Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!

.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z OWC do SUFO
Ares
Unregistered

OK OK - SmileWypada abyscie sie w koncu wzieli ....Big Grin...Do tej roboty zwiazkowej....Big Grin
No to wszyscy tu macie dowod na to, ze te nasze apele mozemy sobie w buty wsadzic bo zadnej wspolpracy nie bedzie Bo tak sie zlozylo ze w OPZZ KP jest ok 3 % bylych żz - pracowników wojska ...Big Grin
Bylem w paru miejscach i nie widzialem Was w akcji ani w DSS ani w Sejmie podczas obrad OBN ani w kilku innych miejscach OK - moze / a nawet na pewno/ Wy chodzicie tam gdzie nas nie zapraszają ...Big Grin
Mam przed sobą najświeższy protokół z rozmów z dn 12 września b.r Jest w fazie uzgodnien - gdzie tam w tym protokole jest o Was mowa i w jakim kontekscie?Big Grin
Ares
Unregistered

Pominę kolego związkowy te Twoje dziwne argumenty przeciw wspolpracy z nami - nie chcecie wspolpracowac to nie ...Powodzenia zycze ...Big Grin Sami na pewno duzo załatwicie - jak dotychczas...
Wśrod tych twoich ''argumentow'' jest jednak jeden ktorego nie pozostawie bez komentarza ;
Napisales bowiem...cyt; - ''
SAJMON napisał(a):a tabele zaszeregowania dotyczące OWC kto opracował i dzięki komu wartownicy mają najniższą stawkę 1530 zł. może dzięki Konfederacji pracy czy może NSZZ PW.
Twierdze, ze cala sprawe spieprzyliscie i to dlatego, ze nas jeszcze wowczas w rozmowach nie bylo Spieprzyliscie ja z kilku wzgledow a przede wszystkim dlatego, że stanowiska wartownika nie porownaliscie ani do stanowisk robotniczych ani do stanowisk w WSP ...Dlaczego?? - z prostej przyczyny - takiej że ''postaraliscie sie'' Smile tak bardzo, ze temu wartownikowi przyznano wynagrodzenie na poziomie VIII - X kat zasz czyli porównywalną z mlodszym ratownikiem w WSP lub robotnikiem przyuczonym , wykwalifikowanym wykonujacym prace pod nadzorem lub co najwyzej wykwalifikowanym posiadajacym umiejetności wykonywania prac samodzielnie ...Wszyscy oni mają VIIIkat zasz ....Big Grin
A gdybyście sie swego czasu nieco wysilili to byloby tak jak np w przypadku wynagrodzenia robotnika wykwalifikowanego z poz 4 tabeli - kat IX - XI lub wysokowykwalifikowanego - kat XI - XII zaszeregowania .Jest chyba roznica pomiedzy kat VIII - X a kat. XI - XII ....Jest czy nie jest?? Big Grin
A teraz porownanie wynagrodzenia wartownika z pracownikiem WSP;
Wartownik - kat VIII - X ...taka sama kat ma mlodszy ratownik lub kierowca WSP ...
Ratownik - kierowca WSP ma już kat X - XI zaszeregowania - tyle co u nas d-ca warty a ratownik WSP ma kat IX - XI zaszeregowania czyli wyzszą niz u nas wartownik To jest wlasnie miara Waszego sukcesu A ja przeciez wiem ze spieprzyliscie sprawe majac wszelkie argumenty aby ta IX kat zasz dla ludzi wywalczyć ...Wówczas nie byloby zasadniczej najniżej 1530 a 1580 i to bez żadnej łachy....
Natomiast co do podwyzki tych stawek które rzekomo załatwiliscie....Bylem przy tym od początku do końca a jak to wyglada w oficjalnym protokole przez Was podpisanym o tym poniższy fragment;....
........Przedstawiciel NSZZ ,,Solidarnośó'' dodatkowo zwrócił uwagę, na bardzo niski poziom
zarobków pracownikow wojska oraz bardzo duze dysproporcje w wymagrodzeniu na tych
samych stanowiskach w kraju. Poinformował że nie zgadzają się z taką propozycją tabeli
jaką przedstawiła Strona Resorowa. Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Poligraficznego poinformował, że najbardziej kluczowe jest teraz przyjęcie tabeli.
Ogólnopolski Pracowniczy Związek Zawodowy,,Konfederacja Pracy''zaproponował:
................................. stawkę wynagrodzenia minimalnego podnieść z kwoty 950 zł do kwoty 1200 zł
(kategoria I), podnieść lewą stronę o 400 zł, prawą o 600 zł,
Efektem tych zmian w przekonaniu OPZZ,,Konfederacja Pracy'' będzie lepsze niz
dotychczas wynagradzanie pracowników' ktorych dodatki do wynagrodzenia zasadniczego są
związane z najniższą płacą określoną niniejszym Układem, czy|i pracowników o długim
stażu, pracujących w warunkach szkodliwych, szczególnie uciążliwych lub szczególnie
niebezpiecznych .... W kwestii tabeli miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego istotą proponowanych zmian jest osłona pracowników najniższej wynagradzanych a także dążenie do zapewnienia najniżej wynagradzanym grupom pracowniczym godziwych wynagrodzeń za świadczoną pracę. W wyniku burzliwych dyskusji, ustalono, że do dnia 3l marca 2011 r. wszystkie
Związki Zawodowe uczestniczące w spotkaniu opracują wspólną propozycję tabeli, którą
następnie przedstawią Stronie Resortowej....'' Kazdy chyba teraz juz wie kto zglaszal konkretne propozycje i dlaczego podniesienie najniższych stawek bylo wogole możliwe...
To tyle w oparciu o fakty których wydaje sie ze negowal nie bedziesz...Smile A z Waszymi uprzedzeniami i kompleksami życzę sukcesow w ''prawdziwej dzialalnosci zwiazkowej '' ale ich nie przewiduje...I jeszcze jedno...kogo gosciu masz na mysli twierdzac cyt; - ''
SAJMON napisał(a):nie będę szedł nóżka w nóżkę z cwaniaczkami którzy założyli związek dla swoich celów
??

tomi
Zaawansowany

**

73
0
18.06.2009
0
I tu według mnie jest problem Ares i Sajmon są przedstawicielami standardowego przekroju naszego społeczeństwa czyli pieprzyć wszystko bo moja racja jest mojsza czyli jak w polskiej polityce lepiej spalić dom niż ratować domowników. Brak zrozumienia i jakiejkolwiek empatii dla człowieka który jest po drugiej stronie drogi choć nie widać czy ma na czole wypisane debil czy fajny facet. Jeśli od takich ludzi zależy współpraca między związkami a co za tym idzie może także przyszłość wielu pracowników resortu to chroń nas Boże i ześlij mannę bo nie długo będziemy głodni.
Ares
Unregistered

tomi napisał(a):Jeśli od takich ludzi zależy współpraca między związkami a co za tym idzie może także przyszłość wielu pracowników resortu to chroń nas Boże i ześlij mannę bo nie długo będziemy głodni
Niezłe Smile ale wydaje sie byc nie trafione Nie jestem przede wszystkim ''szefem'' tego mojego zz w wojsku chociaz wyznaczono mi zadanie reprezentowania jego interesow oraz interesow zbiorowych wszystkich pw zg z ustawa o zz .Zadanie to na mnie nalozono i usiluje sie z niego wlasciwie wywiazywać .Ocena jednak nie do mnie należy Odsylam chociażby do moich wystapien wiosna ubieglego i biezacego roku przed sejmową komisja obrony narodowej - sa w necie na stronach Sejmu .....Solidarnosci tam nie było a pewien duzy zz mowil o ''bajkowej wspolpracy''...SmileDoskonale wiesz ze po raz n-ty wystapilismy nawet tu na tym forum z propozycja wspolpracy. Nikomu przy tym do rodowodu nie zagladalismy...Smile Spotkalo nas publiczne trzasniecie w gebe ...To jest w porzadku??Angry
Wisi mi kto tu ma slusznosc gdy chodzi o wspolpracę ...Falszowac jednak rzeczywistosci nie pozwole bo to wszystko co sie na szczeblu resortu odbywa jest protokołowane i ma postac dokumentów przez wszystkich podpisywanych po naniesieniu ewentualnych poprawek i uzgodnieniach Prawdy wiec mozna dojsc pomimo tego, że tylko ci ''rasowi'' i ''prawdziwi'' roszczą sobie do niej prawo Bo ta prawda jest w postaci uzgodnionych przez wszystkich dokumentów a nie tego o sadze ja czy ktokolwiek inny .Nie wdawałem się w polemikę z dziwnymi gloszonymi tu argumentami ale przedstawilem fakty dotyczace istotnych - mysle dla wszystkich spraw jakimi sa nasze wynagrodzenia Nie zalezy mi przy tym aby sie chwalić Chwalenie sie to slowa bez pokrycia i na wyrost a przeciez ja przedstawiam tu tylko fragmenty konkretnych dokumentów ...
Poniżej załacznik w postaci takiego dokumentu Gdy sie juz z nim zapoznasz sam ocenisz kto ile z siebie dal podczas jednych z takich rozmow Takie protokoły z przebiegu negocjacji sa sporzadzane kazdorazowo i przez wszystkich uzgadniane Nie chodzi wiec o to co kto mysli ale jak naprawde bylo Tylko tyle...Smile

Załączone pliki
.pdf   Protokół+z+15.03.2011.pdf (Rozmiar: 618.66 KB / Pobrań: 13)
SAJMON
Maniak forum

866
5
12.11.2009
19
Ares dziwne że od 12 lat od chwili powstania OWC nikt nic nie zrobił ,bo ciebie nie było bo masz 3 letni staż i o czym chcesz rozmawiać. Zgadzam się z tym że piszecie dużo pism ale samo pisanie nic nie daje. A że napisałem prawdę to cie zabolało a może byś ujawnił jak głosowałeś za podniesieniem dodatku funkcyjnego dla dowódcy warty od 1300zł ( czasami nie dla siebie ). a dodatek dla zwykłego wartownika nie przysługuje. Czy tak dba o swoich kolegów dowódca warty A kto ma najwyższe stawki zasadnicze w 1RBLog i w jaki składzie? Czy nie pracują tam sami byli wojskowi?Przyjacielu zrób 50% tego co ja zrobiłem dla dobra wartowników. Jeśli chodzi Ci o tabelki to mój związek opracował 3 lata temu i były to wyższe kategorie zaszeregowania tylko NSZZ PW się nie zgodził.Nawiązujesz też do stawek dla wartowników czyli 1530 zł. tym manewrem udało nam się ograć fachowców z NSZZ PW, ale bardzo duża część wartowników uzyskała podwyżkę płacy zasadniczej nawet o 150 zł.Powiedz czy zwykli pracownicy otrzymali w takiej wysokości podwyżki. A chciałeś wejść w spór zbiorowy z ministrem i co zdziałałeś tymi pismami. Znowu nic i zero. Tak wygląda prawda o tzw. pseudo działaczach związkowych.Jak ja spotykałem się z najważniejszymi w Resorcie MON to ty przyjacielu latałeś na bosaka za orkiestrą. dzises A w Sejmie nas nie było bo nas nie wpuszczono bo nie charatamy w gałę z Tuskiem.
SAJMON,Forum Oddziału Wart Cywilnych , Nov 2009.
SAJMON
Maniak forum

866
5
12.11.2009
19
(03.11.2012, 10:22)tomi napisał(a):  Sajmon akurat byłem w twoim związku sporo lat temu i nawet w zarządzie ale odszedłem po tym jak członek zarządu zaczął donosić dowódcy jw dokładnie słowo w słowo o czym się mówi na spotkaniach i byliśmy na z góry straconej pozycji w jakichkolwiek negocjacjach. I miałem wiele żalu do zarządu głównego bo też nas olewali. Ale to na szczęście dawno temu i w jednostce która już nie istnieje.A teraz nie będąc związkowcem mam możliwość obiektywnej oceny działań wszystkich związków w MON.
Toni ja tez miałem kapusia u siebie ale szybko go skasowałem starym sposobem Puszcza się fałszywe informacje do jednego członka zarzadu potem druga informacje do drugiego i tak po kolei aż do bólu. i w wtedy wiadomo kto strzela z ucha. Szkoda że nie zgłosiłeś się do mnie bo ja na pewno bym Ci pomógł.
SAJMON,Forum Oddziału Wart Cywilnych , Nov 2009.
Ares
Unregistered

SAJMON napisał(a):Zgadzam się z tym że piszecie dużo pism ale samo pisanie nic nie daje.
Zgoda - daje niewiele bo oprocz pisania potrzebna jest konkretna dzialalnosc i w tym celu chcemy m.in. z Wami wspolpracowac gdyz jest nas zbyt malo .No ale widac Wam z nami nie po drodze - dobrze to wiedzieć...Smile
SAJMON napisał(a):a może byś ujawnił jak głosowałeś za podniesieniem dodatku funkcyjnego dla dowódcy warty od 1300zł ( czasami nie dla siebie ). a dodatek dla zwykłego wartownika nie przysługuje.
Glosowalem za tym aby dodatki funkcyjne podniesc wszystkim osobom funkcyjnym a nie tylko d-com wart Bylo to jasno napisane w naszym projekcie zmian w PUZP ale pieniedzy na to po prostu nie wystarczylo Napisze dlaczego - dlatego, ze wszedzie w sferze budżetowej , w firmach prywatnych , państwowych i gdzie tylko zechcesz kierujacy ludżmi sa wlasciwie wynagradzani tylko nie w wojsku...bo w wojsku ten dodatek funkcyjny to pare procent od kuriozalnej kwoty 750 zł Big Grin Szkoda że udalo sie nam ją podniesc tylko o 100 zl z tych biednych i smiechu wartych 650 zł ...SmileWielka szkoda I wiem , że jeżeli tak dalej bedzie to ze swieca beda szukali glupich na stanowiska kierownicze - nawet takie jak d-cy warty...SmileŻeby gosciu było śmieszniej nie jestem d-ca warty tylko zwyczajnym wartownikiem i każdy moze to potwierdzic Ale staram sie podobnie jak grono moich kolegów, koleżanek i przyjaciów ogarniac calosc problemów - bez uprzedzeń , szufladkowania i neokomunistycznych ciagot że wszystkim po rowno Wartownik nie ma tego dodatku ale jezeli spelni wymagania moze z czasem awansowac na d-ce warty lub nawet k-ta OWC Wowczas bedzie mial taki dodatek i zapewne uzna że jego wysokosc to jakiś żart Dlatego że np w kulturze lub slużbie zdrowia ten dodatek to 50% wynagrodzenia zasadniczego No to sobie policz i porównaj....Smile
Ares
Unregistered

SAJMON napisał(a):A kto ma najwyższe stawki zasadnicze w 1RBLog i w jaki składzie? Czy nie pracują tam sami byli wojskowi?
Do kogo gosciu pijesz?? Do skladu Mosty?? - chyba Cie do prądu podlączyło Ludzie podajcie tu na forum te swoje bajeczne płace Smile Ja juz swoja podaję - po 35 latach pracy 1580 zasadniczej i tylko dlatego że mam fuche w OWC ktorej inni jak ognia unikają ...SmileMoze wiesz co to takiego?? Big Grin
Oswiadczam że wszyscy bez wyjatku lacznie z tzw kierownikami zarabiaja po ubieglorocznych ''podwyżkach'' minimalne płace w minimalnych gr zaszeregowania na swoich stanowiskach ...I jeszcze jedno - nikt z nas nigdy nie zabiegał o podwyzki dla mostów a zawsze dla calosci ....Nie sugeruj wiec tego czego nie było i nie ma Co do ilości bylych wojskowych to nie ściemniaj jak nie wiesz bo cie tu ludzie wysmieja ..A na tych naszych byłych nie dziamgaj bo sa w porzadku Dzieki temu że zeszli na 3/4 etatu ludzi u nas nie zwolniono a mozna było gdyby ci byli prezentowali do takich jak Ty taki stosunek jaki masz do nich ...Big Grin Myslalem że porozmawiamy merytorycznie - ot i merytoryka....Smile
SAJMON napisał(a):Nawiązujesz też do stawek dla wartowników czyli 1530 zł. tym manewrem udało nam się ograć fachowców z NSZZ PW, ale bardzo duża część wartowników uzyskała podwyżkę płacy zasadniczej nawet o 150 zł.Powiedz czy zwykli pracownicy otrzymali w takiej wysokości podwyżki.
Dla mnie wszyscy pracownicy sa rowni bez wzgledu czy to wartownicy czy nie ...Wszyscy bez wyjątku zasluguja aby sie o nich bić i starac cos dla nich zrobić Ty jak widac inaczej to pojmujesz ...
Przedstawiłem w zal protokoł z rozmow gdzie wszystko to sie ksztaltowało Widac tam Wasze zaangażowanie a zwłaszcza projekty i pomysly Kazdy poczytać przeciez i wyciagnac wnioski może...Smile
SAJMON napisał(a):A chciałeś wejść w spór zbiorowy z ministrem i co zdziałałeś tymi pismami. Znowu nic i zero. Tak wygląda prawda o tzw. pseudo działaczach związkowych
Moze ja w Twoich oczach jestem takim pseudodzialaczem zwiazkowym....- jakos to przeżyje...SmileTy za to we wlasnych oczach jestes cwaniakiem który wszystkich ogrywa - gratuluję skromnosci....Big Grin
Może zamiast popadac w samozachwyt zastanowilbys sie przez moment jakie swiadectwo wydajesz tu swojemu zwiazkowi....Sad Jeszcze troche a nawet ci co jeszcze sa z Solidarnosci sie wypiszą...W sumie powinienem sie z tego cieszyć ale jakoś mi smutno...Sad A sprawa sporu z ministrem zawisla w powietrzu takze dlatego ze nie dotrzymaliscie obietnicy przylaczenia sie do tego sporu kryjac sie gdzieś po katach....Zawisla w powietrzu i wiosną tego roku wyplynela w sejmie gdzie zlozylismy w tej sprawie w OBN stosowny wniosek Mozesz poczytac bedziesz wiedzial ... Otrzymalismy także odpowiedź w której obiecano podzielic srodki z oszczędnosci zg z naszym projektem W roku biezacym czesciowo sie to stalo w postaci tych tzw jednorazówek w rownej wysokosci na pelnozatrudnionego .Big Grin Moge ja tu w kazdej chwili zamiescić - chcesz??
Ares
Unregistered

SAJMON napisał(a):Jak ja spotykałem się z najważniejszymi w Resorcie MON to ty przyjacielu latałeś na bosaka za orkiestrą.
Tak tak ....Big Grin
tomi
Zaawansowany

**

73
0
18.06.2009
0
Bardzo ciekawa polemika. Prawie jak PIS kontra PO. A wracając do tematu nasze OWC rozwiążą prawdopodobnie na zasadach ogólnych czyli odprawa plus odszkodowanie za wcześniejsze rozwiązanie umowy o pracy a nie zgodnie z art, 23 prim.

Skocz do:

Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację