Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!





.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nasza pracownicza petycja do władz.
Offline
kaska
VIP


****

324
4
06.12.2013
7
Nie wiem @heniu o którą sprawę Ci chodzi, bo w tym powyższym poście jest mowa o dwóch petycjach. Jedna, tj. pracownicza petycja na pewno Was też dotyczy. Zresztą zbieraliście przecież w 3 RBLog pod nią podpisy. Druga - związana z wyrównaniem zaniżonych "trzynastek" i nagród jubileuszowych (o ile były wypłacane w ostatnich latach) prawdopodobnie może dotyczyć również Was. Wszystko na to wskazuje, gdyż w latach 2010-2013, a więc w czasie, gdy na tak dużą skalę były realizowane wypłaty jednorazowe, MON nie dawał żadnych zaleceń, aby te jednorazówki wyły włączane do pozostałych należności ze stosunku pracy, czy naliczania DWR. Obudzili się dopiero w 2014 r., gdy w jednym z pism napisali, że należy to też uwzględniać. Pozdrawiam. Marek Kazimierczak
Wiedz, co mówisz ale nie mów wszystkiego, co wiesz.
Offline
heniu
Expert


***

159
0
17.06.2009
0
(07.01.2016, 17:55)kaska napisał(a):  Nie wiem @heniu o którą sprawę Ci chodzi, bo w tym powyższym poście jest mowa o dwóch petycjach. Jedna, tj. pracownicza petycja na pewno Was też dotyczy. Zresztą zbieraliście przecież w 3 RBLog pod nią podpisy. Druga - związana z wyrównaniem zaniżonych "trzynastek" i nagród jubileuszowych (o ile były wypłacane w ostatnich latach) prawdopodobnie może dotyczyć również Was. Wszystko na to wskazuje, gdyż w latach 2010-2013, a więc w czasie, gdy na tak dużą skalę były realizowane wypłaty jednorazowe, MON nie dawał żadnych zaleceń, aby te jednorazówki wyły włączane do pozostałych należności ze stosunku pracy, czy naliczania DWR. Obudzili się dopiero w 2014 r., gdy w jednym z pism napisali, że należy to też uwzględniać. Pozdrawiam. Marek Kazimierczak

chodziło mi o tą drugą petycję i dziękuję za odpowiedź.
Offline
kaska
VIP


****

324
4
06.12.2013
7
(07.01.2016, 20:39)heniu napisał(a):  
(07.01.2016, 17:55)kaska napisał(a):  Nie wiem @heniu o którą sprawę Ci chodzi, bo w tym powyższym poście jest mowa o dwóch petycjach. Jedna, tj. pracownicza petycja na pewno Was też dotyczy. Zresztą zbieraliście przecież w 3 RBLog pod nią podpisy. Druga - związana z wyrównaniem zaniżonych "trzynastek" i nagród jubileuszowych (o ile były wypłacane w ostatnich latach) prawdopodobnie może dotyczyć również Was. Wszystko na to wskazuje, gdyż w latach 2010-2013, a więc w czasie, gdy na tak dużą skalę były realizowane wypłaty jednorazowe, MON nie dawał żadnych zaleceń, aby te jednorazówki wyły włączane do pozostałych należności ze stosunku pracy, czy naliczania DWR. Obudzili się dopiero w 2014 r., gdy w jednym z pism napisali, że należy to też uwzględniać. Pozdrawiam. Marek Kazimierczak

chodziło mi o tą drugą petycję i dziękuję za odpowiedź.
Z działań podjętych przez MON w ostatnim czasie wynika, że w zakresie petycji dotyczącej wyrównań DWR i pozostałych należności ze stosunku pracy - złożonej przez Zespół obejmujący ZZ zrzeszone w OPZZ i FZZ - coś drgnęło i ta sprawa ma szanse na kompleksowe załatwienie. Wynika to z pisma Nr 105/DSS z dnia 8 stycznia 2016 r. (zamieszczonego pod datą 12 stycznia 2016 r. na stronie http://www.zzmilitaria.pl/ ) skierowanego do właściwych osób w tej sprawie. Jest to dobry krok, bo drukowanie (kserowanie) tych wyroków do każdego indywidualnego wniosku tak naprawdę nie miało sensu (dziesiątki stron papieru), a i tak każdy zorientowany wiedział, że racja jest po stronie PW. Dobrze, że taka decyzja została podjęta przez Kierownictwo MON.
Zatem @heniu, @pinezka i inni oczekujący na efekty tej naszej petycji - okres oczekiwania został określony i zapisany w ww. piśmie. Pozdrawiam. Marek Kazimierczak
Wiedz, co mówisz ale nie mów wszystkiego, co wiesz.
Offline
pinezka
VIP


****

379
2
14.09.2010
5
Dzięki, może zdążę dostać wyrównanie przed pójściem na emeryturę.
pinezka, jest dumnym użytkownikiem Forum Oddziału Wart Cywilnych
Osa
Unregistered



 
Witajcie - w wątkach niedostępnych dla zainteresowanych toczy się ozywiona dyskusja nad tym co mamy robic aby skutecznie walczyć o godziwe wynagrodzenia Poniżej przedstawiam moją wypowiedź zamieszczoną w temacie o podwyżkach aby zachęcić Was do rejestrowania sie i uczestnictwa w naszej dyskusji...

Oto mój projekt listu otwartego pracownikow wojska do Ministra Obrony Narodowej To moj wkład w to co sie dzieje Wklad zwyczajnego pw nigdzie nie dzialającego , nie mającego żadnego oddzialywania ani znaczenia Mozecie potraktowac ten tekst jako pomoc w napisaniu takiego listu który móglby zostac w akcji poparcia sygnowany przez tysiące pracowników wojska Nie stojcie, nie czekajcie Robcie cos na Boga Nie bierzcie cichcem, na kolanach tej jalmużny która nam szykują Miejcie chociaż tyle cywilnej odwagi aby powiedziec WYKRZYCZEĆ to co Was boli ...
Robcie coś ....

List Otwarty pracowników resortu obrony narodowej.
Szanowny Panie Ministrze.
Z zaniepokojeniem i zawodem przyjmujemy, iż pomimo kierowanych do Pana próśb i petycji nie zechciał Pan się z naszymi przedstawicielami dotychczas spotkać oraz ich wysłuchać. Rozumiemy, że są ważniejsze sprawy i problemy... Rozumiemy również, że niejako ''na odczepne'' zamiast dyskusji o tym jak zaradzić szeregowi patologii w kwestii naszych wynagrodzeń otrzymamy po przysłowiowej stówie. Może wystarczy nam to na pokrycie wzrostu cen niektórych mediów ale nie na godne życie.
Nie tego się spodziewaliśmy.
Nie o to od lat zabiegamy i walczymy.
Czujemy się pomijani i lekceważeni przez kolejną ekipę sprawującą władzę.
Chcemy wyraźnie Panu powiedzieć. Nie będzie umacniania obronności kraju gdy tak istotny jej element, którym my ? pracownicy resortu obrony narodowej jesteśmy będzie nadal lekceważony i pomijany.
Sfrustrowani, zrozpaczeni ludzie egzystujący po latach pracy na rzecz umacniania obronności na granicy społecznego wykluczenia nie będą nadal pracować przy środkach bojowych, w zagrażających ich zdrowiu i życiu warunkach szkodliwych, uciążliwych i niebezpiecznych. Nie będą z zaangażowaniem remontować i usprawniać sprzętu bojowego. Nie będą z bronią w ręku, w dzień i w nocy, w każdych warunkach atmosferycznych ochraniać ludzi i mienia wojska. Tak kształtować polityki obronnej i dbać o wojsko nie można. Oburzeni informacją o przeznaczeniu na nasze skandalicznie niskie, od lat zamrożone wynagrodzenia kwoty zaledwie 185 zł. informujemy Pana Ministra, że kwota ta w żaden sposób nie poprawi sytuacji tysięcy zwłaszcza tych pracowników, których wynagrodzenia zasadnicze od lat wynoszą 1530 ? 1580 zł.
My ? pracownicy resortu obrony narodowej domagamy się szacunku i sprawiedliwości. Dość pomijania nas i lekceważenia. Nie chcemy niczego niż to co już uzyskały grupy pracownicze pozostałych resortów mundurowych. To prawda, że na podwyżki płac w sferze budżetowej przeznaczono procentowo zbliżone środki. Skrzętnie jednak pomijany jest fakt, iż dodatkowo - w roku ubiegłym, 29 tys. 390 pracowników cywilnych wszystkich formacji mundurowych podległych MSW otrzymało miesięcznie po 145 zł i kwota ta na stałe weszła do ich wynagrodzeń. Pomimo wielokrotnie zgłaszanych kierownictwu resortu wniosków reprezentujących nas związków zawodowych dotychczas woli takiej regulacji w resorcie obrony narodowej nie było. Przeznaczona na podwyżki kwota nie rozwiąże żadnego z problemów, nie zapobiegnie patologiom systemu wynagradzania a jedynie pogłębi już istniejące jego wady i niedostatki. Nie pozwoli na przeprowadzenie nawet częściowej reformy pracowniczych wynagrodzeń poprzez stosowne zmiany w PUZP dla PWJOSB. Nie załatwi po prostu niczego. Liczymy na to, że Pan Minister, który jest współzałożycielem legendarnego Komitetu Obrony Robotników zechce pochylić się nad naszymi problemami i wzorem śp. min. Szczygły podjąć konkretne i przynoszące efekty działania.
My ? pracownicy resortu obrony narodowej nadal w to wierzymy.
Osa
Unregistered



 
Witaj Nie znam się na niuansach negocjacyjnych... Było - minęło - pamięc mnie zawodzi Znam swoje miejsce w szyku Mogę jedynie usiłowac przedstawiac mój własny pogląd na to co się dzieje i czego jestem świadkiem ....Jest on w szczegółach nieco odmienny od Twojego....
Jest on taki że powinniśmy być my wszyscy - pracownicy cywilni resortów mundurowych traktowani równo i sprawiedliwie przez państwo któremu służymy Bo nie ulega wątpliwości że bardzo wielu z nas temu państwu po prostu służy a nie w nim pracuje ...
Jeżeli mamy byc traktowani równo i sprawiedliwie to;
-  w pierwszym etapie - natychmiast - już w lutym z wyrównaniem od stycznia powinniśmy uzyskać po 100 zł netto do naszych wynagrodzeń bez względu na zajmowane stanowisko Te pieniądze powinny sie należeć każdemu pracownikowi podobnie jak w innych resortach mundurowych Dopiero wówczas możemy spokojnie zastanowić sie nad zmianami w naszym układzie Zmianami których glówny zarys postaram się przedstawić bo wydaje mi się że co niektórych jakiś tuman przykrył
- w drugim etapie - te zmiany w układzie na które przeznaczymy dodatkowo przyznane w budżecie środki w wys / po różnych odliczeniach/ ponad 105 mln zł  - po negocjacjach dotyczących ich ostatecznego kształtu mogłyby wejść tak jak napisałeś od 1 lipca gdyż cały proces negocjowania ich a nastepnie wpisania do układu w postaci Protokołu trwa co najmniej 2-3 miesiące Dopiero po przyjęciu Protokołu zawarte w nim zmiany wchodza z pocz następnego miesiąca A więc Protokoł powinien być w czerwcu aby te zmiany weszły z drugą polową biezącego roku....Jeżeli otrzymamy w tym niejako I etapie pieniądze o których pisałem  - przy założeniu że dla wszystkich będzie znany cel do którego w zmianach PUZP zmierzamy - uzyskamy nieco czasu aby te zmiany w drugim etapie na stałe do układu wprowadzić....
 Ponieważ z tych przyznanych dodatkowo środków będą pieniądze na pokrycie całorocznej kwoty wzrostu płac wynikającego ze zmian w Układzie to środki za okres I półrocza byłyby wypłacone jednorazowo w postaci nagrody czy premii kwotowej ....
W aktualnie istniejącej sytuacji ja jednak nie dostrzegam żadnego glębszego zamysłu.
Jak zwykle - gdzieś na boku każdy orze jak może usilując skierowac te smieszne srodki tam gdzie  interesy poszczególnych grup i środowisk oraz instytucji wskazują...O tych którzy są istotą i podstawą działalności na rzecz wojska i obronności jak zwykle nie dba nikt I wychodzi mi że będzie jak zwykle Dostaną inspektorzy i specjaliści których glównym zadaniem jest kontrola i pisanie sążnistych protokołów a ci, których oni wszyscy kontrolują całe g.....o dostaną .....

P.S. - jeżeli mamy nadal dyskutowac i ja mam w tej dyskusji uczestniczyć to tu - publicznie - na widoku - przed tymi w interesie których się także wypowiadam a nie gdzieś pod przykryciem - w miejscu dostępnym po zalogowaniu do którego wielu dotrzeć nie chce i nie może .....
Osa
Unregistered



 
Nie rozchodza sie nasze drogi - bynajmniej Ta przyslowiowa stówa powinna nalezec sie wszystkim a dopiero ta kwota ponad 105 mln zł powinna byc podzielona tak aby zmiany które nastapią w Ukladzie objeły zwłaszcza tych którzy skandalicznie mało nawet po naliczeniu tej stówy zarabiaja W dodatku należy sobie powiedziec calą prawdę Do wykorzystywanych i krzywdzonych w kwestii wynagrodzen naleza nie tylko ci którzy sa wynagradzani z poziomu najniższych stawek w VII - X kat zasz ale także i ci wszyscy których wynagrodzenia wynosza najnizsze stawki co najmniej do XVI kat zaszeregowania Jezeli wiec mamy sie bic o te płace to nikogo pomijac nie mozemy Nie mozemy przede wszystkim napuszczac ''fizycznych'' na ''umyslowych'' czy odwrotnie Nie mozemy stybmatyzowac i wykluczać nikogo To kasa dla wszystkich i kazdy cos z tego miec musi Musimy przede wszystkim starać sie godzic rozbiezne interesy a nie je wyolbrzymiac, laczyc wszystkich a nie dzielic Wizja wspolnej walki o poprawę bytu to solidarnosc i wspolpraca a nie podział i okladanie sie maczugami Po to nam Bozia dala rozumy aby z nich korzystac....
W tej mojej wizji tego co uczynic nalezy miesci sie zarówno wypłacony w tym I etapie ''zadatek'' dla wszystkich bez wyjątku jak i reforma / w II etapie/ Układu tak aby;
- pracujący w systemie zmianowym , w warunkach szkodliwych uciazliwych i niebezpiecznych ale i kierujący zespołami i ponoszacy z tego tytułu zwiekszoną odpowiedzialnosc.
- posiadający długi staz oraz stosowne zwiazane z tym doswiadczenie;
- wynagradzani wprost skandalicznie z najniższych stawek w najniższych kat zaszeregowania konkretnie na tych zmianach zyskali...
Taki cel powinnismy sobie postawić a wówczas zamiast sobie te pieniażki wzajemnie wyrywac powinnismy dojsc do wspolnego stanowiska - my pracownicy wojska - niezależnie od tego gdzie pracujemy i jakie wykonyjemy obowiązki Chodzi o to aby byl to program i wspolny i realny i bedacy nowym otwarciem umożliwiajacym dalsze zmiany w latach następnych Dobre zmiany o których tyle mówi Pani Premier oraz inni członkowie rządu a także Pan Prezydent do którego również zwróciliśmy się z naszymi problemami....
Ja po prostu przedstawie tu bardzo ogólny zarys moich osobistych przemyślen związanych z niektórymi zmianami w Ukladzie Przedstawie jedynie najważniejsze zmiany których należałoby dokonać aby zapobiec dalszej dezintegracji naszego środowiska oraz powstrzymac zjawiska które wprost zagrazają obronnosci kraju Moze wywoła to jakaś dyskusję lub choćby spowoduje chwilowa refleksję
Może....
Bede mial chwilę czasu to wrzuce to co na tych swoich workach z mąką wymyślilem....
Osa
Unregistered



 
W moim swiecie nie ma ''biedakow'' ani ''pasibrzuchów'' sa pracownicy których wiedza kwalifikacje, doswiadczenie staja sie na rynku pracy towarem To rozny towar i roznie za niego należy placic Płaca to nie socjal i tak tego rozumieć nie należy Ja nie przyjmuję do wiadomosci ze dostaniemy grosz mniej niz lącznie do wynagrodzen otrzymaja w tym oraz otrzymali juz w roku ubiegłym pracownicy MSW i A Moje wyliczenia rozpoczynają się od 185 zł + 135 zł / 100 zł netto - czyli tego co do wynagrodzen juz otrzumali pracownicy pozostałych resortów mundurowych/
Te 135 zł ma zabezpieczyć I etap - bedac niejako zadatkiem reformy która dokonamy w II etapie dokonując zmian w PUZP Ja w przeciwienstwie do Ciebie a także działaczy NSZZ PW nie godze sie z jalmuzną w postaci stówy Traktowac ją mogę jedynie jako wstęp do zmian w wynagrodzeniu a nie podwyzkę Dziwie sie że zarówno Solidarnosc jak i NSZZ PW zachowuje sie tak jakby było już pozamiatane
W załaczeniu przedstawiam moj autorski projekt przeprowadzenia zmian w wynagrodzeniach w roku biezacym ze szczegolnym uwzględnieniem zmian w PUZP Kto chce moze sie z tym materialem zapoznac Niczego nie tlumaczę ani nie wyjaśniam Kto zechce będzie mogl prześledzić mój tok rozumowania i zgodzic sie ze mną lub nie zgodzić Będzie mógl sobie także policzyc ile na tym zyska bo napewno nie straci Jeżeli będa konkretne, merytoryczne , poważne pytania i uwagi chętnie się do nich odniosę ....


Załączone pliki
.doc   projekt zmian w puzp w 2016r.doc (Rozmiar: 56.5 KB / Pobrań: 464)
Offline
pcm
admin


*******

1,049
92
01.06.2009
9
To jest tylko i wyłącznie Wasze chciejstwo. A resort i tak zrobi to co zaplanował i to bez zgody zz albo z ich aprobatą . Tak to niestety wygląda .Z resztą robi tak od lat to dlaczego miałby słuchać w tej chwili związków ?

Wyslane przez tapatalk
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Podwładny przed obliczem przełożonego powinien mieć wygląd lichy i durnowaty, tak aby swoim pojmowaniem istoty rzeczy, przełożonego nie peszył
Offline
kaska
VIP


****

324
4
06.12.2013
7
(21.01.2016, 11:12)pcm napisał(a):  A resort i tak zrobi to co zaplanował i to bez zgody zz albo z ich aprobatą . Tak to niestety wygląda .Z resztą robi tak od lat to dlaczego miałby słuchać w tej chwili związków ?
Właśnie, robi tak od lat...
(21.01.2016, 13:43)SAJMON napisał(a):  Minister od 25 listopada nie znalazł czasu na spotkanie z przedstawicielami pracowników wojska to chyba nadszedł czas na ulice i pokazanie panu Ministrowi , że związki zawodowe nie tolerują tego co zrobił dotychczas w MON. i nie będzie słuchał nigdy związków takim biernymi działaniami wszystkich zwiazków.
Dlaczego np. TARCZA miałaby pokazać Panu Ministrowi, że nie toleruje tego, co Minister zrobił dotychczas w MON? W zakresie PW dotychczas nic nie zrobiono, stąd też uważam, że - jako ZZ - nie powinniśmy się mieszać do polityki, a tym bardziej do tego co dotychczas Pan Minister zrobił w MON.
Powinniśmy natomiast zaczekać, aż Pan Minister zrobi jakiś ruch w odniesieniu do PW. Dopiero wtedy będziemy wiedzieli co możemy pokazać Panu Ministrowi jako ZZ. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że czas oczekiwania się wydłuża, ale z drugiej strony wolę otrzymać odpowiedź wiarygodną i możliwą do spełnienia niż rzuconą od niechcenia i trudną do zrealizowania.
Jak już pisałem wcześniej, audyt otwarcia w MON kończy się - zgodnie z dec 505/MON z końcem stycznia br., natomiast termin na rozpatrzenie petycji - to trzy miesiące. A więc terminy są już bliskie. Poza tym uważam, że jako ZZ mamy duże możliwości oddziaływania, szczególnie w MON, tylko w ostatnich latach nie potrafiliśmy - jako ZZ - z tej możliwości skorzystać w sposób korzystny dla PW. Może nadszedł czas na kolejny test. Marek Kazimierczak
Wiedz, co mówisz ale nie mów wszystkiego, co wiesz.



Skocz do:


Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację