Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!

.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
List wysłany przez gen. Sławomira Petelickiego do premiera Donalda Tuska
Offline
Z-ca
Asertywny Moderator


*****

523
31
04.06.2009
4
#1
Dzwonek 
Dramatyczny apel gen. Petelickiego w sprawie ratowania polskich sił zbrojnych i systemu antykryzysowego państwa
Cytat: Warszawa 19 kwietnia 2010

LIST OTWARTY
DO PREMIERA DONALDA TUSKA

Panie Premierze!

Zakończyła się Żałoba Narodowa po największej Tragedii w historii powojennej Polski. W wyniku karygodnych zaniedbań, niekompetencji i arogancji staliśmy się jedynym na świecie krajem, który w jednym momencie stracił całe Dowództwo Wojska, ze Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej na czele. Apeluję do Pana o podjęcie radykalnych kroków mających na celu ratowanie Polskich Sił Zbrojnych i systemu antykryzysowego Państwa.

W trybie pilnym należy:
1. Rozwiązać Wojskową Prokuraturę i powierzyć prowadzone przez nią sprawy Prokuraturze Cywilnej. Będzie to zgodne z wcześniejszymi wnioskami Prawa i Sprawiedliwości popartymi przez Platformę Obywatelską, których orędownikami byli między innymi Świętej Pamięci Poseł Zbigniew Wassermann i Generał Franciszek Gągor.

2. Ustanowić pełnomocnika Rządu d/s ratowania naszych Sił Zbrojnych i powołać na to stanowisko generała dywizji Waldemara Skrzypczaka (byłego dowódcę Wojsk Lądowych, który miał odwagę głośno mówić o zaniedbaniach w MON), cieszącego się ogromnym autorytetem w Wojsku Polskim.
3. Odwołać Ministra Obrony Narodowej i do czasu wybrania Prezydenta powierzyć kierowanie Resortem przewodniczącemu Ko-misji Obrony Senatu Maciejowi Grubskiemu z Platformy Obywatelskiej, który broniąc żołnierzy z Nangar Khel wykazał się zaangażowaniem i dobrą znajomością problematyki wojskowej. Ministerstwem Obrony może skutecznie kierować tylko osoba nie związana z panującymi tam od lat ?betonowymi układami?.

4. Przywrócić na stanowisko Szefa Rządowego Centrum Antykryzysowego doktora Przemysława Gułę.

Ponad rok temu w obecności byłego wiceprezesa Narodowego Banku Polskiego, profesora Krzysztofa Rybińskiego, przekazałem ministrowi Michałowi Boniemu notatkę na temat karygodnych zaniedbań w Ministerstwie Obrony Narodowej. Zdecydowałem się na to, gdyż Bogdan Klich wysłuchiwał moich rad popartych ekspertyzami specjalistów polskich i amerykańskich, a następnie postępował wbrew logice!

Wszyscy Polacy widzieli tragiczną katastrofę wojskowego samo-lotu CASA C-295M, w której zginęło dwudziestu znakomitych lotników. Tłumaczyłem Ministrowi Klichowi, dlaczego tak się stało, prezentując mu procedury NATO. Minister zapewniał, że wyciągnie z tego wnioski. Nie wyciągnął! Nastąpiła katastrofa wojskowego samolotu BRYZA, w której zginęła cała załoga. Była jeszcze katastrofa wojskowego śmigłowca Mi-24. Pytałem publicznie B. Klicha, ilu jeszcze dzielnych żołnierzy musi zginąć, żeby zaczął konieczne reformy w Wojsku? W sierpniu 2009 roku bohaterską śmiercią zginał kapitan Daniel Ambroziński, którego patrol w Afganistanie Talibowie ostrzeliwali przez sześć godzin, a nasze Lotnictwo nie mogło tam dole-cieć, bo miało za słabe silniki (MI24). Co więcej, jak już doleciało ? było nieuzbrojone (Mi-17). Minister Klich zapewniał wtedy publicznie, że w trybie nadzwyczajnym dostarczy do Afganistanu odpowiedni sprzęt. Nie zrealizował tych obietnic, za to wodował uroczyście kadłub Korwety Gawron (który kosztował ponad mi-liard sto milionów złotych), komunikując zdumionym uczestnikom uroczystości, że na tym kończy się program budowy tak potrzebnego Marynarce Wojennej okrętu, gdyż nie ma środków na jego dokończenie.
W ubiegłym roku Bogdan Klich mówił, że robi coś, co nikomu dotąd się nie udało ? leasinguje od LOT-u nowoczesne samoloty dla VIP, w miejsce awaryjnego sprzętu z poprzedniej epoki. Teraz twierdzi, że to się nie udało, bo przeszkadzali posłowie.

Gdy Bogdan Klich leciał dwukrotnie do Afganistanu, w niepotrzebną PR-owską podróż, wyleasingował dla siebie Boeinga Rumuńskich Linii Lotniczych za 150 tys. zł. Dodać należy, że za boeingiem leciał wojskowy samolot CASA, który dla Ministra Klicha była za mało wygodny. Dlaczego Minister Obrony Narodowej nie zdecydował się na leasing nowoczesnego samolotu dla tak ważnej delegacji państwowej, do składu której zatwierdził podsekretarza stanu w MON, szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego i dowódców wszystkich rodzajów wojsk. Jak można było umieścić kluczowe dla bezpieczeństwa Państwa osoby w jednym samolocie z poprzedniej epoki i wysłać ten samolot w czasie mgły na polowe lotnisko, bez wyznaczenia z góry zapasowego wariantu lądowania i scenariusza pozwalającego na przesuniecie terminu uroczystości.
Tłumaczyłem B. Klichowi kilkakrotnie, co to jest nowoczesne zarządzanie ryzykiem, którego od 1990 roku uczyli nas Amerykanie. Przekonywałem, że nowoczesne samoloty pasażerskie są niezbędne nie tylko do przewozu VIP, ale dla ratowania Obywateli Polskich, gdy znajdą się na zagrożonych terenach. Teraz Minister Obrony twierdzi, że nie było pieniędzy na te samoloty, a jednocześnie wydawał dużo więcej na sprzęt, który okazał się nieprzydatny, że wspomnę tylko bezzałogowe Orbitery za 110 mln USD.

W maju 2009 roku Sejm RP powołał podkomisję do zbadania za-niedbań w Lotnictwie Wojskowym RP. Jej ekspert, znakomity pilot Major Arkadiusz Szczęsny napisał: ? Świadome narażanie przez MON naszych Żołnierzy na niebezpieczeństwo utraty życia jest niedopuszczalnym łamaniem prawa?!
Gdy Major Szczęsny poprosił podkomisję o przekazanie sprawy Prokuraturze, został odwołany z funkcji eksperta.
Jeden z najdzielniejszych komandosów GROMU, ranny w walce z terrorystami i odznaczony Krzyżem Zasługi za dzielność, napi-sał do mnie po katastrofie: ?Czymże jest narażenie bezpieczeństwa Państwa, jak nie sabotażem. A kto tego nie rozumie, popełnia grzech zdrady!?.

Reakcja Ministra Obrony Narodowej na tragiczną katastrofę, polegająca na chwaleniu się wzorowymi procedurami w Wojsku, którymi może on się podzielić z innymi resortami, wywołała zapytania ze strony moich wojskowych kolegów ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, którzy nie zrozumieli o co ministrowi chodzi.
Mijają się z prawdą zapewnienia, że w Wojsku jest wszystko w porządku bo zastępcy płynnie przejęli dowodzenie. Podobnie jest w Centrum Antykryzysowym Rządu. W nawale obowiązków mógł Pan nie zauważyć, że po odwołaniu doktora Przemysława Guły ze stanowiska Szefa Rządowego Centrum Antykryzysowego, na znak protestu odeszło dziesięciu najlepszych specjalistów od zarządzania Państwem w sytuacjach nadzwyczajnych.

Jestem Panu bardzo wdzięczny, za uratowanie Narodowej Jednostki Operacji Specjalnych GROM, która przez trzy miesiące pozostawała bez dowódcy i miała być ?wdeptana w ziemię? przez ?MON-owski beton?. Proszę, aby postąpił Pan podobnie w obec-nej tragicznej sytuacji Lotnictwa Wojskowego, Marynarki Wojennej i Wojsk Lądowych.
Sugerowane na początku listu rozwiązania inicjujące niezbędne reformy konsultowałem z wybitnymi polskimi i amerykańskimi specjalistami od zarządzania ryzykiem i ochrony infrastruktury krytycznej Państwa.
Jestem Naszą Tragedią tak przybity, że mimo licznych zaproszeń, nie będę na razie występował w mediach. Życzę, żeby nie zmarnował Pan Premier szansy zbudowania na wzór GROMU nowoczesnego Polskiego Wojska i systemu antykryzysowego Naszego Kraju.

Czołem,
generał Sławomir Petelicki

Do wiadomości:
Posłowie i Senatorowie RP

A pan Minister wciąż twierdzi, że w MON wszystko jest "cacy"
Panie Generale popieramy bo znamy tan bałagan od środka. Exclamation
Kropla drąży skałę.
https://youtu.be/TgjTKbLfW2E
Offline
pcm
admin


*******

1,057
92
01.06.2009
9
#2
Nic dodać, nic ująć
Cytat:....Jak można było umieścić kluczowe dla bezpieczeństwa Państwa osoby w jednym samolocie z poprzedniej epoki i wysłać ten samolot w czasie mgły na polowe lotnisko, bez wyznaczenia z góry zapasowego wariantu lądowania i scenariusza pozwalającego na przesuniecie terminu uroczystości.
miałem podobne odczucia...
Cały czas dziwi mnie zachowanie mediów ,nikt tym się za bardzo nie interesuję co się wyprawia w MON a może warto byłoby się tym zainteresować w końcu to podatników pieniądze ......
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Podwładny przed obliczem przełożonego powinien mieć wygląd lichy i durnowaty, tak aby swoim pojmowaniem istoty rzeczy, przełożonego nie peszył
Offline
Z-ca
Asertywny Moderator


*****

523
31
04.06.2009
4
#3
To nie koniec! Oto kolejne kwiatki:
Pismo gen. Sławomira Petelickiego do parlamentarzystów w sprawie złamania procedur NATO w zakresie zarządzania ryzykiem i ochrony infrastruktury krytycznej państwa

Cytat:
Warszawa Dnia 26-04-2010r
Do Posłów i Senatorów RP

Szanowni Państwo!
Jako wyszkolony w USA ekspert od zarządzania ryzykiem i ochrony infrastruktury
krytycznej pragnę zwrócić uwagę na bardzo ważny fakt.
Polska jest od ponad 10 lat członkiem NATO!
Wiąże się z tym między innymi obowiązek przestrzegania procedur NATO w zakresie
zarządzania ryzykiem i ochrony infrastruktury krytycznej państwa!
Zwierzchnik Sił Zbrojnych ze swoją kancelarią i BBN oraz najwyżsi dowódcy wojskowi na czele
z szefem Sztabu Generalnego WP to kluczowy element infrastruktury krytycznej Polski!
W związku z tym według procedur NATO:
1. Na lotnisku w Smoleńsku i na lotnisku zapasowym na parę dni przed przylotem
tak ważnej delegacji powinny znajdować się ekipy złożone z przedstawicieli
odpowiednich służb (wykaz w instrukcji NATO).
2. Ekipy oczekujące na delegację w Smoleńsku i na lotnisku wybranym jako
zapasowe powinny mieć stałą łączność z koordynatorem wyjazdu w Polsce i
między sobą oraz załogami samolotów od momentu zajęcia przez nie miejsc w
kabinie pilotów.
3. Delegacja takiego szczebla i w takim składzie powinna udać się do Smoleńska
czterema samolotami (minimum dla krajów biedniejszych ? 3 samoloty)

Wszelkie próby zrzucania winy za katastrofę na Ś.P. Zwierzchnika Sił Zbrojnych ? Prezydenta
RP ; Ś.P. pilotów lub Stronę Rosyjską kompromituje nas jeszcze bardziej w oczach partnerów
z NATO.

Z poważaniem:
generał Sławomir Petelicki
P. S.
W czasie pogrzebu mojego Przyjaciela Ś.P. Franciszka Gągora na Wojskowych Powązkach
znajdowali się prawie wszyscy generałowie Wojska Polskiego i wielu generałów z innych
państw świata. Ponadto obecni byli, minister Obrony Narodowej i szef BBN. Amerykański
wojskowy zwrócił moja uwagę na fakt, że p.o. Szefa Sztabu Generalnego WP gen. broni
Mieczysław Stachowiak nie zadbał o ochronę osób obecnych na pogrzebie! Nikt nie
kontrolował dostępu osób postronnych do grupy generałów zarówno w okresie
przemieszczania się konduktu przez cały cmentarz wojskowy jak i na miejscu ceremonii
pogrzebowej. Ponadto nikt nie sprawdzał zawartości plecaków i teczek osób mających
dostęp do grupy generałów. Inny wojskowy widząc tę sytuację powiedział ?Macie szczęście
, że mimo waszego większego zaangażowania w Afganistanie niż hiszpańskie, nie
zainteresowali się wami dotąd terroryści, bo moglibyście stracić na tym cmentarzu resztę
generałów oraz ministra obrony i szefa BBN?.
Od siebie dodam, że pogrzeb odbywał się na końcu cmentarza obok nie pilnowanego płotu z
otwartymi bramami, co pozwalało na atak z przejeżdżających samochodów i zapewniało
terrorystom możliwość ewakuacji. Miejsce pochówku Generała znane było od kilku dni!
Chciałbym podkreślić, że jestem całkowicie apolitycznym specjalistą, który wskazywał na
braki w zakresie bezpieczeństwa wszystkim rządom RP w okresie ostatnich 20-tu lat.
Procedury, bezpieczeństwo... pytam kto za to odpowiada?
Włos się jeży!
Kropla drąży skałę.
https://youtu.be/TgjTKbLfW2E
Offline
JANG
Expert


***

219
3
25.06.2009
5
#4
Odpowiadają:: 1.wojskowi co zginęli w katastrofie. 2.wojskowi i politycy obecni na pogrzebie tych pierwszych.nawet nie zdają sobie sprawy że mogą w każdej chwili nie żyć( uwagi Petelickiego) 3. OWC oraz spora grupa pracowników cywilnych wojska przeznaczona do zwolnienia( gdyby byli profesjonalistami to nikt by ich nie zwolnił.Big Grin:Smile PS. NIE JEST WINNY::; B.Klich, kapelani wojskowi,BÓG,HONOR,OJCZYZNA,procedury,korupcja,profesjonalna armia(na papierze),dziki kraj, 8 EUR(??) podwyżki dla pracowników wojska,moja stara(miesza bigos cyckami). Huh
SZACUNEK ??? Dam ci go tyle,ile dostałem od ciebie....
Offline
Guard
NIE,NORMALNY


***

204
9
11.06.2009
0
#5
Poprostu: nie zdarzono ogłosić przetargu na ochronę tańszego SUFO -z pracownikami z pospolitej łapanki
God Was Never On Your SideSkocz do:


Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2020 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację