Forum Oddziału Wart Cywilnych i Pracowników Wojska

Pełna wersja: Podwyżki płac pracowników cywilnych wojska. 2016r.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(07.06.2016, 07:14)SAJMON napisał(a): [ -> ]przestań mnie łapać za słówka bo staje się to bardzo nudne. wszystko zawsze wiesz to czemu pierwszy nie powiadomiłeś na forum ,że będą wysyłane listy z wykazami do poszczególnych JW.
@SAJMON, nie łapię Cię za słówka, tylko staram się, aby szła do pracowników czytających to Forum precyzyjna informacja. Dlaczego nie napisałem wcześniej? Właśnie dlatego, że zgodnie z pismem miał być wykaz stanowisk, a nie różne wykazy dla poszczególnych pracodawców. Konkretnie zapis brzmi: DSS przedstawi w formie pisemnej pracodawcom - wykaz stanowisk specjalistycznych A tu i nie ma wykazu i nie ma stanowisk specjalistycznych!
Jak mogłem więc pisać o tym, czego jeszcze do wczoraj nie było?!

(07.06.2016, 07:14)SAJMON napisał(a): [ -> ]A co to jest jak nie stanowiska deficytowe.
Jeszcze raz Ci powtarzam, że nie są to stanowiska deficytowe! Też chciałbym wiedzieć CO TO JEST? Mam nadzieję, że kiedyś to ustalimy, o jakie stanowiska w tym wykazie chodziło. Dzisiaj możemy tylko obserwować to, co się dzieje. A mając tego pełniejszy obraz mogę Ci napisać, że nie dzieje się dobrze. Pewnych swoich decyzji MON nie będzie mógł racjonalnie wytłumaczyć....

(07.06.2016, 07:14)SAJMON napisał(a): [ -> ]można było by wymusić na Panach mundurowych ,że mają przedstawić dzisiaj zawody deficytowe lub powołać komisje resortowo - związkową która wskaże stanowiska deficytowe.
Na mundurowych nic nie będę wymuszał, bo jak już Ci tutaj na Forum pisałem, mnie nie interesują mundurowi - decyzje w tych sprawach podejmuje Kierownictwo MON, a więc cywile. My spotykaliśmy się z PS w MON a że byli również mundurowi, to kwestia Ministra, kogo sobie wybrał do reprezentowania.

(07.06.2016, 07:14)SAJMON napisał(a): [ -> ]następnym razem zanim odejdziecie od stołu
Odeszliśmy od stołu wówczas, gdy zostało zakończone spotkanie. W kuluarach można sobie porozmawiać o bzdetach. Ktoś, kto się nie odzywa w trakcie spotkania ma wówczas możliwość nadrobienia kontaktu z Panami w mundurach. Panów z Kierownictwa MON już tam nie było. Zresztą przedstawicieli największego też nie. A jak doskonale wiesz, to o czym rozmawiałeś w kuluarach i tak nie zostało zaprotokołowane.
Nie doszukuj się w tych wyjaśnieniach drugiego dna, bo staram się tylko działaczom przedstawić informację w sposób jak najbardziej przejrzysty i wiarygodny, aby wiedzieli jak to rozgryźć, gdy już będą musieli podjąć decyzję lub wytłumaczyć innym pracownikom: co zostało w tym zakresie zrobione. Pozdrawiam. Marek Kazimierczak
(07.06.2016, 08:21)pinezka napisał(a): [ -> ]Czy ktoś może, które lub jakie stanowiska dostąpiły zaszczytu w 4 rbl-ogu?
Oczywiście @pinezka, że pewnie ktoś może. Ten, co dostąpił już zaszczytu posiadania wiedzy w tym zakresie. Chociaż nie jest to żaden materiał niejawny i nie powinien być tajemnicą.
Jednocześnie należy wskazać, że stanowiska, które dostąpiły tego zaszczytu są takie same jak w przypadku innych RBL-ogów. Jeżeli więc będziesz miała wykaz z jednego RBL-ogu, np. tego, o którym pisze @SAJMON - będziesz wszystko wiedziała o stanowiskach we wszystkich RBLogach, a nawet o tym co jest we wszystkich WOG-ach. Tak to działa.
Pozdrawiam Cię. Marek Kazimierczak
Dzięki Marku?
To żadna nowina, gdyż 3 czerwca wyszły projekty ustawy do uzgodnień. Tego należało się spodziewać, bo to MSWiA a nie MON. Sam Zastępca DB MON w dniu 22 marca 2016 r. stwierdził w obecności Min. Grabskiego, że w MSWiA dali podwyżki w zeszłym roku, bo tam lepiej dbają o ludzi. A u nas lepiej się dba o sprzęt. Nic dodać, nic ująć. Teraz tam zaczęto dbać również o sprzęt i mają pomysły jak zrobić dwa w jednym. Ciekawa co teraz odpowiedzą panowie z DB MON. Już niedługo planowanie budżetowe.
Analogiczne działania jak w MSWiA były zawarte w ramach postulatów proponowanych dla MON przez Stronę społeczną w lutym 2015 r. i przez MKK w ramach Pracowniczej petycji. O tym też była mowa na spotkaniu w dniu 6 maja 2016 r. Wówczas przedstawiciele MON wskazywali, że to mrzonki i niczego tak na prawdę w MSWiA nie ma.
Gdy MKK wskazywał im, że prace w tym zakresie trwają - mundurowi z MON dociekali skąd mamy takie informacje?! Dla nich ważniejsze było SKĄD wiemy niż CO wiemy. Wskazywałem, że zakładając wzrost płac na równi z innymi jest tylko przesuwaniem progu ubóstwa w górę i nic nie da w poprawianiu relacji. Zgodnie z założeniami wynagrodzenia PW miały zbliżać się w odniesieniu do sfery budżetowej i państwowej sfery budżetowej. Utrzymując tę samą relację tzn. cofać się, czyli krok w tył!!! Skutek jest taki, że po 10 latach w MSWiA wdraża się kolejny program, natomiast nasi panowie w mundurach nie potrafili nawet jednego rozwiązania doprowadzić do końca i... jak się im zmienił Wódz, poszli za wolą nowego... W ten sposób odstąpiono od wzrostu płac w kolejnych dwóch latach (2009-2010)!!!
Smutne to, ale prawdziwe. Dlatego tak bardzo MKK zależało, aby wzrost płac był zapisany ustawą i nie mógł być zmieniony! Marek Kazimierczak
Mam pytanko czy kierowca-ratownik w wsp jaka dostanie podwyzke
(19.05.2016, 13:33)kaska napisał(a): [ -> ]
(18.05.2016, 18:56)kaska napisał(a): [ -> ]
(18.05.2016, 18:36)nadszyszkownik napisał(a): [ -> ]Kwota dodana do zasadniczej +wysokość premii =180 jest to gwarantowane minimum. Do tego należy dodać wysługę max 20%. Różnica która pozostanie z 230 zł ma zostać rozdysponowana w uzgodnieniu z organizacja zakładowa. Nie musi być minim, można ustalić tak w porozumieniu aby do zasadniczej dodać więcej.np:
Przy 10% premii i 20% wysłudze
176 do zasadniczej+10% premii +20% wysługi. 176+17.60+35.20=228.80
OK, nadszyszkowniku, zatem się pytam w oparciu o ten powyższy przykład, gdzie zasadnicze i premia to 193,60 zł, czy:
W zakładzie pracy jest czterech pracowników i żaden z nich nie ma wysługi powyżej 5 lat. Czy może być według twojej wersji, że w tej JW będzie tak: 209 zł + 10% premii tj. 20,9 + O% wysługi = 229,90 zł?! Pracownicy się zgadzają i to chcą ustalić w porozumieniu z pracodawcą.
Odpowiedz zatem konkretnie, będą mogli tak zrobić: Tak, czy Nie.
Marek Kazimierczak
Widzę, @nadszyszkowniku, że śledzisz dziś również wpisy na Forum. Może zatem odpowiesz na zadane przeze mnie wczoraj do ciebie pytanie: TAK czy NIE?
Z pewnością odpowiedź ta mogłaby wiele wyjaśnić w zakresie podwyżek PW.
Marek Kazimierczak
Jak widzisz @SAJMON, podobne pytanie zadałem 19 maja 2016 r. "rzecznikowi" NSZZ PW. To ten Związek, który następnie (24 maja 2016 r.) ustalał listy stanowisk, które mają być po 350 zł. Odpowiedzi nie uzyskałem do dnia dzisiejszego. Zresztą, nie liczyłem, że ją otrzymam, bo łatwo coś bąknąć, ale potem trudniej to wyjaśnić. Każdy kij ma da dwa końce a procka... trzy.
Nie oczekuj ode mnie jak od wyroczni, że będę akceptował, bądź nie na Forum Twoje działania w ZOZ. Organizacje związkowe TARCZY wiedzą, jak należy postąpić w zakresie tych podwyżek i o nie jestem spokojny. Chociaż powiem, że jest trudno z interpretacją przesyłanych do jednostek monowskich pism. Ale mam nadzieję, że to co MON (wspólnie z niektórymi zz) naważył (zaserwował PW w tym roku) - wróci do niego na etapie udzielania informacji nt. jak została przyjęta podwyżka przez PW, o czym mówił Rzecznik Prasowy MON.
W przeciwieństwie do Ciebie, nie martwię się o PW w JW. gdzie nie funkcjonują zz. Mogę im tylko zaproponować, aby się pracownicy się tam zorganizowali, bo nadchodzą ciekawe czasy, w których niezorganizowani nie mają racji. A samo czytanie postów tego Forum nie wystarczy, tym bardziej, że - jak widać - często nie są one merytoryczne, lecz wynikają z nastrojów, jakie Piszący ma w danym dniu czyli.... od tego, którą nogą wstanie.
Marek Kazimierczak
Co byś nie zrobił, to i tak wszystko będzie sprawdzone przez DSS MON, który zażyczył sobie, aby podwyżki wynagrodzeń wszystkich pracowników resortu obrony narodowej (zarówno przed, jak i po podwyżce) Shy zostały przesłane do tego departamentu, według wzoru zawartego w piśmie, które informuje o ilości stanowisk za 350 zł. Tak więc, jakbyś coś zrobił źle z pewnością Cię zweryfikują. Big Grin
Będą w DSS MON sprawdzać naliczenie w JW podwyżek dla ponad 43,5 tysiąca PW, jakby nie mieli innych zajęć.
Chyba, że:
1- przygotowują się do sytuacji, że od przyszłego roku nie będzie dysponentów II stopnia o czym wcześniej było dość głośno i chcą się wypróbować w nowej roli;
2- takie działanie ma zabezpieczyć bazę danych do dalszych podwyżek w kolejnych latach, wobec braku modułu sprawozdawczego w programie naliczania wynagrodzeń pracowników wojska PROSTA C.
Wybierz właściwe: 1 lub 2.

(08.06.2016, 08:54)SAJMON napisał(a): [ -> ]jak usiądziemy do rozmów o podwyżkach we wrześniu lub na początku października 2016r. na lata następne
Jeżeli mamy siadać do rozmów o płacach na 2017 r., to z pewnością nie dopiero we wrześniu czy październiku, jak piszesz!
Sprawa wyrównań źle naliczonych należności była przez min. Grabskiego traktowana priorytetowo, a jakie są opóźnienia z wypłatą tych wyrównań! Miały być w maju, a już czerwiec. Jeżeli tak działa priorytet, to może lepiej robić to POWOLI, wówczas będzie SZYBCIEJ! Big Grin
O ile mi wiadomo w MON zakłada się zmiany w PUZP. Doskonale wiesz kiedy prowadzone były ostatnie negocjacje, które są zawarte w projekcie Protokołu Dodatkowego Nr 30 i ... dobrze wiesz, co się z tym protokołem dzieje. Czasem myślę, że poprzez takie działanie DSS próbuje pokazać jak ważnym departamentem jest w MON. I stąd te problemy z rejestrowaniem protokołów w MRPiPS. Prawie dwa lata się wożą z jednym, prostym protokołem - to też jest SZTUKA, a może i rekord świata!!!
Co będzie, gdy wprowadzane będą zmiany, o których mowa w materiale MON z dnia 6 maja 2016 r.??? A trzeba pamiętać, że stawki wynagrodzenia, aby weszły w życie od 1 stycznia 2017 r., muszą być zarejestrowane najpóźniej w grudniu 2016 r. A ile obszarów jest jeszcze do naprawiania?!
Dlatego tak się zastanawiam, o czym chcesz rozmawiać w październiku br.? Chyba, że o tabeli stawek wynagrodzenia zasadniczego, która mogłyby wejść w życie od 1 stycznia 2018 r.!
Marek Kazimierczak
Przepraszam , że się wcinsm w tym temacie ale nie wiedziałem gdzie zapytać. Od lipca przyjmuje się do pracy jako opetator KF do jednostki w Gdyni. Czy jest jakaś siatks płac gdzie mógłbym obliczyć sam ilę będę zarabiał ? Pozdrawiam .

Wysłane z mojego K6000 przy użyciu Tapatalka
"O ile mi wiadomo w MON zakłada się zmiany w PUZP." tak pisze Marek a mnie od razu przechodzą ciarki po plecach, bo jak te zmiany będą takie jak ta lista stanowisk strategicznych to mnie od razu przechodzą ciarki po plecach.