Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!





.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z OWC do SUFO
Ares
Unregistered



 
#11
Oczywiście, że nie ale wszystko wskazuje na to że juz ją zaakceptował a te tzw ''przystawki w postaci pozostałych zz sie dla resortu nie liczą Nie wiem czy zauważyles ale w tej informacji - pochodzacej jak wszystko na to wskazuje od samego Przewodniczącego wiadomego zz poruszono dwa żywo nurtujace pw problemy w ktorych decyzje podjeto w resorcie a wiadomy zz je nie tylko zaakceptował ale wiele na to wskazuje - inspirowal .....To jeżeli ktos jeszcze nie rozumie byla taka transakcja wiązana ....Sprowadzała sie bardzo ogólnie do tego, że ''my wam damy 30 mln zl na to tzw wyrównywanie wynagrodzeń z oszczędnosci na wynagrodzeniach a wy sie zgodzicie na wyciecie OWC....I tak zrobiono - na ''osłode'' robiac to w ''białych rękawiczkach '' na zasadzie wiadomego art KP. To takie ''dwa w jednym'' - załatwiono i nas i kwestie podwyzek w roku przyszłym Nie będzie juz co dzielic bo kasę rozdzielono ''przy zielonym stoliku'' do którego ''płotek'' nie dopuszczają .... Co w efekcie zyskano w ten sposób?? Zyskano w latach najbliższych około 3% środków na wynagrodzenia po to aby je rozdzielić wg zasad jakie wspólnie ustalą....Dlatego, że tak wogóle resort ma masę kasy której w zadnym roku nie zdolal jeszcze skonsumowac oddajac miliardy do budżetu Tyle ze w tej kasie sa podzialki i mozna ją jedynie zgodnie z nimi przeznaczać ...Zamrozono środki na płace....ok znaleziemy rozwiazanie... i wlasnie kolejne w tej sprawie znaleziono....Ludzie - tu nie chodzi przecież o to ze za drogo kosztujemy...Drogo to dopiero bedzie teraz gdy do dotychczasowych wydatkow resortu dojdzie zysk firm gdzieś tak ok 25% ...I tak ma być bo kasy jest dużo tyle że np na zakup usług ale nie płace - wiec pomyślano a to co sie mówi uzasadniajac podjete decyzje to jedynie pretekst ...... Gdy do tego ''racjonalizatorskiego pomysłu'' dodamy kolejny ponad 1000 pw z likwidowanych w najbliższych latach dowództw to kasy będzie sporo i perspektywy rysuja sie różowe Dla tych co sie uchowają i beda należeli do grup uprzywilejowanych np tzw specjalistów.....O robotnika tam nikt nie zadba - nie te czasy....Smile No to teraz wiecie już wszystko i pisac nie ma po co bo i tak nikt nie odpowie ...Zyskano także obietnicę / cos za coś / podziału ok 30 mln zł na to ''wyrównywanie'' o którym tak naprawdę wielu jedynie uslyszy bo kasę podziela jak zechcą.... Tak sie zalatwia interesy .....Smile
Ares
Unregistered



 
#12
Aaaaa.....jeszcze jedno o czym zapomniałem ...Dodatkowym - niejako ubocznym ale wcale nie mniej waznym efektem tego wszystkiego jest wyeliminowanie dwóch zz które konkretnie zaczęly sie dobierac resortowi do...... i stanowic dla wiadomego sojusznika resortu coraz wiekszą konkurencje Wiadomo bowiem , że wielu pw tylko czeka na wynik zbliżających sie wyborów aby podjac ostateczną decyzję - co dalej i z kim walczyć o to lepsze jutro....Jedni spogladają przy tym w stronę Solidarności a inni OPZZ KP dając wyraz swoim sympatiom także politycznym....Mają wybór...Niedługo będzie on jednak mocno ograniczony...Dlatego, że zarówno z Solidarnosci jak i OPZZ KP pozostaną tylko drobne resztki chowające sie w paru zakładach gdzieś po kątach...A gdy już nam utną ''głowę'' to istniejący ''ogonek'' sprawnie przyszyją do ''tułowia''. A że wyjdzie z tego psiak z kilkoma ogonkami ?? - nie szkodzi ...Tak czy inaczej będzie to nie ''wilk'' a ''kundelek'' ułozony aby słuzyć...Ładny ani rasowy być nie musi ....Wystarczy aby był wierny....Smile
Ares
Unregistered



 
#13
Ostatnio mozna natrafic na sporo przejawów wspolpracy naszych central zwiazkowych Uważam, że powinniśmy opracowac i przesłac naszym wladzom krajowym wspolne oswiadczenie dotyczace lekceważenia nas i pomijania w istotnych dla pracowników decyzjach wnosząc o wspólne działanie naszych central w obronie naszych związkowych - zagwarantowanych prawem przywilejów. Niech nasi przedstawiciele w Komisji Trójstronnej zapytają dlaczego tak sie dzieje, niech opracują wspolne wystąpienie do mon w tej sprawie....Namawiam Was do współpracy zanim będzie za późno....
Offline
STORM
Moderator


*****

755
99
03.06.2009
12
#14
Solidarność już podjęła działania w tej sprawie, musimy poczekać na efekty.Idea
Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga!
http://www.pah.org.pl/o-pah/8/pajacyk
Offline
tomi
Zaawansowany


**

73
0
18.06.2009
0
#15
Trochę za późno się nasza solidarność obudziła.
Offline
tomi
Zaawansowany


**

73
0
18.06.2009
0
#16
Sajmon akurat byłem w twoim związku sporo lat temu i nawet w zarządzie ale odszedłem po tym jak członek zarządu zaczął donosić dowódcy jw dokładnie słowo w słowo o czym się mówi na spotkaniach i byliśmy na z góry straconej pozycji w jakichkolwiek negocjacjach. I miałem wiele żalu do zarządu głównego bo też nas olewali. Ale to na szczęście dawno temu i w jednostce która już nie istnieje.A teraz nie będąc związkowcem mam możliwość obiektywnej oceny działań wszystkich związków w MON.
Ares
Unregistered



 
#17
SAJMON napisał(a):Jest takie miasto na Kujawach gdzie jest organizacja związkowa solidarność pracowników OWC i nie żadna wojskowa tylko działająca w wojsku bo z tego co wiem ani przewodniczący
ani nikt w solidarności to nie żołnierze w przeciwieństwie do innych przewodniczących związków np. KP OPZZ , NSZZ PW, Militaria ........
A to ciekawe....Smile To jak to jest??Jest u Was Solidarnosc lepsza i gorsza?? Smile Ta lepsza to np ''w pewnym miescie na Kujawach a ta gorsza to np w pewym składzie 1 RBL - ogu?? Big Grin
I co?? - ta Wasza ''prawdziwa '' Solidarnosc w której bylego tr** nie uswiadczysz nie raczy z tymi ''skażonymi trepostwem '' jak np moj zz sie sparować??? Big Grin
No to super teorie tu wygłaszasz...Smile
A ja jeszcze niedawno miałem taka rozmowę z Waszymi przedstawicielami przed budynkiem w którym mielismy za chwile negocjowac...Chlopaki - co o tym wszystkim sądzicie?? Dajcie tam popalic a my sie przyłączymy ...Big Grin Może zapomniales jak to wygladalo w protokole ktoryscie poźniej podpisali??Ile tam było tego naszego ''trepowskiego'' a ile Waszego - rasowo czystego i nie skundlonego?? Big Grin
Tak bronicie tych interesow to podaj chociaz jeden przyklad ze tak wlasnie jest a nie sciemniaj bo ani ja ani nikt inny Was tu nie czepia a Wy bez dania racji ten ''zwiazkowy toporek'' na kolegów wyciągacie...Smile
tomi napisał(a):A teraz nie będąc związkowcem mam możliwość obiektywnej oceny działań wszystkich związków w MON.
Może tak - może nie - gdy się jest na zewnątrz a drzwi szczelnie zamknięte można sie jedynie domyslać czy za nimi jest burdel czy teatr...Smile
Nigdy nie dzielimy naszych kolegów na lepszych i gorszych, nikomu nie zaglądamy w zyciorysy i ze wszystkimi chcemy wspolpracować Jeżeli jest to jednak traktowane jako wyraz slabości to rzeczywiscie żadnych efektów nie przyniesie ...
Gdy my bowiem dzielimy sie na ;
- starych i młodych
- rasowych i bylych trepow
- emerytów i tych którzy jeszcze nie doczekali
- pracujących w jednym i w kilku miejscach
- rodziny kadry i całą reszte
- zaufanych kierownictwa i całą resztę....
- prawdziwych przedstawicieli środowiska i tych ''farbowanych''...
to nasi pracodawcy nie muszą robić niczego tylko te podziały umiejetnie podsycać...
A wowczas sami sie trzymamy za pyski i robić tego nikt nie musi
Tak jak w tym kawale o piekle w którym byl kocioł z Polakami ...Big Grin




Ares
Unregistered



 
#18
OK OK - SmileWypada abyscie sie w koncu wzieli ....Big Grin...Do tej roboty zwiazkowej....Big Grin
No to wszyscy tu macie dowod na to, ze te nasze apele mozemy sobie w buty wsadzic bo zadnej wspolpracy nie bedzie Bo tak sie zlozylo ze w OPZZ KP jest ok 3 % bylych żz - pracowników wojska ...Big Grin
Bylem w paru miejscach i nie widzialem Was w akcji ani w DSS ani w Sejmie podczas obrad OBN ani w kilku innych miejscach OK - moze / a nawet na pewno/ Wy chodzicie tam gdzie nas nie zapraszają ...Big Grin
Mam przed sobą najświeższy protokół z rozmów z dn 12 września b.r Jest w fazie uzgodnien - gdzie tam w tym protokole jest o Was mowa i w jakim kontekscie?Big Grin
Ares
Unregistered



 
#19
Pominę kolego związkowy te Twoje dziwne argumenty przeciw wspolpracy z nami - nie chcecie wspolpracowac to nie ...Powodzenia zycze ...Big Grin Sami na pewno duzo załatwicie - jak dotychczas...
Wśrod tych twoich ''argumentow'' jest jednak jeden ktorego nie pozostawie bez komentarza ;
Napisales bowiem...cyt; - ''
SAJMON napisał(a):a tabele zaszeregowania dotyczące OWC kto opracował i dzięki komu wartownicy mają najniższą stawkę 1530 zł. może dzięki Konfederacji pracy czy może NSZZ PW.
Twierdze, ze cala sprawe spieprzyliscie i to dlatego, ze nas jeszcze wowczas w rozmowach nie bylo Spieprzyliscie ja z kilku wzgledow a przede wszystkim dlatego, że stanowiska wartownika nie porownaliscie ani do stanowisk robotniczych ani do stanowisk w WSP ...Dlaczego?? - z prostej przyczyny - takiej że ''postaraliscie sie'' Smile tak bardzo, ze temu wartownikowi przyznano wynagrodzenie na poziomie VIII - X kat zasz czyli porównywalną z mlodszym ratownikiem w WSP lub robotnikiem przyuczonym , wykwalifikowanym wykonujacym prace pod nadzorem lub co najwyzej wykwalifikowanym posiadajacym umiejetności wykonywania prac samodzielnie ...Wszyscy oni mają VIIIkat zasz ....Big Grin
A gdybyście sie swego czasu nieco wysilili to byloby tak jak np w przypadku wynagrodzenia robotnika wykwalifikowanego z poz 4 tabeli - kat IX - XI lub wysokowykwalifikowanego - kat XI - XII zaszeregowania .Jest chyba roznica pomiedzy kat VIII - X a kat. XI - XII ....Jest czy nie jest?? Big Grin
A teraz porownanie wynagrodzenia wartownika z pracownikiem WSP;
Wartownik - kat VIII - X ...taka sama kat ma mlodszy ratownik lub kierowca WSP ...
Ratownik - kierowca WSP ma już kat X - XI zaszeregowania - tyle co u nas d-ca warty a ratownik WSP ma kat IX - XI zaszeregowania czyli wyzszą niz u nas wartownik To jest wlasnie miara Waszego sukcesu A ja przeciez wiem ze spieprzyliscie sprawe majac wszelkie argumenty aby ta IX kat zasz dla ludzi wywalczyć ...Wówczas nie byloby zasadniczej najniżej 1530 a 1580 i to bez żadnej łachy....
Natomiast co do podwyzki tych stawek które rzekomo załatwiliscie....Bylem przy tym od początku do końca a jak to wyglada w oficjalnym protokole przez Was podpisanym o tym poniższy fragment;....
........Przedstawiciel NSZZ ,,Solidarnośó'' dodatkowo zwrócił uwagę, na bardzo niski poziom
zarobków pracownikow wojska oraz bardzo duze dysproporcje w wymagrodzeniu na tych
samych stanowiskach w kraju. Poinformował że nie zgadzają się z taką propozycją tabeli
jaką przedstawiła Strona Resorowa. Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Poligraficznego poinformował, że najbardziej kluczowe jest teraz przyjęcie tabeli.
Ogólnopolski Pracowniczy Związek Zawodowy,,Konfederacja Pracy''zaproponował:
................................. stawkę wynagrodzenia minimalnego podnieść z kwoty 950 zł do kwoty 1200 zł
(kategoria I), podnieść lewą stronę o 400 zł, prawą o 600 zł,
Efektem tych zmian w przekonaniu OPZZ,,Konfederacja Pracy'' będzie lepsze niz
dotychczas wynagradzanie pracowników' ktorych dodatki do wynagrodzenia zasadniczego są
związane z najniższą płacą określoną niniejszym Układem, czy|i pracowników o długim
stażu, pracujących w warunkach szkodliwych, szczególnie uciążliwych lub szczególnie
niebezpiecznych .... W kwestii tabeli miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego istotą proponowanych zmian jest osłona pracowników najniższej wynagradzanych a także dążenie do zapewnienia najniżej wynagradzanym grupom pracowniczym godziwych wynagrodzeń za świadczoną pracę. W wyniku burzliwych dyskusji, ustalono, że do dnia 3l marca 2011 r. wszystkie
Związki Zawodowe uczestniczące w spotkaniu opracują wspólną propozycję tabeli, którą
następnie przedstawią Stronie Resortowej....'' Kazdy chyba teraz juz wie kto zglaszal konkretne propozycje i dlaczego podniesienie najniższych stawek bylo wogole możliwe...
To tyle w oparciu o fakty których wydaje sie ze negowal nie bedziesz...Smile A z Waszymi uprzedzeniami i kompleksami życzę sukcesow w ''prawdziwej dzialalnosci zwiazkowej '' ale ich nie przewiduje...I jeszcze jedno...kogo gosciu masz na mysli twierdzac cyt; - ''
SAJMON napisał(a):nie będę szedł nóżka w nóżkę z cwaniaczkami którzy założyli związek dla swoich celów
??

Offline
tomi
Zaawansowany


**

73
0
18.06.2009
0
#20
I tu według mnie jest problem Ares i Sajmon są przedstawicielami standardowego przekroju naszego społeczeństwa czyli pieprzyć wszystko bo moja racja jest mojsza czyli jak w polskiej polityce lepiej spalić dom niż ratować domowników. Brak zrozumienia i jakiejkolwiek empatii dla człowieka który jest po drugiej stronie drogi choć nie widać czy ma na czole wypisane debil czy fajny facet. Jeśli od takich ludzi zależy współpraca między związkami a co za tym idzie może także przyszłość wielu pracowników resortu to chroń nas Boże i ześlij mannę bo nie długo będziemy głodni.



Skocz do:


Użytkownicy którzy przeglądają wątek: 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację