Forum Oddziału Wart Cywilnych i Pracowników Wojska

Pełna wersja: Podwyżki płac pracowników cywilnych wojska. 2016r.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(12.04.2016, 11:59)ktoś napisał(a): [ -> ]
(12.04.2016, 11:55)Toja napisał(a): [ -> ]Czy  ktoś bardziej zorientowany może odnieść się do wiadomości że pracownicy z ponad 20-letnim stażem w MON  oraz specjaliści dostaną wyższe podwyżki ? Huh

Jeśli byłaby to prawda , to może wreszcie pracownicy z długoletnim stażem stawki zasadnicze będą mieli (przynajmniej) takie same, jak nowo przyjęci do pracy młodzi pracownicy z niskim stażem.

Tylko co z pracownikami którzy mają 16, 17, czy też 18 lat pracy w MON.
Jeśli przychodzi ktoś nowy po szkole do pracy, o której ma tylko teoretyczne pojęcie (a często bywa, że i teoretycznego pojęcia nie ma za wiele) i dostaje na "dzień dobry" stawkę zasadniczą wyższą niż pracownik z kilkunasto - czy kilkudziesięcioletnim stażem, to naprawdę należy się zastanowić o co tu chodzi?
A musi taką stawkę dostać, bo jest to najniższa krajowa. Czyli ile zarabiają wieloletni pracownicy?
Często nawet z dodatkiem za wieloletnią wysługę mniej niż nowo przyjęty.
Być może więc chcąc tę chorą sytuację zmienić zaproponowana będzie większa podwyżka dla osób z wieloletnim stażem.
reka do gory kto w to wierzy ze starsi pracownicy jak ja 32 lata pracy dostana wiecej.moze w koncu zwiazki sie wypowiedza a 15 w piatek
Wkurzony Wkurzony Panowie macie staże powyżej 20 i 30 lat pracy. Ja mam staż w Owc 10 lat . Pracuje o 16 roku życia bo zaczynałem jako tak zwany młodociany pracownik. I jestem dosyć młodym pracownikiem wojska patrząc na wiek moich kolegów.  Nie mam dodatków funkcyjnych a pełnie obowiązki dowódcy warty i wykonuje swoje zadanie przedstawione przez swoich przełożonych należycie po prostu brzydko mówiąc (spuszcz.... sie nie potrzebnie) .  Udzielam się tu i tam. Wszyscy narzekają ze mają mało kasy ale jak się pytam ile mają wypłaty jeżeli chodzi o wysługę lat pracy to walą focha że im się to należy. Skończcie pieprzyć głupoty że coś robicie oprócz płakania na forum i ruszcie ***** bo za was nikt tego nie zrobi. Sam kiedyś na tym forum płakałem i gówno to dało.
Zaraz będziecie pisać ze jesteśmy za starzy żeby protestować albo boimy się własne rodziny i nie chcemy stracić pracy. To że piszecie że się wypiszecie ze związków albo że przejdziecie do drugich to co to da. To samo jak nie będzie w związkach. Skaczemy sobie do oczu jak hiieny. Przykład gościu za 5zł więcej do podstawy odemnie wydłubał( jeden wielki hu.. że ma wyższą wysługe o 400 zł odemnie - bo mu sie należy) by mi oczy a jak sie pytam co zrobił w swoim zakładzie pracy to odpowiada mi że ma na to wyjeb..... Szkoda tylko że to były wojskowy bo znam kilku co naprawdę coś chcą zrobić. Sami jesteśmy sobie winni tych zaniedbań 8 lat. Bo inni mają jaja a nas już dawno wykastrowano.  W głębokim poważaniu będe miał komentarze tak jak MON ma pracowników wojska Wkurzony Wkurzony
Nie miałem zamiaru wszczynać moim postem żadnych kłótni chciałem tylko sprawdzić zasłyszane informacje bo niestety oficjalnie nikt nic nie mówi choć sam mam 19 lat pracy w MON nie będe oceniać czy komuś się coś należy czy nie raczej pracownicy muszą się trzymać razem a nie skakać sobie do oczu.
Nie staz w mon tylko ogólnie
Znalezione na stronie NSZZ PW
"... To nie jest ?dobra zmiana?. Zarząd Główny zgodnie z naszym statutem i wolą swoich organizacji związkowych zobowiązany jest do podjęcia działań w obronie praw pracowników, w tym poziomu wynagrodzeń. Dlatego na 27 i 28 kwietnia zwołujemy posiedzenie Zarządu Głównego, na którym zostaną podjęte działania wynikające z oczekiwań pracowników i związkowców."

Widać że 15 kwietnia znikł z kalendarza negocjacji. Mimo że NSZZ PW obstaje przy tym co było rzucone jako ochłap przez poprzedni rząd, o podwyżkach głucho.
"...Biorąc pod uwagę, że w budżecie MON na 2016r. przeznaczono na wynagrodzenia 1 mld 902 mln zł. co oznacza wzrost funduszu wynagrodzeń o 140 mln 300 tys zaproponowaliśmy następujące rozwiązanie:

200 zł na planowane zatrudnienie u pracodawcy w tym: 140 zł podwyższenie wynagrodzenia zasadniczego + wysługa lat do 20 %, pozostałą wielkość przyznanych środków podzielona przez pracodawcę w uzgodnieniu ze związkami zawodowymi....
powiem tak; dajecie się wkręcić w stary MON-ski chwyt,skłócić ich miedzy sobą i będzie spokój bo sami się między sobą zadrapią
druga sprawa-podstawa powinna być dla wszystkich ta sama plus pochodne min.wysługa -oprócz ........
takie jest moje skromne zdanie

pozdrawiam
gta popieram twoje zdanie ja pracowałem na swoją wysługę to i inni powinni też zapracować !!!!
Zabiorą wysługę lat, a podwyżki uzależnią od poglądów politycznych - popierający jedynie słusznie rządzącą partię po 600 zł - kukiz 15 - 185, reszta sortu 0zł. Przeciągają rozmowy aż skończy się szczyt NATO i dopiero przejdą do prawdziwych rozmów jednostronnych czytaj: MON-ogamicznych.