Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!

.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z OWC do SUFO
pcm
admin

1,048
92
01.06.2009
9
Czyli z powyższych wypowiedzi wnioskuję że nic Wam nie wiadomo na ten temat -to skąd ta informacja ?

Na stronie NSZZ PW czytamy o ewentualnych zmianach OWC na SUFO ,a na portalu mundurowym mamy informacje o 1000 pracowników OWC do wycięcia w IW ,która z tych informacji jest prawdziwa ? ..pewnie obydwie Wink I nikt nie napisał że dotyczy to tylko WOG-ów ,a wręcz jest napisane ,że dotyczy jednostek i składów
Cytat:Od przyszłego roku, ok. 1000 wartowników z oddziału wart cywilnych ( OWC) ochraniających jednostki i składy podlegające szefowi Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych przejdzie do zewnętrznych firm ochroniarskich.
Cytat:Jeszcze w tym roku ruszą przetargi na ochronę baz i składów na preferencyjnych warunków dla firm, które zatrudnią pracowników OWC.

Panowie związkowcy laptopy w dłoń i pisać pisma do komendantów rblog-ów ,ewntualnie do IW z zapytaniem ,o co dokładnie w tym wszystkim chodzi (TAM SA OSOBY NAJLEPIEJ POINFORMOWANE )i nie zrzucajcie całej winy na NSZZ PW ,nie NSSZ PW podejmuję decyzję o liwkidacji OWC !!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Podwładny przed obliczem przełożonego powinien mieć wygląd lichy i durnowaty, tak aby swoim pojmowaniem istoty rzeczy, przełożonego nie peszył
Ares
Unregistered

Oczywiście, że nie ale wszystko wskazuje na to że juz ją zaakceptował a te tzw ''przystawki w postaci pozostałych zz sie dla resortu nie liczą Nie wiem czy zauważyles ale w tej informacji - pochodzacej jak wszystko na to wskazuje od samego Przewodniczącego wiadomego zz poruszono dwa żywo nurtujace pw problemy w ktorych decyzje podjeto w resorcie a wiadomy zz je nie tylko zaakceptował ale wiele na to wskazuje - inspirowal .....To jeżeli ktos jeszcze nie rozumie byla taka transakcja wiązana ....Sprowadzała sie bardzo ogólnie do tego, że ''my wam damy 30 mln zl na to tzw wyrównywanie wynagrodzeń z oszczędnosci na wynagrodzeniach a wy sie zgodzicie na wyciecie OWC....I tak zrobiono - na ''osłode'' robiac to w ''białych rękawiczkach '' na zasadzie wiadomego art KP. To takie ''dwa w jednym'' - załatwiono i nas i kwestie podwyzek w roku przyszłym Nie będzie juz co dzielic bo kasę rozdzielono ''przy zielonym stoliku'' do którego ''płotek'' nie dopuszczają .... Co w efekcie zyskano w ten sposób?? Zyskano w latach najbliższych około 3% środków na wynagrodzenia po to aby je rozdzielić wg zasad jakie wspólnie ustalą....Dlatego, że tak wogóle resort ma masę kasy której w zadnym roku nie zdolal jeszcze skonsumowac oddajac miliardy do budżetu Tyle ze w tej kasie sa podzialki i mozna ją jedynie zgodnie z nimi przeznaczać ...Zamrozono środki na płace....ok znaleziemy rozwiazanie... i wlasnie kolejne w tej sprawie znaleziono....Ludzie - tu nie chodzi przecież o to ze za drogo kosztujemy...Drogo to dopiero bedzie teraz gdy do dotychczasowych wydatkow resortu dojdzie zysk firm gdzieś tak ok 25% ...I tak ma być bo kasy jest dużo tyle że np na zakup usług ale nie płace - wiec pomyślano a to co sie mówi uzasadniajac podjete decyzje to jedynie pretekst ...... Gdy do tego ''racjonalizatorskiego pomysłu'' dodamy kolejny ponad 1000 pw z likwidowanych w najbliższych latach dowództw to kasy będzie sporo i perspektywy rysuja sie różowe Dla tych co sie uchowają i beda należeli do grup uprzywilejowanych np tzw specjalistów.....O robotnika tam nikt nie zadba - nie te czasy....Smile No to teraz wiecie już wszystko i pisac nie ma po co bo i tak nikt nie odpowie ...Zyskano także obietnicę / cos za coś / podziału ok 30 mln zł na to ''wyrównywanie'' o którym tak naprawdę wielu jedynie uslyszy bo kasę podziela jak zechcą.... Tak sie zalatwia interesy .....Smile
Ares
Unregistered

Aaaaa.....jeszcze jedno o czym zapomniałem ...Dodatkowym - niejako ubocznym ale wcale nie mniej waznym efektem tego wszystkiego jest wyeliminowanie dwóch zz które konkretnie zaczęly sie dobierac resortowi do...... i stanowic dla wiadomego sojusznika resortu coraz wiekszą konkurencje Wiadomo bowiem , że wielu pw tylko czeka na wynik zbliżających sie wyborów aby podjac ostateczną decyzję - co dalej i z kim walczyć o to lepsze jutro....Jedni spogladają przy tym w stronę Solidarności a inni OPZZ KP dając wyraz swoim sympatiom także politycznym....Mają wybór...Niedługo będzie on jednak mocno ograniczony...Dlatego, że zarówno z Solidarnosci jak i OPZZ KP pozostaną tylko drobne resztki chowające sie w paru zakładach gdzieś po kątach...A gdy już nam utną ''głowę'' to istniejący ''ogonek'' sprawnie przyszyją do ''tułowia''. A że wyjdzie z tego psiak z kilkoma ogonkami ?? - nie szkodzi ...Tak czy inaczej będzie to nie ''wilk'' a ''kundelek'' ułozony aby słuzyć...Ładny ani rasowy być nie musi ....Wystarczy aby był wierny....Smile
Ares
Unregistered

Ostatnio mozna natrafic na sporo przejawów wspolpracy naszych central zwiazkowych Uważam, że powinniśmy opracowac i przesłac naszym wladzom krajowym wspolne oswiadczenie dotyczace lekceważenia nas i pomijania w istotnych dla pracowników decyzjach wnosząc o wspólne działanie naszych central w obronie naszych związkowych - zagwarantowanych prawem przywilejów. Niech nasi przedstawiciele w Komisji Trójstronnej zapytają dlaczego tak sie dzieje, niech opracują wspolne wystąpienie do mon w tej sprawie....Namawiam Was do współpracy zanim będzie za późno....
STORM
Moderator

726
98
03.06.2009
12
Solidarność już podjęła działania w tej sprawie, musimy poczekać na efekty.Idea
Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga!
http://www.pah.org.pl/o-pah/8/pajacyk
tomi
Zaawansowany

**

73
0
18.06.2009
0
Trochę za późno się nasza solidarność obudziła.
SAJMON
Maniak forum

819
5
12.11.2009
19
(28.10.2012, 22:48)tomi napisał(a):  Trochę za późno się nasza solidarność obudziła.
Na pewno nie jesteś członkiem Solidarności a zazwyczaj Ci co siedzieli całe życie pod miotłą to teraz nagle szukają obrony i płaczą na forum Jest takie miasto na Kujawach gdzie jest organizacja związkowa solidarność pracowników OWC i nie żadna wojskowa tylko działająca w wojsku bo z tego co wiem ani przewodniczący
ani nikt w solidarności to nie żołnierze w przeciwieństwie do innych przewodniczących związków np. KP OPZZ , NSZZ PW, Militaria a tak żeby było bardziej poważnie to związek broni tylko członków płacących składki tak jak się robi to na zachodzie. A że ten związek jest skuteczny to zainteresowani mogą to potwierdzić.Nie trzeba było na ślepo zapisywać się do związku który nie broni - przykład jw w Inowrocławiu.takich przykładów można mnożyć.
SAJMON,Forum Oddziału Wart Cywilnych , Nov 2009.
tomi
Zaawansowany

**

73
0
18.06.2009
0
Sajmon akurat byłem w twoim związku sporo lat temu i nawet w zarządzie ale odszedłem po tym jak członek zarządu zaczął donosić dowódcy jw dokładnie słowo w słowo o czym się mówi na spotkaniach i byliśmy na z góry straconej pozycji w jakichkolwiek negocjacjach. I miałem wiele żalu do zarządu głównego bo też nas olewali. Ale to na szczęście dawno temu i w jednostce która już nie istnieje.A teraz nie będąc związkowcem mam możliwość obiektywnej oceny działań wszystkich związków w MON.
Ares
Unregistered

SAJMON napisał(a):Jest takie miasto na Kujawach gdzie jest organizacja związkowa solidarność pracowników OWC i nie żadna wojskowa tylko działająca w wojsku bo z tego co wiem ani przewodniczący
ani nikt w solidarności to nie żołnierze w przeciwieństwie do innych przewodniczących związków np. KP OPZZ , NSZZ PW, Militaria ........
A to ciekawe....Smile To jak to jest??Jest u Was Solidarnosc lepsza i gorsza?? Smile Ta lepsza to np ''w pewnym miescie na Kujawach a ta gorsza to np w pewym składzie 1 RBL - ogu?? Big Grin
I co?? - ta Wasza ''prawdziwa '' Solidarnosc w której bylego tr** nie uswiadczysz nie raczy z tymi ''skażonymi trepostwem '' jak np moj zz sie sparować??? Big Grin
No to super teorie tu wygłaszasz...Smile
A ja jeszcze niedawno miałem taka rozmowę z Waszymi przedstawicielami przed budynkiem w którym mielismy za chwile negocjowac...Chlopaki - co o tym wszystkim sądzicie?? Dajcie tam popalic a my sie przyłączymy ...Big Grin Może zapomniales jak to wygladalo w protokole ktoryscie poźniej podpisali??Ile tam było tego naszego ''trepowskiego'' a ile Waszego - rasowo czystego i nie skundlonego?? Big Grin
Tak bronicie tych interesow to podaj chociaz jeden przyklad ze tak wlasnie jest a nie sciemniaj bo ani ja ani nikt inny Was tu nie czepia a Wy bez dania racji ten ''zwiazkowy toporek'' na kolegów wyciągacie...Smile
tomi napisał(a):A teraz nie będąc związkowcem mam możliwość obiektywnej oceny działań wszystkich związków w MON.
Może tak - może nie - gdy się jest na zewnątrz a drzwi szczelnie zamknięte można sie jedynie domyslać czy za nimi jest burdel czy teatr...Smile
Nigdy nie dzielimy naszych kolegów na lepszych i gorszych, nikomu nie zaglądamy w zyciorysy i ze wszystkimi chcemy wspolpracować Jeżeli jest to jednak traktowane jako wyraz slabości to rzeczywiscie żadnych efektów nie przyniesie ...
Gdy my bowiem dzielimy sie na ;
- starych i młodych
- rasowych i bylych trepow
- emerytów i tych którzy jeszcze nie doczekali
- pracujących w jednym i w kilku miejscach
- rodziny kadry i całą reszte
- zaufanych kierownictwa i całą resztę....
- prawdziwych przedstawicieli środowiska i tych ''farbowanych''...
to nasi pracodawcy nie muszą robić niczego tylko te podziały umiejetnie podsycać...
A wowczas sami sie trzymamy za pyski i robić tego nikt nie musi
Tak jak w tym kawale o piekle w którym byl kocioł z Polakami ...Big Grin

SAJMON
Maniak forum

819
5
12.11.2009
19
Ares ja wiem dobrze kim jesteś jaka pełnisz funkcję w 1 RBLog a ja oficjalnie oświadczam że z takimi "panami" nie jest mi po drodze.
Akurat jeśli chodzi o Solidarność z Wałcza to słyszałem o tym przewodniczącym same dobre słowa i myślę że na pewno jak ja nie lubi mundurowych zajmujących miejsca pracy młodym ludziom. Jak ja ściemniam to proszę bardzo jak miał być zlikwidowany garnizon Osowiec to kto jeździł do MON, twój związek a może słynny NSZZ PW który stał na portierni w sztabie generalnym i nie miał odwagi wejść do środka na te okoliczność są świadkowie, a tabele zaszeregowania dotyczące OWC kto opracował i dzięki komu wartownicy mają najniższą stawkę 1530 zł. może dzięki Konfederacji pracy czy może NSZZ PW. Tam gdzie działa prawidłowo solidarność to wszyscy wiedzą co jej reprezentanci robią i co próbują ugrać dla pracowników.A że Pan Minister spotyka się z wybranym związkiem to nie mam na to wpływu.Ale nie będę szedł nóżka w nóżkę z cwaniaczkami którzy założyli związek dla swoich celów. Może się mylę a kto próbował dla siebie ugrać podwyżkę wysługi lat bo masz duży staż pracy a solidarność nie wyraziła to zgody. Chociaż jej szefowie mają również bardzo dużo lat pracy . W naszym związku myśli się o ludziach młodych a nie tylko o sobie i o swoim stołeczku.Więcej nie mogę pisać bo w przeciwieństwie do ciebie Ares nie lubię się chwalić tylko staram coś robić dla tej biednej grupy zawodowej i nie potrzebuje poklasku jak to ty robisz bo prawdziwy związkowiec robi swoje i nie chwali się pismami tylko działa i nie oczekuje na oklaski. Myślę że forumowicze już poznali się z kim mają do czynienia.I już kończę te polemikę bo nie lubię polemizować tylko trzeba brać się do pracy związkowej.
SAJMON,Forum Oddziału Wart Cywilnych , Nov 2009.

Skocz do:

Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację