Forum Oddziału Wart Cywilnych i Pracowników Wojska

Pełna wersja: Reformy Archiwów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
[Obrazek: 1.640x300.jpg]

Pełnomocnik MON ds. Reformy Archiwów Wojskowych.
http://mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/2016-01-04-pelnomocnik-mon-ds-reformy-archiwow-wojskowych/

No to się zaczęło. ?Zetka? skrywa najgłębsze tajemnice dotyczące PRL-owskiej esbecji. Tak tajne, że jeśli akta danej osoby znajdowały się w ?zetce", IPN nie miał prawa gdziekolwiek i kiedykolwiek nawet sugerować, że współpracowała ona z SB! Całe archiwa IPN były czyszczone ze wszelkich śladów na temat tej osoby. Co to oznaczało, można sobie wyobrazić. Nawet tajny współpracownik lub były oficer SB bez problemu mógł dostać zaświadczenie o niefigurowaniu w zasobach, a nawet status pokrzywdzonego! Esbecy, których akta znajdują się w zastrzeżonym zbiorze IPN, nigdy nie stracili przywilejów emerytalnych po ustawie dezubekizacyjnej.


Akt nie jest mało ? ułożone obok siebie na półkach zajmują razem aż 430 metrów. Po powstaniu IPN to było 20 razy tyle! Wiele akt kazał odtajnić jednak były szef IPN Janusz Kurtyka (?49 l.). Wówczas okazywało się, że były tam np. archiwa NKWD z lat 40-tych, których przydatność dla służb 50-60 lat później trudno przecież udowodnić. Te akta, które zostały tajne to mnóstwo wiedzy, przede wszystkim z końca lat 80-tych. Dla wielu osób ? bardzo niewygodnej wiedzy.
źródło fakt24.pl
Czytałem książkę tego Pana-"Długie ramię Moskwy".Nie wiem,czy się śmiać czy też płakać.Bliższa jest mi ta druga opcja.Znajomość tematu z dokumentów a nie z autopsji.
Ale oczywiście słuszna jest droga,którą podąża zwycięska partia.Coś na kształt Korei Północnej.
Wiem,że się narażam ale zawsze mówię to co uważam za słuszne.Za dwa,trzy lata prawda i tak wypłynie.
(04.01.2016, 18:51)broda napisał(a): [ -> ]Czytałem książkę tego Pana-"Długie ramię Moskwy".Nie wiem,czy się śmiać czy też płakać.Bliższa jest mi ta druga opcja.Znajomość tematu z dokumentów a nie z autopsji.
Ale oczywiście słuszna jest droga,którą podąża zwycięska partia.Coś na kształt Korei Północnej.
Wiem,że się narażam ale zawsze mówię to co uważam za słuszne.Za dwa,trzy lata prawda i tak wypłynie.

Witam KOD-owca. Oni potrzebują takich usłużnych idiotów. Ale źle się podwieszasz ci pseudopatrioci są już skończeni. A przepraszam skąd historyk ma trzeba czerpać wiedzę. No ty pewnie z autopsji tak jak ci na których są tam dokumenty.

Pkt. 5 regulaminu ,dostajesz ostrzeżenie ,za kolejnym naruszeniem będzie ban.

admin
Dzięki ci ozmar za oświecenie,gdyż do tej pory nie wiedziałem kim jestem.
(04.01.2016, 23:56)broda napisał(a): [ -> ]Dzięki ci ozmar za oświecenie,gdyż do tej pory nie wiedziałem kim jestem.

Nie ma za co. Zawsze do usług.
Ale to już było chłopie
@pinezka dlaczego ja wiedziałem że pierwszy komentarz wpiszesz Ty jako komuszy zwolennik? Wystarczy poczytać Twoje posty i czerwone wpisy broniące kolaborantów. Mg
(16.02.2016, 22:17)STORM napisał(a): [ -> ]Szambo się rozlało hahaha
A mnie zastanawia co IPN przez lata robił żeby te dokumenty odzyskać, wiedząc ,że mają narzędzia prawne jak wspomniany art28 ?każdy, kto bez tytułu prawnego posiada dokumenty zawierające informacje z zakresu działania Instytutu Pamięci, jest obowiązany wydać je bezzwłocznie Prezesowi Instytutu Pamięci?
A wszyscy wokoło wiedzieli że Kiszczak takie dokumenty posiada ... Nie dziwne że dokonuję się tego po śmierci? Dlaczego to wszystko przeciągało się tak w czasie. Na usta ciśnie się tylko jedna odpowiedź.... Z resztą historycy powoli ją już nakreślają i za kilkadziesiąt lat możemy mieć już innych bohaterów .
Ci Historycy co chcieli tego dokonać, zostali wywaleni z IPN-u. Jaruzel i Kiszczak zawsze mieli papiery.
Gwarancję dla nich że nic im nie zrobią dawał TW Oskar i TW Litwin z WSI.
O poprzednich ekipach rządzących nawet nie wspominam. Doh
Stron: 1 2 3