Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!





.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z OWC do SUFO
Offline
seja
Nowicjusz


*

27
0
07.07.2010
0
#61
Miałem napisać panowie ble, ble, ble. wycofuję się z tych panów. We dwóch zachowujecie się jak obszczymurki. Jeden naleje to drugi leci powąchać i poprawić. Czytając te wasze (nie piszę przez duże "w" bo nie mam dla was szacunku) wypociny to zastanawiam się kto was wybrał do reprezentowania pracowników wojska? Co do meritum to generał Dulęba nigdy nie był zastępcą Szefa Inspektoratu i nie przypominam sobie takiego generała o takim nazwisku. I co dalej, pytam się w imieniu wielu ludzi? co dalej reprezentanci pracowników? Nie interesuje nas na tym forum jakie który z was napisał pismo, interesuje na co dalej z nami?
seja, jest dumnym użytkownikiem Forum Oddziału Wart Cywilnych
Offline
Z-ca
Asertywny Moderator


*****

518
31
04.06.2009
5
#62
@seja Clapping
A zamiast Osowca "leci" Marcinkowo. Sad
I proszę... panowie. Wracamy do Tematu.
Offtopic
Kropla drąży skałę.
https://youtu.be/TgjTKbLfW2E
Ares
Unregistered



 
#63
Po co wiec pytasz jezeli wisi ci to co tu piszemy??Moze jeszcze nie zaskoczyłeś więc napiszę krotko - tu chodzi o prawdę...o odrobinę prawdy po prostu Nie o ściemę Dość sie tu nakrzyczano , ''nawojowano zza winkla '' i naobrażano nie wiadomo za co Dziwisz sie ze jest jak jest gdy wystepuje facio i twierdzi że po prostu drugiego goscia nie lubi chociaz go w zyciu zapewne na oczy nie widzial....Tylko dlatego , ze jest starszy , garbaty i przykładowo - po wojsku .A wiec chodzi o odrobinę prawdy i przyzwoitosci Długo przygladalem sie temu co tu wypisywano, - jak sie tu niektórzy wynosili co to oni nie zrobią , jak nogą tupną , jak opony palic bedą , jak wszystko na cacy załatwią . A co jest?? Chowanie sie po katach i zgrywanie pawiana ....
Kopiesz mnie w d...ę i pytasz co dalej...Mnie pytasz??
Napisalem sie od 3 miesiecy dosyć żeby sie powtarzać Gdybys powaznie wzial zarówno Ty jak i Twoi koledzy to co tu pisalem chociaz w malej czesci moze ktos by sie problemem zainteresował i chociaż go naglosnił ...Nie ruszyl sie nikt ...Takze z tych przeznaczonych do wyciecia To niby co?? - inni beda za was glosno krzyczeli ze dzieje sie Wam krzywda??Ja krzyczę na co sa dowody a wy siedzicie cicho Wiec ten moj ''krzyk'' w postaci tych pism i protestow mozna sobie w gacie wlozyc Jakie wsparcie od Was - zwalnianych otrzymal moj zwiazek pyszczac w waszej sprawie?? Innym zz też nie pomogliscie - czekaliscie az kartofle sie same wykopia No to sie i wykopały Na koniec jedna istotna uwaga - do wszystkich...Nie jestem ''szefem żadnego zz w wojsku - jestem jedynie czlonkiem zarzadu zakladowej org. zw w jednym ze składów - składu w Mostach Tylko członkiem zarzadu i najzwyklejszym wartownikiem ....Zobowiazano mnie jednak do reprezentowania interesów pracowniczych czlonków OPZZ KP - pracowników wojska wiec sie usiłuje z tego obowiązku wywiązac...Także teraz - waląc w klawiature po nocnej sluzbie i usiłujac prostowac zapisywane tu głupoty. Czlonkowie mojego zz uważaja że robie to dobrze. Jezeli uznają że daję d...y to będzie to po prostu robił ktoś inny Tylko tyle...
A prawda jaka jest pisałem i powtarzał sie nie będę ...Jest ona i taka, ze tacy jak my - maja jedynie recedo pracy, nogi do chodzenia i to co w glowie - wszystko na sprzedaż Ktos to kupuje zawierajac z nami umowe o prace ....Po jakimś czasie juz naszych rak do pracy nie potrzebuje / nog i glowy także / wiec nas po prostu zwalnia ...Tak jest na calym swiecie i nikt do stanowiska pracy przyspawany nie jest Pracodawca ma swobodę decydowania i wyboru Jego interes i pieniądze , jego wola A kwestie społeczne i inne?? Te mozemy sobie pomiedzy bajki wlozyć ....Liczy sie sila argumentow - realna siła ktorej nie mamy bo caly wysilek idzie na to żeby sie wytykac palcem , kopac i pomawiać .No wiec noga nie tupniemy bo pomimo szczytnych haseł żadnej solidarnosci po prostu nie ma ...
Ares
Unregistered



 
#64
Na koniec - w tej przykrej sprawie i już zupełnie na temat;
Wychodzi na to, ze byly spotkania i ludziom mówiono co i jak Wychodzi też na to, że początkowy zamiar przejścia na zasadzie 23 prim upadł bo takiego przejścia sami ludzie nie chcieli chociaż takie przejście wymaga nie tylko dotrzymania zasad określonych w SIWZ i odnośnej umowie ale także w porozumieniu spisanym pomiędzy zz reprezentującym pracowników a nowym pracodawcą ...To w takim porozumieniu mogliście dodatkowo zadbać o wlasne interesy a gdyby do niego nie doszło przejęcie nie mogłoby zg z prawem nastąpić Jak sprawa wygląda i KP i Ustawa o zz dokładnie opisuje. Połakomiliscie sie na odprawy to i konsekwencje tego poniesiecie .... Było jeszcze wyjście pośrednie ....Takie np jak kolejny rok realizowane w pewnym bl-og w pewnej miejscowości sasiadującej z moim miejscem pracy ......Swego czasu ludzie wzięli odprawy ale umowa była i kolejny rok będzie taka, że zostaną wszyscy zatrudnieni na umowy o pracę przez wygrywającego przetarg ...I są ...Niewiele wprawdzie wynegocjowali bo najniższą krajową ale są zatrudnieni ...Resztę i tak dorobić muszą ....Wychodzi na to, że sami podejmowaliście decyzje w kwestii kształtu warunków i umowy z SUFO Wszędzie są jakies zz w tych zakładach które się Was pozbywają Minister nakazał przekazywac pracowników na zasadzie 23 prim i wychodzi że markowano takie działania Zrezygnowano z nich na usilna prosbę zainteresowanych i pewnego zz / może dwóch/ do mojego zz nikt oficjalnie o reprezentowanie jego interesów ani o radę się nie zglosił To co starałem się napisać i tak nikt nie czytał. Sami więc poniekąd zadecydowaliście o tym co się obecnie dzieje. Niezadowolonych czeka więc dokładnie taka droga jaką zz na co dzień zmierzają.... Droga dochodzenia swego na gruncie prawa. Kto z odnośną decyzją się nie zgodzi może iść do sądu ...Sami się przekonacie jak ta droga wygląda i jakie daje efekty.....Teraz z kolei Wy będziecie pisać , pisać i pisać latami czekając na przejaw sprawiedliwości w Waszej sprawie .....Gwarantuję, że efektów długo nie będzie tak jak swego czasu na innym forum pisałem , że chłopcy z Inowrocławia i innych OWC długo jej nie zobaczą co się dokładnie sprawdziło.....Już teraz można powiedziec że ta drogą niewielu pójdzie ...Bo wielu tylko zza winkla krzyczeć potrafi ...i żądać , żeby inni za nich wszystko zrobili bo oni przecież płacili składki / lub nie / napisać nie napiszą bo i własciwie argumentów nie mają....Sory że ''rąbię'' tą prawdę w oczy ale uważam, że najwyższy czas abyśmy się tu wszyscy przestali oszukiwać i uświadomili sobie naszą sytuację .Jedynie wówczas może do czegoś wspólnie dojdziemy......Zbieram tu w d...ę bo po prostu z Wami staram się być do końca .Staram się być ....uważam, że to ważne bez względu jaki przyniesie efekt...Przeraża mnie jednak totalna cisza w tym temacie ze strony tych wszystkich których ta ''kosa'' jeszcze nie dosięgła ....Naprawdę nie stać was nawet na parę slów wsparciai otuchy?Na odrobiną solidarnosci z tymi, którzy tego kopa już dostali? Nie porusza was , że zamiast bonów na swieta setki waszych kolegów otrzymuje właśnie wypowiedzenia?? Zupełnie was to nie rusza?? Będziecie tak tkwić w letargu aż i do was dojdą? Wówczas się rozedrzecie gdzie sa wasi obrońcy??A wy... - jak bronicie kolegów przed wyautowaniem... nawet na jedne słowo otuchy was nie stać?? Zapewne czasu nie macie...Sad
Offline
STORM
Moderator


*****

755
99
03.06.2009
12
#65
Ares i SAJMON ogarnijcie się troszeczkę. Exclamation Bo polecą ostrzeżenia i zamknę temat. Wink
Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga!
http://www.pah.org.pl/o-pah/8/pajacyk
Ares
Unregistered



 
#66
Melduję , że sie nieco ogarnąłem SmileSmile
Offline
kocur
Nowicjusz


*

13
0
30.10.2011
0
#67
Przestańcie toczyć wojnę na forum lepiej napiszcie czy jakąś premie da na święta


Dla zasłużonych na 100% Wink ...,a tak na marginesie temat dotyczy z OWC do SUFO i prosze się trzymać tematu -admin
Offline
badygard2
Expert


***

152
8
07.07.2009
0
#68
Na biegunie zimna Polski lub kraina 1000 jezior wygrał ten co ochrania Biedronki ciekawe jakie stawki zaproponuje? A jakie stawki są proponowane oraz umowy jakie? Jmpel przegrał w kilku miejscach czy to dobrze czy nie kto to wie? A o kasie to zapomnieć OWC się pozbyli to sobie kasy dadzą tyle że ojMadanimated
badygard2,Forum Oddziału Wart Cywilnych , Jul 2009.
Offline
heniu
Expert


***

159
0
17.06.2009
0
#69
jedna z lepszych firm. Będziecie mieli święty spokój i wypłaty na 10 .Chroń Was Panie Boże przed wariatami z solidu
Niedostępny
Dima
Zaawansowany


**

97
0
04.06.2009
0
#70
...praktyka dowiodła ze jest to rozwiązanie praktyczne i racjonalne. Big GrinBig Grin Co p.płk może mieć na myśliWink chyba te wszystkie wpadki SUFO Big Grin A jeszcze to porównanie do NATO! Tam tez "wyspecjalizowane,zewnętrzne..." zarabiają 5-7zł na godz? I mała dygresja: wychodzi na to,że do końca 2013 poleci jeszcze 1000 coś ludziSad ciekawe którzy?



Skocz do:


Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 2 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację