Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!





.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony
Offline
owocowc
Zaawansowany


**

56
7
02.01.2015
1
#1
Witam mam pytanie złamałem nogę ( jestem na L4) badania aktualne mam do końca maja orzeczenie psychologiczne lekarskie  obecnie nie jestem w stanie przystąpić do badan czy zostanę skreślony z listy kwalifikowanych pracowników ochrony ?
Offline
japi0
Nowicjusz


*

14
0
06.10.2011
0
#2
(30.05.2018, 15:58)owocowc napisał(a):  Witam mam pytanie złamałem nogę ( jestem na L4) badania aktualne mam do końca maja orzeczenie psychologiczne lekarskie  obecnie nie jestem w stanie przystąpić do badan czy zostanę skreślony z listy kwalifikowanych pracowników ochrony ?

Nie. Wystarczy powiadomić WPA (tam gdzie jesteś wpisany na listę), że jesteś na zwolnieniu lekarskim i w tej chwili nie możesz wykonać badań (prześlij lub dostarcz zwolnienie lub zaświadczenie od lekarza). Miałem taki sam przykład u siebie tzn kolega był na długotrwałym zwolnieniu zadzwonił i było po wszystkim. Po wyzdrowieniu zrobił badania i dostarczył do WPA (Szczecin). Będąc na zwolnieniu i tak nie możesz pracować w zawodzie.
japi0, jest dumnym użytkownikiem Forum Oddziału Wart Cywilnych
Offline
heniu
Expert


***

159
0
17.06.2009
0
#3
(11.08.2018, 13:08)SAJMON napisał(a):  W związku z tym że Solidarność ( moja skromna osoba ) i NSZZ PW pisały pisma do RON  może prościej walczyły o to ,żeby wartownicy kończyli kursy co 5 lat w  JW  lub w ośrodkach szkoleniowych np.w CSLog w Grupie.  Ministerstwo MSWIA wyraziło zgodę na nowelizację ustawy o ochronie osób i mienia i zmianę zapisów o tych kursach 40 godzin i  które będą się odbywać w JW i będę refundowane  w 100% przez RON w roku 2023 i 2028.(koszt łączny  to około 3,1mln zł  ) W tym roku tam gdzie jest związek Solidarność staramy się  o środki od Pracodawców za kurs z funduszu nagród lub ze swoich oszczędności. Ta informacja to nie chwalenie się  tylko pokazanie kto rzeczywiście dba o interes OWC., że te  dwa największe związki pracują na rzecz PRON.
Tarcza i inne związki dużo piszą na swych stronach np. Tarczy  chwalą  się co to oni nie załatwiają  ale nie widać żadnych pozytywnych efektów.  Na ewentualne pytania będę odpowiadał  po pewnym czasie ponieważ muszę zająć stanowisko do projektu nowelizacji Ustawy do 17 sierpnia 2018r. Pozdrawiam .
Offline
heniu
Expert


***

159
0
17.06.2009
0
#4
ogarnij się człowieku w 2023 niewielu z nas będzie na tym świecie , a poza tym zmieni się opcja polityczna.
Offline
ochroniarz0099
Zaawansowany


**

94
1
22.10.2014
2
#5
Moim zdaniem pracownicy OWC powinni być zwolnieni z tego kursu, bo po co mamy w umowach obowiązek dokształcania się i poddawania się egzaminowi co rok. Pomyślcie za jakich nas mają, a szczególnie ten co pisał tę nowele do ustawy, co mu nie starczało do 1-go.
Offline
Cyborg
OWC 13 WOG Grudziądz


*

20
3
17.12.2016
0
#6
(30.08.2018, 19:19)ochroniarz0099 napisał(a):  Moim zdaniem pracownicy OWC powinni być zwolnieni z tego kursu, bo po co mamy w umowach obowiązek dokształcania się i poddawania się egzaminowi co rok. Pomyślcie za jakich nas mają, a szczególnie ten co pisał tę nowele do ustawy, co mu nie starczało do 1-go.
Przecież tu nie chodzi o to, ażeby cokolwiek wynieść z tych "kursów".

Jakby naprawdę chodziło o to, to taki kurs kończył by się egzaminem państwowym.

Chodzi tu tylko i wyłącznie o wyciągnięcie kasy.
Wartownik OWC - 13 WOG Grudziądz



Skocz do:


Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację