Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!





.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nasza pracownicza petycja do władz.
Offline
kaska
VIP


****

324
4
06.12.2013
7
#21
(12.11.2015, 22:30)Osa napisał(a):  To musi byc co najmniej priorytet lub inna szybka przesylka i nie do Krakowa czy np Gdyni lub Poznania tylko do Warszawy np do siedziby NSZZ PW lub do Marka Kazimierczaka na adres który poda lub do ZZ Militaria który tez ma warszawski adres...
W związku z wątpliwościami w zakresie adresu przesyłania stron z podpisami poparcia tej petycji informuję, że należy przesyłać - najlepiej listem poleconym i priorytetem, z takim wyprzedzeniem, aby mogły one dotrzeć najpóźniej do dnia 23 listopada 2015 r. - na adres:

ZWIĄZEK ZAWODOWY POLIGRAFÓW
UL. BRACKA 23/44
00-028 WARSZAWA

(13.11.2015, 08:38)SAJMON napisał(a):  Wszystkie osoby zbierające podpisy z ramienia Solidarności pod Petycją - Proszę przekazywać tylko i wyłącznie do liderów związkowych z Solidarności w Gdyni , Grudziądzu, Żurawicy ,Dęblinie, Krakowie ,Wałczu i wielu innych JW .Tak nakazał Szef - Jasiu Sz..
Podany powyżej adres dotyczy również tych podpisów zbieranych przez reprezentatywne organizacje związkowe. Mając na uwadze, że spotkanie Strony Społecznej zostało przeniesione http://zpwtarcza.pl/category/aktualnosci/
w trakcie tego spotkania listy poparcia powinny już być przekazane przez liderów związkowych do zespołu roboczego.
Uwzględniając powyższe, zasadnym byłoby @SAJMONIE, abyś ustalił z Jankiem Sz. i podał to na Forum: do kiedy mają być przekazywane do Niego te listy, aby Janek zdołał je przekazać do zespołu roboczego, najpóźniej w dniu 23 listopada 2015 r. Pozdrawiam. Marek Kazimierczak
Wiedz, co mówisz ale nie mów wszystkiego, co wiesz.
Offline
kaska
VIP


****

324
4
06.12.2013
7
#22
Czytaj @SAJMONIE ze zrozumieniem moje posty. Nigdzie nie pisałem, że Mirek nakazał zbierać podpisy.

Piszesz, że "Każdy niech zbiera podpisy a potem zobaczymy co zrobimy z tymi podpisami."
Osobiście muszę stwierdzić, że gdybym usłyszał od zbierającego podpisy taką deklarację to z pewnością nie powierzyłbym mu swoich danych. Bo skąd miałbym wiedzę co postanowicie z nimi zrobić?!

Zespół roboczy ustalił - i jest to jasno określone w komunikacie - dlatego nie mamy i nie zamierzamy mieć innego kierunku działania w tym zakresie, że zebrane podpisy będą - wraz z dołączonym do nich materiałem (prezentacją) o sytuacji płacowo-zatrudnieniowej pracowników wojska - przekazane do adresatów tej petycji.
Nie rościmy sobie prawa do tej petycji, bo wyszła ona z niektórych środowisk pracowniczych, a my - w ramach zespołu roboczego - pełnimy wyłącznie rolę przekaźnika informacji od pracowników do Władz Państwa, jak również grupy osób, która opracowuje stosowny materiał w tym zakresie. Pamiętaj, że nie chodzi tu tylko o przekazanie petycji na spotkaniu w Kancelarii, ale również dla Marszałka Sejmu, Pani Premier czy Ministra Obrony Narodowej. Tak więc co zrobicie, to już Wasza sprawa.
Pytasz się czy uzgadnialiśmy treść tej petycji? Nie musieliśmy nic uzgadniać, bo nie my byliśmy jej autorami. Jak byście byli na spotkaniu, to wszystko byście wiedzieli i nie miałbyś powodu do pisania tych tekstów. O spotkaniu byliście odpowiednio wcześniej informowani, ale to również Wasza sprawa jaką macie hierarchię wartości swoich działań. Ja ze swej strony wiem, o czym pisałem  już na tym Forum, że budżet roku 2016 jest najważniejszy dla rozwiązania sytuacji płacowej PW. Na przestrzeni ostatnich 25 lat tylko raz była szansa poprawy sytuacji PW - w 2007, gdy Minister ŚP Szczygło akceptował wzrost płac na lata 2008-2010! Teraz mamy niepowtarzalną szansę, bo budżet wzrasta nie tylko o PKB, ale również o wzrost współczynnika PKB z 1,95 na 2,00%!

Piszesz: "U nas nie jest tak jak u Was ,ze to co ty powiesz to wszyscy muszą zaakceptować, bo ty się najlepiej na wszystkim znasz."

A skąd Ty masz wiedzieć jak jest u Nas? No, chyba ze strony internetowej http://zpwtarcza.pl/ Mogę Cię poinformować, że u Nas wszyscy w Zarządzie Krajowym wiedzą o wszystkim co się w Związku robi i to niezależnie czy robi to Marek, Dorota, Marzena, Joasia, Kasia, Teresa czy Basia. Jesteśmy tak sprawnie skomunikowani, że nie ma dla nas żadnego problemu przepływ informacji ( i niech to tak trwa jak najdłużej) pomiędzy nami - członkami Zarządu Krajowego ZPW "TARCZA"! Zatem to, co ja przedstawiam jest NAPRAWDĘ stanowiskiem ZK "TARCZY"! Fakt, może to dziwić, że tak sprawnie działamy i ... nie wszyscy - poza "TARCZĄ" - są do tego przyzwyczajeni, ale to już nie nasza sprawa. Po prostu wyznaczamy w tym zakresie nowe wzorce i standardy działania! Dlatego żałuj @SAJMONIE, że u Was nie jest tak jak u Nas, bo wtedy nie musiałbyś dzwonić do Janka Sz. o nowe ustalenia w Związku, ale to On byłby zobowiązany Cię o nich niezwłocznie informować!

Co do @Osy, to mam nadzieję, że w przyszłości - o ile zdecyduje się wstąpić do "TARCZY" - rzeczywiście będzie można powierzyć Mu Smile nieetatową funkcję rzecznika "TARCZY", bo zakres Jego wiedzy jest taki, że - jak czytam na Forum - niektórzy za Nim nie nadążają. Ja, jak na razie nie mam z tym problemów. Big Grin Dlatego @Osa pamiętaj, dla Ciebie drzwi do "TARCZY" są zawsze otwarte.
Mimo wszystko - pozdrawiam Cię @ SAJMONIE serdecznie. Marek Kazimierczak.
 
Wiedz, co mówisz ale nie mów wszystkiego, co wiesz.
Gość
Unregistered



 
#23
Już się zaczyna...
Pismo jak najbardziej oddaje sytuację pracowników wojska i chętnie wiele osób niezrzeszonych podpisałoby się pod nim.
Z punktu widzenia osoby niezrzeszonej i nie sympatyzującej z żadnym związkiem mam w głębokim poważaniu kto przekaże naszą przecież wspólną petycję.
Cel jest jeden i powinien być realizowany wspólnie ponad podziałami.
Jak czytam posty w stylu "nasze podpisy są najnajsze a moje najmojsze" to tracę wiarę w jakąkolwiek skuteczność tego przedsięwzięcia.
Jeśli kilka związków nie potrafi się dogadać między sobą to nie będzie w stanie zabrzmieć poważnie nie tylko przed Prezydentem czy ministrami, ale też przed szeregowymi pracownikami.
Kolejny raz zaczyna się to samo...
Offline
kaska
VIP


****

324
4
06.12.2013
7
#24
Poniżej przedstawiam oczekiwany komunikat zamieszczony na stronie NSZZ PW w sprawie spotkania w Kancelarii w dniu 25.11.2015 r. Chociaż myślę, że nie wnosi o nic nowego w sprawie pracowniczej petycji, gdyż mówi o jakiejś innej petycji, której treść ma dopiero zostać uzgodniona na spotkaniu w dniu 19 listopada 2015 r.
http://www.nszzpw.pl/aktualnosci.nowosc.377.0.html
Nie znam bliższych szczegółów dotyczących np. przedstawienia prezentacji slajdów przez ten Związek w trakcie spotkania, ale mam nadzieję, że o tym dowiemy się w trakcie spotkania Strony Społecznej w dniu 19 listopada br. Mając na uwadze ten komunikat, jak również komunikat zespołu roboczego - nie wykluczone, że na spotkaniu będą prezentowane dwie prezentacje: Strony Społecznej i NSZZ PW. Marek Kazimierczak
Wiedz, co mówisz ale nie mów wszystkiego, co wiesz.
Osa
Unregistered



 
#25
Przygladam sie ja temu wszystkiemu a cisnienie mi rosnie,,,rosnie i rośnie
Ale to i dobrze Szl...... mnie w końcu trafi i nastąpi błogi spokoj...
Osa
Unregistered



 
#26
A co to wszystko Sajmon co napisales ma wspolnego z ta petycja??Uwazaj chlopie bo sciagniesz sobie grabie na plecy Widac ze ci sie po przerwie rzeczywiscie pogorszylo Masz cos w temacie to bardzo prosze a nie to go nie zasmiecaj Po prostu powiedz tu otwarcie i do konca ze Solidarnosc tej petycji nie popiera Niech to w koncu wszyscy wiedza Po prostu to z siebie wykrztuś... Powiedz nam to co mowia poza naszymi plecami przedstawiciele NSZZ PW.....
Osa
Unregistered



 
#27
No wlasnie - co wlasciwie mowi NSZZ PW?? Przeczytalem informacje na stronie tego zwiazku, na ktora zwrocil uwage Marek i wiem, ze jak zwykle - czytając informacje zamieszczane na stronie tego zwiazku - nic nie wiem....
Po swiątecznej przerwie decydenci zwiazkowi NSZZ PW obudzili sie i oglosili....
KOMUNIKAT !!!
w którym zapodaje wszem i wobec ze on tzn NSZZ PW  podczas spotkania w KP zaprezentuje cyt; ''slajdy''  Big Grin
Prezentacja ma cytuję; '' przedstawić dramatyczną sytuację wynagradzania pracowników wojska, która od 2009 roku jest nierozwiązywana a wręcz przeciwnie pogłebia sie...'' cytuje doslownie Ten nieskladny, zenujący styl nie mój jest.... Smile
Autorzy tego KOMUNIKATU zapowiadaja ze cyt; ''w trakcie tego spotkania zostanie przekazana PETYCJA........która w swej tresci bedzie zawierała problematyke zwiazana z zatrudnieniem i wynagradzaniem pracowników wojska .... Strona spoleczna planuje spotkanie w dniu 19 listopadana którym zostanie zaakceptowana....ostateczna tresc petycji.....
No i na koniec - a jakże to slawetne zadecie że przeciez cyt; ''Uczestnikami tego spotkania beda zwiazki zawodowe funkcjonujace w resorcie obrony narodowej w tym nasz zwiazek NSZZ PW do ktorego nalezy ponad 14 tyś członków zwiazku''   Smile
Zacytowałem doslownie niektore fragmenty tego komunikatu i pytam - glownie w aspekcie tej NASZEJ petycji do wladz - Petycji pracowniczej.... Ona jest czy jej nie ma??   Ja od paru dni znam jej tekst czy mi sie tylko wydaje??  Zbierane sa pod nią podpisy czy ma byc ona dopiero napisana ?? Smile
I pytanie najwazniejsze.... Jezeli nie reprezentujecie tych ktorzy ta petycję napisali, którzy ja podpisali i podpisuja a także podpisza to kogo Wy na Boga reprezentujecie???
Bardzo proszę o szybka odpowiedx bo ten celowy bajzel który oto sie nam pojawia musi byc niezwlocznie wyprostowany ....
I dlatego Zarówno przedstawicieli Solidarnosci jak i NSZZ PW wzywam do jasnego i czytelnego zajecia stanowiska Popieracie ta upowszechniana na tym forum petycje pracownicza i chcecie pomoc w zbieraniu podpisow czy uskuteczniacie sabotaz uwalacie spoleczna inicjatywe a zebrane glosy poparcia zamierzacie wrzucic do kosza czy zaniesc pracodawcom??
Pytam konkretnie i o taka odpowiedź wnosze i to natychmiast bo czasu szkoda Jezeli jej tu i teraz do konca tego dnia nie otrzymamy to po godz 00 ja przedstawie dokument ktory nam wszystkim to Wasze stanowisko w sprawie dla nas pw fundamentalnej do konca i jednoznacznie wyjasni Przemowicie chocbyscie tego nie chcieli ale będzie to Wasz początek końca ....
 Angry
Gość
Unregistered



 
#28
Prosze po raz ostatni abys tego watku celowo nie zasmiecal

Admina prosze o usuniecie tych wszystkich wypowiedzi które z tą opublikowana na tym forum petycja nie maja nic wspolnego
Osa
Unregistered



 
#29
Reprezentuje tu siebie - zwyczajnego pracownika wojska oplacanego ze stawki 1530 zl Mowi ci to cos???
Reprezentuje tez zapewne tysiace takich jak ja bo wszystko wskazuje ze tacy jak Ty ich nie reprezentuja
Prosilem abyś mojego watku nie zasmiecal wiec uczyn to - prosze
Nie masz nic do powiedzenia oprocz plucia to weź i wyjdź czy mam to dosadniej powiedzieć??
Gość
Unregistered



 
#30
Czytam to wszystko i rozumiem, że Solidarność tej petycji pracowników nie popiera i podpisów pod nia nie zbiera? A jak nawet zbiera to je do kosza wyrzuci? Dobrze rozumiem @Sajmon?



Skocz do:


Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację