Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!

.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
List otwarty do MON
Offline
pcm
admin


*******

1,050
92
01.06.2009
9
#1
Cytat:20170303_105110_001W związku z protestem naszego Kolegi Ryszarda obserwujemy duże pobudzenie aktywności i inicjatyw społecznych w środowiskach pracowników wojska, bez względu na ich przynależność związkową. Zgłaszane są do nas różne inicjatywy, nad którymi Zarząd Krajowy pracuje i zapewne wiele z nich w stosownym czasie z pewnością wykorzysta.

Jedna z tych inicjatyw – przyjęta do realizacji w trybie pilnym przez Zarząd Krajowy Związku (uchwała TUTAJ) – zobowiązuje nas do przedstawienia jej Wam – Koleżanki i Koledzy – pracownicy resortu obrony narodowej.

Inicjatywą tą jest List otwarty pracowników resortu obrony narodowej – członków Związku Pracowników Wojska „TARCZA” do Ministra Obrony Narodowej z dnia 27 listopada 2018 r. (List TUTAJ)

List ten powstał w wyniku oddolnej inicjatywy członków Organizacji Związkowej Nr 6/Z w Wałczu z siedzibą w Składzie Mosty, która działa u Pracodawcy – 1 Regionalnej Bazie Logistycznej w Wałczu. Dostrzegając całoroczne milczenie ze strony Ministerstwa Obrony Narodowej, jak i brak odzewu na protest Kolegi Ryszarda – przedstawiciele załogi Składu umiejscowionego w puszczańskich Mostach, postanowili napisać list do Szefa MON i przedstawić rzeczywistą sytuację pracowników cywilnych resortu obrony narodowej. Lektura tego Listu otwartego i przebijający z treści autentyzm sprawił, że Zarząd Krajowy Związku nie mógł podjąć innej decyzji niż ta, którą zawarł w swojej uchwale.

Uważamy jednocześnie, że nikt nie powinien przejść obok treści tego listu obojętnie. Ani władze, ani media, ani działające w resorcie obrony narodowej organizacje związkowe, ani wielotysięczne rzesze pracowników wojska.

Stąd nasza determinacja, aby zawarte w Liście postulaty skierowane do władz naszego związku w pełni zrealizować. Niezwłocznie też wystąpimy do władz pozostałych organizacji związkowych z propozycją poparcia tego Listu. Uważamy bowiem, że bez integracji naszych wysiłków we wspólnej sprawie i uzyskania bazy społecznego poparcia dla tego  Listu – Strona społeczna nie osiągnie celu, jakim jest radykalna poprawa sytuacji socjalno-bytowej i płacowej pracowników wojska.

Jednocześnie do wszystkich władz organizacji zakładowych i międzyzakładowych a także do Was, Koleżanki i Koledzy  – pracownicy wojska kierujemy wezwanie do wsparcia naszych działań w celu rozpowszechnienia treści tego listu, do wysyłania go do waszych posłów i senatorów, do mediów, do Kancelarii Prezydenta. Niech jego treść trafi wszędzie tam, gdzie wiedza o naszej trudnej sytuacji i naszej ciężkiej pracy jeszcze nie dotarła.

Zbierajcie głosy na listach poparcia (lista TUTAJ), w sposób wskazany na wzorze (wzór TUTAJ) i przesyłajcie nam te listy pocztą na adres naszego Związku lub na adres mailowy: zk@zpwtarcza.pl"

Nie wymagamy żadnych danych, żadnych czytelnych podpisów. Chcemy tylko, aby te zebrane głosy poparcia były widocznym dowodem Waszego utożsamiania sie z podejmowanymi przez nas działaniami. Tylko w ten sposób – wspólnie – możemy wywalczyć lepszą przyszłość dla pracowników wojska.

     W imieniu Zarządu Krajowego ZPW „TARCZA”  Marek KAZIMIERCZAK


Mam nadzieje że nikt nie będzie miał za złe że opublikowałem . Jak mam usunąć to pisać na pcm@owc.com.pl
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Podwładny przed obliczem przełożonego powinien mieć wygląd lichy i durnowaty, tak aby swoim pojmowaniem istoty rzeczy, przełożonego nie peszyłWiadomości w tym wątku
List otwarty do MON - pcm - 09.12.2018, 15:36
RE: List otwarty do MON - kaska - 09.12.2018, 17:10

Skocz do:


Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację