Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!





.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Redukcja etatów w MON - Decyzja Nr 88/MON z dnia 24 marca 2010r. (zwolnienia w MON)
Offline
Maciek
Zaawansowany


**

50
5
04.06.2009
0
#21
Nie ma na co czekać.Decyzje już zapadły.Możemy jedynie głośno krzyczeć że jedyną profesjonalną ochroną w MON-ie jest OWC ,to może ktoś zmądrzeje i cofnie te decyzje.
Offline
lewiatan
Expert


***

234
22
08.06.2009
2
#22
Panowie tendencja i działania D -ców JW. jest taka spychanie odpowiedzialności na struktury decyzyjne Resortu. ( nie wszystkich ) Choć de facto jeszcze nie zapadły Decyzja MON Nr.88/MON z dnia 24 marca i Rozkaz Szefa IWSZ Nr.59 z dnia 21 kwietnia 2010 roku. ,w której mówi się o pracownikach cywilnych nie OWC ,a redukcje robi się kosztem tylko tej formacji.- zastanawiające ? czy nie ? Decyzja o tym ?czy utrzymać czy rozformować WSO ?OWC w rękach dysponenta Głównego DB MON. Analizie polecam paragraf 25 -26 Rozporządzenia. Jak wiadomo wielkość planowaną zatrudnienia bazowego opracowano w IWSZ RP na lata 2010 -2012 na poszczególne JW. Kto i z kim to uzgadniał i kiedy ? Dysponent II stopnia podejmuje Decyzje za Dysponenta Głównego ? IWSZ podlega Szefowi Sztabu Generalnego i Ministrowi ON .Pytanie do Pana Ministra Obrony Narodowej ? o co w tym wszystkim chodzi? I jak to ma się do paragrafu 20 Rozporządzenia nr.88/MON. Czyżby gen. dyw. Zbigniew Tłok- Kosowski podjął decyzję za dysponenta głównego ??? Pozdrawiam @ lewiatan.
Offline
lewiatan
Expert


***

234
22
08.06.2009
2
#23
Sprawę trzeba nagłośnić w mediach publicznych i komercyjnych. Niech się Nasz Minister wypowie i poda sensowne argumenty ? bo śledząc jego decyzje ? trudno je znaleźć.@ lewiatan
Offline
kowalski
Nowicjusz


*

29
0
18.09.2009
0
#24
Jestem ciekawy, co robią związki zawodowe...? Może w końcu politycy zaczęliby traktować pracowników wojska podobnie jak pozostałą część budżetówki (nauczycieli ,pielęgniarki,mundurowych).Pozostawianie losu tysięcy pracowników wojska za kurtyną milczenia jest niedopuszczalne.Związki zawodowe pracowników wojska są żałośnie bierne.Gdyby takie traktowanie przez rząd spotkało choćby pielęgniarki czy górników ,to ich związki rozwaliłyby "warszawkę" w pył.Ta dziwna "kolaboracja" związków z decydentami,rozpieszczoną przez ostatnie lata podwyżkami tzw.wyższą kadrą, jest absurdalna.Przy tak masowych zwolnieniach panuje medialna cisza i zgoda związków na taką "partyzantkę".Wiem, co piszę ponieważ w związku z planowanym rozwiązaniem OWC Inowrocław i OWC Grudziądz związki nie reagują,uważając ,że wszystko jest OK.Przecież przewodniczący zwiazków są bezpieczni.....
kowalski,Forum Oddziału Wart Cywilnych , Sep 2009.
Offline
STORM
Moderator


*****

755
99
03.06.2009
12
#25
na-pewno coś robią! Mało wiesz ale poświęcać się nie ma komu. NP. Jechać do Warszawy i walczyć o OWC trzy lub cztery razy w miesiącu to nie jest nic przyjemnego! Ludziska nie podziękują bo nie wiedzą co ich czeka dopóki nie zobaczą rozkazu. A tzw. PSY zawsze można na związkach wieszać!Clapping
Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga!
http://www.pah.org.pl/o-pah/8/pajacyk
Offline
lewiatan
Expert


***

234
22
08.06.2009
2
#26
(13.05.2010, 14:01)kowalski napisał(a):  Jestem ciekawy, co robią związki zawodowe...? Może w końcu politycy zaczęliby traktować pracowników wojska podobnie jak pozostałą część budżetówki (nauczycieli ,pielęgniarki,mundurowych).Pozostawianie losu tysięcy pracowników wojska za kurtyną milczenia jest niedopuszczalne.Związki zawodowe pracowników wojska są żałośnie bierne.Gdyby takie traktowanie przez rząd spotkało choćby pielęgniarki czy górników ,to ich związki rozwaliłyby "warszawkę" w pył.Ta dziwna "kolaboracja" związków z decydentami,rozpieszczoną przez ostatnie lata podwyżkami tzw.wyższą kadrą, jest absurdalna.Przy tak masowych zwolnieniach panuje medialna cisza i zgoda związków na taką "partyzantkę".Wiem, co piszę ponieważ w związku z planowanym rozwiązaniem OWC Inowrocław i OWC Grudziądz związki nie reagują,uważając ,że wszystko jest OK.Przecież przewodniczący zwiazków są bezpieczni.....

@ kowalski to czy OWC w 2 PK Inowrocław i Składach-zostanie rozformowane nie leży w kompetencjach D-cy JW., choć na pewno mu na tym zależy.( Pytanie dlaczego ? ) Nie sugeruj się obiegowymi opiniami, stosowne działania zostały już podjęte przez ZZ.@ lewiatan
Offline
JANG
Expert


***

218
3
25.06.2009
5
#27
(13.05.2010, 14:01)kowalski napisał(a):  Jestem ciekawy, co robią związki zawodowe...? Może w końcu politycy zaczęliby traktować pracowników wojska podobnie jak pozostałą część budżetówki (nauczycieli ,pielęgniarki,mundurowych).Pozostawianie losu tysięcy pracowników wojska za kurtyną milczenia jest niedopuszczalne.Związki zawodowe pracowników wojska są żałośnie bierne.Gdyby takie traktowanie przez rząd spotkało choćby pielęgniarki czy górników ,to ich związki rozwaliłyby "warszawkę" w pył.Ta dziwna "kolaboracja" związków z decydentami,rozpieszczoną przez ostatnie lata podwyżkami tzw.wyższą kadrą, jest absurdalna.Przy tak masowych zwolnieniach panuje medialna cisza i zgoda związków na taką "partyzantkę".Wiem, co piszę ponieważ w związku z planowanym rozwiązaniem OWC Inowrocław i OWC Grudziądz związki nie reagują,uważając ,że wszystko jest OK.Przecież przewodniczący zwiazków są bezpieczni.....

Czy możesz rozwinąć temat o likwidacji OWC Inowrocław i Grudziądz oraz o braku reakcji związków??
SZACUNEK ??? Dam ci go tyle,ile dostałem od ciebie....
Offline
badygard2
Expert


***

152
8
07.07.2009
0
#28
2010-05-13
Informacja z dnia 13 maja 2010 r.
W dniu 12 maja 2010 r. odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Głównego
badygard2,Forum Oddziału Wart Cywilnych , Jul 2009.
Offline
lewiatan
Expert


***

234
22
08.06.2009
2
#29
(03.05.2010, 18:36)pcm napisał(a):  No to pocieszyłeś mnie -czułem że te liczby zawierają liczbę zwalnianych minus liczbę nowo zatrudnionych (a tu wiadomo że w związku z tzw.reorganizacją nie da się tego uniknąć) ,nieciekawy będzie ten rok Sad Dziwie się też PW są dziwnie spokojni ,większość myśli że skoro ich to nie dotyczy to ich to nie dosięgnie ,obudźcie się wreszcie to będzie dotyczyć wszystkich ,może nie bezpośrednio ale na pewno w jakimś stopniu dotknie -pamiętacie pomysł o wartościowaniu stanowisk? -pomysł na pewno nie został zarzucony....,a co ja tu będę czarnowidztwo uprawiał pożyjemy zobaczymy -ja tych posunięć kolorowo nie widzę

@ pcm. Jest program pilotażowy opracowywany na tzw .reprezentatywnej grupie pracowników cywilnych Resortu forsowany przez MON ( dziwi fakt, wyboru tejże reprezentatywnej grupy i jej liczba ? jak zarówno położenie geograficzne na terenie Polski ) wartościowanie stanowisk pracy nie jest pomysłem nowym ? oparte na metodzie UML EW. Jeżeli zostanie to wdrożone
w życie tu dopiero będą niespodzianki ? nawet czary @ lewiatan.
Offline
lewiatan
Expert


***

234
22
08.06.2009
2
#30
Prosimy SKW o zaprzestanie monitorowania forum w sposób nie udolny ? jak chcecie się czegoś dowiedzieć do źródełka a nie zabawa w partyzantkę. Pozdrawiam zdolnych informatyków @ lewiatan. Z góry Dziękujemy.



Skocz do:


Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 2 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację