Forum Oddziału Wart Cywilnych i Pracowników Wojska

Pełna wersja: Jakie podwyżki pracowników w 2010
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jakie podwyżki pracowników w 2010
[Obrazek: jagiello_2009%5B1%5D.jpg]

Cytat:Do końca czerwca wszyscy pracownicy wojska otrzymają należne im podwyżki wynagrodzeń wynegocjowane w porozumieniu między MON a związkowcami z 26 maja br.
- Dokładne sprawozdania z realizacji tego porozumienia będziemy mieli w połowie lipca br. ? informuje portal-mundurowy.pl Zenon Jagiełło, przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ PW. Należy przypomnieć, że z okazji 15 Sierpnia pracownicy mają otrzymać nagrodę w przeciętnej wysokości ok. 380 zł na jednego zatrudnionego w resorcie obrony narodowej.

Związkowcy żyją już rozdziałem podwyżek wynagrodzeń w 2010 r. W piśmie przesłanym do ZG NSZZ PW przez Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej poinformowano, że - zgodnie z przyjętymi przez Radę Ministrów założeniami do przyszłorocznego budżetu - średnioroczny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej wyniesie 101 proc. ( podwyżka o 1 proc.), przy zakładanej 1 proc. inflacji. Jednocześnie przyjęto, że w dziale obrona narodowa średnie wynagrodzenie w jednostkach budżetowych wyniesie 2727 zł na pracownika. ? Będziemy się upierać , aby te założenia zostały zrealizowane w resorcie obrony narodowej - dodaje Jagiełło. R

źródło http://www.portal-mundurowy.pl
Dodajmy do tego, że płaca minimalna w 2010 r. wyniesie 1.317 zł
Na posiedzeniu, które odbyło się 15 czerwca 2009 r. rząd zaproponował wysokość płacy minimalnej na poziomie nie niższym niż 1.317 zł.
Minimalne wynagrodzenie za pracę to kwota gwarantowanego wynagrodzenia dla pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy. Jego wysokość jest proponowana przez rząd, a następnie podlega obradom na forum Komisji Trójstronnej, która musi ustalić wspólne stanowisko do 15 lipca ? wówczas wysokość płacy minimalnej jest ogłaszana w Monitorze Polskim. Jeśli jednak strony komisji nie dojdą do porozumienia, wysokość minimalnego wynagrodzenia ustala Prezes Rady Ministrów w formie obwieszczenia, do 15 września.

Na posiedzeniu rządu, które odbyło się 15 czerwca 2009 r., rząd zaproponował, aby płaca minimalna w 2010 r. wyniosła 1.317 zł, co oznaczałoby wzrost w stosunku do obecnie obowiązującej wysokości o 3,2%. W poprzednich latach wzrost płacy minimalnej w stosunku do ubiegłego roku wynosił w 2009 r. 13,32%, a w 2008 r. ? 20,3%.

Źródło: http://www.kprm.gov.pl
Gdzie te 380,00 Jaguś przestań ściemniać.Arrow
Pracowników wojska co zarabiają 6 ,5,4 tys brutto jest okolo 5 %reszta zarabia około 2100 brutto ,ja za ostatnie 3 miesiące miałem srednia 2070 brutto .Srednia zawyżaja lekarze ,i inni specjalisci którzy wyjezdzaja na misje ale i tak uwazam ze mon wali ich w d.........e powinni zarabjac wiecej ! PANIE KLICH SZANUJ PRACOWNIKÓW CYWILNYCH WOJSKA !!!wojsko bez cywili nie istnieje w zadnym cywilizowanym swiecie!!!