Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!

.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Buk zastąpił Skrzypczaka
Offline
STORM
Moderator


*****

754
99
03.06.2009
12
#1
Dzwonek 
Cytat:Buk zastąpił Skrzypczaka


[Obrazek: 363857,371933,9.jpg]


Zwierzchnik Sił Zbrojnych, prezydent Lech Kaczyński wręczył generałowi Tadeuszowi Bukowi nominację na stanowisko dowódcy Wojsk Lądowych.

Mówiąc o gen. Buku, Kaczyński podkreślał, że to żołnierz z prawdziwego zdarzenia. - Takich żołnierzy potrzebuje dzisiejsza Polska - ocenił prezydent.

- Wierząc w przychylność przełożonych i licząc na kompetencje współpracowników i podwładnych, z optymizmem patrzę w przyszłość - powiedział gen. Tadeusz Buk po ceremonii.

Poprzedni dowódca Wojsk Lądowych - gen. Waldemar Skrzypczak - odszedł z armii pod koniec sierpnia po kontrowersjach wokół jego wypowiedzi o biurokracji w MON, która utrudnia zakupy sprzętu dla żołnierzy na misji.

Prezydent dziękował gen. Skrzypczakowi za "długoletnią, prawdziwie żołnierską służbę". Zapowiedział, że okazja do wyrażenia dowodów uznania "znajdzie się wkrótce". Prawdopodobnie generał otrzyma odznaczenie podczas zbliżającego się święta 11 listopada.

Prezydent życzył nowemu dowódcy Wojsk Lądowych "owocnej służby", zastrzegając, iż nie obiecuje, że będzie ona łatwa. - Nasza misja jako członka NATO, jako członka Wspólnoty Europejskiej, jako sprawdzonego sojusznika musi trwać i musi się rozwijać. I to jest pańskie podstawowe zadanie - dodał.

Tak jak jego poprzednik na stanowisku dowódcy Wojsk Lądowych, gen. Buk jest z znany ze zdecydowanego działania i bezpośredniości w kontaktach z ludźmi.

49-letni generał Buk rozpoczął służbę w wojsku w 1984 r. jako dowódca plutonu czołgów w 29. Pułku Czołgów Średnich w Żaganiu; ostatnio był dowódcą 1. Dywizji Zmechanizowanej w Legionowie.

W dziewiątej - przedostatniej - zmianie polskiego kontyngentu w Iraku był dowódcą wielonarodowej dywizji, wprowadził taktykę szybkiego reagowania na ataki rebeliantów. Wcześniej, na czwartej zmianie, w Iraku gen. Buk pełnił funkcję zastępcy dowódcy tej dywizji - dowodził nią wtedy gen. Skrzypczak.

W latach 2006-2007 gen. Buk był w Afganistanie zastępcą dowódcy Połączonego Dowództwa ds. Budowania Afgańskiego Systemu Bezpieczeństwa (CSTC-A), które odpowiada ze szkolenie afgańskich sił bezpieczeństwa - wojska i policji.

Służył m.in. w 6. Brygadzie Desantowo-Szturmowej, 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej i 34. Brygadzie Kawalerii Pancernej w Żaganiu. Ukończył m.in. podyplomowe studia dowódczo-sztabowe w Leavenworth w USA. Szkolił się także w Joint Forces Staff College, National Defense University w Norfolk (USA).
PAP

źródło Rzeczpospolita
Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga!
http://www.pah.org.pl/o-pah/8/pajacyk
Offline
Z-ca
Asertywny Moderator


*****

517
31
04.06.2009
5
#2
A Klich ze świtą w Elblągu (wideo)... ale nie lądował "awaryjnie" śmigłowcem jak Skrzypczak Big Grin
http://www.elblag24.pl/elblag,tanszy_rzad_i_mydlenie_oczu,23046,0,0,0.html
Kropla drąży skałę.
https://youtu.be/TgjTKbLfW2ESkocz do:


Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2022 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację