Forum Oddziału Wart Cywilnych i Pracowników Wojska

Pełna wersja: Nowy wzór umundurowania cz ktoś wie jaki będzie wzór ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Nowy wzór umundurowania cz ktoś wie  jaki będzie wzór ?
Skąd taka informacja ?
Wzór ma być podobno ten sam . Natomiast ma się zmienić materiał z jakiego robi się mundury . Ma być taki sam materiał jak w przypadku mundurów żołnierzy zawodowych. Lepszy gatunkowo , nie mechaci się tak jak nasze.....
 Czy ktoś się spotkał na swoim podwórku z konsultacjami " projektantów" naszej mody z bezpośrednimi użytkownikami? Czy ktoś się kogokolwiek pytał co jest nam najbardziej potrzebne, co trzeba zmienić lub uzupełnić??? Na pewno nie! Angry W najlepszym wypadku pismo utknęło w biurku komendanta OWC lub WOG. Jeśli to czyta jakiś mundurowiec od OWC to ja szarak napiszę co by mi się przydało.
a. koszulka letnia w kamuflażu z napisem OWC
b. czapka wełniana na przejściową pogodę
c. kurtka przeciwdeszczowa z kapturem
Do tego dorzuciłbym polar.., ale to raczej nasze pobożne życzenia
(23.03.2016, 16:33)pcm napisał(a): [ -> ]Do tego dorzuciłbym polar.., ale to raczej nasze pobożne życzenia
Niekoniecznie... jeśli jak mawiają ci co byli w Warszawce na tym spotkaniu odnośnie zmian umundurowania OWC mają to być należności mundurowe bardzo zbliżone do tych, jakie maja obecnie żołnierze (tylko w innych barwach) to "polar" czyli ocieplacz akurat tam występuje.

A co do barw - to krążą słuchy, że niekoniecznie musi zostać zachowany obecny kamuflaż... Ponoć niektórym się bardzo nie podoba... kojarzy im się ponoć z rosyjskimi formacji wewnętrznych - nie wiem czy to poważne, czy żartobliwe, ale tak mawiają.

Obiektywnie powiem, że faktycznie jako "kamuflaż miejski" to co nosimy jest już przestarzałe... obecne "camo" miejskie ma już żywsze kolory, Ale czy to przy okazji będzie zmienione nie wiem - niedogodność takiego rozwiązania jest taka, że musieli by wszystko na raz wymienić.
Wiadomo do kiedy ma nastąpić ta wymiana ?
(24.03.2016, 21:15)lion napisał(a): [ -> ]Wiadomo do kiedy ma nastąpić  ta wymiana ?
Na tydzień przed mobilizacją he he. Kim są te wróbelki co ćwierkają o zmianie naszego ubranka roboczego??? W moim OWC to nawet komendanci  nie znają tych plotek!
(24.03.2016, 21:43)ryba1971 napisał(a): [ -> ]W moim OWC to nawet komendanci nie znają tych plotek!
Trudno nazwać plotką coś w sprawie czego robili w W-wie odprawy... tyle, że bez udziału komendantów OWC. Natomiast na pytanie "kiedy"... to odpowiem jeszcze długo poczekamy. No, ale jakiś początek jest... Choć się nie podniecam - bo nie wiem czy doczekam. I też raczej zalecam podobne podejście. A to, że jedni wiedzą, a inni nie - to pewnie kwestia bliskości do "instytucji centralnych".
(24.03.2016, 21:43)ryba1971 napisał(a): [ -> ]
(24.03.2016, 21:15)lion napisał(a): [ -> ]Wiadomo do kiedy ma nastąpić ta wymiana ?
Na tydzień przed mobilizacją he he. Kim są te wróbelki co ćwierkają o zmianie naszego ubranka roboczego??? W moim OWC to nawet komendanci nie znają tych plotek!
Dokładnie, nawet o nowym regulaminie OWC nie wie nikt, a jak niby wie na forum, to nie powie skąd wie Smile Dużo tu plociuchów i mitomanów Smile
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16