Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!





.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reformy Archiwów
Offline
STORM
Moderator


*****

755
99
03.06.2009
12
#1
Information 
[Obrazek: 1.640x300.jpg]

Pełnomocnik MON ds. Reformy Archiwów Wojskowych.
http://mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/2016-01-04-pelnomocnik-mon-ds-reformy-archiwow-wojskowych/

No to się zaczęło. ?Zetka? skrywa najgłębsze tajemnice dotyczące PRL-owskiej esbecji. Tak tajne, że jeśli akta danej osoby znajdowały się w ?zetce", IPN nie miał prawa gdziekolwiek i kiedykolwiek nawet sugerować, że współpracowała ona z SB! Całe archiwa IPN były czyszczone ze wszelkich śladów na temat tej osoby. Co to oznaczało, można sobie wyobrazić. Nawet tajny współpracownik lub były oficer SB bez problemu mógł dostać zaświadczenie o niefigurowaniu w zasobach, a nawet status pokrzywdzonego! Esbecy, których akta znajdują się w zastrzeżonym zbiorze IPN, nigdy nie stracili przywilejów emerytalnych po ustawie dezubekizacyjnej.


Akt nie jest mało ? ułożone obok siebie na półkach zajmują razem aż 430 metrów. Po powstaniu IPN to było 20 razy tyle! Wiele akt kazał odtajnić jednak były szef IPN Janusz Kurtyka (?49 l.). Wówczas okazywało się, że były tam np. archiwa NKWD z lat 40-tych, których przydatność dla służb 50-60 lat później trudno przecież udowodnić. Te akta, które zostały tajne to mnóstwo wiedzy, przede wszystkim z końca lat 80-tych. Dla wielu osób ? bardzo niewygodnej wiedzy.
źródło fakt24.pl
Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga!
http://www.pah.org.pl/o-pah/8/pajacyk
Offline
broda
Zaawansowany


**

67
0
17.09.2011
2
#2
Czytałem książkę tego Pana-"Długie ramię Moskwy".Nie wiem,czy się śmiać czy też płakać.Bliższa jest mi ta druga opcja.Znajomość tematu z dokumentów a nie z autopsji.
Ale oczywiście słuszna jest droga,którą podąża zwycięska partia.Coś na kształt Korei Północnej.
Wiem,że się narażam ale zawsze mówię to co uważam za słuszne.Za dwa,trzy lata prawda i tak wypłynie.
broda, jest dumnym użytkownikiem Forum Oddziału Wart Cywilnych
Offline
ozmar
Zaawansowany


**

91
0
04.01.2016
5
#3
(04.01.2016, 18:51)broda napisał(a):  Czytałem książkę tego Pana-"Długie ramię Moskwy".Nie wiem,czy się śmiać czy też płakać.Bliższa jest mi ta druga opcja.Znajomość tematu z dokumentów a nie z autopsji.
Ale oczywiście słuszna jest droga,którą podąża zwycięska partia.Coś na kształt Korei Północnej.
Wiem,że się narażam ale zawsze mówię to co uważam za słuszne.Za dwa,trzy lata prawda i tak wypłynie.

Witam KOD-owca. Oni potrzebują takich usłużnych idiotów. Ale źle się podwieszasz ci pseudopatrioci są już skończeni. A przepraszam skąd historyk ma trzeba czerpać wiedzę. No ty pewnie z autopsji tak jak ci na których są tam dokumenty.

Pkt. 5 regulaminu ,dostajesz ostrzeżenie ,za kolejnym naruszeniem będzie ban.

admin
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM
Offline
broda
Zaawansowany


**

67
0
17.09.2011
2
#4
Dzięki ci ozmar za oświecenie,gdyż do tej pory nie wiedziałem kim jestem.
broda, jest dumnym użytkownikiem Forum Oddziału Wart Cywilnych
Offline
ozmar
Zaawansowany


**

91
0
04.01.2016
5
#5
(04.01.2016, 23:56)broda napisał(a):  Dzięki ci ozmar za oświecenie,gdyż do tej pory nie wiedziałem kim jestem.

Nie ma za co. Zawsze do usług.
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM
Offline
STORM
Moderator


*****

755
99
03.06.2009
12
#6
Szambo się rozlało hahaha
https://ipn.gov.pl/wydzial-prasowy/komunikaty/oswiadczenie-ipn-w-sprawie-ujawnienia-dokumentow-przechowywanych-przez-czeslawa-kiszczaka
Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga!
http://www.pah.org.pl/o-pah/8/pajacyk
Offline
pinezka
VIP


****

379
2
14.09.2010
5
#7
Ale to już było chłopie
pinezka, jest dumnym użytkownikiem Forum Oddziału Wart Cywilnych
Offline
STORM
Moderator


*****

755
99
03.06.2009
12
#8
@pinezka dlaczego ja wiedziałem że pierwszy komentarz wpiszesz Ty jako komuszy zwolennik? Wystarczy poczytać Twoje posty i czerwone wpisy broniące kolaborantów. Mg
Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga!
http://www.pah.org.pl/o-pah/8/pajacyk
Offline
pcm
admin


*******

1,049
92
01.06.2009
9
#9
(16.02.2016, 22:17)STORM napisał(a):  Szambo się rozlało hahaha
A mnie zastanawia co IPN przez lata robił żeby te dokumenty odzyskać, wiedząc ,że mają narzędzia prawne jak wspomniany art28 ?każdy, kto bez tytułu prawnego posiada dokumenty zawierające informacje z zakresu działania Instytutu Pamięci, jest obowiązany wydać je bezzwłocznie Prezesowi Instytutu Pamięci?
A wszyscy wokoło wiedzieli że Kiszczak takie dokumenty posiada ... Nie dziwne że dokonuję się tego po śmierci? Dlaczego to wszystko przeciągało się tak w czasie. Na usta ciśnie się tylko jedna odpowiedź.... Z resztą historycy powoli ją już nakreślają i za kilkadziesiąt lat możemy mieć już innych bohaterów .
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Podwładny przed obliczem przełożonego powinien mieć wygląd lichy i durnowaty, tak aby swoim pojmowaniem istoty rzeczy, przełożonego nie peszył
Offline
STORM
Moderator


*****

755
99
03.06.2009
12
#10
Ci Historycy co chcieli tego dokonać, zostali wywaleni z IPN-u. Jaruzel i Kiszczak zawsze mieli papiery.
Gwarancję dla nich że nic im nie zrobią dawał TW Oskar i TW Litwin z WSI.
O poprzednich ekipach rządzących nawet nie wspominam. Doh
Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga!
http://www.pah.org.pl/o-pah/8/pajacyk



Skocz do:


Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację