Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!





.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stażowe
Offline
STORM
Moderator


*****

755
99
03.06.2009
12
#11
Tu już o te bony nie chodzi czy premię niech mają bo się należy.
To co teraz jest to jawne dojenie z budżetu państwa dalej z MON.
Płacą dwa razy za to samo. Raz to emeryturę z tytułu za wypracowane lata. I drugi raz stażowe z tytułu za wypracowane lata. Nie wspomnę że co pięć lat potężne sumy pieniężne są wypłacane jako jubileuszówki.
MON to dojna krowa Idea
Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga!
http://www.pah.org.pl/o-pah/8/pajacyk
Offline
kaska
VIP


****

324
4
06.12.2013
7
#12
Ach @STORM Smile, znów wkraczamy w kolejny obszar nie uregulowany w MON a mianowicie politykę zatrudniania. Jej brak dopuszcza zatrudnianie wszystkich bez wyjątku, pozostawiając to w gestii pracodawców. Oni, nie mając określonej wiedzy, zatrudniają tych, którzy im pasują z różnych względów. W mojej opinii uważam, że ta sfera powinna być transparentnie określona. Jak mają być zatrudniani emeryci, to np. konkretnie ci, których zatrudnienie jest niezbędne z punktu widzenia SZ RP, bądź ze względu na nieposiadanie przez nich prawa do pełnej emerytury, bo poprzez likwidację ich stanowisk - nie mogli dosłużyć do pełnej. Również powinni posiadać prawo do zatrudnienia ci, którym stan zdrowia nie pozwolił na kontynuowanie służby. Nie może być natomiast taka dowolność jaka występuje obecnie, a więc bez żadnych obwarowań. Kto "ma możliwość" zamiany swojego stanowiska z W na C, idzie pod kapelusz i jutro przychodzi na swoje miejsce pracy jako PW. Brak polityki zatrudniania jest w mojej ocenie szkodliwe zarówno dla resortu, dla państwa jak i dla samych wojskowych. I o tym też chcemy - jako Zespół Roboczy - również rozmawiać na spotkaniach z Kierownictwem MON. No, ale myślę, że to nie ten wątek... Marek Kazimierczak
Wiedz, co mówisz ale nie mów wszystkiego, co wiesz.
Offline
STORM
Moderator


*****

755
99
03.06.2009
12
#13
Sajmon za bardzo pojechałeś w przyszłość. Zlikwidujmy pierw ten syf co jest i wrzućmy go do oszczędności. Jak emeryci wojskowi czy ZUS nie dostaną stażowego ani jubileuszówki bo emerytura to prawny środek za wypracowane lata, to ONI sami się zwolnią. Przecież TREPISZCZA tylko pracują na jubileuszówki i za każdą jedną pobraną mówią że to ostatnia. A za dwa dni deklaracja ?.. a może jeszcze pięć lat! Bo jeszcze 40sto lecie łapnie?..
Dinozaurów i krzywych mord z czerwonym podniebieniem się nigdy nie pozbędziemy jeżeli tego nie uregulujemy.
Gonić to czerwone pospólstwo !!!
W Kodeksie Pracy nie ma tego syfu żeby im to płacić tylko Nasz PUZP im to zapewnia.
Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga!
http://www.pah.org.pl/o-pah/8/pajacyk
Offline
pinezka
VIP


****

379
2
14.09.2010
5
#14
Tak jest, znam takiego co czeka tylko do 2017 roku by odebrać 500% jubilatki za 50 lat pracy, bo ma już dosyć pracy. Z tym tylko, że jest to emeryt wojskowy w stopniu chorążego i boi się żeby czasem nie zlikwidowali tego "przywileju". Smutne to bardzo gdy my żyjemy za 1500 miesięcznie, a emerytury od wielu, wielu lat są każdego roku podwyższane, a nasze pensje?? Czekamy, czekamy, czekamy................., i czekamy sobie.
pinezka, jest dumnym użytkownikiem Forum Oddziału Wart Cywilnych
Offline
kocur1
Zaawansowany


**

72
0
31.12.2014
3
#15
jeśli zabiorą stażowe i jubileuszówki to zaraz połowa zwolni się z owc i ja też
i wcale nie jestem żadnym emerytem
Offline
pcm
admin


*******

1,049
92
01.06.2009
9
#16
(30.11.2015, 09:17)SAJMON napisał(a):  A stażowe Storm powinno być płacone procentowo od minimalnego wynagrodzenia czyli od 1850zł.
A dlaczego płacić stażowe od minimalnej, niech to będzie średnia wyliczana w danym zakładzie pracy. W ten sposób na podwyższaniu płac najniżej uposażonym będzie zależało wszystkim. Smile
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Podwładny przed obliczem przełożonego powinien mieć wygląd lichy i durnowaty, tak aby swoim pojmowaniem istoty rzeczy, przełożonego nie peszył
Offline
STORM
Moderator


*****

755
99
03.06.2009
12
#17
(01.12.2015, 07:13)pcm napisał(a):  A dlaczego płacić stażowe od minimalnej, niech to będzie średnia wyliczana w danym zakładzie pracy. W ten sposób na podwyższaniu płac najniżej uposażonym będzie zależało wszystkim. Smile

I to by było rozsądne rozwiązanie. Nasze władze Związkowe Nas tutaj czytają to niech biorą ten pomysł w Zespół Roboczy.
Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga!
http://www.pah.org.pl/o-pah/8/pajacyk
Offline
Major2000
Nowicjusz


*

1
0
01.02.2016
1
#18
(29.11.2015, 14:42)pinezka napisał(a):  Bo właśnie ci emerytowani "specjaliści" mają największe pretensje gdy są dzielone premie czy talony świąteczne, dlaczego mają tak mało. Przecież w/g nich oni też są pracownikami i nie można ich pomijać w dzieleniu dodatków. Zapominają jednak, że my mamy tylko gołe pensje, a ONI dodatki do emerytury z reguły większej niż nasze pensje. Znam to z autopsji, ale może to się kiedyś zmieni. Mam taką nadzieję.


Emeryt jest emerytem i powinien siedzieć i odpoczywać w domu !
A nie zajmować stanowiska młodym ludziom to jest chory kraj!
Niby dlaczego został podniesiony wiek emerytalny ?
Właśnie przez takich dziadków - u nas wielcy Inspektorzy TUN
Offline
jw3036
Expert


***

211
0
24.06.2009
3
#19
ja mam inna propozycje niech pracują emeryci jak maja sile i checi i nudzi im się w domu bo nie potrafią się bawic z wnukami który nie potrafi odpowiedzieć tak jest
tylko wtakim razie powinni zawiesić mu emeryture na czas pracy
Osa
Unregistered



 
#20
Was porąbało czy wy to wszystko piszecie powaznie??
Radzę sie tak nie podniecać bo Wam co nieco do glowy zupelnie uderzy Ale co tam....Od czerwca z pracy won wszyscy którzy wezmą po 500 na dziecko Niektórzy będa mieli więcej niż ja tej mojej emerytury i w dodatku żadnych dochodowych ograniczen I to z moich podatków pojdzie ta kasa na ich dzieci....
Z pracy won takze ci którym malżonkowie pracują Maja za co zyc to po co miejsca innym zajmują???
Z pracy won także ci z różnymi doplatami Malorolnych chlopków nam w monie nie potrzeba To wojsko a nie zagon marchewki OK - to zrobmy ludzie totalną rozpierduchę Aco?? Nie stac nas??Tylko to koncertowo potrafimy - zaglądac sobie do garów, zazdroscic, szczuc i podjudzać.... Angry



Skocz do:


Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację