Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!





.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z OWC do SUFO
Offline
Guard
NIE,NORMALNY


***

200
9
11.06.2009
0
#41
(06.11.2012, 10:27)Ares napisał(a):  Zadne związkowe walki a indywidualne kopanie sie po kostkach.... Bo jak gostek nie ma argumentów i sadzi glodne pierdoły to czepia sie zyciorysów i dochodów zamiast nam powiedzieć co zamierzają ....:Wkurzony A zaczęlo sie od tego że zlozylismy propozycję współpracy innym zz w sprawie m.in. OWC które po prostu jest likwidowane przy biernej postawie tych którzy o interesy pracownicze zabiegać powinni ...Dyskusja - dlaczego nie jednakowo płacą była już tu nie raz ...Nie wiem czy wiesz że w ramach tej ''jednosci jest od dawna tak w wojsku, że ci co mają na papierku nieco więcej są ''rownani'' w dół z chwilą gdy są przejmowani przez nowego pracodawcę W roku biezącym ta ''rownosc ' dotknęla ponad 5 tys pw ...Bo ta równosć kolego działa w obie strony z reguły z góry do dołu a nie z dołu do góry...Nie udawaj że nie wiesz o co chodzi bo przez takie gadanie zrobiono krzywdę tysiącom ludzi powołując się na takie wlaśnie neokomunistyczne opinie. Jeżeli chleb i inne towary będą miały jedną - urzędową cenę jak dawniej to bedziemy mogli mówić o jednakowych nominalnych płacach ....Przez tą źle pojętą ''rownosc'' sami sobie krzywdę robimy [undefined=undefined]Widzę , ze jestes tu ...''ekspertem'' Big Grin Powinieneś wiec wiedziec że płace zawodowych roznia sie i to znacznie na tych samych stanowiskach i w tych samych stopniach ...Różnia się o kilkaset złotych i to na stanowiskach szeregowych - Róznią się dużo bardziej niż płace pracowników OWC z Warszawy i np[/undefined] Mostów ...Ale ty chyba o tym nie wiesz...Smile A płace nominalne od realnych też powinieneś sie nauczyć odrozniać... Wygląda to tak, że jeżeli ja zarabiam 1500 a Ty na takim samym stanowisku w miejscowości X 1600 to nominalnie Ty masz o 100 zł więcej...Smile Realnie jednak w wyniku roznicy w kosztach utrzymania ja mam np o 50 zł od Ciebie wiecej bo za tą swoją płacę moge nabyć u siebie wiecej towarów i usług....
A wystarczy pojechać choć raz do Warszawy na te ''negocjacje'' aby sie przekonac ile co tam kosztuje ...Nasza dieta nawet na kawę na Dworcu Centralnym tam nie wystarczy....Smile

A no właśnie nie wiem, i nie ja nadaje "tytuły" bo do niczego nie są mi one potrzebne, i praktycznie nie znam MON-u ... no może kiedyś .... kiedy kapitan w armii to był szycha, w przeciwieństwie do dni dzisiejszych, w których pułkownik to nader często wielkie "G"
God Was Never On Your Side
Ares
Unregistered



 
#42
Zgoda - mnie tez...Istotne jest jednak to i dla mnie cenne, ze masz świadomosc że wszystkiego nie wiesz i chcesz sie dowiedziec .Smile.To bardzo cenna cecha ludzkiego charakteru i nie każdy ją posiada ...Wracając do tematu - tak już w tym życiu jest że gdy juz sie gdzieś tyra to chciałoby sie z tego jakos utrzymać. O tym moj zz mowil wiosną tego roku w Sejmowej Komisji Obrony Narodowej.... Oto w zalaczniku to wystapienie, którego obszerne fragmenty udalo sie nam przedstawic a calosc przekazalismy do protokolu z posiedzenia Komisji .Przedstawilismy tam takze naszą petycję w sprawach pracowniczych ktora takze dolączam.... Mozecie sami ocenic czy ściemniamy , wygładzamy i potakujemy mówiac jak inni o ''bajkowej wspolpracy'' z resortem czy mowimy o pracowniczych problemach prosto i bez ogródek...Smile


Załączone pliki
.doc   petycja do kon .doc (Rozmiar: 48 KB / Pobrań: 4)
.doc   wystąpienie przed OBN 23 maj 2012r 2.doc (Rozmiar: 52 KB / Pobrań: 2)
Ares
Unregistered



 
#43
P.S. a ci którzy tu cwaniakow zgrywaja nie potrafili nawet zalatwic sobie udzialu w posiedzeniu OBN dotyczącym naszych pracowniczych problemow .Wydawało sie im ze bedzie jak zwykle Przyjadą , posiedzą, posluchają , ewentualnie na cos sie zgodza lub nie zgodza i git....A tu szlaban już na biurze przepustek w Sejmie Smile Bo bez spełnienia stosownych formalnosci nikt nie moze w takim posiedzeniu uczestniczyć....Nawet gdy udowodni że ma cos istotnego do powiedzenia ...SmileWidocznie nie mieli ...i wydawało sie im , ze wszyscy uklękna na dźwiek nazwy zwiazku Nie te czasy....Smile Z drugiej strony żal, że ten dawny entuzjazm i autentyczna ludzka solidarnosc przerodzily sie w wojnę o stolki i o schedę po poprzednim systemie Wielka szkoda Wychodzi na to , ze chociaż potrafimy wywalczyc wolnosc nie bardzo wiemy co z nia robić ....Sad
Offline
Guard
NIE,NORMALNY


***

200
9
11.06.2009
0
#44
Niestety, ale to takie polskie..... gdy się ma bat nad sobą, jakoś widać tę jedność i chęć działanie w słusznej sprawie...... ale już.... gdy jest luzik .....
to mamy, to co na co dzień widzimy (niemal wszędzie)
God Was Never On Your Side
Offline
tomi
Zaawansowany


**

73
0
18.06.2009
0
#45
Mieliśmy tu mówić o problemach i innych idiotyzmach związanych z przejściem do SUFO a nie na tematy związkowe wróćmy do tematu chyba , że niektórzy lubią ten kabaret.
Ares
Unregistered



 
#46
Zgoda - tyle, ze jak wiesz zaczelo sie od tego ze aby to przejscie do SUFO i to jedynie niektórych , na te ich umowy smieciowe powstrzymac nalezaloby w koncu chociaz w jednej sprawie wypowiedziec sie wspolnym glosem i podjac wspolne dzialania O to poszlo a skończylo sie zagladaniem do zyciorysu, do garnka i fochami, ze z trepami do spolki rasowi cywile noga w noge nie pojda ...A poźniej zdziwienie , ze te osoby funkcyjne które z reguly sa wojskowymi emerytami maja to wszystko w d....e i nawet jednym zdaniem sie w tej istotnej dla kilkuset ludzi sprawie nie wypowiadaja Co tu wiec dyskutowacLudzie wezma po odprawie i pojda po prośbie do agencji SUFO zyc jakos przeciez trzeba...Przewiduje, ze niektorzy juz dobrze pilnują kto wygra te przetargi ...To przykre ale nikt nawet nie próbuje sie jakos zorganizowac i zjednoczyc Wyglada na to, że dobrze niektorzy mowili o nas jako o nic niewartej zbieraninie w dodatku naiwnej , źle wyksztalcowej i sklóconej Nikt tez po nas płakal nie bedzie ani swoich czterech liter w naszej obronie nie ruszy jak widac na zalączonym obrazku I tym pozytywnym akcentem mozna byloby to wszystko zakończyć bo przeciez nie ma najmniejszego sensu bić ta piane Nikogo to nie poruszy ani do czynu nie natchnie Szkoda czasu i fatygi....Smile
Ares
Unregistered



 
#47

Witaj...SmileNo widzisz...Smile Jak sobie ludzie troche porozmawiaja to lepiej sie poznają...Smile Przy okazji trochę ''gazu'' upuszczą i od razu lżej...Nie ma tu tak ciekawych aby dochodzili niepotrzebnych szczegolow Problem przeciez nie w tym skad kto jest i jak sie nazywa ani nawet czy jest stary czy mlody, z miasta czy ze wsi , po mniejszych czy wiekszych szkolach ze ''żródlem'' Smile czy tylko z ZIP - ami Big Grin....Nie w tym rzecz Rzecz w czysto ludzkiej solidarnosci , w poczuciu wspolnoty z kazdym kto w wojsku pracuje , bez wzgledu na to w jakim charakterze...w odrobinie szacunku do każdego - także do tych ''starych'' ale i ''mlodych'' do tych biednych i bogatych tych ''szarych'' i tych ''na górze'' - do każdego po prostu No ale to juz jest filozofowanie niepoprawne które nas do rozwiazania problemu nie zbliża .Mnie to ogarnia zawsze po nieprzespanej nocy spedzonej nad ''gaszeniem ponad setki alarmów Kto w tym naszym fachu pracuje wie o czym teraz piszę...Smile
Gdy tych prostych zasad nie pojmiemy sami sie nawzajem wyeliminujemy ...
Jeżeli chociaż raz spotkalismy sie podczas tych rozmow w Warszawie to dobrze wiesz jak moj zz stawia tam pracownicze problemy ...
i to skad kto jest czy jaki ma życiorys nie ma w tym przypadku zadnego zwiazku ani znaczenia .Chce jednak aby wszyscy wiedzieli że jednoznacznie - co jasno wynika z kilku dolaczonych do moich postow dokumentów ktorych jednak i tak nikt nie czyta - stawiajac tam sprawy ani na chwilę nie zapominamy o szacunku należnym tam wszystkim obecnym I naszym społecznym partnerom i przedstawicielom resortu Wiele stanowisk tam prezentowanych nie popieramy ale je szanujemy i usiłujemy wnikliwie przed podjeciem naszej decyzji analizowac Bo przeciez w istocie kazdy tam na swój sposob chce dobrze chociaz i rozumienie problemow i priorytety i kierunki oraz sposoby rozwiazan sa rozne ...Wzajemny szacunek wcale nie wyklucza walki do końca , nie oznacza ustępstw tam gdzie ich być nie powinno ...Z naszej strony tych ustępstw nie będzie ....
W obecnej sytuacji sprawa zabiegania o pracownicze interesy u pracodawców to tylko jeden z kierunków zwiazkowej działalności W naszych środowiskach musimy zrozumieć że musimy działac wspolnie i sie po prostu szanować a uprzedzenia i często krzywdzące stereotypy muszą ustąpić miejsca poczuciu wspólnoty i eliminowaniu istniejących podzialow Tylko wtedy staniemy sie dla resortu poważnym partnerem w rozmowach i tylko wowczas nasz glos będzie slyszany takze w szeroko rozumianej przestrzeni publicznej Kto tego nie rozumie nigdy nie wyjdzie zza ciasnych oplotków i swojego domu, i swojego zakładu i swojego najblizszego otoczenia i co najistotniejsze - swojego umysłu...Toczy sie walka nie tylko o kase i miejsca pracy Takze i przede wszystkim o sposob pojmowania tej naszej rzeczywistosci .....
Offline
MIRO
Nowicjusz


*

21
3
01.09.2012
0
#48
Już po OWC wypowiedzenia zostały wreczone!!!!!! Z Z gratuluje obrony pracowników.....niech im ziemia lekką bedzie.. niech ci wielcy związkowcy się nie spuszczją ile to oni zrobili bo to zaczyna być już żenujące!!
Offline
seja
Nowicjusz


*

27
0
07.07.2010
0
#49
Mogę cos powiedzieć na temat ZZ Solidarność. Przykład z 2011 roku: Inowrocław i Grudziądz - przede wszystkim obrona swoich zarządowych stołków i mamienie nas sądami wyrokami UE itd. itp., a pawnik swoje (tzn nasze) zarobił.
seja, jest dumnym użytkownikiem Forum Oddziału Wart Cywilnych
Offline
JANG
Expert


***

218
3
25.06.2009
5
#50
(13.11.2012, 20:01)seja napisał(a):  Mogę cos powiedzieć na temat ZZ Solidarność. Przykład z 2011 roku: Inowrocław i Grudziądz - przede wszystkim obrona swoich zarządowych stołków i mamienie nas sądami wyrokami UE itd. itp., a pawnik swoje (tzn nasze) zarobił.

Podaj przykład na czym ta ,,przede wszystkim '' obrona polegała?? Ile stołków obroniono? Dałeś się omamić fikcyjnymi czy prawdziwymi wyrokami które zapadły? Na prawnika NIE DAŁEŚ NIC bo nikt nie dal grosza ... To tyle do ciebie i nie oczekuje na merytoryczną odpowiedż bo twoje pojmowanie rzeczywistości i faktów jest z lekka ,,oryginalne''... Z drugiej strony nie interesuje mnie opinia osoby która nie zrobiła w obronie swojego miejsca pracy NIC oprócz napinki zza pleców innych... No chyba że zrobiłeś to się pochwal....


SZACUNEK ??? Dam ci go tyle,ile dostałem od ciebie....



Skocz do:


Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację