Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!

.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie podwyżki dla pracowników wojska?
Offline
pcm
admin


*******

1,049
92
01.06.2009
9
#1
Jakie podwyżki dla pracowników wojska
Cytat:[Obrazek: 559_2003-0566.jpg]
Zgodnie z tegoroczną ustawa budżetową, która weszła w życie 5 lutego br. pracownicy wojska powinni otrzymać podwyżki swojego wynagrodzenia w wysokości co najmniej jednego procenta. Do tej pory nie wiadomo jaka to będzie kwota, chociaż ustawowy termin uregulowania tej sprawy mija 5 maja br.


W ocenie Zarządu Głównego NSZZ Pracowników Wojska zamiast planowanej kwoty 14,5 mln zł, stanowiącej jeden procent funduszu wynagrodzeń pracowników, tym razem Ministerstwo Obrony Narodowej mogłoby wydać na podwyżki pensji nawet 77 mln zł ( ok. 5 proc.). Z czego to wynika? - Z niekorzystnych dla pracowników decyzji podjętych w MON w ubiegłym roku ? twierdzą związkowcy.

W trakcie spotkania m.in. z dyrektorem Departamentu Spraw Socjalnych, pełnomocnikiem MON ds. Współpracy ze Związkami Zawodowymi poinformowano że z ponad 1,7 mld zł przeznaczonych na wynagrodzenia pracowników wojska w 2009, około 24 mln zł przekazano na inne wydatki, w tym ponad 19 mln zł na zabezpieczenie misji w Afganistanie.

"Odbyło się to pomimo wyrażenia ostrego sprzeciwu strony związkowej" - czytamy w komunikacie ZG NSZZPW. Należy zauważyć, że minister obrony narodowej deklarował wcześniej, że wszystkie środki zapisane w ustawie budżetowej na wynagrodzenia i uposażenia, zostaną przeznaczone wyłącznie na ten cel.

Ponadto w ubiegłym roku zablokowano środki na planowane utworzenie Agencji Uzbrojenia . Jak twierdzą związkowcy, w tym roku pieniądze na ten cel zostały również zarezerwowane, chociaż pomysł - z powodu wejścia w życie nowelizacji ustawy o finansach publicznych - jest już nierealny. Mówi się o utworzeniu inspektoratu uzbrojenia. W sumie, zdaniem związkowców, MON może przeznaczyć ok. 77 mln zł na podwyżki płac dla najniżej zarabiających pracowników w sferze budżetowej.

W tej sytuacji ZG NSZZ PW oczekuje ze strony MON nie tylko na ostateczne rozliczenie ubiegłorocznych wydatków na wynagrodzenia pracowników, ale także wyraźnej deklaracji jak będzie kształtować się polityka płacowa wobec ok. 50 tysięcy osób zatrudnionych w resorcie ON. ? Czekamy nadal na odpowiedź na nasze pismo ? usłyszeliśmy wczoraj w ZG NSZZ PW. Ch.

źródło
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Podwładny przed obliczem przełożonego powinien mieć wygląd lichy i durnowaty, tak aby swoim pojmowaniem istoty rzeczy, przełożonego nie peszył
Offline
STORM
Moderator


*****

754
99
03.06.2009
12
#2
1% podwyżki bez uzgodnień ze stronami Związkowymi. To około 15 zł do podstawy. Od i cały wysiłek resortu MON.
Zasłaniają się misjami pokojowymi (wojną) i wydatkami MON do których nikt nie ma dostępu.
Panie KLICH czas na oddział psychiatryczny wracać! ... DoktorkuExclamation
Pozdrowienia od PWExclamation
Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga!
http://www.pah.org.pl/o-pah/8/pajacyk
Offline
lewiatan
Expert


***

234
22
08.06.2009
2
#3
Podwyżki dla PC wojska na rok 2010.
Po raz kolejny Pan Minister Klich pozwolił sobie na wydanie decyzji w sprawie naszych uposażeń, zapominając o zapisach i ustaleniach Stron Układu z Resortem. Spotkanie przewidziane na 29 kwietnia br. w Warszawie jest tego jaskrawym przykładem.
Już dzisiaj wiadomo, że zostały wydane dyspozycje w/s tzw. podwyżek z pominięciem stron związkowych a więc z naruszeniem PUZP dla PWJOSB i ustaleń z 25 marca br. Kończy się czas przewidziany Decyzją Budżetową na rok 2010 ,sprawa przeciągana nie z winy ZZ funkcjonujących w Resorcie ,a przez Resort. Wiadomym jest także ,że czekają nas pracowników cywilnych, żołnierzy zawodowych redukcje ? rozformowania JW., dyslokacja, przeformowania, włączenia ,ale niestety kosztem czynnika ludzkiego ? liczba do roku 2011 poraża. Co będzie w latach 2012-2013 ???. Pan Panie Ministrze marzy o silnej Armii Polskiej ? takimi działaniami to jej Pan Minister nie zbuduje. Łamanie zasad dialogu społecznego i nie liczenie się z zdaniem ZZ ,opinii poszczególnych D-ców Sił zbrojnych RP dyskwalifikuje Pana Ministra z tej funkcji. Poświęciłem 20 lat życia nie po to aby Pan to zaprzepaścił, obywatele RP ,pracownicy Resortu rozliczajmy decydentów za ich poczynania, Ministrem Obrony Narodowej nie może być osoba, która w Polskiej Armii nie służyła, nasz Minister nie jest nawet żołnierzem rezerwy. Więc znajomość problemów Armii i jej realnych potrzeb jest taka jaka jest. Afganistan i wydatki rzeczowe ? wysłaliśmy tam Naszych chłopaków ? OK. ?koszt ponosi podatnik, Pracownik Cywilny wojska ? podwójne .Kwoty oddane przeznaczone na uposażenia PC wojska oddane ( przeniesione) zostały na uposażenia żołnierzy. Dokąd zmierzamy Panie Ministrze 96 tyś ŻZ i 44.690 tyś. pracowników cywilnych wojska do roku 2012, powiem krótko do nikąd. Likwidacja POW i SOW i przekazanie kompetencji na IWSZ jaki udział DWL w tym nie wiem ,zapewne i Pan Minister nie wie. A jak wie to niech przedstawi w dniu 29 kwietnia przez swoich pełnomocników i prosimy o pełne rozliczenie wydatków za rok 2009 i 2010,bo jest wiele niejasności w tej kwestii.
Offline
pcm
admin


*******

1,049
92
01.06.2009
9
#4
Ja odnoszę wrażenie że bierzemy udział w jakieś terapii organizowanej nam przez MON z przywództwem głównego psychiatry na czele Panie Klich nastroje pracowników wojska to są takie Angry i takie :Blink i takie Help -może Pan coś z tego wywnioskuje ?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Podwładny przed obliczem przełożonego powinien mieć wygląd lichy i durnowaty, tak aby swoim pojmowaniem istoty rzeczy, przełożonego nie peszył
Offline
STORM
Moderator


*****

754
99
03.06.2009
12
#5
I to zajebistej terapii! W poniedziałek podział środków w RBM-ce, a rozmowy w MONie ze Związkami na temat środków pieniężnych 29.04.2009 r.
Clapping dla KLICHA
Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga!
http://www.pah.org.pl/o-pah/8/pajacyk
Offline
lewiatan
Expert


***

234
22
08.06.2009
2
#6
@Storm Mnie już grożą wykluczeniem ze struktur związku .Odsyłam do Regulaminu Forum OWC ,sprawa skandaliczna ? nie upatruje w swoim postępowaniu przedstawiania nie prawdy ? bo każdy z Nas ma prawo znać( Prawdę ) jej treść i ma do niej prawo. ZZ tworzą ludzie i zwykły szeregowy członek ma prawo do informacji. Straszenie działaczy funkcyjnych niezależnie jakiegokolwiek związku jest nieetyczne i narusza obowiązujące Prawo na terenie RP ?jak i Konstytucje. RP. Walczymy między sobą, bo tej odmienności nie szanujemy, każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swoich opinii. Nie może być narzucania odgórnie co mówić a czego nie mówić- gdzie pisać i jak pisać. Mamy wolne media. Armia polska i jej infrastruktura jest Naszym zmartwieniem ? bo w niej pracujemy ? służymy na co dzień. I w interesie nas jako Narodu jest ją wesprzeć. Armia Polska, to nie tylko żołnierz zawodowy to także PC wojska ,informatycy ,służby ochrony OWC, ( pełniący swoje obowiązki 24 godzinę na dobę) WSP, Służby Ochrony Lotnisk i wielu innych formacji Czekam tak jak i WY na to lepsze jutro. @ lewiatan.
Offline
JANG
Expert


***

218
3
25.06.2009
5
#7
(24.04.2010, 12:21)STORM napisał(a):  I to zajebistej terapii! W poniedziałek podział środków w RBM-ce, a rozmowy w MONie ze Związkami na temat środków pieniężnych 29.04.2009 r.
Clapping dla KLICHA

JW zapraszają związki do podziału tzw.podwyżki.A ja sie pytam:MAŁO NAM PONIŻANIA? Co mamy dzielić? 1% ? Komuś z tego jednego procenta zabrać 000,78 % i dać drugiemu? Moje osobiste zdanie to pozostawienie MON-u z tą całą farsą podwyżkową.Nie dzielić bo qrwa nie ma CO!!! Jak Klich chce robić po swojemu to niech to robi bez nas.Niech póżniej nie pieprzą że w MON-ie coś sie uzgadnia ze związkami.Olać komisje powołane do podziału 1%.Niech d-cy JW dokonają podziału.Odczujemy jakąś różnicę? Kilkuzłotową może.Moją podwyżkę niech przekażą ministrowi ON aby w formie nadgodzin usiadł i pomyślał jak w czasach gdy nie prowadzimy wojny ustrzec naszą armię przed utratą najwyższych dowódców.(casa,smoleńsk).Jak już usiądzie to niech taż pomyśli o korupcji w wojsku,a szczególnie w zakresie przetargów na ochronę.
SZACUNEK ??? Dam ci go tyle,ile dostałem od ciebie....
Offline
lewiatan
Expert


***

234
22
08.06.2009
2
#8
@ JANG zgadzam się w pełni z przytoczoną przez kol. tezą. Podzielili za Nas i bez Nas-potrzebne im tylko pieczątki ZZ i będzie cool . Nasza JW. w takim podziale środków uczestniczyć nie będzie, tym bardziej ,że zgodnie z Decyzją DB MON dojazd za środki własne lub związkowe ?o ile ZZ wyrażą na to zgodę, bo pieniążki wspólne. Zapisy PUZP dla PWJOSB i Ustawy o ZZ są naginane do niemożliwości w Naszym kochanym Resorcie
( PRO FORMA ), I ALBO COŚ Z TYM ZROBIMY ,ALBO NAS PSYCHIATRA WYKOŃCZY. 50 tysięcy ludzi i 100 tysięcy ŻZ nie potrafi sobie z gościem poradzić ? marazm i miękkie jaja ? czy brak woli walki o swoje???. Obudźmy się w końcu @ lewiatan
Offline
pcm
admin


*******

1,049
92
01.06.2009
9
#9
@STORM
pamiętasz to co napisałem w zeszłym roku w tym temacie?: http://www.owc.com.pl/forum/Thread-Podwyzki-2010?page=2
Cytat:....i jak myślisz MON się szarpnie na znaczące podwyżki ? -ano nie bo byłby głupim" pracodawcom" ,teraz niestety cała możliwość podwyżki naszych płac leży w związkach zawodowych i w ich możliwościach ,troszkę przespaliśmy lata 2008-2009 bo można było naprawdę więcej mieć z tego tortu niż mamy obecnie

Może niestety trzeba zacisnąć zęby uczestniczyć w tych podziałach i wystosować jakieś oficjalne rządania jeżeli one nie zosaną zrealizowane to nie podpisywać jakichkolwiek podwyżek ,bo nieobecność może być potraktowana jako cicha aprobata ustaleń ,które już pewnie zapadły ...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Podwładny przed obliczem przełożonego powinien mieć wygląd lichy i durnowaty, tak aby swoim pojmowaniem istoty rzeczy, przełożonego nie peszył
Offline
STORM
Moderator


*****

754
99
03.06.2009
12
#10
Ale skoro Sekcja Krajowa nie podpisywała żadnego porozumienia w Ministerstwie Obrony Narodowej (spotkanie dopiero się odbędzie) to dlaczego niższe szczeble tego samego Związku mają to uczynić jutro w Jednostkach Wojskowych???
Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga!
http://www.pah.org.pl/o-pah/8/pajacykSkocz do:


Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2022 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację