Forum Oddziału Wart Cywilnych i Pracowników Wojska

Pełna wersja: Podwyżki płac pracowników wojska 2018
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(14.02.2018, 16:26)ryba1971 napisał(a): [ -> ][quote='ochroniarz0099' pid='14379' dateline='1518546178']
Ci młodzi nie chcą pracować za 1960 bo mają świadomość za ile pracują ich rówieśnicy za granicą, w naszym składzie też są wolne etaty, z resztą gdzie się nie zapyta to brakuje ludzi czy na SUFO czy OWC. A co do emerytów(mundurowi) to sami sobie wyrobili opinie o sobie (...)
Czyli jest to wynik "rynku pracy" a nie wina emerytów!!! Równie dobrze też mogę rzucać hasłami "uciśnionego ludu", że "cywile sami sobie wyrobili opinie". Jesteś naiwny, że jak pozwalniają emerytów to Tobie się polepszy. Jakie to ludzkie, że jak mi źle to trzeba sobie znaleźć winnego. Mam nadzieję że, jak zostaniesz emerytem to nie zmienisz zdania i nie będziesz do niej dorabiał? Dla niewtajemniczonych to też są emeryci, którzy mają limit zarabiania, żeby " kokosów" nie dorobili np. w OWC lub państwo celowo tak zrobiło, aby innych nie bolało, że inny mają więcej Wink[/




Jeśli "1971" to Twoja data urodzin to prawdopodobnie w 1991 zakończyłeś edukację na szkole średniej, może z maturą, w maju 91 matura , na jesień w "kamasze" Może pociągnąłeś już z zasadniczej do zawodowej. W bieżącym roku miałbyś 27 lat służby, a więc nie pełną emeryturę. Z Twoich wpisów wynika, że poszedłeś wcześniej. Jeśli wcześniej to ówczesne naliczenia Ci wystarczały, więc dlaczego teraz dorabiasz skoro już wcześniej Ci wystarczało??? A limity dorabiania biorą się stąd bo są niepełne emerytury. Tylko "pełny emeryt" może dorobić bez limit !!!
A . I jeszcze jedno spostrzeżenie Smile przez 18 lat pracy w OWC nie widziałem żeby ktoś poszedł na emeryturę Sad tylko na rentę albo do piachu, tak więc o dorabianiu do emerytury możemy zapomnieć.
(14.02.2018, 20:16)lion napisał(a): [ -> ]I jeszcze jedno spostrzeżenie  przez 18 lat pracy w OWC nie widziałem żeby ktoś poszedł na emeryturę  tylko na rentę albo do piachu, tak więc o dorabianiu do emerytury możemy zapomnieć.
To że Ty nie widziałeś to nie jest reguła. W moim OWC ja widziałem. Z innej beczki mój ojciec całe życie robotnik, lat 70 jeszcze Sobie dorabia i niech dorabia , jak chce i ma zdrowie.
(14.02.2018, 20:07)rosomakII napisał(a): [ -> ]Jeśli wcześniej to ówczesne naliczenia Ci  wystarczały, więc dlaczego teraz dorabiasz skoro już wcześniej Ci wystarczało???
Tak, kiedyś mi starczało a teraz nie. I co będziesz mi w budżet rodzinny i życiorys zaglądał, albo w inny sposób piętnował?
Zastanowiłeś się że w życiu są różne sytuacje. Różne są powody odejścia, niektórych system zmusił do odejścia bo zabrakło dla nich miejsca. I co będziemy karać gościa zakazem dorabiania do emerytury za to że został żołnierzem i chciał dalej służyć  a system go wypluł? To jeden z przykładów, i proponuje znaleźć sobie innych wrogów swoich małych zarobków. Ja nikomu nie zabraniałem wstąpić do MON ( trzeba było spróbować) i nikomu nie zaglądam do kieszeni!!! Proponuje nie jątrzyć i nie szukać winnych i  wrogów tam gdzie ich nie ma Cool
Czytając powyższe posty nie dziwię się, że jest jak jest. Zamiast wspólnie wypracować jakieś rozwiązania to buntuje się jednych na drugich, wprowadzając przy tym jeszcze gorszą atmosferę. Jak tak wygląda to na spotkaniach związkowców to nie dziwię się, że nic nie idzie do przodu - po prostu za dużo jadu to brak porozumienia, a to skutkuje niczym.
Koledzy czy wiecie coś o tych kursach doszkalających chodziły słuchy w tamtym roku że OWC nie będzie dotyczyć , tylko nasi przełożeni oczywiście temat olali a w łódzkim do kwalifikowanych z OWC komenda Policji daje 40 dni na okazanie zaświadczenia o odbytym kursie, jak te nasze głąby na górze szybko czegoś nie wymyślą to za miesiąc chyba kadra będzie pilnować jednostki . A tak w temacie przydało by im się tak z 10 nocek pyknąć na mrozie może by docenili naszą ciężką służbę powtórzę służbę nie pracę.
(15.02.2018, 18:25)cycu76 napisał(a): [ -> ]w łódzkim do kwalifikowanych z OWC  komenda Policji daje 40 dni na okazanie zaświadczenia o odbytym kursie
Przecież zgodnie z prawem ostateczny termin na przedstawienie kwitu jest 31 grudnia2018r? Chyba policja wychodzi przed szereg! W Szczecinie  nie słyszałem o takim przypadku.
Termin jest ogólny dla wszystkich KPOF i mija 01.01.2019 lub jak kto woli 31.12.2018r. Natomiast zobaczcie sobie wszyscy od którego dnia macie wydany wpis na listę KPOF. Nie wiem czy pamiętacie ale był okres przejściowy pomiędzy 01.01.2014 a 01.03.2014.(w tym okresie dostawaliśmy nowe kwity). Jeżeli posiadacie informacje iż policja wysyła wam powiadomienia w sprawie dostarczenia kwitów(40 dni). Proszę o info priv.
No i wszystko jasne, po rozmowie z naszym związkowcem podwyżki nie będzie nawet tej "uzgodnionej" bo nikt w tym zakresie nie podpisał dokumentów. Kilku chłopaków czeka do czerwca i bo mają jubileuszówki i 1/2 13stki i uciekają, bo znudziło im się pracować jak zawodowy żołnierz(wymagania), a wypłata jak ostatni cieć .
Czytając powyższe posty, można odczuć marazm jak również wielką zazdrość. Nie ma się czemu dziwić. Rozgoryczeni pracownicy (nie emeryci wojskowi) dostają wręcz głodową pensję. Można wręcz rzec jałmużnę. Taka jest pracownicza rzeczywistość, której zdaje się nikt nie dostrzega.Po drugiej stronie barykady też pracownicy, tyle że emeryci wojskowi. Tym ludziom absolutnie nie zależy na jakiejkolwiek podwyżce (chyba że cen w sklepie lub prądu Cool ) Ci ludzie tj. pracownicy emeryci wojskowi od zawsze "zarządzali" zasobami ludzkimi i teraz są kimś ważnym.Wmawiają pospolitemu cywilowi, że jak się nie podoba to do "prywaciarza", zapominając jednak o tym, iż w cywilu nie mogą bez protekcji kolegów pracy nie znaleźć. Chyba, że w biedronce albo lidu na ochronie Cool Reasumując nasza rzeczywistość nie ulegnie zmianie do póki ci panowie będą mogli pracować w RON.
Panom emerytowanym podoficerom, oficerom zatrudnionym obecnie w RON na stanowiskach cywilnych życzę podjęcia rękawicy i spróbowania sił w sektorze prywatnym. Zobaczycie zupełnie inna rzeczywistość, tam uniesiony głos i palec wskazujący to stanowczo za mało.
(14.02.2018, 21:31)ryba1971 napisał(a): [ -> ]
(14.02.2018, 20:16)lion napisał(a): [ -> ]I jeszcze jedno spostrzeżenie przez 18 lat pracy w OWC nie widziałem żeby ktoś poszedł na emeryturę tylko na rentę albo do piachu, tak więc o dorabianiu do emerytury możemy zapomnieć.
To że Ty nie widziałeś to nie jest reguła. W moim OWC ja widziałem. Z innej beczki mój ojciec całe życie robotnik, lat 70 jeszcze Sobie dorabia i niech dorabia , jak chce i ma zdrowie.
(14.02.2018, 20:07)rosomakII napisał(a): [ -> ]Jeśli wcześniej to ówczesne naliczenia Ci wystarczały, więc dlaczego teraz dorabiasz skoro już wcześniej Ci wystarczało???
Tak, kiedyś mi starczało a teraz nie. I co będziesz mi w budżet rodzinny i życiorys zaglądał, albo w inny sposób piętnował?
Zastanowiłeś się że w życiu są różne sytuacje. Różne są powody odejścia, niektórych system zmusił do odejścia bo zabrakło dla nich miejsca. I co będziemy karać gościa zakazem dorabiania do emerytury za to że został żołnierzem i chciał dalej służyć a system go wypluł? To jeden z przykładów, i proponuje znaleźć sobie innych wrogów swoich małych zarobków. Ja nikomu nie zabraniałem wstąpić do MON ( trzeba było spróbować) i nikomu nie zaglądam do kieszeni!!! Proponuje nie jątrzyć i nie szukać winnych i wrogów tam gdzie ich nie ma Cool



Ani przedtem ani teraz Ci nie wystarczało. Sądziłeś, że na "prywacie" Ci wyjdzie, albo dostałeś propozycję nie do odrzucenia za to lub owo . I nie pitol.