Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!

.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy fundusz wynagrodzeń pracowników wojska nie został uszczuplony?
Offline
pcm
admin


*******

1,049
92
01.06.2009
9
#1
Dzwonek 
Cytat:Czy fundusz wynagrodzeń pracowników wojska nie został uszczuplony?
Do 15 stycznia br. Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Wojska czeka na ostateczne rozliczenie wydatków na wynagrodzenia pracowników w 2009 r.

- Podejrzewamy, że kilka mln zł z wynagrodzeń pracowników przeznaczono w ubiegłym roku na wydatki rzeczowe zamiast osobowe ? informuje portal-mundurowy.pl Zenon Jagiełło, przewodniczący tego związku. Innymi słowy, pieniądze zamiast na pensje mogły pójść na podatki, prąd, itp.

Związkowcy oczekują także na wyznaczenie spotkania z szefem MON w celu wyjaśnienia kilku istotnych spraw. Jedna z nich dotyczy polityki wynagrodzeń pracowników w 2010 r. Zgodnie z tegoroczną ustawą budżetową, podwyżek nie będzie, ale mogą pojawić się oszczędności wynikające z mniejszego limitu etatów. Te pieniądze mogą pójść na podwyżki płac.

W resorcie obrony przewiduje się w tym roku działania restrukturyzacyjne, w m.in. w wojskowych komendach uzupełnień. W latach 2010 -2012 r. ? na podstawie programu rozwoju SZ - planuje się zredukować łącznie ok. 5 tysięcy etatów przewidzianych dla pracowników wojska.

Ponadto MON, nie informując związkowców o planach dyslokacyjnych, domaga się opinii w tych drażliwych społecznie kwestiach. Związkowcy mają nadzieję, że nie będą musieli długo czekać na spotkanie z ministrem obrony. Ry

źródło:
http://www.portal-mundurowy.pl/


No patrzcie nawet góry związkowe budzą się czy aby nie za późno Wink
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Podwładny przed obliczem przełożonego powinien mieć wygląd lichy i durnowaty, tak aby swoim pojmowaniem istoty rzeczy, przełożonego nie peszył
Offline
badygard2
Expert


***

152
8
07.07.2009
0
#2
No proszę na stronie NSZZPW jesze jest o spotkaniu opłatkowym czy ZG nic nie ma do powiedzenia ? Niestety MON robi co chce a PW to tak szanuje jak widać i słychać po prostu żal. pl!!Dowódcom nie są już potrzebni
Cytat:Ireneusz Sewastianowicz

- Oczywiście, że ta jednostka jest potrzebna. Nie chodzi tylko o względy prestiżowe, ale także ekonomiczne i społeczne - mówi Jarosław Filipowicz,


Jeśli resort obrony narodowej nie zmieni planów, to opancerzone transportery już w przyszłym roku wyjadą z Suwałk na dobre

isewastianowicz@wspolczesna.pl
Formalnej decyzji jeszcze nie ma, ale wszystko wskazuje na to, że los suwalskiej jednostki, jednego z największych pracodawców w mieście, jest już przesądzony. W najlepszym wypadku zostanie zredukowana do dywizjonu, czyli zmniejszona do jednej trzeciej obecnego stanu osobowego.

Takie wieści w minionym tygodniu przywiózł gen. Franciszek Kochanowski, szef wojsk rakietowych i artylerii. Twierdził, że tak duża jednostka jest tutaj obecnie niepotrzebna. Od przystąpienia Polski i Litwy do Unii Europejskiej praktycznie zniknęły granice, nie ma też żadnych zagrożeń militarnych.

Generał przedstawił dwie koncepcje. Pierwsza, to rozwiązanie pułku. Druga polegałaby na przekształceniu go w dywizjon, który zostałby włączony do Mazurskiej Brygady Artylerii w Węgorzewie. Nie wiadomo jednak, czy nawet dywizjon stacjonowałby w Suwałkach, czy czekałaby go przeprowadzka. Zmiany nastąpiłyby już w przyszłym roku.

- Rzeczywiście, generał przekazał takie informacje - mówi mjr Krzysztof Maciejewski, oficer prasowy pułku. - Skoro istnieją konkretne plany, to żołnierze powinni je poznać z wyprzedzeniem, bo muszą zastanowić się nad swoją przyszłością.

Nie tylko armaty
Pułk sprowadził się do Suwałk przed piętnastoma laty. Jego stan liczebny jest tajny. Prawdopodobnie chodzi o kilkuset mundurowych i pracowników cywilnych. Jeśli doliczyć ich rodziny, oznacza to, że MON jest w Suwałkach trzecim pracodawcą. Do kasy miejskiej płyną podatki za nieruchomości przy Wojska Polskiego, na remontach obiektów i sprzętu dorabiają tutejsze firmy.

Łatwo nie oddamy
Władze Suwałk nie słyszały dotąd o przymiarkach resortu obrony narodowej.
- Oczywiście, że ta jednostka jest potrzebna. Nie chodzi tylko o względy prestiżowe, ale także ekonomiczne i społeczne - mówi Jarosław Filipowicz, rzecznik Urzędu Miejskiego. - Na pewno, jeśli ta informacja jest prawdziwa, będziemy bronić pułku.
Zdziwienia nie kryje również Leszek Cieślik, poseł Platformy Obywatelskiej.
- Nie słyszałem, ale byłby to wyjątkowo niefortunny pomysł. Wojsko w Suwałkach jest potrzebne. Zainteresuję się sprawą i postaram się interweniować, dopóki jeszcze nie jest za późno - obiecuje.


pcm edytował 13.01.2010 07:24 ten post ponieważ:

jak używasz cytatów zaznacz je w jakiś sposób np.poprzez użycie tagu -cytuj -,w ten sposób cytowany tekst łatwo odróżnić -poprawiłem
Warto zawsze podawać też źródło cytatu

badygard2,Forum Oddziału Wart Cywilnych , Jul 2009.
Offline
STORM
Moderator


*****

754
99
03.06.2009
12
#3
Cytat:Podwyżek nie będzie


Minister Bogdan Klich nie wystąpi do prezydenta o podniesienie w 2010 roku wskaźnika uposażeń dla żołnierzy zawodowych.
Jak wyjaśnił szef resortu obrony 24 grudnia 2009 roku, wskaźnik wynagrodzeń nie będzie zwiększony w żadnej ze służb
mundurowych.
?Tegoroczny wysiłek finansowy resortu pozwolił na to, żeby wynagrodzenia
w wojsku wzrosły o 6,9 procent. To jest przyzwoity wynik w najtrudniejszym budżecie, w najtrudniejszym roku dla wojska od kilku ładnych lat?. Minister
dodał, że w 2009 roku pomimo trudności wypłacono więcej
zapomóg aniżeli w roku 2008. ?W funduszu płac zostało trochę
grosza, co pozwoliło na przyznanie nagród dla pracowników wojska.
Niewielkie, w wysokości 200 złotych, ale trochę większe niż wynikało
to z wiosennych ustaleń ze związkami zawodowymi?.
Aleksander Szczygło, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego,
zwrócił się do ministra Klicha z propozycją podwyższenia od
1 stycznia 2010 roku wskaźnika służącego do obliczania uposażenia
żołnierzy z 2,60 do 2,67. Dzięki temu w przyszłym roku każdy
wojskowy przeciętnie otrzymałby 107 złotych podwyżki.

źródło Polska Zbrojna

O PW milczą Exclamation
Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga!
http://www.pah.org.pl/o-pah/8/pajacyk
Offline
pcm
admin


*******

1,049
92
01.06.2009
9
#4
jak to milczą ?Wink a to?

Cytat:Niewielkie, w wysokości 200 złotych, ale trochę większe niż wynikało
to z wiosennych ustaleń ze związkami zawodowymi?.

więcej dali niż obiecali (ale mi się zrymowało chociaż mi się nie chciało Wink )
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Podwładny przed obliczem przełożonego powinien mieć wygląd lichy i durnowaty, tak aby swoim pojmowaniem istoty rzeczy, przełożonego nie peszyłSkocz do:


Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2022 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację