Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!

.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na podstawie jakich przepisów działamy i czy zgodnie z prawem ?
Johnny Knoxville
Nowicjusz

*

33
1
19.06.2009
1
Sądy też są dla ludzi. I co to za dylematy moralne w przypadku postronnego kolesia z bronią palną na terenie chronionym? Ma się podporządkować. W 99% posiadacz pozwolenia na broń to zrozumie i zrobi to w sposób bezpieczny.

Cytat:Mnie nie chodziło o to czy wydac komende tyl;ko o to kto zapłaci za szkody gdy z powództwa cywilnego zostaniemy zaskarżeni?
Johnny Knoxville
Nowicjusz

*

33
1
19.06.2009
1
(04.02.2016, 20:54)Osa napisał(a):  To tylko kwestia czasu Jezeli chcesz się przekonać czy mam rację to spróbuj sobie z ta bronia bez celu pochodzic Najlepiej w poblizu posterunku Policji....

Bzdura. Tylko tak Ci się wydaje. Ani we wcześniejszych ani w obecnych takich ograniczeń nie ma. Jedynym ograniczeniem jest to o którym wspomniałem.
pcm
admin

1,057
92
01.06.2009
9
Przecież tutaj wszyscy się zgadzamy , każdy ująłby takiego delikwenta ,który z bronią wszedł na teren chroniony . A co z tym przysłowiowym muminkiem, który nie ma broni a ucieka, w teorii możemy użyć śpb ,broni nie, oczywiście jeśli chcemy go ująć. Tu się zaczynają schody ,ustawodawca nie dał nam żadnych dodatkowych uprawnień na terenach wojskowych poza te zapisane w ustawie. Wszystko działa póki delikwent podporządkowuję się naszym poleceniom, najwyżej nas zaskarży o naruszenie dóbr osobistych, może stracimy pracę ale nie pójdziemy siedzieć.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Podwładny przed obliczem przełożonego powinien mieć wygląd lichy i durnowaty, tak aby swoim pojmowaniem istoty rzeczy, przełożonego nie peszył
Osa
Unregistered

Johnny - to tobie się wydaje że to co ja piszę to bzdura
Tylko to przeanalizuj....
art. 10 ust. 8 ustawy o broni i amunicji stanowi: Zabrania się noszenia broni posiadanej na podstawie pozwolenia do celów kolekcjonerskich lub pamiątkowych bez zgody właściwego organu Policji. Przepis w swej treści jednoznaczny. Każda broń zarejestrowana w celu pamiątkowym lub kolekcjonerskim, nie może być noszona.
Jeżeli tak to dlaczego uważasz ze bez zadnych ograniczen mozesz nosić np broń sportową??
Oczywiście te ograniczenia noszenia broni - nie tylko sportowej istnieją i istniały np w odniesieniu do broni do ochrony osobistej Zapewne wiesz co w starym wzorze legitymacji oznaczały symbole - Ao czy Az ?
No właśnie ...Obecnie takich symboli nie ma , zmieniła się tez definicja noszenia broni o czym tu pisaliśmy i sytuacja jest taka że zgodnie z art. 10 ust. 7 ustawy: Właściwy organ Policji może w pozwoleniu na broń ograniczyć lub wykluczyć możliwość jej noszenia, co potwierdza się w legitymacji posiadacza broni. Przepis ten umożliwia organowi Policji w wydawanej przez siebie decyzji o pozwoleniu na broń, wprowadzić różne typy ograniczeń noszenia broni. Możliwe jest ograniczenie noszenia lub wykluczenie noszenia broni. Decyzja w tym zakresie jest całkowicie uznaniowa, a jej kryteria nie są określone. Co zaś z tymi którzy uzyskali już pozwolenia ale bez stosownych ograniczen gdyż ich w zasadzie nie wydawano z uwagi na ówcześnie obowiazującą definicję noszenia broni jako broni rozładowanej?? Wydaje się, że ograniczenie lub wykluczenie możliwości noszenia broni, nie może być wprowadzone do decyzji prawomocnej, bez zgody strony postępowania (posiadacza pozwolenia na broń). Przepisem regulującym możliwość nadzwyczajnej zmiany prawomocnej decyzji jest art. 155 kodeksu postępowania administracyjnego, który wymaga do zmiany decyzji zgody strony: art. 155 Decyzja ostateczna, na mocy której strona nabyła prawo, może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony; W świetle wielu orzeczeń sądowych potwierdzających prawo do ograniczania i limitowania dostępu do broni palnej nie traktowałbym tego przepisu o konieczności zgody strony na zmianę decyzji w oderwaniu od szeregu innych regulacji prawnych
Reasumując - oczywiście - ograniczenia w noszeniu broni sa a kto bardzo chce się przekonać niech sobie z nią po mieście pochodzi P;rzecież wystarczy stwierdzenie ze paradując z ta bronia stwarzał w przekonaniu innych osób zagrozenie aby gościowi pozwolenie na bron odebrac a nawet skierowac takiego na ponowne badania których - jeżeli z wnioskiem wystąpi policja - gwarantuję ze nie przejdzie W ten sposób zabawa w udowadnianie kto i do czego ma prawo po prostu sie zakończy i wynik tej potyczki jest z góry znany. No ale to wylącznie mój pogląd Jeżeli stosowne pozwolenie posiadasz zawsze możesz się przekonać kto ma rację
Johnny Knoxville
Nowicjusz

*

33
1
19.06.2009
1
(05.02.2016, 08:17)Osa napisał(a):  art. 10 ust. 8 ustawy o broni i amunicji stanowi: Zabrania się noszenia broni posiadanej na podstawie pozwolenia do celów kolekcjonerskich lub pamiątkowych bez zgody właściwego organu Policji. Przepis w swej treści jednoznaczny. Każda broń zarejestrowana w celu pamiątkowym lub kolekcjonerskim, nie może być noszona.

Możesz przemieszczać broń do celów kolekcjonerskich lub pamiątkowych. Nie NOSIĆ. Tu jest wszystko jasne. Na podstawie tego pozwolenia możesz kupić do tej broni stosowną amunicję. i strzelać na strzelnicach.

Cytat:Zapewne wiesz co w starym wzorze legitymacji oznaczały symbole - Ao czy Az ?
Nie, nie wiem i wybacz ignorancję, nie bardzo mnie to interesuje. Lubię historię, ale bez przesady.

Cytat:P;rzecież wystarczy stwierdzenie ze paradując z ta bronia stwarzał w przekonaniu innych osób zagrozenie aby gościowi pozwolenie na bron odebrac a nawet skierowac takiego na ponowne badania których - jeżeli z wnioskiem wystąpi policja - gwarantuję ze nie przejdzie W ten sposób zabawa w udowadnianie kto i do czego ma prawo po prostu sie zakończy i wynik tej potyczki jest z góry znany. No ale to wylącznie mój pogląd Jeżeli stosowne pozwolenie posiadasz zawsze możesz się przekonać kto ma rację

Powtórzę, wydaje Ci się i wyobraź sobie, że jeśli nosisz, przemieszczasz broń tak jak stoi w rozporządzeniu, UoBiA to nic tobie ani twojemu pozwoleniu na broń nie grozi bo: nic takiego w przypadkach o których piszesz ustawodawca nie postanowił + Zgodnie z Art. 31 Konstytucji Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje. Zgodnie z Art. 7 Konstytucji Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa. I noszenie broni sportowej, a także przemieszczanie kolekcjonerskiej to codzienna praktyka osób posiadających te pozwolenia w Polsce.

Zapytaj prawnika, kolegi z pozwoleniem do celów sportowych, poczytaj na stronie ROMB, w razie czego http://www.nfs.pl/pomoc-prawna/ Prezes się zna, bo Prezes z sądów nie wychodzi, ale to w sprawach "trudnych, kontrowersyjnych i ciekawych." Bo to o czym tu piszemy jest oczywiste.

Tyle mam do powiedzenia w tym temacie.

P.S.
Cytat:P;rzecież wystarczy stwierdzenie ze paradując z ta bronia stwarzał w przekonaniu innych osób zagrozenie

W moim przekonaniu stwarzasz zagrożenie przeciwko zdrowemu rozsądkowi i przetrzymujesz mnie poza terenem chronionym przy komputerze. Oskarże Cię i przyjdzie policja i zamknie Cię do więzienia na 200 lat. o i właśnie upadł mi ołówek i też Cię oskarżę, że mi popsułeś. Tongue
Osa
Unregistered

Napisales sie a napisales ale tego fragmentu mojej wypowiedzi zauważyc nie zechciales ...
....''Właściwy organ Policji może w pozwoleniu na broń ograniczyć lub wykluczyć możliwość jej noszenia, co potwierdza się w legitymacji posiadacza broni. Przepis ten umożliwia organowi Policji w wydawanej przez siebie decyzji o pozwoleniu na broń, wprowadzić różne typy ograniczeń noszenia broni. Możliwe jest ograniczenie noszenia lub wykluczenie noszenia broni. Decyzja w tym zakresie jest całkowicie uznaniowa, a jej kryteria nie są określone'' I to rzeczywiście wszystko w tym temacie
Powodzenia zycze w dalszym noszeniu broni sportowej ....na sumę do kościola
Johnny Knoxville
Nowicjusz

*

33
1
19.06.2009
1
(05.02.2016, 09:51)Osa napisał(a):  Napisales sie a napisales ale tego fragmentu mojej wypowiedzi zauważyc nie zechciales ...
....''Właściwy organ Policji może w pozwoleniu na broń ograniczyć lub wykluczyć możliwość jej noszenia, co potwierdza się w legitymacji posiadacza broni. Przepis ten umożliwia organowi Policji w wydawanej przez siebie decyzji o pozwoleniu na broń, wprowadzić różne typy ograniczeń noszenia broni. Możliwe jest ograniczenie noszenia lub wykluczenie noszenia broni. Decyzja w tym zakresie jest całkowicie uznaniowa, a jej kryteria nie są określone'' I to rzeczywiście wszystko w tym temacie
Powodzenia zycze w dalszym noszeniu broni sportowej ....na sumę do kościola

A ty się znowu popisałeś i wyjeżdżasz z sumą w kościele. to ja Ci odpowiem tak, KPA: art. 155 Decyzja ostateczna, na mocy której strona nabyła prawo, może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony; przepis art. 154 § 2 stosuje się odpowiednio.

Czy ty rozumiesz po polsku? Posiadacze pozwoleń na broń o których tu rozmawiamy przemieszczają i noszą broń palną bo im na to pozwala polskie prawo. Rozumiesz? Wydaje Ci się, że policja zaraz ich napadnie, wykręci ręce i wpisze coś do czerwonej książeczki, ale to Tobie się wydaje. Poszukaj w necie, albo zadzwoń do przyjaciela i potem się wypowiadaj.
Osa
Unregistered

Dlaczego sie człowieku denerwujesz Powyzej to ja przecież napisałem;
(05.02.2016, 08:17)Osa napisał(a):  Co zaś z tymi którzy uzyskali już pozwolenia ale bez stosownych ograniczen gdyż ich w zasadzie nie wydawano z uwagi na ówcześnie obowiazującą definicję noszenia broni jako broni rozładowanej?? Wydaje się, że ograniczenie lub wykluczenie możliwości noszenia broni, nie może być wprowadzone do decyzji prawomocnej, bez zgody strony postępowania (posiadacza pozwolenia na broń). Przepisem regulującym możliwość nadzwyczajnej zmiany prawomocnej decyzji jest art. 155 kodeksu postępowania administracyjnego, który wymaga do zmiany decyzji zgody strony: art. 155 Decyzja ostateczna, na mocy której strona nabyła prawo, może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony; W świetle wielu orzeczeń sądowych potwierdzających prawo do ograniczania i limitowania dostępu do broni palnej nie traktowałbym tego przepisu o konieczności zgody strony na zmianę decyzji w oderwaniu od szeregu innych regulacji prawnych
i niczego w tej swojej wypowiedzi zmieniac nie zamierzam ani tym bardziej interpretowac A lobby milosników broni na czele z Panem Korwinem byc moze doprowadzi do tego jak jest obecnie w Ameryce Tyle że w tej Ameryce będzie wowczas tak jak obecnie jest u nas Wszystko na to wskazuje.
Johnny Knoxville
Nowicjusz

*

33
1
19.06.2009
1
Jakie to "inne regulacje prawne"? I dlaczego WPA miałby być ponad KPA i Konstytucją? Wiem, że niektórym komendantom wojewódzkim marzy się stanowienie prawa, ale sądy to skutecznie hamują. I dobrze, że nie zamierzasz więcej interpretować bo Ci to w tym przypadku mocno nie wychodzi.
nadszyszkownik
VIP

269
1
24.06.2011
-10
(05.02.2016, 11:00)Kaznodzieja napisał(a):  ... bardziej interesuje pw kwestia tegorocznych podwyżek a nie osobiste wojenki.
Przydatki żeby istnieć muszą mieć wroga. Jak widać nie jest nim resort. Zastanawiam się czy nie jest to celowe odwrócenie uwagi od najważniejszej obecnie rzeczy jakimi są podwyżki. Bez echa przeszedł mój link mówiący  o zablokowaniu części planowanych środków na podwyżki. Przeznaczono je na zmiany organizacyjne. Czytelnikom FOWC chciałbym przekazać, że obecnie toczą się wielokierunkowe działania w celu doprowadzenia do podwyżek wynagrodzenia PW. Mam nadzieję że doprowadzą one do pozytywnego dla środowiska rozwiązania. Istnieje również inna możliwość, negatywna. Jej przykładem jest ostatnia decyzja o której pisałem:
(26.01.2016, 19:03)nadszyszkownik napisał(a):  http://www.dz.urz.mon.gov.pl/dziennik/pozycja/decyzja-11-decyzja-budzetowa-na-rok-2016-nr-8mon-z-dnia-21-stycznia-2016-r/
§ 8. Ustala się wydatki budżetowe pozostające w limicie dysponenta części
przeznaczone na:
13) zmiany organizacyjno-etatowe dotyczące zatrudnienia i funduszu wynagrodzeń
pracowników resortu obrony narodowej w wysokości 65.752 tys. zł, w tym
wynagrodzenia 55.962 tys. zł oraz pochodne 9.790 tys. zł (rozdziały 75213, 75220),
uruchamiane na wniosek Dyrektora Departamentu Spraw Socjalnych;
Informacje na ten temat  będą umieszczone na stronie internetowej NSZZ PW oraz na facebooku.
Kłamliwe psy szczekają a karawana idzie dalej.

Skocz do:

Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację