Forum Oddziału Wart Cywilnych i Pracowników Wojska

Pełna wersja: Po Dowódcy Warty
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Czy gdziekolwiek słyszeliście aby Wartownik przez 2 lata pełnił obowiązki Dowódcy Warty ? Ma w umowie "Wartownik " , nie dostaje z tego żadnych  dodatkowych pieniędzy.... a nawet traci finansowo - Jak był na warcie  to dostawał tzw. dodatek uciążliwy (za pracę na posterunkach tylko) . Teraz będąc pełniącym obowiązki Dowódcy Warty tego nie dostaje , bo siedzi na wartowni . Ten dodatek to ponad 120 pln netto miesięcznie...co przy naszych zarobkach nie jest mało....W sumie ma mniej niż jak był wartownikiem , a nawet mniej niż pozostali wartownicy....Co to awans ? Skoro do wypłaty mniej...Czy należy się dodatek funkcyjny w tym przypadku wartownikowi za 2 letnią pracę jako Dowódca Warty ?
Dodatek uciążliwy? A co to jest coś takiego macie?

po dowódcy po miesiącu pełnym jako dowódca ma dodatek funkcyjny u nas tak jest
(17.02.2017, 19:47)gta1 napisał(a): [ -> ]Dodatek uciążliwy? A co to jest coś takiego macie?

po dowódcy po miesiącu pełnym jako dowódca ma dodatek funkcyjny u nas tak jest

Po miesiącu?.Jakaś podstawa prawna? 2 lata już tak , jako po dowódcy i nic...
A dodatek tzw. uciążliwy jest za czas na posterunkach i patrolach (ok 1,50 /h).Za czas na wartowni (zmiana czuwająca ) go nie ma.
Czy ten dodatek uciążliwy,ma jakąś stałą kwotę,tak jak pisze ''piotrwarta'' u Nich 1,50 zł.Czy może być mniej ,albo więcej?.
Na jakiej podstawie wypłacaja Wam ten dodatek????? Napisz cos więcej.
Widzę że uciekamy trochę od tematu wątku
Chodzi o podstawę prawną , na jakiej pełniąc przez 2 lata funkcję po dowódcy warty , nie dostaję się żadnych dodatków za to.....Czy tak można bez końca pełnić inne, stałe obowiązki , bez zmiany w umowie....
Wartowni to wartownik , a nie od 2 lat dowódca warty.....

A co do tego dodatku to wewnętrzny przepis jw .Mający pewnie tylko na celu podniesienie wartownikom (tylko wartownikom) wynagrodzenia powyżej minimalnej krajowej....Przy wynagrodzeniu 1700 brutto trzeba przecież podnieść jakimiś dodatkami (wysługa , czasem premia , dodatek za II i III zmianę) , i tak wychodzi z 300 brutto więcej niż najniższa krajowa....Oczywiście można by było dać z 1900 brutto podstawy , ale zapewne zniknęły by pewne dodatki.....
(18.02.2017, 02:26)piotrwarta napisał(a): [ -> ]Widzę że uciekamy trochę od tematu wątku
Chodzi o podstawę prawną , na jakiej pełniąc przez 2 lata funkcję po dowódcy warty , nie dostaję się żadnych dodatków za to.....Czy tak można bez końca pełnić inne, stałe obowiązki , bez zmiany w umowie....
Wartowni to wartownik , a nie od 2 lat dowódca warty.....

A co do tego dodatku to wewnętrzny przepis jw .Mający pewnie tylko na celu podniesienie wartownikom (tylko wartownikom) wynagrodzenia powyżej minimalnej krajowej....Przy wynagrodzeniu 1700 brutto trzeba przecież podnieść jakimiś dodatkami (wysługa , czasem premia , dodatek za II i III zmianę) , i tak wychodzi z 300 brutto więcej niż najniższa krajowa....Oczywiście można by było dać z 1900 brutto podstawy  , ale zapewne zniknęły by pewne dodatki.....

Witam u nas w 2RBLog od zawsze było tak i jest nadal jak d-ca warty szedł na cały powtarzam musi być cały miesiąc  na urlopie, lub cały miesiąc nieobecności to jego zastępca  dostaje dodatek tzw. funkcyjny, ale tego trzeba pilnować  i przypominać komendantowi OWC żeby podał dalej do kadr. I mam pytanko o co chodzi z tym dodatkiem uciążliwym na posterunku bo u mnie w JW.nigdy tego wartownik nie miał :)
 
(18.02.2017, 11:52)SAJMON napisał(a): [ -> ]
(17.02.2017, 19:47)gta1 napisał(a): [ -> ]Dodatek uciążliwy? A co to jest coś takiego macie?

po dowódcy po miesiącu pełnym jako dowódca ma dodatek funkcyjny u nas tak jest

Ja zrobiłem taki  zapis w regulaminie pracy, że pw otrzymują dodatek za 14 dni zastępstwa. A dlaczego taki zapis. Bo najczęściej etatowi d-cy warty biorą urlop 14 dni żeby dostać urlopowe i nigdy zastępujący ich  wartownicy by nie otrzymali dodatku funkcyjnego. Bo kto bierze od razu  30 dni urlopu. Ale to jest następny klasyczny przykład bubla w PUZP, który na drugi rok będzie miał 20 lat i powinien przejść gruntową przemianę.I do tego dążymy jako "S" Skoro pani Kierownik w bibliotece czy na innym  stanowisku który ma 2 osoby plus ona pod sobą to  dostaje dodatek funkcyjny w wysokości 20 % to dlaczego nie można zapisać, że wartownicy zastępujący d-ców warty czy WSP ma z automatu 20 % za zastępstwo np. 14 dniowe.A np.dowódca warty który ma 15 wartowników dostaje z automatu np.25% lub 30% dodatku. Pisał tu taki jegomość jak OSA który nazywał siebie Trybunem ludowym. I co teraz nic nie zmienia i nic o nim nie słychać. Czyli dobrze go nazwałem  - zwykły populista i krzykacz.
Co do przepisów sprawdź w PUZP w dziale dodatki funkcyjne. Paragrafu z głowy nie pamiętam .Pozdrawiam.

Mam . Art.33-35 PUZP PWJOSB , załącznik nr 3 do Układu....
Tylko z tego co pamiętam to wartownik się na w/w powołał i usłyszał " Nie ma etatu na Dowódcę Warty . Będziesz pełniącym obowiązki . Jak się nie podoba to się zwolnij " I tak już 2 lata pracuje....
(21.02.2017, 10:32)SAJMON napisał(a): [ -> ]Piotrwarta małe sprostowanie.  Oczywiście pomyliłem się i to strasznie . PRZEPRASZAM.  Mamy zapisane, że dodatek czyli zwiększenie premii regulaminowej do 50%. za zastępstwo np.z tytułu absencji chorobowej,urlopu wypoczynkowego czy powstałego wakatu i trwa dłużej niż 14 dni kalendarzowych mamy zapisane w regulaminie premiowania. Dodatek funkcyjny dla dowódcy warty jest wypłacany u mnie zgodnie z PUZP dla PWJOSB art.35 pkt2. i wynosi 20 % od kwoty 750zł. Można to wypłacić podwójnie jak jest mały procent tego dodatku i zwiększyć premię za zastępstwo  np. za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. piotrwarta jak jesteś z 2 RBLog zgłoś się do M.B. (s. - Szeroki Bór ) to on Ci pomoże pozytywnie załatwić tę sprawę.

Wszystko ok .
A jak jest 2 etatowych dowódców wart i 2 pełniących obowiązki dowódcy warty ( wartownicy ) , system 4-zmianowy ?
Komendant twierdzi że dodatek funkcyjny (dla po dowódcy warty ) jest za zastąpienie etatowego dowódcy . Dla wartownika stale pełniącego obowiązki d-cy warty nie ma , gdyż nie zastępuje etatowego d-cy warty - " Ponieważ na jednostce są tylko 2 etaty dowódców wart , a powinny być 4 "
(21.02.2017, 14:53)piotrwarta napisał(a): [ -> ]
(21.02.2017, 10:32)SAJMON napisał(a): [ -> ]Piotrwarta małe sprostowanie.  Oczywiście pomyliłem się i to strasznie . PRZEPRASZAM.  Mamy zapisane, że dodatek czyli zwiększenie premii regulaminowej do 50%. za zastępstwo np.z tytułu absencji chorobowej,urlopu wypoczynkowego czy powstałego wakatu i trwa dłużej niż 14 dni kalendarzowych mamy zapisane w regulaminie premiowania. Dodatek funkcyjny dla dowódcy warty jest wypłacany u mnie zgodnie z PUZP dla PWJOSB art.35 pkt2. i wynosi 20 % od kwoty 750zł. Można to wypłacić podwójnie jak jest mały procent tego dodatku i zwiększyć premię za zastępstwo  np. za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. piotrwarta jak jesteś z 2 RBLog zgłoś się do M.B. (s. - Szeroki Bór ) to on Ci pomoże pozytywnie załatwić tę sprawę.

Wszystko ok .
A jak jest 2 etatowych dowódców wart i 2 pełniących obowiązki dowódcy warty ( wartownicy ) , system 4-zmianowy ?
Komendant twierdzi że dodatek funkcyjny (dla po dowódcy warty ) jest za zastąpienie etatowego dowódcy . Dla wartownika stale pełniącego obowiązki d-cy warty nie ma , gdyż nie zastępuje etatowego d-cy warty         - " Ponieważ na jednostce są tylko 2 etaty dowódców wart , a powinny być 4 "
 Jestem z 2 RB Log , odmoje pytanie brzmi co to za kwota 750 zl ,od ktorej nalicza się dodatek funkcyjny.Czy wszelkiego rodzaju dodatki nie powinne być naliczane od najniższej krajowej. Madanimated
Stron: 1 2