Forum Oddziału Wart Cywilnych i Pracowników Wojska

Pełna wersja: 24 CZY 12 - Jaki czas pracy wolicie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
(30.01.2015, 12:23)hans napisał(a): [ -> ]Czyli jak nie płacą nadgodzin i je w dodatku ukrywają to zostaje sąd pracy i tyle. Średnio miedzy 50 a 90 godzin przenoszonych jest na następny kwartał bez naszej zgody a problem z 25 godziną miałby tylko dowódca warty i to jest wszystko do zrobienia. Można by było wprowadzić 1h przerwę nie wliczaną do czasu pracy tak jak to robi wiele zakładów pracy. Poza tym wolałbym marznąć w pracy 7 razy niż 14 w miesiącu. Przez zmianę systemu na 12 zwiększyły się obciążenia związane z budżetem domowym a tu ani widu ani słychu o jakiejkolwiek kasie. Nie dla każdej jednostki gdzie jest OWC system 12 godzinny jest dobry. Tylko jak wcześniej zostało to zauważone oni chcą abyśmy byli bardziej efektywni, efekt odwrotny zwolnienia lekarskie i to nie fikcyjnie. Problem przyszłościowy OWC to wiek pracownika. Jaka jest średnia wieku wartownika w Polsce  Question Młodzi jak się dowiadują za jaką kasę mają w święta,nocki,w lecie, zimie tyrać na polu to dziękują mówiąc "ku chwale ojczyzny" Nam się wmawia że nikt nie chce 24 h tylko nasza jednostka. Jak dzwonimy po innych składach to mówią że ten system by pasował. Jakby wynagrodzenie było adekwatne co do swojej pracy to można nawet na ósemki robić. Ja mogę chętnie zamienić sie z kimś ze sztabu,samochodówki czy ze skrzynek.Przynajmniej będę wyspany,nie będę miał takiej odpowiedzialności karnej jak coś się stanie, święta będę spędzał z rodziną, w sztabie będę miał dach nad głową i ciepłą kawę. Nie będe musiał znać żadnych dokumentów,ustaw,rozporządzeń. Po prostu w końcu BĘDE pracownikiem cywilnym wojska a na dzień dzisiejszy to wszyscy wartownikami gębę wycierają. Nie którzy mogą się spełnić bo traktują nas jak zasadniczą służbę. Na koniec dodam. Profesjonalna ochrona za 1500 czyli ono udają że płacą a my udajemy że chronimy

Macierewicz weżnie się za 3-RBLOG , I tych co szkolili się w GRU,
Pewnie że 24 mniej płacę za dojazdy do pracy . A przez te dwunastki jest masakra. Minister Macierewicz weżnie się za korupcję w monie i tych co szlify oficerskie nabyli w GRU. Angel  Angel  Angel  Angel  Angel
ponownie rozpoczęła się debata nad zmianą systemu pracy z 12 godz. na 24godz. .komendanci prosili o planowanie przyszłych urlopów dwutorowo.
powraca temat służb 24 godzinnych. komendanci prosili o planowanie przyszłorocznych urlopów dwutorowo.
Ja wolę 12 zdecydowanie
Jeżeli ktoś ma u siebie w Oddziale system patrolowy to jemu będzie odpowiadało 24 godziny.
Jak ktoś ma posterunki stałe to już jest problem. Nie sposób stać 16 godzin na posterunku.
To w najgorszym przypadku. W najleprzym 12 godzin.   Jest to męczące i do bani.
Przy 24 h. Tracimy na tym wtedy 30 min doliczone do instruktażu. Czyli 8 godzin miesięcznie.
Na szczęście są Związki Zawodowe gdzie do tego w poszczególnych Składach i JW  nie dopuszczą.
Analizując ten problem i pytając pracowników po poszczególnych Składach stwierdziliśmy, że takie pomysły wychodzą od emerytowanych pracowników którzy nie patrzą na ogół pracy w OWC tylko na swoje oszczędności z dojazdów do pracy i fakt że Oni nie stoją na posterunkach tylko piastują stanowiska d-cy warty, lcn, lub kierowca.
No tak niestety jeszcze jest. Taką spuściznę Nam zostawili poprzednicy.
Pozdro taka moja opinia i kolegów.
(11.02.2020, 23:50)STORM napisał(a): [ -> ]pytając pracowników po poszczególnych Składach stwierdziliśmy, że takie pomysły wychodzą od emerytowanych pracowników którzy nie patrzą na ogół pracy w OWC tylko na swoje oszczędności z dojazdów do pracy
Proszę nie wrzucać wszystkich do jednego worka. U mnie jest odwrotnie, to właśnie nie emeryci kombinowali aby zmienić system na 24 bo muszą dojeżdżać. Sam jestem byłym żołnierzem i mówię stanowcze NIE  Big Grin , chociażby dla tych powodów o których napisał STORM a zaznaczę że na dziś mamy system patrolowy i LCN.
(11.02.2020, 23:50)STORM napisał(a): [ -> ]Taką spuściznę Nam zostawili poprzednicy.
Proponuję ich karmić trutką na szczury, bo jakim prawem oni jeszcze żyją Madanimated  Co to ma za znaczenie czy emeryt czy nie , jakiś drugi sort? 
U nas wszyscy wolą 24 , gdzieś czytałem, że przy 24 zaleca się 12godz. Na posterunku .
powraca temat słuzb 24godz. ,nastąpiła zmiana reulaminu OWC.czy macie informacje na ten temat?
(20.05.2020, 17:34)heniu napisał(a): [ -> ]powraca temat  słuzb 24godz. ,nastąpiła zmiana reulaminu OWC.czy macie informacje na ten temat?
w 3Rblogu jest pełna aprobata , natomiast okonim stoi 4Rblog.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14