Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!





.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podwyżki płac pracowników cywilnych wojska. 2016r.
Osa
Unregistered



 
#41
Mogę napisac jedynie to co sam moge wywnioskowac na tych moich beczkach z kapusta w puszczańskim małym składzie.\
Zabawmy sie w przepowiednie  Smile Zróbmy publiczny test tego mojego cygańskiego ''nosa'' Smile
1. - podwyżka naszych wynagrodzeń bedzie.... Smile
2. - w VII - XIII kat zaszeregowania czyli w tych kategoriach które posiada ok 90% członków tego forum wyniesie ona netto od około 80 - 150 zł Szczegóły są nieistotne Chodzi o skalę tej ''podwyżki''
3 - nastąpi w marcu z wyrównaniem od stycznia  Smile
To najistotniejsze informacje które już obecnie mozna przekazać Zróbmy tak...Jezeli prawda okaże się gorsza niz to co powyżej napisalem to mnie zminusujcie a Admin niech mnie na miesiąc zbanuje Jeżeli będzie pomyślniejsza od tego co powyżej to myslę że mnie stosownie wynagrodzicie Nie będe za darmochę przepowiadał ...
A teraz najważniejsze Tegoroczna inflacja - zwłaszcza po czerwcu tego roku zje nam cale te ''podwyżki''  Sad
Dlatego też caly ten temat w ujęciu takim jaki tu zwłaszcza niektórzy lansują jest jedynie tematem pozornym tak jakby mowieniem o ciastku znajdującym się za szybą Każdy je widzi ale nikt zjesc nie może
P.S. Co do tej decyzji 88/MON w wyniku której zwolniono pare tysięcy osob bez zadnego programu oslonowego ...Chce przedstawic fragment pewnego pisma z biezacego roku a Wy powiedzcie co to za dokument. Smile
cyt;''Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Wojska ustalił z kierownictwem MON, że wszystkie środki po zwalnianych osobach będą przeznaczone na wzrost wynagrodzen pozostałych pracowników - niestety finanse te przeznaczano na zmiany organizacyjne, np. na utworzenie Narodowego Centrum Kryptologii....''
To dokument z tego roku który potwierdza to co mowilem i pisalem od lat Mianowicie to ze doszlo do swoistej zmowy zz z resortem w wyniku której związek który z istoty swego istnienia powinien bronić do konca każdego stanowiska pracy wyrazil zgodę na likwidację tysięcy tych stanowisk Co przynioslo to nam - tym którzy po tym dziesiątkowaniu jeszcze w resorcie pracujemy widać golym okiem To dobrze że przedstawiciele tego zz coraz rzadziej sie tu wypowiadają Zapewne przyszedl czas refleksji Uświadomili sobie gdzie zaprowadziła i ich i tych których reprezentują taka ''polityka'' Zwiazek nie jest od polityki - jest od uporczywej, skutecznej obrony każdego pracownika Tylko od tego jest związek zawodowy Wychodzi jednak na to, że nasi działacze zwiazkowi zdaja sie tej prostej prawdy nie pojmować .... Sad
Offline
kaska
VIP


****

324
4
06.12.2013
7
#42
Przypomina to zabawę w kotka i myszkę, otóż od 2009 r. tworzone były nowe jednostki organizacyjne (...) Na tworzenie tych jednostek nieudacznicy z MON nie potrafili wywalczyć dodatkowych środków. Tłumaczyli, że w sferze budżetowej jest zamrożenie płac, ale jak tylko płace zostaną odmrożone to wykorzystane limity zostaną zwrócone. W uzasadnieniu do projektu ustawy budżetowej na 2016 r. wpisano, że środki na wynagrodzenia dla pracowników resortu obrony narodowej powinny być zwiększone wynikające ze zobowiązań sojuszniczych, w efekcie uzyskano 40 mln zł. Kwota ta miała być rekompensatą za wcześniej wydatkowane fundusze na utworzenie w/w jednostek. Jednak nasi urzędnicy chcąc przypodobać się nowej władzy przekazali że budżet na 2016 r. zabezpiecza płace dotychczas zatrudnionych, ponadto są przewidziane środki na podwyżki , a ponadto posiadamy 40 mln zł na zmiany organizacyjne. I co się dzieje, prawdopodobnie na podstawie tego przekazu kierownictwo MON podejmuje decyzje o zwiększeniu zatrudnienia. Tak więc sztuczki i kruczki poprzednich nieudaczników, chce zrealizować obecna ekipa. (...) Rozpatrujemy czy nie należałoby pociągnąć do odpowiedzialności osób, które podjęły decyzje o zmniejszeniu zatrudnienia o ok. 4 tys. pracowników, a następnie o zwiększeniu zatrudnienia o prawie 2 tys.
Powyższy tekst pozwoliłem sobie zaczerpnąć ze strony NSZZ PW znajdującej się pod poniższym linkiem:
http://www.nszzpw.pl/aktualnosci.nowosc.387.10.html
Uwzględniając fakt, że Przewodniczący NSZZ PW spotkał się w dniu 26 stycznia 2016 r. z min. Grabskim,
http://www.nszzpw.pl/aktualnosci.nowosc.395.0.html
mam pytanie, czy Minister Grabski został poinformowany o tym, jak "nieudacznicy z MON", za pomocą sztuczek i kruczków chcą się przypodobać nowej władzy?
Jest to z pewnością istotne, gdyż w kontekście rozmów, które nastąpią w najbliższym czasie dobrze wiedzieć, czy będziemy rozmawiali z tymi dotychczasowymi nieudacznikami, o których jest mowa na stronie NSZZ PW, czy też będą to rozmowy z nowymi już osobami funkcyjnymi?
Osobiście stawiam na to, że nic lub niewiele się zmieni w obsadzie stanowisk z obszaru wynagradzania pracowników wojska, bo obszar ten jest zbyt "zabagniony", aby ktokolwiek chciał się z własnej woli nim zająć. Marek Kazimierczak
Wiedz, co mówisz ale nie mów wszystkiego, co wiesz.
Offline
tomala756
Expert


***

105
0
03.08.2015
1
#43
Też się pytałem oto co ty kaska i do tej pory nie dostałem odp. Huh
Offline
Aaro..
Expert


***

158
3
07.08.2010
1
#44
Powiem Wam, że zaczynam się rozglądać za inną pracą. Chyba najwyższa pora coś zmienić  w tym zyciu. Wiem, że nie jest łatwo o dobrze płatną pracę, ale jeśli nic nie zrobię w tym kierunku, to bedę później miała wyrzuty sumienia, że mogłam żyć lepiej i wygodniej.
Szkoda mi tych 10 lat przepracowanych wśród naprawdę fajnych ludzi, ale trudno. 
Do tej pory miałam jeszcze złudzenia, że coś się w systemie płacowym pracowników wojska zmieni na lepsze, że może ta obecna ekipa zajmie się problemem płacowym najniżej opłacanych w budżetówce pracowników... Okazuje się jednak, że były to tylko pobożne życzenia. A więc nie pozostaje nic innego, jak na poważnie zająć się swoją przyszłością.
Nie może być tak, że samotna bezrobotna matka z dzieckiem ma większy miesięczny dochód niż pracująca na pełnym etacie samotna matka z dzieckiem. To jest chore i trąci patologią. Wiem co mówię, gdyż znam kilka takich przypadków. To jest ta nasza rzeczywistość. Krętacz i lawirant zawsze spada na cztery łapy, żyjąc na koszt uczciwie pracujących ludzi, których w dodatku uważa za frajerów. 
Praca za pieniądze nie pozwalające na godną egzystencję przypomina  trochę sytuację, gdy pracująca żona trzyma w domu wiecznie szukającego roboty męża nugusa, ale nie weźmie z nim rozwodu, bo straci status kobiety zamężnej. 
No, to takie "słowo na niedzielę" ode mnie Wink
Życzę Wszystkim miłego weekendu Smile
Aaro.., jest zadomowionym użytkownikiem Forum OWC
Osa
Unregistered



 
#45
Na miejscu tych tabunów pulkownikow dowodzacychw licznych WOG - ach i RBL - ogach  dziewczynami tyrajacymi w pocie czoła za pomocą wskazujacego paluszka juz bym sie powaznie zaczal niepokoic. Byłych trepow wywalą a ci co na co dzien trzymali to wszystko w jakimś ładzie i składzie po prostu sami trzasną drzwiami tym bardziej że sytuacja na rynku pracy wciaz sie poprawia i będzie sie poprawiac w związku z dużo wieksza podaża pieniądza i popytem na towary i uslugi Te miliardy z programu 500+ znajda sie przecież na rynku ...  Kto wiec w tym wojsku pozostanie?? Grupa krzykaczy o wysokich aspiracjach a niskich umiejętnosciach I w koncu będzie dobrze. Juz to widzę .... Smile
P.S naprawdę Wam kobietom zależy na ''statusie'' kobiety zamęznej??Ni jak ja tego zrozumiec nie mogę Cale zycie marzę o wolności tylko żona mi nie pozwala. Smile
Offline
heniu
Expert


***

159
0
17.06.2009
0
#46
może ktoś nas oświeci ,w jakiej wysokości otrzymamy tą podwyżkę . mowa jest o 185zł , o 250zł. w końcu ile.
Offline
lion
Expert


***

159
3
02.10.2013
1
#47
Ile i Kiedy ?
Offline
Aaro..
Expert


***

158
3
07.08.2010
1
#48
(14.02.2016, 00:52)Osa napisał(a):  P.S naprawdę Wam kobietom zależy na ''statusie'' kobiety zamęznej??Ni jak ja tego zrozumiec nie mogę Cale zycie marzę o wolności tylko żona mi nie pozwala. Smile

Nie wszystkim Osa, nie można generalizować. Był to jedynie przykład postępowania wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi, a takim jest praca za pieniądze, które pozwalają na 2 tygodnie nędznego funkcjonowania od momentu wpływu wynagrodzenia na ROR Wink
Aaro.., jest zadomowionym użytkownikiem Forum OWC
Offline
owocowc
Zaawansowany


**

56
7
02.01.2015
1
#49
NIE BĘDZIE LEPIEJ JEŻELI W SUFO ROBI SIE ZA 7 ZŁ ZA GODZINNE LICZCIE SIĘ Z TYM
Osa
Unregistered



 
#50
(14.02.2016, 21:24)owocowc napisał(a):  NIE BĘDZIE LEPIEJ JEŻELI W SUFO ROBI SIE ZA 7 ZŁ ZA GODZINNE LICZCIE SIĘ Z TYM
Nie wszedzie bo te stawki z reguły juz sie podniosly i na reke wynoszą 8 -12 zl w zaleznosci od zadań obiektu czy regionu ...
No to teraz my policzmy te swoje place netto w odniesieniu do godziny naszej pracy;
Weźmy za podstawę kwotę 1600 zl netto - tyle ile u mnie pracowniko OWC zarabia miesięcznie
Czas pracy w roku bieżącym to od 152 do 176 godz w miesiącu Ile to netto na godzinę??
od 9 do 10,5 zl ...Jezeli policzyc te blaski ale i cienie pracy w wojsku w charakterze ochroniarza w OWC te wszystkie naloty i kontrole to ustawiczne nekanie kontrolami dziwnymi wymaganiami ta nerwowe zwiazaną z faktem że znów premię za rozpięty guzik czy brak czapki na glowie pracownika w drodze do palarni te dodatkowe prace które ci pracownicy na co dzien za placone im wynagrodzenie wykonują to interes to żaden zwłaszcza dla emerytów którzy pracujac nie beda mieli swych emerytur z tego tytułu podwyższonych chociaz wszystkie skladki na ZUS nadal płacą Wlasciwie to ja nie wiem co mnie w tym wojsku trzyma Moze jedynie przyzwyczajenie i fakt że ja wlasciwie nie znam cywilnego życia cale dorosłe życie sluzac lub pracując w wojsku ...Tylko to No i zwyczajny sentyment do wojska moze nawet jakas chlopięce zauroczenie Z zawodem jednak coraz częsciej dochodze do wniosku że to juz nie jest to wojsko które ja przez lata znalem w którym sluzylem i pracowałem Wojsko sie zmienia a ja coraz częsciej czuje sie w nim zagubiony i czuje sie obco Nie mnie oceniac w jakim kierunku to wszystko zmierza Zreszta to nie temat tego wątku
Co do tych uporczywych pytań o to ile i kiedy Ludzie - czy nie chcecie tego pojac że nic a to nic w szczegolach jeszcze nie jest ustalone?? Jezeli nawet ta naliczeniowa kwota będzie wynosiła 185 zl lub np 263 zl to przecież nic a to nic z tego jak na razie nie wynika Dlatego, ze jeżeli nawet bedzie to 280 zl a zostanie przyjety sposob podzialu tej kasy planowany przez poprzedni rzad to bedzie oznaczało że nie otrzymaja tych pieniędzy wszyscy a jedynie ci którzy zajmują stanowiska dla pracodawców priorytetowe Przecież ludzie kochani podwyzki naszych wynagrodzeń po prostu nie ma To jedynie na wynagrodzenia wg decyzji kierownictw zakładów przeznaczy sie określone środki Nigdzie nie pisze że każdy ma miec podwyżkę np w wys 7% jego wynagrodzenia Taka jest ogólna kwota na te podwyżki ale jak to będzie dzielone tego nie wie nikt Dotychczas obowiazuje zarówno ta ustalona przez poprzedni rząd kwota jak i ustalone wowczas zasady jej podziału A te zasady nie były bynajmniej takie ze należy dac i to najwięcej tym najmniej wynagradzanym Nic takiego nikt nie powiedzial Powiedziano za to że te pieniadze maja byc podzielone przez kierownictwa zakładów pracownikom szczegolnie przydatnym i spelniajacym priorytetową rolę w zakladach Zaloze sie że to bynajmniej nie ci o których tu piszemy a którzy zarabiaja minimalne stawki na swoich stanowiskach przy czym ich zasadnicze sa o ponad 300 zl niższe od najniższej krajowej Kończac napiszę tak Gdyby poprzedni decydenci utrzymali sie przy wladzy to cala rzesza tych którzy i tak sa wynagradzani po kilkaset zlotych ponad najniższe na swoich stanowiskach zagospodarowałaby calą ta podwyżkę a zz poplakałyby i na tym by sie skonczyło Obecnie jeszcze nic nie wiadomo Ani czy środki zostaną zwiększone ani jak zostana podzielone....Patrze na to wszystko i jestem w rozterce Z jednej strony mam nadzieję na to ze moze byc lepiej niż byloby za poprzednich decydentów z drugiej zupelnie nie mam przeslanek aby prognozowac o tym co postanowia obecni decydenci... Dlatego w całej tej sytuacji tak ważne bylo od początku abysmy do końca wspólnie walczyli o te pieniądze Walczyli, zabiegali a nie stali z boku i jedynie sie przygladali Jezeli tak będzie to my szansę na poprawę wynagrodzen zwlaszcza tych najniższych bezpowrotnie stracimy No ale chłopcy z wojskowej Solidarnosci dzialaja a że to starzy wyjadacze sa  to krzywdy zrobic nam nie dadzą prawda??  Smile



Skocz do:


Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 9 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację