Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!

.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Śmierć pracownika wojska na poligonie w Nowej Dębie
Offline
Z-ca
Asertywny Moderator


*****

523
31
04.06.2009
4
#1
Information 
W poniedziałkowym tragicznym wypadku na poligonie wojskowym w Nowej Dębie zginął 35-letni inżynier, Piotr Pawłowski z Grębowa.
Mężczyzna był pracownikiem Ośrodka Badań Dynamicznych Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Stalowej Woli.
Siostra mężczyzny, który zginął w nieszczęśliwym wypadku życzyła sobie aby nie pozostał on anonimowy:
- Nie chcę, żeby Piotr pozostał anonimowym człowiekiem, który gdzieś tam zginął. Choć nie był żołnierzem to pracował dla wojska, dla wojska stracił życie - mówi Joanna Dul. - Ja wiem, że obowiązuje tajemnica wojskowa, ale czy w tym przypadku można się nią zasłaniać? Proszę podać imię i nazwisko brata a także to, że miał żonę i osierocił pięcioletnią córeczkę i ośmioletniego synka. To ogromny dramat całej naszej rodziny.

Co właściwie wydarzyło się w poniedziałkowe południe na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie? Testowano tam nową amunicję 40 mm do granatników automatycznych. Nowa amunicja ma służyć między innymi żołnierzom służącym na misji w Afganistanie. Stąd obecność na poligonie pracowników stalowowolskiego Ośrodka Badań Dynamicznych WITU (oddział Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce).
Podczas testowego strzelania ogniem ciągłym jeden z wystrzelonych granatów wybuchł za wcześnie eksplodując ok. 20 metrów od lufy granatnika. Jeden z jego odłamków trafił w szyję obsługującego granatnik pracownika, który pomimo reanimacji zmarł.
Dziś (30.03) około godziny 14 szef Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Lublinie miał podać informacje dotyczące wypadku na poligonie.
Kropla drąży skałę.
https://youtu.be/TgjTKbLfW2E
Offline
pcm
admin


*******

1,057
92
01.06.2009
9
#2
Wyrazy współczucia dla rodziny

.jpeg   świeczka2.jpeg (Rozmiar: 1.6 KB / Pobrań: 395)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Podwładny przed obliczem przełożonego powinien mieć wygląd lichy i durnowaty, tak aby swoim pojmowaniem istoty rzeczy, przełożonego nie peszył
Offline
STORM
Moderator


*****

739
98
03.06.2009
12
#3
Miejmy nadzieję że Ministerstwo Obrony Narodowej nie zapomni o tym wypadku i wspomoże rodzinę oraz zadba o przyszłość dzieci (edukacje)
Składam kondolencję

[Obrazek: attachment.php?aid=109]
Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga!
http://www.pah.org.pl/o-pah/8/pajacykSkocz do:


Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2020 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację