Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!





.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Śmieci z wątku o płacach
Offline
Emeryt
Nowicjusz


*

5
0
11.06.2016
0
#21
Dopóki prawo na to zezwala, wręcz stanowi że żołnierz po przejściu na zasłużoną emeryturę MA PIERSZEŃSTWO W ZATRUDNIENIU w jednostkach wojskowych i zakładach pracy podległych resortowi obrony - nic Ci do tego Tongue
Zapędy ustawodawcze w stylu "albo świadczenie albo praca" proszę kierować do (p)osłów, najlepiej doprowadzić do weryfikacji typu: albo 500+ albo praca w wojsku.
Póki co to daremne żale, próżny trud...

To wszystko jednak nie stanowi usprawiedliwienia dla nagonki jaką się na tym forum uprawia na byłych żołnierzy zatrudnionych w wojsku po przejściu na rentę, lub emeryturę. Mają do tego ustawowe prawo i z niego korzystają. Ja zresztą również. Szanuję i to bardzo ludzi z którymi na co dzień pracuję, dla których ta praca jest jedynym źródłem utrzymania dla całej rodziny. Chciałbym, aby otrzymywali za swoją pracę godziwą zapłatę - tak obecnie nie jest.
Źle się stało, że ktoś po raz kolejny próbuje dzielić pracowników wojska na tych lepszych i tych gorszych.
Ale gdzie byli związkowcy kiedy dochodziło do takiego podziału środków przeznaczonych na podwyżki? No gdzie byli ???
Offline
pcm
admin


*******

1,049
92
01.06.2009
9
#22
Przypominam temat o podwyżkach nie o emerytach !!!
Każdy z Was po kolei ma rację po części . Są sytuacje że tego doświadczenia w wojsku jest ponad stan , brak młodych skutkuje anormalnym środowiskiem pracowniczym , struktura się starzeje i nie ma normalnej,naturalnej zmiany . Do czego to doprowadza to już szefujący zasobem ludzkim odczuwają. Niektórzy już zmieniają swoją politykę zatrudnienia..
Ale nie piszcie że jak emerytów zwolnią to Wam przybędzie w portfelu bo to bzdura ...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Podwładny przed obliczem przełożonego powinien mieć wygląd lichy i durnowaty, tak aby swoim pojmowaniem istoty rzeczy, przełożonego nie peszył
Offline
pinezka
VIP


****

379
2
14.09.2010
5
#23
Tak jest Emerycie, wojsko stało się zakładem pracy chronionej dla takich jak Ty i tyle. Na cywilnym rynku pracy giniecie.
pinezka, jest dumnym użytkownikiem Forum Oddziału Wart Cywilnych
Offline
Emeryt
Nowicjusz


*

5
0
11.06.2016
0
#24
(12.06.2016, 13:13)pinezka napisał(a):  wojsko stało się zakładem pracy chronionej dla takich jak Ty i tyle.
Tak uważasz ?
A co Ty tam robisz w takim razie i dlaczego jeszcze blokujesz miejsce kolejnemu emerytowanemu żołnierzowi ? Big Grin
Zaraz nas admin pogoni, że to nie na temat i będzie miał rację Tongue
Offline
pcm
admin


*******

1,049
92
01.06.2009
9
#25
A mnie przeraża jedno ze nawet typowi pracownicy przejmują charakter swoich mundurowych kolegów. Przesiakaja po czasie i przyjmują pewne zachowania jako norma.

Wyslane przez tapatalk
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Podwładny przed obliczem przełożonego powinien mieć wygląd lichy i durnowaty, tak aby swoim pojmowaniem istoty rzeczy, przełożonego nie peszył
Offline
jw3036
Expert


***

211
0
24.06.2009
3
#26
gdyby nie cywile to na magazynach by emeryt wojskowy zdech nawet do liczenia śrubek wołają cywili a nie mówie o noszeniu skrzynek wysługują się nami My cywile jesteśmy poto w mon-ie aby emeryt się nie przepracował bo on nic innego nie potrafi tylko komendy wydawać przecież to są kaleki nosic im nie wolno bo kręgosup za twardy żeby się po nią schylić
Offline
miodzio64
Nowicjusz


*

23
0
22.03.2012
0
#27
cały szacun dla cywili. pokaż mi byłego zawodowego na konkretnym stanowisku ? mechanik, spawacz, elektronik ,informatyk itp. całe życie nic nie robili tylko się obijali. dać im konkretną robotę sami pójdą. Cała nadzieja w ministrze MON !!!!!!!!
Offline
kropeczka24
Nowicjusz


*

24
0
15.01.2015
1
#28
Coście się tak nasadzili na emerytów ja tez nie jestem za nimi ale co to ma wspólnego że dostaliśmy gówniane podwyżki, w zasadzie to jeszcze nie dostaliśmy, że strategia dała w łeb i w niektórych przypadkach zwykły pracownik będzie zarabiał więcej od swego przełożonego , od magazyniera który ma wielką odpowiedzialność materialną. O tym rozmawiajmy czy po to tyle lat czekaliśmy aby dalej brnąć w to g....no, wszyscy są tak zadowoleni z tych resztek z "pańskiego stołu". nawet takich ochłapów nie umieli w miarę sprawiedliwie rozdzielić i znowu "obudziliśmy się z ręką w nocniku" i co dalej , ile tak będziemy czekać , Angry Madanimated Madanimated Madanimated
Offline
tomala756
Expert


***

105
0
03.08.2015
1
#29
I tak gówno dostaniemy bo taka prawda Ale taka jest prawda o emerytach w mon nic nie robią tylko cwaniakują nic nie mam do nich jak chcą pracować to niech idą do prywaciarzy to zobaczymy jak pracują. Mnie jak zwolnią to dam rade bo mam zawód nie jak oni wielcy emerycie bo ja i tak chodże na fuchy bo z tej pensji było gówno trzeba dorabiać taka prawda TO NIECH TACY WIELCY EMERYCI NIE CWANIAKUJĄ BO TACY JAK MY TO BY NIE MIELI GDZIE MIESZKAĆ BO PROSZĄ O ŻEBY KTOŚ Z FACHOWCÓW PRZY SZEDŁ DO NIEGO I MU POMÓGŁ TAKA PRAWDA
Offline
sojowiec
Nowicjusz


*

3
0
19.01.2016
0
#30
Skoro jesteś na emeryturze to widocznie byłeś zmęczony "służbą" więc odpoczywaj a nie stajesz się nie zastąpionym "specjalistą"



Skocz do:


Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację