek słyszeliście aby Wartownik przez 2 lata pełnił obowiązki Dowódcy Warty ? Ma w umowie "Wartownik " , nie dostaje z tego żadnych  dodatkowych pieniędzy.... a nawet traci finansowo - Jak był na warcie  to dostawał tzw. dodatek uciążliwy (za pracę na posterunkach tylko) . Teraz będąc pełniącym obowiązki Dowódcy Warty tego nie dostaje , bo siedzi na wartowni . Ten dodatek to ponad 120 pln netto miesięcznie...co przy naszych zarobkach nie jest mało....W sumie ma mniej niż jak był wartownikiem , a nawet mniej niż pozostali wartownicy....Co to awans ? Skoro do wypłaty mniej...Czy należy się dodatek funkcyjny w tym przypadku wartownikowi za 2 letnią pracę jako Dowódca Warty ?
Offline
gta1
Zaawansowany


**

52
1
08.02.2017
0
#2
Dodatek uciążliwy? A co to jest coś takiego macie?

po dowódcy po miesiącu pełnym jako dowódca ma dodatek funkcyjny u nas tak jest
Offline
piotrwarta
Expert


***

115
5
15.11.2015
1
#3
(17.02.2017, 19:47)gta1 napisał(a):  Dodatek uciążliwy? A co to jest coś takiego macie?

po dowódcy po miesiącu pełnym jako dowódca ma dodatek funkcyjny u nas tak jest

Po miesiącu?.Jakaś podstawa prawna? 2 lata już tak , jako po dowódcy i nic...
A dodatek tzw. uciążliwy jest za czas na posterunkach i patrolach (ok 1,50 /h).Za czas na wartowni (zmiana czuwająca ) go nie ma.
Offline
Krytyczny
Zaawansowany


**

56
1
09.11.2012
0
#4
Czy ten dodatek uciążliwy,ma jakąś stałą kwotę,tak jak pisze ''piotrwarta'' u Nich 1,50 zł.Czy może być mniej ,albo więcej?.
Offline
mariusz9877
Zaawansowany


**

78
1
06.08.2015
2
#5
Na jakiej podstawie wypłacaja Wam ten dodatek????? Napisz cos więcej.
Offline
piotrwarta
Expert


***

115
5
15.11.2015
1
#6
Widzę że uciekamy trochę od tematu wątku
Chodzi o podstawę prawną , na jakiej pełniąc przez 2 lata funkcję po dowódcy warty , nie dostaję się żadnych dodatków za to.....Czy tak można bez końca pełnić inne, stałe obowiązki , bez zmiany w umowie....
Wartowni to wartownik , a nie od 2 lat dowódca warty.....

A co do tego dodatku to wewnętrzny przepis jw .Mający pewnie tylko na celu podniesienie wartownikom (tylko wartownikom) wynagrodzenia powyżej minimalnej krajowej....Przy wynagrodzeniu 1700 brutto trzeba przecież podnieść jakimiś dodatkami (wysługa , czasem premia , dodatek za II i III zmianę) , i tak wychodzi z 300 brutto więcej niż najniższa krajowa....Oczywiście można by było dać z 1900 brutto podstawy , ale zapewne zniknęły by pewne dodatki.....
Offline
cycu76
Nowicjusz


*

25
0
08.05.2012
0
#7
(18.02.2017, 02:26)piotrwarta napisał(a):  Widzę że uciekamy trochę od tematu wątku
Chodzi o podstawę prawną , na jakiej pełniąc przez 2 lata funkcję po dowódcy warty , nie dostaję się żadnych dodatków za to.....Czy tak można bez końca pełnić inne, stałe obowiązki , bez zmiany w umowie....
Wartowni to wartownik , a nie od 2 lat dowódca warty.....

A co do tego dodatku to wewnętrzny przepis jw .Mający pewnie tylko na celu podniesienie wartownikom (tylko wartownikom) wynagrodzenia powyżej minimalnej krajowej....Przy wynagrodzeniu 1700 brutto trzeba przecież podnieść jakimiś dodatkami (wysługa , czasem premia , dodatek za II i III zmianę) , i tak wychodzi z 300 brutto więcej niż najniższa krajowa....Oczywiście można by było dać z 1900 brutto podstawy  , ale zapewne zniknęły by pewne dodatki.....

Witam u nas w 2RBLog od zawsze było tak i jest nadal jak d-ca warty szedł na cały powtarzam musi być cały miesiąc  na urlopie, lub cały miesiąc nieobecności to jego zastępca  dostaje dodatek tzw. funkcyjny, ale tego trzeba pilnować  i przypominać komendantowi OWC żeby podał dalej do kadr. I mam pytanko o co chodzi z tym dodatkiem uciążliwym na posterunku bo u mnie w JW.nigdy tego wartownik nie miał :)
 
Offline
piotrwarta
Expert


***

115
5
15.11.2015
1
#8
(18.02.2017, 11:52)SAJMON napisał(a):  
(17.02.2017, 19:47)gta1 napisał(a):  Dodatek uciążliwy? A co to jest coś takiego macie?

po dowódcy po miesiącu pełnym jako dowódca ma dodatek funkcyjny u nas tak jest

Ja zrobiłem taki  zapis w regulaminie pracy, że pw otrzymują dodatek za 14 dni zastępstwa. A dlaczego taki zapis. Bo najczęściej etatowi d-cy warty biorą urlop 14 dni żeby dostać urlopowe i nigdy zastępujący ich  wartownicy by nie otrzymali dodatku funkcyjnego. Bo kto bierze od razu  30 dni urlopu. Ale to jest następny klasyczny przykład bubla w PUZP, który na drugi rok będzie miał 20 lat i powinien przejść gruntową przemianę.I do tego dążymy jako "S" Skoro pani Kierownik w bibliotece czy na innym  stanowisku który ma 2 osoby plus ona pod sobą to  dostaje dodatek funkcyjny w wysokości 20 % to dlaczego nie można zapisać, że wartownicy zastępujący d-ców warty czy WSP ma z automatu 20 % za zastępstwo np. 14 dniowe.A np.dowódca warty który ma 15 wartowników dostaje z automatu np.25% lub 30% dodatku. Pisał tu taki jegomość jak OSA który nazywał siebie Trybunem ludowym. I co teraz nic nie zmienia i nic o nim nie słychać. Czyli dobrze go nazwałem  - zwykły populista i krzykacz.
Co do przepisów sprawdź w PUZP w dziale dodatki funkcyjne. Paragrafu z głowy nie pamiętam .Pozdrawiam.

Mam . Art.33-35 PUZP PWJOSB , załącznik nr 3 do Układu....
Tylko z tego co pamiętam to wartownik się na w/w powołał i usłyszał " Nie ma etatu na Dowódcę Warty . Będziesz pełniącym obowiązki . Jak się nie podoba to się zwolnij " I tak już 2 lata pracuje....
Offline
piotrwarta
Expert


***

115
5
15.11.2015
1
#9
(21.02.2017, 10:32)SAJMON napisał(a):  Piotrwarta małe sprostowanie.  Oczywiście pomyliłem się i to strasznie . PRZEPRASZAM.  Mamy zapisane, że dodatek czyli zwiększenie premii regulaminowej do 50%. za zastępstwo np.z tytułu absencji chorobowej,urlopu wypoczynkowego czy powstałego wakatu i trwa dłużej niż 14 dni kalendarzowych mamy zapisane w regulaminie premiowania. Dodatek funkcyjny dla dowódcy warty jest wypłacany u mnie zgodnie z PUZP dla PWJOSB art.35 pkt2. i wynosi 20 % od kwoty 750zł. Można to wypłacić podwójnie jak jest mały procent tego dodatku i zwiększyć premię za zastępstwo  np. za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. piotrwarta jak jesteś z 2 RBLog zgłoś się do M.B. (s. - Szeroki Bór ) to on Ci pomoże pozytywnie załatwić tę sprawę.

Wszystko ok .
A jak jest 2 etatowych dowódców wart i 2 pełniących obowiązki dowódcy warty ( wartownicy ) , system 4-zmianowy ?
Komendant twierdzi że dodatek funkcyjny (dla po dowódcy warty ) jest za zastąpienie etatowego dowódcy . Dla wartownika stale pełniącego obowiązki d-cy warty nie ma , gdyż nie zastępuje etatowego d-cy warty - " Ponieważ na jednostce są tylko 2 etaty dowódców wart , a powinny być 4 "
Offline
mamba
Zaawansowany


**

91
3
04.07.2010
1
#10
(21.02.2017, 14:53)piotrwarta napisał(a):  
(21.02.2017, 10:32)SAJMON napisał(a):  Piotrwarta małe sprostowanie.  Oczywiście pomyliłem się i to strasznie . PRZEPRASZAM.  Mamy zapisane, że dodatek czyli zwiększenie premii regulaminowej do 50%. za zastępstwo np.z tytułu absencji chorobowej,urlopu wypoczynkowego czy powstałego wakatu i trwa dłużej niż 14 dni kalendarzowych mamy zapisane w regulaminie premiowania. Dodatek funkcyjny dla dowódcy warty jest wypłacany u mnie zgodnie z PUZP dla PWJOSB art.35 pkt2. i wynosi 20 % od kwoty 750zł. Można to wypłacić podwójnie jak jest mały procent tego dodatku i zwiększyć premię za zastępstwo  np. za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. piotrwarta jak jesteś z 2 RBLog zgłoś się do M.B. (s. - Szeroki Bór ) to on Ci pomoże pozytywnie załatwić tę sprawę.

Wszystko ok .
A jak jest 2 etatowych dowódców wart i 2 pełniących obowiązki dowódcy warty ( wartownicy ) , system 4-zmianowy ?
Komendant twierdzi że dodatek funkcyjny (dla po dowódcy warty ) jest za zastąpienie etatowego dowódcy . Dla wartownika stale pełniącego obowiązki d-cy warty nie ma , gdyż nie zastępuje etatowego d-cy warty         - " Ponieważ na jednostce są tylko 2 etaty dowódców wart , a powinny być 4 "
 Jestem z 2 RB Log , odmoje pytanie brzmi co to za kwota 750 zl ,od ktorej nalicza się dodatek funkcyjny.Czy wszelkiego rodzaju dodatki nie powinne być naliczane od najniższej krajowej. Madanimated
mamba, jest dumnym użytkownikiem Forum Oddziału Wart Cywilnych



Skocz do:


Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację