Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!

.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z OWC do SUFO
SAJMON
Maniak forum

899
5
12.11.2009
23
(13.11.2012, 20:01)seja napisał(a):  Mogę cos powiedzieć na temat ZZ Solidarność. Przykład z 2011 roku: Inowrocław i Grudziądz - przede wszystkim obrona swoich zarządowych stołków i mamienie nas sądami wyrokami UE itd. itp., a pawnik swoje (tzn nasze) zarobił.
Seja ty nie masz zielonego pojęcia co piszesz . Po pierwsze to wszystkie osoby miały zapewnioną pracę od Grudziądza dokładnie pod Płockiem i dzisiaj już nie pracują. Za to że byli członkami NSZZ Solidarność mieli za darmo obsługę prawną a,że znaleźli się ludzie odważni i nie szczędząc swojego czasu na szukanie pracy podjęli walkę z MON o byt OWC to ty ich opluwasz . Powiedz co ty sam zrobiłeś żeby uratować OWC. Prawnicy Solidarności są etatowymi pracownikami Zarządu Regionu i mają miesięczną pensję nie uzależnioną
od ilości spraw. I te sprawy sądowne trwają od 1,5 roku. Podaj rękę koledze przewodniczącemu NSZZ PW z Inowrocławia który olał swoich członków i nie podjął żadnych działań ochronnych . Tak wygląda prawda .
W piątek 18.11. 2012r. na biurko ministra obrony narodowej złożony został protest odnośnie zwalniania pracowników OWC w poniedziałek go umieszczę na forum .
SAJMON,Forum Oddziału Wart Cywilnych , Nov 2009.
SAJMON
Maniak forum

899
5
12.11.2009
23

Ares
Unregistered

SAJMON napisał(a):W piątek 18.11. 2012r. na biurko ministra obrony narodowej złożony został protest odnośnie zwalniania pracowników OWC w poniedziałek go umieszczę na forum .
Ściślej - nie Ministra a Podsekretarza Stanu ...To pismo w kilku fragmentach przypomina mi nasze pisma przedkladane w DSS czyli wlaściwie na tym samym szczeblu Tyle że dla wszystkich jest jasne, że te nasze dzialania przypominaja próby wydostania sie z zasypanej kopalni przez ludzi z których każdy kopie w innym miejscu ...Smile W tym systemie żadnych szans nie mamy dlatego to wszystko to działania pozorowane i oczywiscie nieskuteczne ....No ale Wy wspolpracować z nikim - podobnie jak pewien inny duży zz nie chcecie ....
I dlatego - chociaż wlasnie jestesmy w przeddzien decyzji konczącej te wielotysięczne coroczne redukcje - w zakresie OWC beda one nadal. W dodatku oczywiste jest , że mon nie dopełnił zasadniczego obowiązku wlasciwego skonsultowania ze stroną społeczną decyzji wplywajacych na losy tysiecy pw ......A jezeli juz cos w tej kwestii zamarkował to ''konsultacje'' na ktore dał zz 2 dni nie liczac dni wolnych od pracy ......Smile I takie to konsultacje .
SAJMON
Maniak forum

899
5
12.11.2009
23
Ares napisał:" Ściślej - nie Ministra a Podsekretarza Stanu ...To pismo w kilku fragmentach przypomina mi nasze pisma przedkładane w DSS."
A Czy sekretarz stanu to nie minister nawet w tak prostej sprawie nie masz pojęcia o hierarchii. Sekretarz stanu to pierwszy zastępca ministra ,a potem dopiero jest pełnomocnik dss. No nie dziwię się że czujesz się pominięty bo jak przestaniesz grać i obrażać że ktoś pisze pismo takie same jak ty. Nie bądź śmieszny. Dlaczego obrażasz i ujawniasz nazwiska członków Sekcji Krajowej NSZZ Solidarność kolegów Mirka i Janusza skoro nie maja nic wspólnego z tymi postami. Napisz swoje nazwisko tylko przez kulturę nie ujawnię twojego nazwiska i imienia.
Weź napisz pismo to może dostaniemy jednorazowe premie na święta Bożego Narodzenia. Jak wszyscy wiedzą że będzie znowu jak co roku od ministra. Propaganda niczym z PRL.
Ares
Unregistered

Słuchaj gosciu - nie chrzań glupot - napisałeś;
SAJMON napisał(a):W piątek 18.11. 2012r. na biurko ministra obrony narodowej złożony został protest odnośnie zwalniania pracowników OWC w poniedziałek go umieszczę na forum .
Kto jest ministrem obrony narodowej wszyscy wiemy i minister obrony narodowej jest tylko jeden Dlatego nie pisz glupot i nie rob problemow z tego co problemem nie jest Jakie nazwiska ujawnilem?? To co?? Tajni jestescie?? Post wyzej podaleś pismo podpisane przez przewodniczacego Kamieńskiego Jest osoba publiczna czy nie ??A jezeli wasi przedstawiciele uczestniczyli w oficjalnych rozmowach w ktorych podjeli okreslone decyzje i zostalo to zapisane we wspolnym - skierowanym takze do nas protokole to musza sie liczyc ze treść tego dokumentu zostanie publicznie ujawniona Bo ludzie maja prawo wiedziec kto w ich sprawie decyduje..... Ja sie swoich danych nie wstydze. Kazdy je moze poznac kto moje wystapienia np w Sejmie przeczyta i z odnosnymi sprawozdaniami sie zapozna .Kogo konkretnie gosciu obrazilem i niby dlaczego?? Nie pomylilo ci sie cos?? A moze mnie postraszysz abym tego co robicie podczas tych oficjalnych rozmow nie ujawnial?? Co?? Prawda was w oczy kole??
Ludzi zwalniaja a jaśniepaństwo poczulo sie obrażone bo ujawniono ich oficjalnie podejmowane decyzje w sprawie kilkuset pracowników wojskowej kultury .... Było podejmowac inne a nie sie teraz wstydzić. Jeżeli ktos sie wstydzi swojego nazwiska niech go sobie zmieni.... Bedzie nastepny protokol takze i z moim nazwiskiem bo wowczas bylismy w tych rozmowach obecni to i ten protokol ujawnię. Dlatego, ze glupio tu pisales o tym jak to zesmy sie podczas tych rozmow wygłupili Poczytamy - każdy oceni .... Bo ja kolego w przeciwienstwie do Was nie mam sie tam czego wstydzic ani obrażać ...Napisze w takim razie jeszcze cos. Chciano ludziom zabrac urlop za warunki uciazliwe wykreślajac slowo ''uciazliwe'' z odnosnego zapisu PUZP Moze napiszesz jaka byla wasza decyzja? A moze napiszesz dlaczego zgodziliscie sie na wykreslenie ust3 art 2 PUZP?? - Chetnie wszyscy posluchamy.
SAJMON
Maniak forum

899
5
12.11.2009
23
Polemizowanie z tobą jest bez sensu . Czy ty rozumiesz że nic nie robisz poza pisaniem postów pod publikę, które nic nie przynoszą. Teraz proponujesz podpiąć się pod związki które próbują coś zrobić dla wartowników a nie biedaków którzy zabierają miejsca młodym ludziom którzy nie mają co włożyć do gara, chcą założyć rodziny .Jeśli chodzi o pracowników kultury to żeby wypowiadać się na ich temat to trzeba mieć pojęcie a ze strony naszych związków uczestniczyli pracownicy muzeum wojska polskiego ( cywile ) którzy sami podejmują decyzje co do swojej grupy zawodowej. Ale ty się znasz na wszystkich tematach w PUZP i przyjeżdżasz do Warszawy po to żeby się przejechać. Ciekawe za czyje pieniądze jeździsz do MON.Zrozum że mój szef się nie wstydzi swojego nazwiska tylko dlaczego go obrażasz skoro on jest kulturalnym człowiekiem i nie ma zamiaru z tobą polemizować bo to on nie pisze na tym forum.Skąd ty możesz wiedzieć jakie stanowisko przesłał nasz związek w tej sprawie czy innych sprawach .A może jeszcze za mało masz etatów i pracujesz jako sekretarka ministra.Co ty chcesz ujawniać skoro prosiłeś Pełnomocnika ministra żeby CI stronę założył MON żebyś ty mógł pisać swoje wypociny. Chyba coś ci w głowie nie tak pozostało ze służby w wojsku.Tu jest forum które założyli CYWILE i po to żeby tylko mądre sprawy były poruszane lub żeby udzielać pomocy kolegom którzy może mają mniejsze doświadczenie. A cwaniaczków którzy założyli związek Konfederacja pracy np. w Mostach po to żeby mieć stołeczki i ugrać jak najwięcej dla siebie (wojskowych) to radzę daj sobie spokój bo nie tylko ja na tym forum poznałem się na Tobie. A na koniec potrenuj ortografie bo robisz takie błędy w pisowni i pokazujesz że pisma do Ministra to ty na pewno sam nie piszesz.
Ares
Unregistered

SAJMON napisał(a):.Co ty chcesz ujawniać skoro prosiłeś Pełnomocnika ministra żeby CI stronę założył MON żebyś ty mógł pisać swoje wypociny. Chyba coś ci w głowie nie tak pozostało ze służby w wojsku.Tu jest forum które założyli CYWILE i po to żeby tylko mądre sprawy były poruszane lub żeby udzielać pomocy kolegom którzy może mają mniejsze doświadczenie. A cwaniaczków którzy założyli związek Konfederacja pracy np. w Mostach po to żeby mieć stołeczki i ugrać jak najwięcej dla siebie (wojskowych) to radzę daj sobie spokój bo nie tylko ja na tym forum poznałem się na Tobie. A na koniec potrenuj ortografie bo robisz takie błędy w pisowni i pokazujesz że pisma do Ministra to ty na pewno sam nie piszesz.
Może i twój kolega jest kulturalnym człowiekiem - tego nie wiem i sie w tej kwestii nie wypowiadam....Ty za to gosciu tej tzw kultury za grosz nie masz o czym świadczy to co powyżej napisałeś ....A piszesz głupoty, totalne bzdury i pomówienia takie jak to , że rzekomo kiedykolwiek kogokolwiek w mon-ie o cokolwiek prosiłem w sprawie wlasnej albo związku.... Oswiadczam tu publicznie , że nigdy nie prosilem nikogo także o to aby mnie czy też mojemu zz - jak to piszesz; ''stronę zalozył w mon'' W zwiazku z tym to ty kolego racz sie przebadać albo zweryfikuj swoje źródła informacji ....Co do bzdur ktore tu raczyles napisac - pracownicy Muzeum wp nigdy nie byli , nie sa i nie beda wynagradzani z PUZP Należaloby o tym wiedziec a nie pisac tu glupoty Jezeli nie sa , nie byli i nie beda wynagradzani to tez wara im od wtracania sie w sprawy ktore ich zupelnie nie obchodza i nie maja o nich zielonego pojęcia Ja natomiast - tak sie składa znam zarówno to srodowisko - środowisko pracowników wojskowej kultury jak tez z tymi ludźmi dlugie lata pracowałem Taki jestes cwaniak to powinienes o tym wiedzieć ....Smile
Ares
Unregistered

Oczywiscie że wiem jakie stanowisko zajeliscie np w sprawie wykreslenia ust 3 art2 Ukladu Napisano o tym w odnosnym pismie mon które w zalaczniku przedstawiam .Co do bledów ortograficznych czy innych - nie popełnia ich ten kto nie pisze i nic nie robi ...Oby to byly jedynie takie błędy. Nie mam i nie miałem zamiaru nikogo obrazić ani urazić. Także i ciebie...Tym bardziej twojego kolegę Uczestniczyl w podjęciu określonych decyzji i znajduje sie w oficjalnym dokumencie ktory nikomu nie wykradlem tylko jest legalnie w moim posiadaniu Na poczatku naszego udziału w rozmowach PUZP dla PWJOSB zlozyliśmy wniosek do wszystkich uczestników rozmów - także i twojego zz o publikację sprawozdań z tych rozmow Wniosek nasz zostal rozpatrzony pozytywnie o czym jest wzmianka w stosownym protokole który i wy posiadacie Bedzie trzeba to go tu opublikuję .Wowczas to nikt - także i twoj zz nie mial żadnych zastrzezen O co wiec w istocie chodzi?? Zapewne o to że wszystko sie wali a żadnej wspolpracy nie będzie A moze dlatego, że pewna stocznia wlasnie otrzymala zlecenie na dokończenie budowy pewnego okretu ktory buduje już ponad 10 lat? A że będzie to już inny okręt o innym przeznaczeniu co komu szkodzi - grunt że jest praca - prawda?? A że nie bedzie jej dla kolejnych kilkuset wojskowych ochroniarzy co to kogo obchodzi.......
Poniżej pismo mon do wladz krajowych mojego zz w którym wyraźnie pisze, że pozostałe zz a więc i twój zz zgodziły sie na wykreslenie ust3 art 2 PUZP - stąd to gościu wiem a ty nieco poczytaj ....

Załączone pliki
.pdf   Odpowiedź+DSS+MON+-+13.11.2012.pdf (Rozmiar: 792.86 KB / Pobrań: 13)
Ares
Unregistered

P.S. - nie wiem czy to ważne i czy będzie kogokolwiek obchodziło ale ponizej w załaczniku przedstawiam elektroniczną wersje odpowiedzi wladz mojego zz na argumenty strony resortowej w kwestii uzgodnionych z pozostałymi zz zmian w PUZP Kazdy moze sie zapoznac z naszymi argumentami i wyciagnąć stosowne wnioski....Smile

Załączone pliki
.doc   Odpowiedź+na+pismo+do+mon+w+spr+ustaleń+do+protokołu+dodatkjowego+nr+28+-+16.11.2012.doc (Rozmiar: 288 KB / Pobrań: 11)
seja
Nowicjusz

*

27
0
07.07.2010
0
No właśnie, taki pożytek jest z Was Panowie Związkowcy. Od trzech lat rozwalają OWC a Wy co? No może oprócz ZZ z Grudziądza i Inowrocławia - chociaż tutaj też efektów żadnych. Zamknijcie to forum i nie róbcie ludziom wody z mózgów. Najgorsza rzecz to dawać ludziom nadzieję, wiedząc, że nic z tego nie będzie. Napiszcie gdzie w ciągu ostatnich lat uratowaliście OWC lub inne stanowiska pracowników cywilnych (oprócz sztabów)?
seja, jest dumnym użytkownikiem Forum Oddziału Wart Cywilnych

Skocz do:

Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację