Forum Oddziału Wart Cywilnych i Pracowników Wojska

Pełna wersja: Tanie wojsko ... włączenie firm ochroniarskich do systemu bezpieczeństwa.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
http://www.tvn24.pl/bbn-analizuje-wlaczenie-firm-ochrony-do-systemu-bezpieczenstwa-polski,521228,s.html.  

:-D  za 7 zł. za godzinę chcą  z nas zrobić tanie wojsko... Kur...!
(05.03.2015, 13:30)skorpion napisał(a): [ -> ]http://www.tvn24.pl/bbn-analizuje-wlaczenie-firm-ochrony-do-systemu-bezpieczenstwa-polski,521228,s.html.

:-D za 7 zł. za godzinę chcą z nas zrobić tanie wojsko... Kur...!

Już mają nas za swoje prywatne wojsko....niech tych nierobów w mundurach pogonią;-) Chyba że pan prezydent Komorowski załatwi nam przeniesienie na budżetowe etaty i pensje...wtedy jak najbardziej;-)
(05.03.2015, 16:45)andriu napisał(a): [ -> ]http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019397,title,Smierc-w-jednostce-wojskowej-we-Wroclawiu,wid,17314607,wiadomosc.html

Kondolencje dla rodziny i kolegów...Ciekawe co na to Biuro Bezpieczeństwa Narodowego,które wraz z panem prezydentem chce włączyć nas do systemu bezpieczeństwa kraju...za 7.50zł/godzinę i na umowie śmieciowej???
Szuka się mięsa armatniego... Panie Koziej,może napisze pan ile tak na prawdę żołnierzy rezerwy jesteśmy w stanie wyposażyć na dzień dzisiejszy w broń,umundurowanie,amunicję?

Rozwiązanie na to aby poprawić bezpieczeństwo kraju jest proste:
-ułatwić zezwolenia na posiadanie broni, amunicji (obywatele sami się dozbroją) .
-wprowadzić w szkołach ponad gimnazjalnych obowiązkową obronę cywilną z zajęciami praktycznymi a nie teorią
(06.03.2015, 22:04)6WOG napisał(a): [ -> ][quote='andriu' pid='8053' dateline='1425566702']
Kondolencje dla rodziny i kolegów...Ciekawe co na to Biuro Bezpieczeństwa Narodowego,które wraz z panem prezydentem chce włączyć nas do systemu bezpieczeństwa kraju...za 7.50zł/godzinę i na umowie śmieciowej???

A co zastrzelił się bo miał iść w kamasze?
(07.03.2015, 06:51)pcm napisał(a): [ -> ]Szuka się mięsa armatniego... Panie Koziej,może napisze pan ile tak na prawdę żołnierzy rezerwy jesteśmy w stanie wyposażyć na dzień dzisiejszy w broń,umundurowanie,amunicję?


Zawsze jesteśmy bohaterami w czasie pokoju, ale jak się zaczyna coś dziać to szukamy usprawiedliwienia jak się wykręcić.
Coś chyba źle mnie zrozumiałeś ...Sam pierwszy sięgnę po broń jeśli zajdzie taka potrzeba, na pewno nie będę się uchylał pomimo że te państwo nie dba o takich jak my.
Pytam tylko głośno czy problemem są ludzie czy brak sprzętu .. Bo co z tego że będziemy mieli chętnych do ewentualnej obrony jak nie będzie podstawowego wyposażenia dla nich. Nie chciałbym aby powtórzył się scenariusz zanany nam z naszej historii.
Konflikt ukraiński pokazuję ewidentnie że braki w sprzęcie i wyposażeniu łatwo uzupełnić nie jest .

Osa

Tu przecież nie chodzi o powolanie nas do wojska Wojsko wystawia stosowne przydzialy tym którzy sa jemu przydatni i wie o nich wszystko posiadajac szczegolowy przebieg sluzby tych ludzi Dba o nich tak, ze latami ich nie powoluje i nie szkoli...Ostatnie powolania byly w dni wolne od pracy i przeznaczone wlasciwie jedynie na zlozenie przysiegi i dopasowanie podstawowego umundurowania...Tyle co do szkolenia Na to kasy od lat nie bylo a ci ktorzy teraz zapalali taka troska o bezpieczeństwo kraju swego czasu w wyborach prezentowali spoty na których to policji zabierano pojazdy wyposażenie i umundurowanie a wojsku takze...Mialo to oznaczac koniec inwestowania w resorty siłowe które zdawaly sie zbedne i jedynie stanowiły zagrozenie dla demokracji Gdy pod tymi hasłami dobito sie wladzy to okazalo sie ze na te resorty silowe poszlo wiecej niz na cala reszte ministerstw w tym kraju a pojdzie jeszcze wiecej Pytanie jest takie Wlasciwie w jakim celu wciaz lozy sie na te rozliczne sluzby ktorych naczelnym zadaniem jest szeroko rozumiana kontrola spoleczenstwa?? Instytucji ktore to czynia i z tego zyja jest bez liku i maja sie coraz lepiej Ich uprawnienia w stosunku do obywateli wciaz rosna Pytam po co i jaki ma to zwiazek z gledzeniem o samorzadnosci i demokracji?? Demokracji dla kogo i w czyim interesie???
Nie o to jednak chodzi Dywagacje w tym temacie pozostawmy politykom / jezeli kiedykolwiek bedziemy ich mieli.../
Chodzi o ten zamiar wykorzystania naszych umiejetnosci w procesie bezpieczeństwa Kazdy kto mysli ze chodzi o ewentualną mobilizację do armii jest w bledzie Tu nie o to biega Biega o to aby na wzór dawnych brygad pracy wykorzystać nas do tyrania w akcjach ratowniczych podczas np klęsk zywiolowych, do pilnowania np obszarow objetych kleską lub w inny sposób zagrozonych bo po co ma to robic np Policja gdy ona np bedzie to pilnowanie nadzorowac zamiast sama glowe nadstawiac... Takie nowe ORMO na rozkaz...
Po co np straz pozarna ma udrażniac drogi czy przepusty jak może to robić za friko np taki pracownik SUFO w ramach zadan obronnych na rzecz państwa?? A gdy nawet mamy spokoj i ani klęsk ani pomoru ani wojny nie ma?? I tu sie dla nas zadania znajdą Np te o zglaszaniu wszelkich spraw wplywajacych na bezpieczenstwo To bardzo pojemna kategoria spraw.... Wlasciwie mozna miec przekonanie graniczace z pewnoscia ze pewne - wiadome sluzby maja oto zamiar pod plaszczykiem zagrozenia zdobyc na zasadach przymusu kilkadziesiat tysiecy nowych wspolpracowników W tym miejscu napisze tak...W totalitaryźmie kapusiem nie bylem to tym bardziej w tej tzw demokracji nie bede.... Prozny trud znani  - wiadomi Panowie..... Smile
TVN24 zajął się tematem...
Stron: 1 2