Forum Oddziału Wart Cywilnych i Pracowników Wojska

Pełna wersja: Będzie protest pracowników wojska?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Będzie protest pracowników wojska?
[Obrazek: Cywilni_pracownicy_wojska_3291279.jpg]
Cytat:Będzie protest pracowników wojska przeciwko minimalnym podwyżkom płac w tym roku. Konkretne działania w tej sprawie ma ustalić nadzwyczajne posiedzenie plenarne NSZZ Pracowników Wojska, które zostało zwołane na 12 maja br. - dowiaduje się portal-mundurowy.pl

Jak już informowaliśmy, w tym roku pracownicy wojska uzyskali 1 proc. podwyżkę swoich wynagrodzeń, co wynika z decyzji szefa MON Bogdana Klicha z 13 kwietnia br.

Zgodnie z tegoroczną ustawą budżetową, która weszła w życie 5 lutego br. pracownicy wojska powinni otrzymać podwyżki swojego wynagrodzenia w wysokości co najmniej jednego procenta. - Jesteśmy zaskoczeni. Decyzja została podjęła bez konsultacji z nami - nie ukrywa Zenon Jagiełło, przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Pracowników Wojska.

W trakcie spotkania z 29 kwietnia br. z wiceministrem obrony narodowej Czesławem Piątasem, związkowcy uzyskali potwierdzenie, że prowadzone w ubiegłym roku działania oszczędnościowe odbiły się niekorzystnie na ich wynagrodzeniach. Z ponad 1,7 mld zł przeznaczonych na wynagrodzenia pracowników wojska w 2009, około 24 mln zł przekazano na inne wydatki, w tym ponad 19 mln zł na zabezpieczenie misji w Afganistanie. Ponadto w ubiegłym roku zablokowano środki na planowane utworzenie Agencji Uzbrojenia . Jak twierdzą związkowcy, w tym roku pieniądze na ten cel zostały również zarezerwowane, chociaż pomysł - z powodu wejścia w życie nowelizacji ustawy o finansach publicznych - jest już nierealny. Mówi się o utworzeniu inspektoratu uzbrojenia.

W ocenie Zarządu Głównego NSZZ Pracowników Wojska budżet MON ma pieniądze na zrekompensowanie powyższych działań. Zamiast planowanej kwoty 14,5 mln zł, stanowiącej jeden procent funduszu wynagrodzeń pracowników, tym razem Ministerstwo Obrony Narodowej mogłoby wydać na podwyżki pensji nawet 77 mln zł ( ok. 5 proc.).

W ocenie przedstawicieli MON, nie naruszono ustawy budżetowej przewidującej 1 proc. podwyżki dla pracowników wojska. Ponadto przy dużym deficycie państwa, należy prowadzić takie działania, które nie doprowadzą do takiej sytuacji jak w Grecji. Kierownictwo MON chce mieć w II półroczu br. zarezerwowane środki na tzw. działania nadzwyczajne i możliwości szybkiego reagowania.

Problem polega na tym, że - jak twierdzą związkowcy - uzyskane w MON oszczędności mogą pod koniec roku wrócić do państwowej kasy. Tak jak w ubiegłym roku. Przypominają, że minister obrony narodowej deklarował wcześniej, że wszystkie środki zapisane w ustawie budżetowej na wynagrodzenia , zostaną przeznaczone wyłącznie na ten cel.
źródło
Nie odpuszczać, do uzyskania efektu!
I słusznie dość tego cierpienia robienia nas w balona i takiego traktowania przez MON!!! Niech Związki staną w 1 szeregu a wszyscy PW ruszą na Warszawkę a nie bo co inni mają korzystać że my wywalczymy to i oni dostaną takie jest stanowisko co nie których PW tylko się śmieją ,krytykują itd a lepiej by się nie odzywali i zdania nie zabierali to więcej by było pożytku z tegoMadanimated
Dla mnie mowa o podwyżce o 1% to mowa o stracie 3% ,ponieważ inflacja w 2009 r.wynosiła coś ~ 4.1% ,czyli powinna być mowa o~5%Huh
Panowie w końcu musimy dać do zrozumienia MON-owskim przełożonym że więcej nie będziemy zginać karku i zaciskać zębów.Popatrzcie na górników,stoczniowców,zbrojeniówkę oni pojechali na warszawkę i nie grzecznie prosili żeby ich wysłuchano,a wręcz wykrzyczeli to co im sie należalo.Czas wziąść ze sobą na wiec protestacyjny nie transparenty,ale opony i kamienie żeby pokazać im za pomocą ich naszą determinację!!Może ktos to zle odbierze,ale jak nie wykrzyczymy tego i nie zrobimy zadymy za pomocą palacych sie opon to nikt nas nie będzie słuchał!!
Jutro spotkanie Stron Związkowych w resorcie.
4% mają dać ale czy dadzą???Huh
Po 70 zł do podstawy dla każdego + premie w sierpniu około 300 zł
Dlaczego znowu premie ?,wliczyć wszystko do podstawy to najkorzystniejsze rozwiązanie bo z premiami to wiadomo jak jest ...,informacja pewna ?,czyli protestu nie będzie?
Nie nie będzie protestu bo się dogadali. Info 100%. potwierdzamIdea
Na stronie http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/miasto/zgromadzenia_zgromadzenia.php odwołane jeszcze nie jest:
Cytat: 13. NSZZ Pracowników Wojska 2010-06-15 12.00 - 15.00 przed KPRM i Ministerstwem Obrony Narodowej.
ale warto zaglądać może się to wkrótce zmienić.
Stron: 1 2 3