Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!





.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podwyżki płac pracowników cywilnych wojska. 2016r.
Offline
nadszyszkownik
VIP


****

269
1
24.06.2011
-10
#1
(05.02.2016, 11:50)Osa napisał(a):  Resort zwleka z ostateczna decyzja bo widzac co sie dzieje chce jakieś dodatkowe srodki wygospodarowac aby tego wstydu nie bylo Marek z Krzyśkiem na biezaco rozmawiaja w tej sprawie z KOBN
A na bieżąco zablokowano na zmiany organizacyjne prawie 70 mln pln. z kwoty przeznaczonej wcześniej na nasze podwyżki. To ta zwłoka.
(05.02.2016, 12:07)Osa napisał(a):  Bo przeciez wiesz ze jedyna pewna informacja jest ta informacja do której masz przecież dostep mowiaca o 185 zł które zostaną podzielone zgodnie z decyzją ministra
Jest druga pewna to DECYZJA BUDŻETOWA NA ROK 2016 Nr 8/MON

MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 21 stycznia 2016 r. .

§ 8. Ustala się wydatki budżetowe pozostające w limicie dysponenta części
przeznaczone na:
13) zmiany organizacyjno-etatowe dotyczące zatrudnienia i funduszu wynagrodzeń

pracowników resortu obrony narodowej w wysokości 65.752 tys. zł, w tym

wynagrodzenia 55.962 tys. zł oraz pochodne 9.790 tys. zł (rozdziały 75213, 75220),

uruchamiane na wniosek Dyrektora Departamentu Spraw Socjalnych;
(05.02.2016, 12:07)Osa napisał(a):  jeszcze nie za poźno - KOBN jeszcze nie podjęła decyzji Jeszcze możemy wiele zrobić
Komisja nie podejmuje decyzji. Jedynie opiniuje. Jej zdanie nie jest wiążące dla Ministra ON. Wielokrotnie o tym pisałem. Cała ta polemika toczona przez przydatki  to zwykłe bicie piany.
Kłamliwe psy szczekają a karawana idzie dalej.
Osa
Unregistered



 
#2
(05.02.2016, 14:37)nadszyszkownik napisał(a):  Jest druga pewna to DECYZJA BUDŻETOWA NA ROK 2016 Nr 8/MON
Jak ten zapis odczytujesz?? Co w NSZZ PW o tym zapisie myslicie ?
Offline
nadszyszkownik
VIP


****

269
1
24.06.2011
-10
#3
Odpowiedzią jest mój post z dnia dzisiejszego:
(05.02.2016, 11:27)nadszyszkownik napisał(a):  ...obecnie toczą się wielokierunkowe działania w celu doprowadzenia do podwyżek wynagrodzenia PW.
Szczegóły są nieistotne.Okular
Kłamliwe psy szczekają a karawana idzie dalej.
Offline
kaska
VIP


****

324
4
06.12.2013
7
#4
W dniu 4 lutego 2016 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Prezydium RDS. Na posiedzeniu tym rozpatrywany był wniosek powołania zespołu branżowego, o którym była mowa na posiedzeniu w dniu 25 listopada 2015 r. w Kancelarii Prezydenta RP.
http://www.dialog.gov.pl/aktualnosci/art,590,posiedzenie-prezydium-rady-dialogu-spolecznego.html

Ze strony http://www.opzz.org.pl/  można wyczytać, że:
Rozpatrzono wniosek  przedstawiciela Prezydenta RP w RDS w sprawie powołania nowego zespołu branżowego ds. warunków pracy i płacy personelu cywilnego jednostek i instytucji podległych lub nadzorowanych przez Ministra Obrony Narodowej. Na wniosek strony pracodawców i przewodniczącego RDS podjęto decyzję o nie powoływaniu zespołu branżowego lecz powołania w ramach zespołu problemowego ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych podzespołu, który będzie się zajmował warunkami pracy i płacy personelu cywilnego wojska i policji.

O zespołach problemowych RDS, w tym ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych - można poczytać pod poniższym linkiem:
http://www.dialog.gov.pl/dialog-krajowy/rada-dialogu-spolecznego/zespoly-problemowe-rds/

W związku z powyższym, w imieniu MKK chcieliśmy podziękować Kolegom z NSZZ Solidarność, że dzięki wsparciu ich Przewodniczącego - Pana Piotra DUDY, który poparł naszą społeczną inicjatywę - wspieraną wcześniej przez władze OPZZ i FZZ - sprawy pracowników wojska będą mogły być rozpatrywane już nie tylko w ciszy dyrektorskich gabinetów. Mam nadzieję, że również dla PW nadchodzi właśnie DOBRA ZMIANA. 

Powtórzyłem ten post w tym wątku, aby był dostępny dla wszystkich wchodzących na to Forum.
Pozdrawiam. Marek Kazimierczak
Wiedz, co mówisz ale nie mów wszystkiego, co wiesz.
Osa
Unregistered



 
#5
(05.02.2016, 17:04)kaska napisał(a):  Powtórzyłem ten post w tym wątku, aby był dostępny dla wszystkich wchodzących na to Forum.
Pozdrawiam. Marek Kazimierczak
Moja prośba - skomentuj tą kwotę 65.752 tys. zł, znajdujaca sie w dyspozycji ministra bo wydaje mi sie ze cala ta sprawa jest tu błędnie interpretowana zarowno w kwestii tego na co to pieniądze jak i skąd pochodzą
Offline
kaska
VIP


****

324
4
06.12.2013
7
#6
(05.02.2016, 19:27)Osa napisał(a):  Moja prośba - skomentuj tą kwotę 65.752 tys. zł, znajdujaca sie w dyspozycji ministra bo wydaje mi sie ze cala ta sprawa jest tu błędnie interpretowana zarowno w kwestii tego na co to pieniądze jak i skąd pochodzą
A cóż tu jest do komentowania? 65.752 tys. zł są to wynagrodzenia wraz z pochodnymi a więc SUS i FP. Nas powinna interesować kwota wynagrodzeń, a więc wymieniona w decyzji budżetowej kwota 55.962 tys. zł. Toż to żadna tajemnica i o tych kwotach mówiło się na ostatnim spotkaniu ze Stroną Społeczną we wrześniu ubiegłego roku!
W zeszłym roku w decyzji budżetowej w dyspozycji Ministra ON była kwota 25.190 tys. zł, a w 2016 r. jest 55.962 tys. zł, w tym kwota 35.000 tys. zł o którą MON w końcu wystąpił do MF i ją uzyskał na zmiany, na które wcześniej przeznaczył środki uzyskane ze zwolnień PW. Gdyby w budżecie nie było tej kwoty 35 mln zł - w rezerwie pozostawałaby kwota 20.962 tys. zł Wink
35 mln zł na razie pozostawione jest w rezerwie Ministra ON, natomiast w ramach tej kwoty na ostatnim spotkaniu we wrześniu ubr. przedstawiana była przez MON propozycja dorzucenia do podwyżki dla PW w dziale 752 do kwoty 210 zł, w przypadku przyjęcia wariantu II podwyżki. Miało to kosztować ok. 14 mln zł. Propozycje te nie zostały jednak przez ZZ przyjęte.
Obecnie, uwzględniając fakt, że DSS wysłał pisma informacyjne o podwyżce 185 zł, naturalną rzeczą jest, że cała kwota 35 mln zł jest w rezerwie u MONa, no bo gdzie mogłaby być, skoro już się w budżecie płac MON znalazła?
Marek Kazimierczak
Wiedz, co mówisz ale nie mów wszystkiego, co wiesz.
Offline
pcm
admin


*******

1,049
92
01.06.2009
9
#7
Pozwoliłem sobie otworzyć nowy temat dlatego,że poprzedni zamienił się w  wielowątkowy i nie bardzo idzie  z niego wyczytać interesujące informację ..

Proszę trzymać się tematu!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Podwładny przed obliczem przełożonego powinien mieć wygląd lichy i durnowaty, tak aby swoim pojmowaniem istoty rzeczy, przełożonego nie peszył
Osa
Unregistered



 
#8
No wlaśnie ...No to teraz aby dokończyc ta kwestię jeszcze sprawa zwiększenia zatrudnienia o ok pol tysiąca pw i koszty z tym związane....Wg mnie będzie to kosztowało ok 20 - 25 mln rocznie.
Przepraszam że cie tak nachodze ale ta kwestia musi byc tu do konca wyjasniona Ściemy zadnej byc nie moze Nie moze byc tak jak sie szykuje że bazujac na tych pieniądzach inni juz mówia o jakimś sukcesie bo to nie bedzie np 185 zl tylko np po naliczeniowym 210 albo 250 dla tych najniżej wynagradzanych To powtarzam nie bylby żaden sukces bo te pieniądze po prostu sa i bajdurzyc że ktos je z budżetu zalatwil to mozna niezorientowanych My tu mówimy jak jest...Uważam, że nalezy sie jednak sprezyc i poszukac calej brakującej do 135 zl kwoty - tej dodatkowej kwoty którą każdy pracownik MSW i A juz w ubiegłym roku otrzymal podczas gdy nam serwowano te jednorazówki Gdyby naliczeniowo wychodziło po 185 zł na zmiany w PUZP oraz po 135 zł każdemu do wynagrodzenia to można byłoby mówic nie o sukcesie a zaledwie o rownoprawnym potraktowaniu nas w porównaniu z pracownikami innych resortów Aby to osiągnac należaloby po prostu tupnac nogą.... Chętnych brak. A co Tarcza sądzi o tym pisaniu listów do decydentów?
Offline
kaska
VIP


****

324
4
06.12.2013
7
#9
Osa napisał(a):
No wlaśnie ...No to teraz aby dokończyc ta kwestię jeszcze sprawa zwiększenia zatrudnienia o ok pol tysiąca pw i koszty z tym związane....

Tam już admin zamknął wątek, więc odpowiadam Ci w tym wątku.
Tak napisałem w wątku o petycji, gdzie umieściłem ten mój post, bo nie wiedziałem, że admin stworzy nowy wątek. Teraz skopiowałem również to info tutaj.

A nad tym to właśnie pracujemy. Jak poinformowaliśmy Stronę Resortową, odpowiedzi na nowelizację dec. Nr 448/MON udzielimy w ustawowym terminie i z pewnością będzie ona merytoryczna, jak i uwzględniała wszystkie aspekty wynikające z projektu zmiany tej decyzji, jak również jej dotychczasowego stosowania w praktyce. A trochę tego jest! W tej sprawie więc musisz się trochę jeszcze trochę uzbroić w cierpliwość. Zresztą, opinia ta będzie zamieszczona na Naszej - TARCZY - stronie internetowej.
Odnosząc się natomiast do tej kwestii pisania do listów, to uważam podobnie jak i ZZ Militaria, że każda forma jest dobra. Osobiście jednak - jako ZPW "TARCZA" - przyjęliśmy obecnie pozycję wyczekującego na korespondencję zwrotną na skierowane do władz przez nas pisma. Powoli zaczynają one nabierać formę właściwą, o czym mogą świadczyć informacje na naszej stronie internetowej, czy dzisiejsza informacja o powołaniu podzespołu w ramach zespołu problemowego RDS. My, jak również MKK będziemy cierpliwi, gdyż uważamy, że nasze postulaty wystarczająco zostały przez nas wyartykułowane w przekazanych materiałach i obecnie nie mamy powodów, czy potrzeb do ponownego pisania w tych sprawach. Teraz oczekujemy na stanowisko w tych sprawach i odpowiednio do otrzymanych informacji zwrotnych - zareagujemy. Masz w pełni rację z tymi podwyżkami. 185 zł, czy dodatkowe 143 zł, które znalazło się w ubr. w MSWiA, to żadne podwyżki, w sytuacji, gdy tylko przez ostatnie lata w MONie zaciskano pasa PW, ograniczając zatrudnienie o ponad 10% i zwiększając zadania tworzono nowe struktury ze znacznie wyższym poziomem płac niż on się kształtował wcześniej. Przeprowadzane zmiany organizacyjno-etatowe - w tym tworzenie struktur WOG i RBLog - były operacjami na tzw. żywych organizmach. Wytworzyła nam się teraz taka sytuacja zatrudnieniowo-płacowa w jednostkach organizacyjnych, jakiej nie ma w innych resortach. A to wszystko przez nieodpowiedzialne działania ze strony Kierownictwa MON i przyzwolenie na takie, a nie inne działania osób, które myślały, że nic nie robiąc i nie reagując na pewne rzeczy - będą mogły się ustrzec od odpowiedzialności za działania, czy brak działań.

Oceniając to, co zostało zrobione przy tworzeniu tych struktur, nie mogę odnaleźć słów, żeby to opisać. Napiszę tylko tak, jak jedna z Działaczek związkowych kilka lat temu napisała, kierując słowa do min. Klicha: PANIE MINISTRZE, JUŻ BARDZIEJ NAS PAN NIE MÓGŁ UPODLIĆ (zostawiłem sobie ksero tego listu na pamiątkę). Tak, myślę, że również tak można ocenić całą akcję tworzenia WOG i RBL, patrząc z dzisiejszego punktu widzenia i wiedząc, co - przy okazji dokonywania tych zmian - udało się jeszcze zaoszczędzić i zrealizować - w ramach pozyskanych oszczędności. Oby się to już nigdy nie powtórzyło!!!
Marek Kazimierczak
Wiedz, co mówisz ale nie mów wszystkiego, co wiesz.
Osa
Unregistered



 
#10
Marek - przecież wiesz że nie macie zadnej praktycznie szansy aby zmienić planowaną ilosć pw a ten plan jest zwiekszony od wcześniejszego o około pol tysiąca Ja sie ciesze że ludzi przybędzie chociaż bynajmniej nie na dolach i tak robiących bokami Wiem tez że to będzie rocznie sporo kosztowac wiec nadzieje na te zarezerwowane w centralnej dyspozycji środki są jak patrzenie na ucztę lwa przez sępa Może coś urwie a moze jedynie po łbie zbierze..... W dodatku z tego co niektorzy tu wspominali sa rzekomo jakieś przymiarki do wywalenia pw poza Uklad i uzyskania tym sposobem oszczędnosci Co więc tak naprawdę jest grane??
Ludzie przecież chcą to wiedziec



Skocz do:


Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 3 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację